Şimdi Ara

Tv üstü anten ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
51.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar boşta duran odamda tv vardi ona bir anten almaya karar verdim vede aldim ama suan 3-5 kanal anca çekiyor ama onlarda karlı karlı o yukardaki dalgalarn yerini deiştirdim alıcıyı döndürdüm ne yapsam yaramadi yardimlarinizi bekliyorum tecrübesi olanlar yardim ! ?

• quote:

Orijinalden alıntı: southbeachFL

Arkadaşlar boşta duran odamda tv vardi ona bir anten almaya karar verdim vede aldim ama suan 3-5 kanal anca çekiyor ama onlarda karlı karlı o yukardaki dalgalarn yerini deiştirdim alıcıyı döndürdüm ne yapsam yaramadi yardimlarinizi bekliyorum tecrübesi olanlar yardim ! ?

fikri yada önerisi olan pm atarsa dahada makbule geçer.
  • Arkadaşım önce nasıl bir anten kullandığını yaz ordan başlıyalım yardıma.Mesela yükselteçli antenmi kurdun yoksa UHF-VHF kombine antenmi?Sonra kullandığın kablonun durumu nedir bağlantıları kendinmi yaptın?Binanızda başka karasal yayın kullanan varmı varsa onlarda kaç kanal çıkıyor?

Karasal yayın ayarları uydu frekans ayarlarına benzemez.Yayın almak için yapmanız tek şey anteni doğru konumlandırmaktır.Antenin yönüde her ilde farklı tepelerde konuşlandırılmış verici istasyonlara odaklanır.Çoğu bölgeler bu verici istasyonların kapsama alanı dışıda kalır.En önemlisi karasal yayınlar her bölgede tam kapasite randıman vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Arkadaşım önce nasıl bir anten kullandığını yaz ordan başlıyalım yardıma.Mesela yükselteçli antenmi kurdun yoksa UHF-VHF kombine antenmi?Sonra kullandığın kablonun durumu nedir bağlantıları kendinmi yaptın?Binanızda başka karasal yayın kullanan varmı varsa onlarda kaç kanal çıkıyor?

Karasal yayın ayarları uydu frekans ayarlarına benzemez.Yayın almak için yapmanız tek şey anteni doğru konumlandırmaktır.Antenin yönüde her ilde farklı tepelerde konuşlandırılmış verici istasyonlara odaklanır.Çoğu bölgeler bu verici istasyonların kapsama alanı dışıda kalır.En önemlisi karasal yayınlar her bölgede tam kapasite randıman vermez.

• quote:

Arkadaşım önce nasıl bir anten kullandığını yaz ordan başlıyalım yardıma.Mesela yükselteçli antenmi kurdun yoksa UHF-VHF kombine antenmi?Sonra kullandığın kablonun durumu nedir bağlantıları kendinmi yaptın?Binanızda başka karasal yayın kullanan varmı varsa onlarda kaç kanal çıkıyor?

1-) yükseltgeçli UHF-VHF anten tv üstü
    2-) cnbc-e atv vs vs 10 kanal çekiyor onlarda karlı yani alt yazı yada düzgün bir başlık yazısı (haberlerde) okumak mümkün değil
    3-) öyle dağlık bir arazide oturmuyorum şehir merkezindeyim(tekirdağ)
    4-) başka oldugunu sanmam çoğu ve ben kablolu yayın kullaniyoruz 1-2 kişi digiturk. Zaten ben kendi odama aldım idare etsin diye .

umarim açıklayıcı olmuştur

• Hay Allah,başlıkta belirtmenize rağmen bende çatı anteni kullanıyorsunuz diye koptum gittimNeyse,tv üstü antenle merkezde bu kadarına iyi diyebiliriz. Şehir merkezlerinde binalar vericilerden gelen sinyalleri perdeler dolayısı ile sinyaller zayıflar.Her ne kadar yükselteçli olsalar dahi tv üstü antenlerden verim almakda kolay değildir.Keza verici istasyonla daireniz arasında bir engel varsa yükselteçte bir işe yaramaz.

Size UHF-VHF yükselteçli çatı antenini tavsiye ediyorum.Anteni doğru konumlandırırsanız mevcut kanallarınız daha net çıkar ve nispeten şu an 10 kadar izlediğiniz kanal sayısıda artar.Fiyatlarıda bazı internet sitelerinde 30-35 TL civarı geziyor.Kurulumu basit ve zevklidir tek zor yanıda vericiye konumlandırmaktır.

