Şimdi Ara

twich de youtube da 50 100 200 tl para gönderen tipler! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
21.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin şamarı basmanda hiçbir sorun yok ama yayıncılar çocuk istismarımı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sizi neden bu kadar ilgilendiyor birde neden bu kadar içerlemiş durumdasınız anlamadım.

Twitch yayıncıları neyse, ancak YouTube ciddi emek isteyen bir iş. Sizin gibi düşünen insanlar kolay sanıyor; içerik konusu bul, bunu mümkün olduğunca aksamasız çekimle sağla ve son olarak düzenleme işlemi. Önüne açıp Adobe ürünlerinden birini koysam basit bir işmiş gibi bakanların %99.9'u bakakalır. Ne kadar vakit harcandığından haberi yok çoğu kişinin.

Sponsor işine gelecek olursak; bir kişi belirli bir kitleyi elde eder, sponsoru tek ilgilendiren şey ürününü tanıtmaktır. Nvidia için X yayıncısının yayında 1080 ne güzel bir kart ya, her şeyi sorunsuz çalıştırıyor demesi bile yeterlidir. Çünkü kaç bin kişinin önünde bunu bilgisayar oyunlarıyla ilgilenen kişiler görüyor, görüntü kalitesini ve yayın açıkken bile oyundaki rahatlığı görüyorlar.

''Akşama kadar bilgisayar başında oturup, yayın açan millet'' diye küçümsediğiniz iş, kolay bir iş değildir. Bende şuan 15.000 TL'lik PC var, 1440p kalitede yayın açtırabilirim sana. Ancak kitle elde etmeyi bu kadar kolay sanmanız saçmalıktan öte bir şey, yayın açtıkça bunu fark edeceksiniz zaten.

Son olarak; bu kadar parayı sizde böyle bir yoldan kazansanız hiç böyle söylenmezsiniz, azcık empati kuralım. Üniversite eğitimini bırakıp tam zamanlı yayıncılığın kararına varmakta cesaret gerektiren bir girişimdir nede olsa, bunu yapamayıp yayın hayatına son verenleri de biliyoruz Twitch dünyasında. Ve aynı şekilde, 50-100 TL birine bağış atmak bence de akıl işi değil, ancak bunu yapanlara hiçbir şekilde söylemde bulunamazsınız. İnsanların kendi tercihi kimseyi ilgilendirmez ve aynı şekilde yayıncı kitlelerinin küçük yaş ortalamasına sahip olmaları da onların elinde olan bir şey değil.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zusth -- 11 Eylül 2017; 15:53:35 >

• bu yayıncılar cidden 30-40 bin kazanıyor mu?
  • Bu bağış mantığı sokak müzisyenine para vermekler aynı şey. İster verirsin ister vermezsin.

Ayrıca hiçbir şey yapmadan yıllarca eğitim almış doktordan çok kazanıyolar diye yazanlar var. Çok saçma bir bakış açısı. Doğru dürüst eğitimi olmayan Ali Ağaoğlu, Sakıp Sabacı, Vehbi Koç gibi isimlerin para kazanmaması lazım o zaman. Akdığın eğitimden çon yaptığın iş, arz talep ve ne kadar insana ulaştığın gelirini belirlemez mi.

Hazreti yosou diye bi çocuk aylık en az 13 bin kazandığını söylemiş yayınında. İzlediğim biri deil ama youtuba da bazen videolarda görüyorum hiç sevmediğim bi insan tipi ama benim sevmemem onu o parayı heketmediği anlamına gelmez. Bi şeyleri senden benden iyi yapıyo ki kazanıyo.

Meydan açık isteyen sismtemi kurar yayını açar. İlla oyun oynayacaksınız diye bişey yok sadece yemek yiyere binlerce izlenen insanlar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla ben de yapmak isterim o isi, bir ara bilgisayar alip denemek lazim. Cok beles is ya oyun oynuyorsun para kazaniyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Rainmaker

bu yayıncılar cidden 30-40 bin kazanıyor mu?

Yeteneksiz torpilli şarkıcı ve futbolcular milyonlar kazanıyor.

Yayıncılar 50k falan kazanıyor yurtdışındakiler 10 katı kazanıyor. Amerikalı bir yayıncı mesela türk bir yayıncının 10 katını kazanır adamı 1000 izliyorlar 1500 subu var vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Valla ben de yapmak isterim o isi, bir ara bilgisayar alip denemek lazim. Cok beles is ya oyun oynuyorsun para kazaniyorsun.

