Şimdi Ara

twich de youtube da 50 100 200 tl para gönderen tipler! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
21.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: malumatfuruş

Basitçe anlatıyorum.

şimdi bu yayın organı kendi ülkesinde kendi vergi kanunlarına göre kazancından bir kısmını vergi diye ödüyor.

Bu mecrada yayın yapan Türkiye'de yerleşik gerçek kişiler, yapılan bağışlardan firmanın kesintilerinden geriye kalan kısmı aldıklarında ve bu düzenli şekilde gerçekleştiğinde vergiye tabii oluyorlar.

yani yayın sitesi nasıl kendi ülkesinde vergiye tabii ise sen de o parayı Türkiye de kullandığında vergiye tabiisin.

Kaldı ki devletin izin verdiği vakıfların dışında bağış toplanması da yasak. Maliye pek bu işlere eğilmiyor şimdilik ama el atmayacakları anlamına gelmiyor.

Şimdi anladın mı?

Senin anlama problemin var sanırım o yüzden anlatmaya kasmıcam. Eğer vergi kaçırdıklarını düşünücek kadar düşük zekalıysan lütfen şikayet falan ette bi kafan dank etsin. Lütfen ya çok biliyorsun sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 12 Eylül 2017; 22:18:51 >

• Modern dilencilik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Online oyun oynamak zaten bana göre son derece aptalca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: malumatfuruş

Basitçe anlatıyorum.

şimdi bu yayın organı kendi ülkesinde kendi vergi kanunlarına göre kazancından bir kısmını vergi diye ödüyor.

Bu mecrada yayın yapan Türkiye'de yerleşik gerçek kişiler, yapılan bağışlardan firmanın kesintilerinden geriye kalan kısmı aldıklarında ve bu düzenli şekilde gerçekleştiğinde vergiye tabii oluyorlar.

yani yayın sitesi nasıl kendi ülkesinde vergiye tabii ise sen de o parayı Türkiye de kullandığında vergiye tabiisin.

Kaldı ki devletin izin verdiği vakıfların dışında bağış toplanması da yasak. Maliye pek bu işlere eğilmiyor şimdilik ama el atmayacakları anlamına gelmiyor.

Şimdi anladın mı?

Senin anlama problemin var sanırım o yüzden anlatmaya kasmıcam. Eğer vergi kaçırdıklarını düşünücek kadar düşük zekalıysan lütfen şikayet falan ette bi kafan dank etsin. Lütfen ya çok biliyorsun sen.

Ben Maliyeciyim. Youtube, twitch vb siteler Türkiye de henüz yerleşik olmadığı için buradan kazanılan kazanç ve iratlar ülkemizde vergilendirilmiyor. Devlet bu şirketler aracılığı ile Türkiye de kazanç ve irat sağlayan gerçek kişileri vergilendirebilir mi ? Evet vergilendirebilir, fakat bunu yapması şu an için imkansız.

Her kim Türkiye içinde vergilendiriliyor diyorsa yalan söylüyor. Bu siteler aracılığı ile Türkiye de sağlanan kazanç ve iratlar "kaynak devletin" Türkiye olmasına rağmen "akit(mukim) devlet" de vergilendirilir.(irlanda, isviçre vb) **Bu da youtube veya twitch in aldığı paydır. Gerisi tamamen varsa partner ve sahibe, partner yok ise tamamen kanal sahibine kalır.

• Bazıları da 1 lira gönderiyor :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende futbolcuların kazandıkları paralara gıcık oluyorum. Gelişim durmuyor hep yeni şeyler buluyorlar. Vasfı olmayan demişsin ama onu yapmakta bi yetenek. Para verenlere de Allah akıl fikir versin diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Sen 50 100 diyorsan birde buna bak

Çoğu anlaşmalı onların dostum tüm arkadaşları toplanıyor böylelikle birbirlerine manyak gibi görünen bağışlar yapıyorlar

Yurtdışından fuarda tanıştığım yayın yapan çocuktan aldım bilgileri..

• AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Savunduğun kişiler dönüp yüzüne bakmaz. 2007'den beri yayın mı yapıyor? Hadi ya... Büyük işsizlik desene, boş bir ortam.

Gidin izleyin beni bağlamaz.

• rixeos R kullanıcısına yanıt
    Birilerini savunduğumu nereden çıkarttın?

Bende diyorum, isteyen seyreder istemeyen seyretmez. Bu kadar basit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AlkanExclusive kullanıcısına yanıt
    Sorun yok o zaman

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.