Eğer alırım uğraşırım diyorsanız kurulum yapacağınız zaman takıldığınız noktalarda yardımcı oluruz

Aha buda resmi

Tv üstü anten ile ilgili

• quote:

Hay Allah,başlıkta belirtmenize rağmen bende çatı anteni kullanıyorsunuz diye koptum gittimNeyse,tv üstü antenle merkezde bu kadarına iyi diyebiliriz. Şehir merkezlerinde binalar vericilerden gelen sinyalleri perdeler dolayısı ile sinyaller zayıflar.Her ne kadar yükselteçli olsalar dahi tv üstü antenlerden verim almakda kolay değildir.Keza verici istasyonla daireniz arasında bir engel varsa yükselteçte bir işe yaramaz.

Size UHF-VHF yükselteçli çatı antenini tavsiye ediyorum.Anteni doğru konumlandırırsanız mevcut kanallarınız daha net çıkar ve nispeten şu an 10 kadar izlediğiniz kanal sayısıda artar.Fiyatlarıda bazı internet sitelerinde 30-35 TL civarı geziyor.Kurulumu basit ve zevklidir tek zor yanıda vericiye konumlandırmaktır.

Eğer alırım uğraşırım diyorsanız kurulum yapacağınız zaman takıldığınız noktalarda yardımcı oluruz

Aha buda resmi

Tv üstü anten ile ilgili

açıklama için sağol da ben kendi odama alıyorum bu koca anteni nereye koyayim bnm demek istedigim daha fazla verim alabileceğim taktik yokmudur ?

• Bakma öyle kocaman durduğuna ufak bir şey o.Pencerenin dışına bile monte etsen olur ama verim olmaz.Bu işin taktiği yok ne kadar sinyal o kadar kanal,bu arada merak ettim kablo tv varsa neden odana hat çekip kullanmıyonda karasal yayınla uğraşıyon.
  • quote:

Bakma öyle kocaman durduğuna ufak bir şey o.Pencerenin dışına bile monte etsen olur ama verim olmaz.Bu işin taktiği yok ne kadar sinyal o kadar kanal,bu arada merak ettim kablo tv varsa neden odana hat çekip kullanmıyonda karasal yayınla uğraşıyon.

ugrasmak ve uğraştırmak istemiorm bizimkileri zaten 15 kanal falan yeterli
  • binbaşılar naptınız varmı bi gelişme bende bi odanın birine karasal koymak istiyorum binanın daire başı gelen uydu kablosu 1 adet t koyunca da aynı frekansdakileri izleyebiliyoruz :(
  • isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    yıl 2014
  • Alûminyum folyoyu külah şeklinde rulo yapıp tv arkasındaki anten girişine takılırsa daha fazla kanal,daha net görüntü alınabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: computeron

yıl 2014

Yukarıdaki mesajlarımı yazdığımda daha Onbaşı idim Hey gidi günler hey....
  • hala kullanan varmı analog yayın
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce LG 42LB620V UYDU ALICILI 3D TV aldım

Ben aynı çanak antende iki adet televizyon kullanıyorum.Birisi harici uydu alıcılı LCD TV. tv lerin ikisi beraber çalışırken sorun yok.
    Fakat diğer televizyonu ve uydu alıcısını elektrik fişinden çektiğimde LG 42LB620V UYDU ALICILI tv de yayın kesiliyor.tekrar elektrik prizine taktığımda yayın geliyor.

uydu sistemlerine pek yabancı değilim ama daha önce böyle birşey başıma gelmedi

daha önce karşılaşmış yada bilgisi olan varsa bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  • tmeriç T kullanıcısına yanıt
    TV de LNB beslemesi açık değildir...... LNB'de gücünü uydu alıcıdan alıyordur. Sen uydu alıcıyı kapatınca LNB ye giden 13 /18 volt besleme kesilir ve LNB çalışmaz....
  • isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    Uydu kablosuna T değilde splıtter koyarsan daha iyi olur.... Tek kablo 2 uydu alıcı olayında aynı polaritedeki tüm yayınları izleyebilirsin.... Yani H Horizantal veya V vertical olan transponderlerdeki izleyebilirsin....Bir uydu alıcıda Vertical, diğerinde Horızantal olmuyor....

Karasal yayınlar henüz dijitale geçmediği için pek performanslı değil....
  • Up bu hala kullanılır mj acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.