Şimdi Ara

TVS WEGO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KOCA FORUMDA TVS WEGO HAKKINDA NEDEN TEK SATIR YOK.. PAYLAŞIM BEKLİYORUM ARKADAŞLAR..

TVS WEGO

• 3 ay önce bir tvs vego scot aldım. alırken bayide olan bütün vegolar çizilmiş ve kırılmış parçaları vardı(kargolamada ve gemide olmuş olabileceği söylendi). içinden beyaz olanını almak istedim ve bayi bana çizilmiş parçalaırın en kısa zamanda(1 bilemedin 2hafta içinde ) yeni parçalarla değiştirileceğini söyleyerek ve bölge bayisininde verdiği söze dayanarak ücreti ödeyip ruhsatını çıkattırdım. ilk 1 ay ikinci el gibi duran motorumla gezdim ve değişimini beklediğim 6 parçanın(kafa,ön panjur, yan granajlar, yan koltuğun altı ve arka stopun) gelmemesi üzerine; bayi, bölge sorumlusu, müşteri hizmetleri ve yedek parça müdürü ile irtibat kurdum. 3 ay içerisinde rahat 50 defa telefonla konuştum. herseferinde 3-4 güne elinizde olur denildi. ve her seferinde de parça gönderilmedi... sıfır motor alıp kazalı gibi gezdiğimemi yanayım, 3 aydan beri arayıpta sorununmun çözülmemesine mi yanayım bilemiyorum.... umarım benim yaşadığım sıkıntılar başkalarının başına gelmez ama tvs alırsanız ve böyle bir distrbitör ithal ediyor ve iç pazarda parça sıkıntısı yaşatıyorsa kesin sorunlarınız olacak demektir. ya 0 km alırken yada parçalarınızı temin edemezken....

• 6000 km oldu ve çok beğendim. Bence şu an piyasada 100 cc ortalamasında en iyi scooter. Yalnız arkadaşın dediği gibi motorlar çizik geliyor ve bu çok can sıkıcı. Benimde ön çamurluk ta sorun vardı ve hala duruyor nazarlık olarak :)
  • Tvs bu kaliteli motorlara ragmen tum piyasada guclu konumda olamadiysa, bu distributorun yuzunden zaten!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar

Yıl 2005 75 cc ilk tvs scooter pep motorumu tata dan aldım. 2007 de değiştirdim. 90 cc scooter pep+ aldım. Şimdi yine değiştirmek istiyorum. Yeni model Wego ile honda fizzy yada onun (adını hatırlayamadım 110 cc lik honda) arasında gelip gidiyorum. Fizy i Arif usta da denedim. Çok hoşuma gitti. Wego yu deneyemedim. Kullanan varmı. Yakıt deposunun kuyrukta olması kötü diye düşünüyorum, çünkü biz kuyrukta hep bişeyler taşımayı severiz. Yük varken yakıt almak çok zor olacak.
    Birde pep modellerinde önde torpido cebi vardı benim için çok kullanılışlıydı.

Sanırım birde wego da jikle otomatik değil manuel. bunun artısı eksisi nedir?

Yakıt durumu nasıl?

Arka amortisörün tek olmasının sakıncası varmıdır?

Peplerde ani fren yaparsam sola doğru arka tekerde çekme oluyor. Fizzyde çok rahat fren yapabildim.
    Teşekkürler.

