Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Return Zuha Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33973398339934003401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

190 ekran 50 kilo agirlikta bir tv almaktansa 4K bir projektor almak daha mantikli bence.hatta daha buyuk ekran olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bluemannn kullanıcısına yanıt

Samsunglar atmos vision desteklemiyor

• Atmos sesi alabilmek icin ses sistemin atmos ozelligi olmasi ve izlenilen yayinin atmos olmasi gerekiyor fakat tv nin kendisinde atmos destekliyor olmasi gerekiyormu?

• ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Kimse artık buradan tavsiye vermiyor. Bende şansımı deneyeyim arkadaşım gibi...

4000 civarı fiyatlı tv bakıyorum. 50-55 inc.

Özelden ürün satmak isteyenler yazmasın lütfen. Gerçek tavsiye verebilecek arkadaşlarımdan rica ederim.
  • bu bütçe ve boyuta alınacak en mantıklı cihaz ambilightlı philips 50” pus7805’dir. kanal geçişi çok hafif hantaldır fakat genel olarak iyi bir tv. p5 görüntü motoru da güzel bence. 7505’e bakmayın.

• smyrna kullanıcısına yanıt
    8505 neden olmaz
  • Sony 65XH9505 kullanan var mı. Yorum alabilir miyim
  • smyrna kullanıcısına yanıt
    7505 modelini satın aldım,şuan için oldukça memnunum.

Paneli kalitesi çok iyi özellikle,standart ayarlardan çok kendi yaptığım ayarlarla çok çok keyifli bir kıvama geldi.
    Ama bana göre en güçlü noktalarından biri sesler çok iyi, genelde bu fiyat aralığındaki TV lerin sesleri berbat düzeyde oluyor,ancak dahili hoparlör oldukça güçlü,atmos ile de zirveye çıkıyor.
    Tek eksiği ambilight olmaması ben çok aramadığım için önemsemedim.
    Amazon Tr den kuponla oldukça uygun bir fiyata satın aldım, ambilight model alsaydın 43" düşmem gerekecekti,43" e düşmek Amazon tr de 7805 modeli 4600TL 600 lira fark veremeyeceğim için yönelmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClaymoreCountry -- 2 Şubat 2021; 12:55:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre7492 E kullanıcısına yanıt
    7505 demiştim. alınabiliyorsa tabi ki 8505 daha iyi bir model ve philips modeli olarak tercih edilesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluemannn

Samsung 65TU8500 Ultra HD (4K) TV (UE65TU8500U) bu tv de Dolby Atmos vision var mı

Dolby Atmos ve Dolby Vision farklı şeyler. Biri ses formatı biri Hdr tarzı format.

Samsunglar Dolby Vision desteklemiyor fakat Dolby Vision destekli videoları HDR olarak görüyor ve tv'ler hdr özelliklerini aktif ediyorlar.

Dolby Atmos konusunda bir şey diyemiyorum çünkü youtube da Dolby Atmos sesli denilen videolarda sesleri oynattı benim samsung tv.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Atmos sesi alabilmek icin ses sistemin atmos ozelligi olmasi ve izlenilen yayinin atmos olmasi gerekiyor fakat tv nin kendisinde atmos destekliyor olmasi gerekiyormu?

Benim qe60ta youtube da Atmos ses videolarını sesli olarak açıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nusret35

LG 55NANO796 mı Sony KD-55XH8196 mı bilen anlayan lütfen yardımcı olabilir mi?

Başka bir arkadaş Sony dedi. Teşekkür ederim

• Merhaba, Arçelik 9 serisi Led Tv veya Beko B65 a 955 serisi hangi led paneli kullanıyor.

Samsung 8500 serisiyle aynı panel diyenler var ama emin olamadım.
    Eğer kaliteli bir panelse özel bir indirimim var almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nusret35

Başka bir arkadaş Sony dedi. Teşekkür ederim

Alıntıları Göster

ikisinde de panel lg ama sony resim işleme bambaşka bir düzeydedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Merhaba, Arçelik 9 serisi Led Tv veya Beko B65 a 955 serisi hangi led paneli kullanıyor.

Samsung 8500 serisiyle aynı panel diyenler var ama emin olamadım.
    Eğer kaliteli bir panelse özel bir indirimim var almayı düşünüyorum.

Arçelik beko grundig 9800 seri ips dir lg panel kullanırlar 50 inch gibi bazı boyutlar va dır ama resin işleme ve motion lg den öndedir uygunsa hele fiyat asla kaçırılmaması gereken bir tvdir

• Tavsiye isteyecektim ama tavsiye veren kalmamış neredeyse

• maligezgin kullanıcısına yanıt

belli bir markadan memnunsanız değiştirip risk almayın derim. Lg fiyat özellik olarak uygun ürünler sunan bir marka. 4k ile ilgili ileriye dönük bir planınız yoksa takılmayın ona normal uydu yayını full hd ötesine kolay kolay geçmeyecek gibi ülkemizde. Netflix ultra paketim var diyorsanız o ayrı.

Bütçenizi yazarsanız daha rahat öneri gelecektir. Şahsı izlenimim basit tv izleyicisiniz gibi geldi o yüzden full hd lg ler işinizi görecektir bence.

• baris007 B kullanıcısına yanıt

yayını tv den alıp ses sistemine vereceğiniz için tv atmos desteklemeli ses sisteminin ara yüzü ile işini olmadığı için desteklemesine gerek yok(uzman değilim ses sistemleri konusuna bakın mutlaka) Bende tv alırken atmos olmasına dikkat etmiştim sonradan öğrendimki çokta önemli değişmiş ses için çünkü 1 tv den ses çıkıp duvara çarpıp size gelecekte falan filan çok etkili olmazmış 2 ses sistemi bile kullansanız tam randıman için tavandanda ses gelmeli dediler forumdaki ilgili konuda o yüzden karar etkileyici bir unsur yerine olursa iyi olur bir kriter olmalı atmos.

• quote:

Orijinalden alıntı: jagatai

belli bir markadan memnunsanız değiştirip risk almayın derim. Lg fiyat özellik olarak uygun ürünler sunan bir marka. 4k ile ilgili ileriye dönük bir planınız yoksa takılmayın ona normal uydu yayını full hd ötesine kolay kolay geçmeyecek gibi ülkemizde. Netflix ultra paketim var diyorsanız o ayrı.

Bütçenizi yazarsanız daha rahat öneri gelecektir. Şahsı izlenimim basit tv izleyicisiniz gibi geldi o yüzden full hd lg ler işinizi görecektir bence.

Evet çok özellikli bir şey aramıyorum. Sadece eski Televizyonum gibi yıllarca sorun çıkarmasın yeter.

Fiyat olarak 4.000lira sinirim var.

Şunları buldum.

LG 43UM7100PLB 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart  4.150

LG 43UN71006LB 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra

4.000

LG 43UN74006LB 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra

4.300

Aynı ayarda samsunglar.

Samsung UE-43MU7000 43"  Uydu Alıcılı 4K Smart

3.800

Samsung 43TU7100 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Smar4.100

Samsung 43TU7000 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart 

4.200

bunlardan hangisi alınır? Bilinen kronik sorunu olmayan,

sorunsizca kullanabileceğim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 2 Şubat 2021; 20:53:58 >

• maligezgin kullanıcısına yanıt
    Forumda varsa direk konularına bakın derim sıkıntı yaşamayan zaten forumda değil :)
  • 
Sayfa: önceki 33973398339934003401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.