Şimdi Ara

twich de youtube da 50 100 200 tl para gönderen tipler! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
0
Favori
21.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman futbol, basketbol, hentbol, tenis, F1 yarışları, yüzme ve dahasına para verip üstüne onların oynadığı oyunu mu izleyeceğiz? Dediğin şeyin aynısına denk geliyor bu. Çok dar görüşlü yaklaşıyorsun konuya. Her önüne gelen yayın yapıyor ve hepsi para kazanıyor zannediyorsun fakat öyle bir dalga yok. Oyun sektörü devasa boyutlarda "e"-spor adını alıp on binlerce seyircilik turnuva arenalarında oyuncular stratejilerini, zekalarını, reflekslerini, yeteneklerini çarpıştırıyorlar. Sektör çok ayrı bir yere giderken sadece birkaç kişiye salakça geliyor ve dilencilik yapılıyor gibi gözüküyorsa dar görüşlülüğünüzdendir. Olayları takip etmediğiniz için detayları bilememeniz normal ama bilmeden konuşmak da biraz sizin işiniz. Kızmıyorum ama olayı anlamamışsın be usta.
  • Baya okudum. Güzel yorumlar var.

Ben atmam çünkü fazla izlemiyorum. Ve beni eğlendiren bir yayına denk gelmedim. İki kanal izliyorum ve benim anladığım harbi harbi adamlar parasını buradan kazanıyor. Belli yani. İlk saatinde yayında. Tr için konuşmuyorum çünkü siz büyüklerinde anladığı gibi bi yaşın üstündekiler tr deki yayıncıları imkan bulsalar klavye ile döverler. Bi iki denedim midem bulandı. O yaşta çocuklar ulu orta küfrediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atın para ama abartmayın. Üç beş lira yeter. Zaten sizin dediğiniz gibi 200-300 atan çok az kişi var. Sürümden kazanıyorlar.

Haa ben atmam tercih meselesi. Bazısıda hayatta orijinal oyun almaz. Bu yaşla orantılı. Şimdiki nesil gayet ekonomik. Her türlü parayı çevirir

• arkadaslar bazi hareketlerin algi yonetimi amacli kasti gonderimler oldugunu ilk elden gordugumu soyleyebilirim
  • Geçen rocket leaguenin e spor maçı vardı izleyeyim dedim maçın başlamasına bi 10 dakka var zaman geçsin diye unlost un yayınını açtım bir de ne göreyim chat sub moda geçince sublar sub olmayana ağlayın fakirler yazıyor girdiğim gibi çıktım ne rezalet bir platform.
  • Kıskanma tavan yapmış sende bir gün yayıncı olabilir supportun sevgilin olabilir inan buna demek isterdim ama millet kazanır sen de ağlamaya devam edersin üzülme

• alan memnun satan memnun yapacak birşey yok ama yazık zamana giden paralara
  • Abi her şeye tamam da birkaç kere denk geldim birisi 1000 lira bağış atıyor o beni şok ediyor :D Tabi adamın kendi parası, isterse çöpe atsın kalkıp akıl vermek benim haddime değil elbet. Ama işte insan duyunca şok olmuyor değil :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Ben sadece abone oluyorum daha bağış atmadım

5$ veriyorum her ay 2.5$ yayıncıya gidiyor karşılığında beni 30 gün boyunca eğlendiriyor. Çok büyük bir ücret değil sinemadan daha keyif alıyorum.

Tabi 100 - 1000 TL gibi büyük rakamları sürekli gönderenler sinir bozucu özellikle öğrenciyim abi param yok bu son param al bağış diyerek atılan bağışlar beni deli ediyor. Benim param var 5$ verebiliyorum aylık çok değil benim için ama gidip 1000TL atmam.

Abone olcaksanız Videoyun gibi bir kanala olabilirsiniz.

Abone olma ile takip etmek arasında ne fark var? Takip edince de yayını izleyebiliyorsun?

Canım istedi oldum bir sorun mu mevcut ? O zaman oyun satın almıyım steamden nasıl olsa torrentte var nasıl mantıktır bu.

• Türk twitch topluluğu tam bir kanser. Yabancı yayıncılar efendi gibi oyununu oynuyor, chatiyle sohbet ediyor. Türk yayıncılardan birkaçı hariç kesinlikle izlemiyorum. Ayrıca gerçekten sigaraya, müziğe, futbol kanallarına her ay para dökenler lütfen şu bağış konusunda söz söylemesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olay bir sokak müzisyenine para vermekle aynı şeydir arkadaşım. Dinlersin, hoşuna gider, ister para vermeden geçer gidersin ister ona bağışta bulunur para verirsin. Sen hiç mi bir sokak müzisyenine para vermedin? İzlediğin ve hoşuna giden bir yayına/yayıncıya bağış yapmanın neresi yanlış? Adamın mesleği bu, sabit geliri yok, maaşı yok. Aldığı bağışlarla geçiniyor. Sen büyük ihtimal bütün oyunları, müzikleri torrentten indiren, para verenlere salak gözüyle bakan, orda verilen emeği küçümseyen -kolay olduğunu sanan- , hayatını beleşçilik üzerine kurup bununla övünen bir tipsin. Sen kimsin de millete akıl vermeye çalışıyorsun? Sağdan soldan duyduğun yalan bilgilerle çıldırmış ( ayda 40bin kazaniyöörleeerr ) kıskançlığın dibine vurmuşsun. Elinin altında internet var, madem çok kolay kazanılıyor sende başla. Ama o kadar vaktini ver ve sakın bağış alma bedavaya yap olur mu?