10 İzlenmeyi geçmiceksin bu kafayla. Yıllardır twitchdeyim profesyonel oyuncular dışında sadece oyun oynayarak para kazanan görmedim.
    Ünlü bir espor takımında oynarsan izlerler sadece oyununu belki ama genellikle muhabbet etmesini bilmiyorsan malesef izlenmezsin çünkü sıkıcı olur kimse sadece oyun oynayan birini izlemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Eylül 2017; 16:40:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Valla ben de yapmak isterim o isi, bir ara bilgisayar alip denemek lazim. Cok beles is ya oyun oynuyorsun para kazaniyorsun.

10 İzlenmeyi geçmiceksin bu kafayla. Yıllardır twitchdeyim profesyonel oyuncular dışında sadece oyun oynayarak para kazanan görmedim.
    Ünlü bir espor takımında oynarsan izlerler sadece oyununu belki ama genellikle muhabbet etmesini bilmiyorsan malesef izlenmezsin çünkü sıkıcı olur kimse sadece oyun oynayan birini izlemez.

Her zaman oyle olmuyor ben de wow da bir yayinci biliyorum hic konusmayan sakalli biri. Yine az buz izleyicisi yok degil. Garip de bir İngilizcesi var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Her zaman oyle olmuyor ben de wow da bir yayinci biliyorum hic konusmayan sakalli biri. Yine az buz izleyicisi yok degil. Garip de bir İngilizcesi var.

WoW Oynayan birinin izleyicisi 200 geçmez genelde. WoW sırf isminden dolayı ve hatıralardan dolayı izleyecekler vardır.

Şuan ergenlerin arasında en popüler oyun lol ve pubg %80 ni bu oluşturuyor. LoL Dediğim gibi profesyonel oyuncuysan gene izlerler

• Kesinlikle kıskanmıyorum hatta girip izliyorum özellikle yabancı yayıncıları ancak gerçekten Enes Batur'un bu kadar yürüyüp gitmesini anlamıyorum. Yani konuşması leş, hitap yeteneği leş Türk youtube camiası oturup düşünsün nasıl bu adam bu kadar yürüdü gitti diye. Mesela Orkun Işıtmak yine fena değil hele oyun konusunda "Oyun Delisi" ve "Burak Oyunda" her türlü izlenir ama Enes Batur'u çözemedim gerçekten. Şimdi bir de twitch'e başladı gördüğüm gibi kaçıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Rainmaker

bu yayıncılar cidden 30-40 bin kazanıyor mu?

Abonelik ücretinin yarısını alıyorlar diye biliyorum. Gelen bağışlarında 60-70 lik kısımlarını.2000 abonesi olan bir yayıncı sadece aboneden sadece 15 bin üstü kazanıyor ki bağışların da bu kadar olduğunu düşünüyorum.Schroud var yabancı yayıncı.20 küsür bin abonesi vardı siz düşünün 1000 dolar 2000 dolar bağış atanlar da var. Hakeden kazansın vergilendirildikten sonra beni ilgilendirmez yanlış anlaşılmak istemem. Verdiğim rakamlar farazi bu arada tam miktarları bilmiyorum ordan burdan duyduğum.
  • Aslında sırf bunlar için bile youtube , twitch gibi sitelerin (devlet düzene oturtana kadar) geçici yasaklanması taraftarıyım.

Çünkü zaten bu bağış yapanların %98'i aklı ermeyen çocuklarımız.. Günümüzde 5 yaşındaki çocuğun elinde bile tablet oluyor. Belkide bu bağışlar o kadar habersiz yapılıyor ki suçta ailelerde.

Ama devlet el atacak bu gibi sitelere mesela yayın yapacak veya video atacak kişilere yayıncı kartı gibi birşey tanımlanacak. Ayrıyetten bu yayıncılar bilişim suçları ekibi tarafından sürekli denetlenecek. Yayıncı kartı olmayanın kanalı url bazında yasaklanacak . Ayrıyetten yayıncıların kazandığından da devlet kendi vergisini alacak artık oran ne kadarsa %10 veya %15 aylık kazancına göre. Bunun içinde her yayıncının aylık kazancı maliye tarafından denetlenmeli. Ayrıyetten çocuk istismarı için devlet yine önlem alacak gerekirse bağış atan küçük yaştaki kişilerin ailesine uyarı gönderilecek. İşte o zaman birşeye benzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 11 Eylül 2017; 18:2:51 >

• Abone olduğum iki kanlar var biri batu abi diğeri de tuna abi tüm piyasaya tek geçerim

• 50-100 lira gönderenler hep oyun. Adam yüksek bağış atıyor ama yayın sonunda onu geri alıyor. Maksat ise aa bak falanca 100 lira bağış attı ben de 3-5 lira atayım, basit bir sürü psikolojisi ve akıllarına bağış atıldığını sokmak.

