Şimdi Ara

Çok stresliyim hukuk kazanmak çok mu zor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
12.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, abiler daha önce de bi konu açmıştım durumumu anlatmıştım pek ilgi görmedi sağ olsun bir kaç kişi pm attk ilgilendi fakat ben stresliyim ve konuşacak bir arkadaşım vs yok derdimi döküyorum diyebilirim :(

Sorum başlıktaki gibi hukuk kazanmak çok mu zor? Örneğin işte marmara iö gibi bir hukuk fakültesini veya istanbul üniversitesi hukuku kazanmak çok zor bir şey mi? Hedefim bu üniversiteler ama istanbul izmir eskişehir gibi şehirlerde hukuk kazanmak çok mu zor? Stresten uyuyamamaya başladım bu sene öğrencilik hayatımda ilk defa çalışmaya başladım. Ne yapmalı arkadaşlar? 1 Senede hallolacak bir şey mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frottoo -- 1 Eylül 2020; 13:3:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Su anki netlerin nerelede guzel insan ona gore yorum yapabilirz galiba tyt adina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sayisaldim ve tyt ve matim iyiydi sos1 testinide bildigimi yaptim bilemedigimi salladim 1.8k yaptim tm de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 316931 -- 1 Eylül 2020; 13:1:9 >
  • 316931 3 kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki ben çok kötü bir öğrencilik yaptım ortalama bir anadolu lisesinde 430 puanlı falandı sanırsam 12. Sınıf hariç obp 72 falan düşüyor o kadar kötü bir öğrencilik.Şuan deneme hiç çözmedim özel derse gidiyorum matematikten ve fonksiyonlara kadar geldik. Geçen senenin tyt türkçesini çözdüm 32 net çıktı matematik olarak daha hiç deneme vs çözmedim çok mu geç kaldım acaba tyt nin bitmesine 6 konu falan kaldı problemleri sona bıraktı hoca

• EA dan 125 bin sıralama yapmak o kadar zor değildir herhalde. Ayt edebiyat çözmediğim halde 55 bin yaptım

• ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    125 bin nereden çıktı anlayamadım yazdığınızı?

• hukuk barajı 125 bin değilmi

• Turkcen guzel obp seni hırpalatir bence yapilabilir ama temelin yok gibi duriyor çok çalışman gerek
    Ayt zaten şu anlık daha belli degil belli olsa bile sanki 11 den olucak gibi sen once bi tyt yi halletmeye bak isin biraz zor ama imkansiz degil kesinlikle tatil bitmedende sosyali felan aradan cikar derim

En düşük devlet 30bin civarlarında

• Burslu özel ?

• 316931 3 kullanıcısına yanıt
    Eğer okullar açılırsa ne olacağı belli değil ama 12 karne ortalamasını baya yüksek tutmaya çalışacağım.Umarım olur çok teşekkür ederim sosyalde de hiçbir sıkıntım yok diyebilirim yani 20 gün falan baksam hallolur gibi. Sorunum sadece matematik tavsiyeleriniz varsa nasıl çalışmam gerektiği hakkında veya nasıl geliştirebileceğim hakkında.Çok minnettar olurum

Para olsa neden çalışayım

Burssuzlar icin sinir 125k hocam

• Çok kolayy

• Yapabilirsin hocam. Hepsini optimum seviyede çözmeye çalış. Bir yerde uzmanlaşmaya çalışma.

