Yüzbaşı
17 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 8)
Gönderileri
Arkadaslar steam kurulu ,geforce now kurulu , oyunuda tanittim hatta oyunda aciliyor, ama kolu bluetooth uzerinden telefona baglamama ragmen oyunun icinde görmüyor, ne yapmam lazim acaba ?
Arkadaslar muzik programi icin bu islemciyi almayi düşünüyorum, ekran karti almayacagim , bi yerde uzerinde onboard ekran karti olmadigi yaziyor , bu konu dogru mudur ekran karti almadan bu islemciyi kullanamaz miyim , ayrica cubase programinda kullanmak icin 1000 tl civarı islemci oneriniz varsa cok sevinirim..
Acaba bangkok'da yaşayan yada burada iş yapmakla alakalı deneyimi olan varmı?
Uzun süredirvyşayan ve deneyinli olanlara sormak istediğim birkaç şey var , bana mesaj atarsanız sevinirim..
Arkadaşlar merhaba..iki tane aynı model televizyon kullanıyorum biri yatak odamda biri salonda..birisinde hdmi üzerinden laptop bağlı, diğerinde ps4 bağlı.. benim bahsettiğim esasında medya kullanımı ağırlıklı olarak..youtube üzerinden aynı videoları izlediğimde, pc'den çok daha iyi görüntü alıyorum..ps4'de karanlık detayları tamamen yok oluyor..tv menüsünden kontrast , parlaklık ,keskinlik vs bunun gibi bütün ayarları denedim ama karanlık detaylarını çıkarmayı başaramadım..parlaklıgi yukselttigim zaman ,gri ama detaysız bir görüntü alıyorum..aslında aynı problem oyunlar içinde geçerli, karanlık ve detaysız bir görüntü almamak için maalesef yine parlaklığa yukleniyorum, bunun sonucunda bulutlu, gri bir ekranla karşılaşıyorum.. başka birçok tv'dede ps4 hattâ ps3 kullandım, ama bu sonuc hep aynı.. Bu konuyla alakalı mantıklı bir cevap bulamadım.. acaba bu konuya bi çözüm bulabilen varmı aranızda? Şimdiden teşekkür ederim..ıyi forumlar..
Arkadaslar merhaba..ps3 ten beri kullandigim bir hesabim vardi..onu ps4 uzerindede kullanmaya devam ediyordum..ama hesabin kayitli oldugu mail adresine girmeyeli yillar oldu..cok uzun sure kullanilmadigi icin mail hesabi kapanmış..bende psn hesabina ne yaparsam yapayim giremiyorum..ayni mail adresini tekrar aldim..sifre degistirme yapmaya çalışıyorum, ama" bir hata olustu " diye bir uyari çıkıyor..daha yeni 1 senelik psn plus alsim ama kullanmıyorum..ne yapabilirim , bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin..
Arkadaslar merhaba bildiginiz gibi Tarkan'ın yeni albümü 7 yıllık bir aranin ardından ilk olarak dijital platformlarda çıkışını gerceklestirdi.14 şarkılık albümün hazırlık süreci uzun süredir titizlik içinde devam ediyordu , bende açıkçası uzun süre önce kendisinden ümidi kesmiş olmama rağmen bu albümün iyi olacagi ile ilgili ümitlenmeye başladım bu süreçte.Bunun en büyük nedeni artik geri dönüşlerin aninda alinmasi ve buna göre kamu oyu yoklamasi yapilabilmesi oldu.."cuppa" faciasından sonra neler değişti bilemiyorum ama şarkının albüme orijinal haliyle veya başka bir versiyonuyla yer alamamasi bile bence bu geri dönüşlerle alakalı !
Neyse Albüme dönecek olursak , tabiki değerlendirmesi okadar kolay bir iş değil bu.sadece ilk izlenim diyebiliriz aslında , ama genel olarak soundu özetlersek akustik ve elektronik altyapının buluştuğu pek yenilikçi sayılmayacak , yer yer türk motiflerinin ve makamlarinin kullanildiği (örnek olarak-çay simit) bir albüm var elimizde.birde albümde son yıllarda apolitik duruşunu değiştiren , daha cesur ve sözünü esirgemeyen tarkanıda görüyoruz (Affedin bizi çocuklar) ben bu duruşu kendimce yerinde buluyorum.sanatçının duyarlı ve yol gosterici olmasi gerekli , tarkan bu yönüyle takdir ettiğim bir isim.