• Devletin bu işe el koyup vergilendirmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antlion

Aslında sırf bunlar için bile youtube , twitch gibi sitelerin (devlet düzene oturtana kadar) geçici yasaklanması taraftarıyım.

Çünkü zaten bu bağış yapanların %98'i aklı ermeyen çocuklarımız.. Günümüzde 5 yaşındaki çocuğun elinde bile tablet oluyor. Belkide bu bağışlar o kadar habersiz yapılıyor ki suçta ailelerde.

Ama devlet el atacak bu gibi sitelere mesela yayın yapacak veya video atacak kişilere yayıncı kartı gibi birşey tanımlanacak. Ayrıyetten bu yayıncılar bilişim suçları ekibi tarafından sürekli denetlenecek. Yayıncı kartı olmayanın kanalı url bazında yasaklanacak . Ayrıyetten yayıncıların kazandığından da devlet kendi vergisini alacak artık oran ne kadarsa %10 veya %15 aylık kazancına göre. Bunun içinde her yayıncının aylık kazancı maliye tarafından denetlenmeli. Ayrıyetten çocuk istismarı için devlet yine önlem alacak gerekirse bağış atan küçük yaştaki kişilerin ailesine uyarı gönderilecek. İşte o zaman birşeye benzer.

Hayatımda gördüğüm en kıskanç ve en saçma fikir.

Vergi kesilmeli diyorsun vergi zaten kesiliyor daha neyi kesilsin adamlar %10 nu falan mı alsın ?

%50 Twitch alıyor o %50 içinde vergiler mevcut. Aynı şeyi Google Play ve Appstore vs. yapıyor

Çocuk annesinin kredi kartını bu kadar kolay alabiliyorsa o annesinin suçudur bu kadar basit. Çocuk yapma ehliyeti

• quote:

Orijinalden alıntı: Port Valdez

Devletin bu işe el koyup vergilendirmesi lazım.

Zaten vergileniyor dahi kardeşim. Ne kadar boş yapıyorsunuz ya. Bir şeyi araştırmadan yorum atmak. 60 yaşındaki cahil dedelerden farkın yok.
  • Zamanım oldukça ve canım sıkıldıkça twitch yayınlarını izliyorum. Yabancı yayıncılar da dahil bunlara. Durumum müsait olmasına rağmen hiç bağış yaptım mı? Hayır. Atanı yadırgıyor muyum ? yine hayır. Parası var atıyor buna kimse karışamaz. Ayriyetten milyon eurolar kazanan topçuları izlemek için paralı kanallara yıllık yüzlerce lira veriyorum. He diyeceksiniz ki ne alaka bununla ? Çok alaka. Nasıl o maçları izlemek keyif veriyorsa insanlara, twitch izlemek ve o chatte konuşmakta insanlara ayrı zevk veriyor. He aldıkları paraları hak ediyorlar etmiyorlar orasına lafım yok. Sonuçta futbolcular da milyon eurolar kazanıyor ki kimler neler kazanıyor oraya hiç girmek istemiyorum. Çocuk istismarıymış yok artık ya. Eleştirmeyi bile bilmeyen insanlar var. Gidip yayından para kazanıyorlar sonuçta bir emekleri var. Fazla alıyorlar dersin hak veririm tabii ki de. Ayrıca eğer siz de isterseniz bu yolda gidip siz de para kazanabilirsiniz. Yapılmayacak bir şey değil. Eleştireceğiz tabii ki de. Hatta vergi de vermelerini sağlayacağız ama yok çocuk istismarı yok saçmalık falan bu yorumlar da bana saçma geliyor.

Dediğim gibi siz de bu mecralardan para kazanabilirsiniz. Kimse kimseyi tutmuyor. :)

Ayriyetten vergilerini ödüyorlar ve vergilerini ödedikten sonra buna kimse karışamaz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasapovski -- 11 Eylül 2017; 18:31:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

50-100 lira gönderenler hep oyun. Adam yüksek bağış atıyor ama yayın sonunda onu geri alıyor. Maksat ise aa bak falanca 100 lira bağış attı ben de 3-5 lira atayım, basit bir sürü psikolojisi ve akıllarına bağış atıldığını sokmak.

Yüksek bağışlar dışında yapıldığını düşünmüyorum. Sonuçta bu paradan vergi kesiliyor.
  • Bir keresinde canlı canlı Hazreti Yasuoya 30bin tl bağış gelmişti.Youtubeda videoları var

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.