Şimdi Ara

Twitch İzleyici Göstergesi sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Twitch'in dışarıdan gözüken izleyici sayısı ile "viewers list" kısmında gözüken izleyici sayısı bir olmuyor.
    Benim kanalımın tuhaf bir sorunu var, ben viewers list kısmından 100 kişi izleniyordam dışarıdan 50 diye gözüküyor, ama gerçekte rakam 100.
    Diğer yayıncılara baktım, çoğu yayıncının viewers list ile dışarıdan gözüken izleyici sayacı aynı, bazıları bot kullanıyor onların da dışarıdan gözüken izleyici sayısı çok yüksek.

Görselle açıklayayım:

Benim kanalımın izleyici sayacı - viewers list'de gözüken izleyici sayısı.

Arkadaşın kanalının izleyici sayacı - viewers list'de gözüken izleyici sayısı.

Bu bana çok tuhaf geldi, twitch ekibine bu sorunu bildirmeme rağmen bana geri dönüş yapmıyorlar.
    Biraz off topic gibi oldu biliyorum ama, nihayetinde lol oyuncuların twitch kanalını takip ettiğini düşünerek belki birileri bu sorunu biliyordur diye düşünüyorum.

• Ek olarak, o an 12 kişi gösterdiğinde twitch chatine insanların bir şey yazmasını söyledim. 25-35 civarında izleyici geri yazdı.
  • Orda 7 tane bot var
    faegwant
    logviewer
    namidark
    moobot
    streamelements
    nightbot
    moobot

1 2 tane izleyici botu daha var unuttum nicklerini bunlar hep revlo cart curt şeylerinin puanlarını kassın diye kanallara oturan botlar bunlar izlemiyor zaten
    Bir de o botlar gibi davranan yayın açıldıkça gelip durduranlar vardır 3 5 kişi en az 10 kişiyi sayma zaten.
    Geriye kalıyor 30 bunların bir kısmı da ara ara durdurup açıyor belli bi süre geçmeyince onlarıda saymıyor sistem o yüzden böyle. Revloyu falan kaldırdım ben de bunu yapmasınlar diye yine de gelip yayını çok sık durduran ya da bi süre sonra izlemeyi bırakanlar var onları bi süre sonra saymıyor gibi bende de aynı şekilde.
  • LLoncept kullanıcısına yanıt
    Başta ben de öyle sanıyordum da dediğim gibi, 12 kişi gösterdiğinde "sesimi duyanlar burdayım yazabilir mi" gibisinden bir şey söyledim, belki gerçekten de afklardır diye.

En az 20 kişinin yazdığından eminim, 20 den sonrasını saymadım zaten. İzleyici sayacı 15 e çıkıp sonra 12 ye düştü yine.

Bir de bu sorun ben revlo tarzı bot kullanmayı bıraktığımda da vardı hala.

Açıkçası 40-50 izleyicili yayınlara bakıyorum, chatleri benim 12 lik izleyicim kadar aktif değiller.

Neyse biraz çisile ağlıyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruella

Başta ben de öyle sanıyordum da dediğim gibi, 12 kişi gösterdiğinde "sesimi duyanlar burdayım yazabilir mi" gibisinden bir şey söyledim, belki gerçekten de afklardır diye.

En az 20 kişinin yazdığından eminim, 20 den sonrasını saymadım zaten. İzleyici sayacı 15 e çıkıp sonra 12 ye düştü yine.

Bir de bu sorun ben revlo tarzı bot kullanmayı bıraktığımda da vardı hala.

Açıkçası 40-50 izleyicili yayınlara bakıyorum, chatleri benim 12 lik izleyicim kadar aktif değiller.

Neyse biraz çisile ağlıyim

Aynı problem bizim arkadaşta da var konusunu görmüşsündür belki zedxsmurf

yayının altındaki rakam ile soldaki bir olmuyor gerçekten

• Hello,

Thank you for reaching out.

When using our iOS app, viewers may be connected to multiple chats on our backend if they are browsing many channels. The app pre-connects and temporarily leaves viewers connected to chat in order to allow them to jump right in and pick up chatting where they left off.

Because viewers do not completely disconnect from a chat they’ve left until they close or background the app, it may lead to a noticeable discrepancy between the “Viewer Count” (number of people watching now) and “Viewer List” (number of chat participants) shown in 3rd party tools. Tomorrow we are shipping an update to the mobile app which will gradually normalize the chat participant number.

For more information about Viewer Count and Viewer List, see the help article here
    https://help.twitch.tv/customer/portal/articles/2848397-understanding-viewer-count-vs-viewer-list

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 5 Ağustos 2017; 10:13:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cruella

Hello,

Thank you for reaching out.

When using our iOS app, viewers may be connected to multiple chats on our backend if they are browsing many channels. The app pre-connects and temporarily leaves viewers connected to chat in order to allow them to jump right in and pick up chatting where they left off.

Because viewers do not completely disconnect from a chat they’ve left until they close or background the app, it may lead to a noticeable discrepancy between the “Viewer Count” (number of people watching now) and “Viewer List” (number of chat participants) shown in 3rd party tools. Tomorrow we are shipping an update to the mobile app which will gradually normalize the chat participant number.

For more information about Viewer Count and Viewer List, see the help article here
    https://help.twitch.tv/customer/portal/articles/2848397-understanding-viewer-count-vs-viewer-list

bu sayı artacak mı yani

yoo dostum yoo

• LLoncept kullanıcısına yanıt
    Partner değilken bu bugı 45 gün sonra "are you still having this issue?" diye cevaplayıp
    Partner olduktan sonra yazdıktan 6 saat sonra bu şekilde cevaplamaları :thinking:
  • Twitch sapitti bu siralar iyice.
  • bu problemi nasıl çözebiliriz arkadaşlar? aynı derdi bende çekiyorum hele son 2 haftadır iyice sapıttı.
  • Tiviç bidmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • twitch harbiden bitmiş bu sıkıntıyla alakalı mesaj attım üstüne birde otomatik cevap atmışlar ona da cevap yazdım verdikleri cevap daha da korkunç, yardımcı olucaklarını sanmıyorum artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.