Hadi kolay gelsin sana.

• Türkiye de twitch vb oyun yayınları/kanallarını izleyen takip eden tayfanın %99 u 18 yaş altı çocuklardan oluşuyor. Belli bir yaşa gelmiş, akıllı adam zaten izlemez hele ki para felan hiç atmaz.
  • quote:

quote:

quote:

5$ veriyorum her ay 2.5$ yayıncıya gidiyor karşılığında beni 30 gün boyunca eğlendiriyor. Çok büyük bir ücret değil sinemadan daha keyif alıyorum.

Tabi 100 - 1000 TL gibi büyük rakamları sürekli gönderenler sinir bozucu özellikle öğrenciyim abi param yok bu son param al bağış diyerek atılan bağışlar beni deli ediyor. Benim param var 5$ verebiliyorum aylık çok değil benim için ama gidip 1000TL atmam.

Abone olma ile takip etmek arasında ne fark var? Takip edince de yayını izleyebiliyorsun?

Canım istedi oldum bir sorun mu mevcut ? O zaman oyun satın almıyım steamden nasıl olsa torrentte var nasıl mantıktır bu.

İnsanca sormuştum. Forumdaki ergenler ile karıştırdınız herhalde. İyi günler size.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İnsanca sormuştum. Forumdaki ergenler ile karıştırdınız herhalde. İyi günler size.

Pardon o zaman çok fazla ergen dolaşıyor burda :)

2 yıl free izledikten sonra beni bu zamana kadar iyi eğlendirmiş birine 5$ vermek çok zor değil. Reklam görmeyip emote atabiliyorum ayrıca Twitch Platformuna destek oluyorum. Bu yani sebep

• Şöyle düşünün yayın yapan kişiyi izlemekten zevk alıyorsunuz ve o kadar hoşunuza gitmiş ki ona bir miktar para vermek istiyorsunuz. Ben hiç para göndermedim ama çok beğensem birisinim yayınını 5 10 tl ateşlerdim

• Bizim millette akıl mı var kardeşim ? Adam para kazanıyor kaç saat sonra gidiyor bilgisayar başındaki adama parayı veriyor beyin.dll arama yani yok bunlarda ha seversin desteklersin abone olursun eyvallah da 100-200 liralar havada uçuşuyor yazık günah be kardeşim bide sen mi kazandın diyenler var yiyorsa sen yap diyenler.. bunlarda ayrı bir millet toplayıp atom bombası atmalık..

• Akıllı ve eğitimli kişinin yapacağı iş değil.
    Genelde çocukları ve gençleri sömürüyorlar.

Evlilik programları ve saçma sapan diziler nasıl aile yapımızı zehirliyorsa,
    Kameraya kafa atıp, küfürlü şakalarla izlenme kasanlar da çocuklarımızı/gençlerimizi zehirliyor.
    Ülke hiçbir yandan iyiye gitmiyor maalesef, gençlik çöp, gelecek karanlık.
  • Para kazanmanın zorluğunu çalışmanın önemini bilmeyen adam elindekininde kıymetini bilmez, baba parasini çarçur etmek kolay gidip sabahtan akşama kadar çalışıp ondan sonra o kazandığı parayı twitchdeki bi zibidiye atsın da görelim.

• Siz para kısmına takılmışsınız demek ki kafa paraya çalışıyor.
    Benim takıldığım kısım ise daha acı insanlar saatlerini bu adamların oynadığı oyunu izleyerek bunlara özenerek geçiriyor ki esas tehlike budur. para yerine konulur ama zaman ?
  • Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    "Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak lak etmeyi seviyorlar.
    Çocuklar artık evlerinin hizmetçisi değil, tiranı. anne babaları odaya girince ayağa kalkmıyorlar. Onlara itiraz ediyorlar, destek olmak yerine laklak yapıyorlar, şapır şupur yiyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine zulmediyorlar"

-Soktates

2500 yıl önce Sokratesin yazdıkları bunlar. Gençliğin çöp olduğu, geleceğin karanlık olduğunu saptamanız takdiri hakediyor. Doğrusu olsa olsa senin neslininde, senden öncekinin de ve sonrakinin de çöp olduğudur.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.