Şimdi Ara

Twin Peaks Remake (2016) | David Lynch (Full kadro açıklandı) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
5
Favori
6.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce ikinci sezonun son bölümünü izledim de, ben hayatımda bir şeyi izlerken bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Bir de 2017'de tüm bölümleri kendisi yönetmiş psikopat herif.

Audrey, Shelly....
  • 3x08

Metaforlarla temelden o kadar iyi yürüyüp gidilmiş ki, parmak ısırtacak cinsten. Ve beni uzun düşüncelere zerk eden bir bölüm oldu.

Daha önceki bölümlerde;

Twin Peaks Remake (2016) | David Lynch (Full kadro açıklandı)

İlk fotoğrafta Lynch'in arkasında atom bombası görülüyor. 16 Temmuz 1945 sabahında New Mexico'da trinity test gerçekleştiriliyor. Ki, o atom bombası Japonya'ya atılanlarla aynı tipte. Yukarıya doğru açılım gösteren mantara gittikçe yaklaşıldığında da tuhaf görünümler var. Ancak bunlardan en önemlisi, ruhani yaratığın salgıladığı maddede Bob'ın görünüyor oluşu. Bob'ın kötü ruhu bu deney sırasında ortaya çıkıyor.
    Zaten 'The Giant' bu görüntüyü seyrettiği sırada üzüntü içinde. Baloncukta Bob göründüğü sırada da yükselip kendi varlığından bir bütün oluşturup Señorita Dido'ya veriyor. Altın kürenin içinde ise Laura Palmer'ın görüntüsü var.

Palmer, Bob ile mücadele etmesi için gönderilmiş olan biri. Leland tarafından saklanılan günlüğünün bile bulunuyor oluşu tesadüf değil. Coop, ilk iki sezonda her şeyin kaderden ileri geldiğini çokça kez belirtmiştir.

Laura'nın özünün aslında ölümsüz olduğu buradan belli. Hala yaşıyor.

Madeni paralarla ilgili de dizide garip şeyler dönüyor. Bundan önceleri, Coop madeni parayı havaya atıp fotoğraflarda hangi evi seçeceğine karar vermeye çalışırken Ölü Hayvanlar Çifliği kulübesini seçmişti.
    Hawk, madeni parasını düşürdüğü ve tura geldiği sırada tuvaletteyken saklı olan günlük sayfalarını buluyor. Küçük çocuğa kamyonuyla birlikte vurmadan önce delikanlıya madeni para ile bir sihir yapılıyor.
    1956'da şahit olunan olayda ağzına kurbağa giren kız, bu olaydan önce yerde yine madeni para buluyor.

İkinci görüntüde FBI ajanının arkasında görünen Franz Kafka, aslında dizideki dönüşüm hikayesine ortak oluyor.

• 2017 bölümleri, 1990 daki 2 sezonun devamı değil mi?
  • İyi bir bölümdü. 7 bölüm kaldı bakalım nasıl ilerleyecek. Keşke 10 ya da 13 bölüm olsaydı bu sezon. Daha etkileyici olabilirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk iki sezonun tadı olmasada, dizi dougie nin olduğu bölümlerde ilgi uyandırıyor :)

kafa sıkıcı arkadaşlar ne ayak onları anlayamadım, bu arkadaşların diziye eklenmesi biraz saçma geldi bana
  • fbyram kullanıcısına yanıt

Kafa sıkıcılar bir şekilde kötü tarafa hizmet ediyor galiba.Ajan Cooper'in kötü ikizi vurulduğunda onu hayata döndürmek için uğraşan hint fakiri kılıklı adamlarda aynı gruptandı.Bir görünüp bir kayboluyorlar.
  • Arkadaşlar diziye başladım sonunda.1.sezonun ilk 2 bölümünü izledim.Ancak sormak istediklerlerim var.Bazı yerlerde dizide doğaüstü olaylar olduğunu duydum.Böyle şeyler var mı?Şu ana dek pek bir şey olmadı.

Bir de izlerken bayağı korkanlar olmuş dizide böyle olaylar var mı?

Bu arada 2.bölümde Laura'nın annesinin çığlık attığı ve birini gördüğü sahnede ürkmediğimi söyleyemem]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temhemrime -- 30 Temmuz 2017; 23:12:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • temhemrime kullanıcısına yanıt
    1) Var

2) Korkulacak pek bir olay yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: temhemrime

Arkadaşlar diziye başladım sonunda.1.sezonun ilk 2 bölümünü izledim.Ancak sormak istediklerlerim var.Bazı yerlerde dizide doğaüstü olaylar olduğunu duydum.Böyle şeyler var mı?Şu ana dek pek bir şey olmadı.