Albümün ilk olarak eksileriyle başlamak istiyorum, öncelikle yeni akım pop maalesef tarkanin genel soundunuda eline geçirmiş, "yolla" sisimli sarkiyi cok begenmeme rağmen herhangi bir Gülşen hitinden pekte farkli degil..bunda aranjör ve gülsen'in eşi olan ozan çolakoğlu'nun etkisinin büyük oldugunu düşünüyorum.ama çıkış sarkisi olarak planlanan şarkınin tarkanı daha yansıtan bir şarkı olmasini isterdim.albümün bi diger sorunu "nakaratsız şarkılar" (örnek olarak "çok ağladım") bikac sarkida gozlemlenen bu durum biraz can sıkıcı, simdi nakarat girecek diyorsunuz ama sarki başa dönüyor ! Tabiki bilincli bir tercih ama eksik hisettiriyor.
Bir diger problemde , kesinlikle cok yakın arkadaş olmalarinin etkisi olduğunu düşündüğüm , gitaristi can şengün'ün resmen akustik ve elektro gitarlariyla soundu eline gecirmis olması..aslında benim icin sorun yok çünkü bende gitaristim ama biraz fazla kaçmış.mix bölümündede gitarlar cok yüksek tutulmuslar , power dedigimiz sound icin gitarlar cok onemlidir aslinda albümlerde ama bu seciminize göre türunüzü bile degistirecek bir durum ! Ornek olarak "hodri meydan" sarkisinin basinda bir an Pentagram albümü dinleginizi sanabilirsiniz..bu tabiki degisiklik adina olumlu alınmış bir risk.
Tarkana gelirsek cok uzun yorumlayacak bir durum yok aslında, mükemmel ses mükemmel yorum tabiki.her türe her sarkiya yakisan bir ses , her seyiyle "megastar" kelimesinin hakkını veren bir isim.
Albümün olumlu yönlerine gelecek olursak , son yaptığı 3 albumden daha iyi bir albüm olması öncelikle ! Ama bu albümü mükemmel değil iyi bir albüm yapiyor benim gözümde.aslında fazlasiyla iyi bir album ama ben "ölürüm sana ve aacayipsin" albümleriyle büyümüş bir adamım , ne olsa onlarla jarsilastiriyorum elimde olmadan.tabi cogu kisinin favori albümü olan "karma" albümu kalitesindede degil !
Sezen aksu'nun dokunusu hem sözlerde hemde bestelerde kendini belli ediyor , mesela "her sey fani" tam bir sezin sarkisi.içli ve etkileyici !
Yazacak çok fazla sey var aslinda mesela genel olarak sozlere cok deginmedim , klasik tarkan havasi cok gakim oldugu icin.
En son favorilerimi yazip gideyim ben :)
Yolla
Kedi gibi
Acımasız
Çay simit
Her şey fani
Kapatmadan "beni çok sev" isimli sarki icin iki kelam etmezsem olmaz.arkadaş bu ne allah aşkına ! Sen tarkansın yaaa !! Birak bu gelin ve damat salona girerken calacak şarkıları mustafa ceceli falan yapsın :)
Merhaba..kitap yazmaya başladım..word programinda standart ayarlarda yazıyorum..buradaki bir sayfa normalde kaç sayfaya denk geliyor , nedense tam bir bilgi bulamadim..bilen bir arkadaşım yardimci olursa cok sevinirim..neden önemli bu ! Diye sorarsaniz..riman degil kisa öyküler yazıyorum..ortalama kac sayfa tutacagini hesaplamam gerek..Çünkü muhtemelen kendim bastiracagim kitabi.
Arkadaslar Merhaba..bugun tvyi actim sinyal yok , uyarisi vardi..bikac saat kapattim belki duzelir diye actim , bi değişiklik yok..baya bi ayar girdim turksat 2a uzerinden..yatay ve dikey yazan tüm frekanslari girdim..en az 20 defa tarattim..bi sonuc alamadim..bilgisi olan varmi acaba ?
Arkadaşlar bugun bvs nin ultimate edition versiyonunu aldim..bikere jelatini sokup kutuyu acinca bile hayal kırıklığı , tek sayfa kagit bile yok..hadi bu okadar onemli degil , fakat discte tr dublaj yok ! Hadi dedim uzatilmis versiyon , ondan dolayi belki boyle bi karar almislardir diye..bi insan bluray film niye alir , tamam ilk amac koleksiyondur ama bunu alip koleksiyon yapmanin hicbir anlami yok..Çünkü icinde hicbir ekstra yok !!!! Yani boyle salakca bisey nasil olabilir ?? Sadece film var icinde..trailer bile yok..ve bu versiyonun fiyati 60 tl..yani kac kere izledigim ve uzatilmis olanina heryerden kolayca ulasabilecegim bir diske bosu bosuna para verdim..alacaksaniz bile bunlari bilerek alin..iyi forumlar..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 695
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.580 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 271 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.