• yolcu 07 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende wego almak istiyorum 2.el. bi tane buldum 100km.de kırmızı sıfır gibi:=)) bayi fiyatı 4150+plaka..
    2.el olan 3750 olur son diyor. sizce alınırmı? yada bütçeyi iyice sıkıştırıp 0.mı almalı. bu kez plaka masrafıda giriyor
    antalyayı bilenler için 2kişi ( 70kg+55kg) Antalya kemer çekermi.
  • 100 km kilometre sayılmaz bence. sıfır sayılır. hem daha ucuz. 2. elde biraz daha pazarlık etme şansın olur.
    Kemer yolunu rahat çeker. zira benim 87 cc pep+ bile çekiyor.
  • aldım bakalım 3600 e ama ehliyet yok sokak aralarında biniyorum. nisan5 te a2 sınav var. geçersek heralde nisan 15 gibi ehliyeti alır
    merak eden arkadaşlara fikir verebiliriz
    21liraya sokak aralarında 40 60 km hız arası 170km gittim.
  • arkadaşlar benim tvs bu ay 2. yılına giriyor. önceki sıkıntılarımın azalarak devam etmesini isterdim ama olmadı. ikinci bakımında servise gittim aracım sabahları çalışmıyor dedim rölantiyi artırmış öyle bir artırmış ki aracın üzerinde kimse yokken şanzumana yükleniyor. ertesi gün servise gidip sorundan bahsettim adamlar bana "diğer bakımda 2000km sonra hallederiz" deyip geçiştirdiler. allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın deyip ayrıldım ordan. buna rağmen aracım sabahları çalışmakta hep zorlandı. ön çamurluğum çizildiği için bayisinden gidip(motorumla gittim ve motoru göstererek parça aldım) ön çamurluk aldım(tamircide boyanabilirdi ama motor sökülünce tamircide beklemesine gönlüm razı olmadığı için) tamirciye gittim ve motorun kafasını komple söktü(tabi adama emeğinin karşılığını vererek) ve çamurluğu takmaya çalıştı ama olmadı çünkü bayi bana motorun farklı modelinin çamurluğunu verdi. bayiye gidip durumu anlattığımda: - al paranı ver parçayı,biz nerden bilelim o çamurluğun senin motora uymayacağını....vs sözler arkasından da "tamam hocam siz toplatın biz parça gelince taktıracaz" deyip gazımızı aldılar!!!! sonra parçayı ha bekle de bekle biz sizi ararız dediler amma velakin numaramı almadılar:) sonra. isotlar grubu aradım ve durumu anlattım. artık insan olan durumu anlar çözerdi zaten ve parça allahtan isotların adamlara göndermesiyle geldi. gidip parçayı alayım ve birde akü alıp taktırayım dedim akü istedim "akünü sök öyle verelim" dediler bana tornavidayı uzattılar. ben müşteriyim siz ise esnaf bu ne biçim muamele tabiki yardımcı olacaksınız neyse vereceksiniz dedik ama isotların adamları işte vermiyoruz dediler. akü kalsın çamurluğumu takın gidecem dedim "biz taktırmayız gidin nerdde istiyorsanız taksınlar" dediler ve sinirle çıkıp isotları tekrardan aradım. bana verdikleri cevap "eee naapalım şimdi, ne istiyorsunuz bizden...vs" siz bana akünün ebatını verin yeter başka hiç bişey istemiyorum dedim. parçacısını aramış bana "gidin yardımcı olacaklar" dedi ve ordan aküyü aldım elime tamircime gittim.(adamada yazık ücretsiz takarım dedi ama emeğin bedeli olmalı ikinci defa söktürüp verdik ücretini) çamurluğu taktık aküyü takalım derken birde ne görelim süprizzzz! akü benim aracın aküsü değil...... isotları aradım ve aynı adamla konuşup durumu anlattım bana: "ne yapalım şimdi gidin değiştirin" dedi. tamirci ile parçacı arası 25 km yol bütün hata benim gidip değiştirmesi gerekende benmişim.... anlayacağınız arkadaşlar aracım 5000kmde ve satlık. isotlarında, çalışanlarınında, parçacılarınında, servisininde...... emeğine sağlık
    bu yazdıklarımı bilin ve ona göre araç alın arkadaşlar... yanmak isteyen ise böyle ...... bir distürbitörün sattığını alıp tepile tepile bindirirler. hala niyeti olan varsa burdan bana yazsın aracım satlıktır.

• geçmiş olsun ben 700km de sattım.
  • herkese selamlar. daha dün yeni kasa digital gösterge olan modelinden aldık. henüz 50 km de çok yorum yapamayacağım haliyle ama gördüğüm kadarıyla kaliteli sağlam ve güvenli motor. yakıtını merak ediyorum ilk ölçümde ne verecek acaba.
  • Hayirli olsun kazasiz belasiz surusleriniz olsun. Fotolari bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son hız nedir arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.