Bir de izlerken bayağı korkanlar olmuş dizide böyle olaylar var mı?

Bu arada 2.bölümde Laura'nın annesinin çığlık attığı ve birini gördüğü sahnede ürkmediğimi söyleyemem]

Korkma değil de iyi bir gerilim veriyor. Dizinin amacı gizem ve psikolojik-gerilim. Benzerlik açısından Monster adlı animede de buna benzer gerilim var. Twin peaksde bunun üzerine doğa üstü şeylerde eklemiş. Herkesin seveceği tarzda bir dizi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 31 Temmuz 2017; 2:45:23 >

• 12. bölüm Twin Peaks tarihinin en kötü bölümü olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

12. bölüm Twin Peaks tarihinin en kötü bölümü olabilir.

Aynen inişli çıkışlı devam ediyor dizi. Bence dizinin süresi ve bölüm sayısı fazla olmuş. 18 bölüm yerine 10-13 bölüm olsa ve süresi de 45 dk civarı olsa çok iyi olurdu. Ayrıca artık 1990 yılında değiliz ve insanlar gereksiz detayları izlemek istemiyorlar. Daha açıklayıcı ve izleyiciyi diziye bağlayan bölümler olması daha önemli
  • Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    1990 yılında işlenen Twin Peaks ortamında gerilim ve gizem olsa da; insan ilişkilerine önem veren bir ilerleme vardı. Atmosferi de daha sıcaktı.

Günümüzdeki devamı ise daha çok beğeniyorum. Simgesel olarak yoğun, bunun yanında olgun senaryosu var. David Lynch'in sürrealist dokunuşlarıyla beraber özellikle 8. bölümüyle tavan yapmış bir devamdan bahsediyoruz. Ancak gerçekten bu bölümü hiç beğenmedim. Üstelik, Audrey'i ilk kez görmemize rağmen.
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Evet 8. bölüm çok iyiydi
  • Dizi bildigin muhteşem yaaa..

• Mükemmel bölümdü. Dizi inişli çıkışlı ilerliyor ama yinede kendine çekiyor
  • Sona yaklaşırken güzel bölümler gelmeye devam ediyor.
  • Noluyor layn

3x16

Cooper sonunda normale döndü,büyük ihtimal kendisinin bir kopyasını yapması için saç telinden o adama verdi ki ailesi boşta kalmasın,En sonda olan audreyin dansı ve sonunda olan olan olay ilginç.Nerede bu audrey aslında ? Dizi 2.sezonda yaptığı gibi gene merak içinde bırakacak gibi bizi bu sezon finalinde hayırlısı bakalım.
  • Diziyi izlemeye baslayacagim ilk sezonunda (1990) cinsel icerik var mi? Ailecek izlenir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun1111 -- 31 Ağustos 2017; 23:10:24 >
  • 3 sezonun ilk yarısı pek tatmin edici değildi.Sırf Twin Peaks hatırına izliyordum.Ama sonradan toparlanmaya başladı.Dizide birçok gereksiz sahne var ama öyle sahneler var ki insan izlerken birebir yaşıyor sanki.David Lynch'in olduğu sahneleri çok seviyorum.Bu adam dahi mi manyak mı karar veremedim
    3x16

Dougie Jones'un evinin önündeki park yeri yüzünden çıkan silahlı çatışma efsaneydi.Ajan Cooper hastanede kendine geldiğinde herkesi tanıyor,herşeyi biliyordu.Bilinçsizce geçirdiği zamanda bunları nasıl öğrendi? Birde Dougie yani kötü Cooper geri gitmeden bizim Cooper çatalı prize sokunca nasıl bilinci yerine geldi?

• 3x16

Dizi öyle bir noktaya ulaştı ki, iki partlık sonuyla beraber kesinlikle izleyenleri üzüp öyle bitecek.

Audrey'nin dansı çok duygulandırdı. Hele ki şarkı performansından sonra gelmesi şaşırttı, güzel bir sürprizdi. Bunun ardındaki sekans ise ekrana ağız dolusu küfür etmeme neden oldu.

Evil Cooper, Audrey komadayken muhtemelen ona da tecavüz etti ve bölümde kullandığı keş velet dünyaya geldi.

Şunu da paylaşmasak olmaz;

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.