• Merhaba, bende hukuk isteyen biri olarak size yardımcı olmak amaçlı yazma gereği duydum. Öncelikle hukuk kazanmak kolay değil (ücretli hariç ona orta-zor diyebiliriz) bunda hepimiz hem fikir olabiliriz. Ama çok zor demek mantıksız. EA bölümü çalışanın karşılığını alabileceği bir bölüm. Çok ciddi bir çalışma yapmanız gerekmekte. Ama bu çalışma sizi yıpratmamalı yoksa istediğiniz kadar çalışın psikolojiniz sınav anını yönetmeye yetmeyebilir. Hem dinç ve psikolojik açıdan güçlü hemde çalışkan olacaksınız. En büyük hedefiniz matematik olmalı. İyi bir öğrencilik hayatınızın olmadığını ifade etmişsiniz. O zaman sıkı çalışacaksınız. Bu arada kesinlikle geç kalmadınız daha önümüzde 10 aylık süreç var. Eğer ilk 10 bin sıralamasına girerseniz OBP aşırı fark ettirmiyor ama 20-25 bin sırasında biraz fark ettirebilir o yüzden max puanınızı almalısınız. Sizlere bir kaç tavsiyem var: Öncelikle matematik ve geometride belirli bir ilerleme kaydedin. Matematiği nasıl çalıştığınız çok önemli, tekrarı çok iyi yapın. Konuları 1 saatlik videolardan değil ayrıntısıyla (aşırıya kaçmayın tabii) öğrenin. Program yapın (ben aylık yapıyorum programımı). Öğrencilik hayatı kötü olup iyi yerleri kazananlardan tavsiye alın (internette bolca var). Gidipte TR ilk 100'e girmiş OBP 99 olan bir öğrencinin size veya bana vereceği tavsiyeler mantıklı olmayacaktır. 9. sınıftan beri çalışanla 12. sınıftan beri çalışan bir olamaz. Her gün paragraf (eğer dil bilgisi bitti ise TR deneme öneririm) ve problem çözün. Matematik eksik ise edebiyatı ocağa kadar bekletebilirsiniz. Benim mat çok iyi olmamasına rağmen kafa dağıtma amaçlı tarih çalışıyorum. Kendinize metodlar bulun.

İnanın imkansız veya çok zor olan şeyler değil. Bu sınav sizden sadece çalışmanızı ve bilgileri öğrenmenizi istemiyor. Sınav anını kontrol etmeyi ve psikolojinizi sağlam tutmanızı bekliyor. Stresten uyumama gibi durumunuzu tez vakitte sonlandırın. Ben mezuna kalan biri olarak söylüyorum sınava girdim şu kalan sürede verimli 0'dan çalışma bile olsa hukuk kazanılır. Ama disiplin ve istikrar gerekir. Hakkınızda hayırlısı, kolay gelsin.

• Hocam temelden basla derim kendimde 435 puanlik bir liseden mezunum kendimi asama asama gelistirdim en kolay yayinlardan ve ogretn yayinlwrdan baslayarak yani karekok 0(bu kitabida cok ovdum baska yerle,rde reklam felan almiyorum) la basladim zaten onu adam akilli bitirirsen en usttun bir tik alti kaynaga veya en ust seviye kaynaga gecebilirsin benim sadece bir ornek baska bir kaynak cozersen seviyene uygun rahatlikla gelistirirsin kednini yeterki arkadaslarinin elinde acil gorunce bende bunu cozebilirim onlar onu cozuyorsa seviyeleri iyidir mantigina kapilmadan sabirla ilerletirsin

• calmdownbro C kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkürler sizlere sarılmak istiyorumm evet dediğiniz gibi zor ama olacak umarım.Matematikte sıfırdım fakat 1.5 aydır özel ders alıyorum. Matematikte fonksiyonlardayım yani 13 konu bitirdim problemleri sona bıraktırdı hoca. Fakat geriye dönüş yaptığımda örneğin sayı basamaklarından 15 soruluk bi testten 7 8 tanesini yapabilyiorum veya geri dönüş yaptığımda mutlak değerden 20 Sorunun 12 13 taneisni yapabiliyorum acaba yanlış yaptığım bir şeyler mi var diye düşünmeden de edemiyorum

• Yaparsın sadece matematik kassan yeter. TM nin M sini unutan eşit ağırlıkçıları çok rahat geçiyorsun böyle.
  • Hocam sayısalım tyt 91 net aytde 40 mat edebiyatı falan son 5 dk salladım (az bir şey biliyordum) 18 k geldi sen çok daha iyisini yapabilirsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.