Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sakkin Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.194
Cevap
1.337
Favori
4.696.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 33883389339033913392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de sorun yaşadım yeni aldığım Q70T tv de ama bi noktadan sonra en kaliteli tv lerde bile görülebilecek şans faktörünü de düşünmek lazım. Ayrıca asıl önemli olan servislerin sorunlar karşısındaki tavrı.
    Philips ile 3 hafta önce sorun yaşadım ve 28 Aralıktan beri hala eve servis gelecek güya.

Q70T ile yaşadığım sorunu servise bildirdim, yarım saat sonra evdeydiler ve değişim için işlemleri başlattılar hemen.

Bulunduğunuz şehre göre de değişebilir tabi bu durum ama
    Philips te genel merkezden randevu talebi oluşturmama rağmen hala gelecekler, düşünün.. Yani genel bir servis hizmet anlayışı da oluyor markalarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

birinin yenileme hızı 50 hz, diğeri 100 hz miş

58q60t hakkında birşey söylermisiniz? Ara model olduğu için sorunlu mudur? Bu tv yi incelerken 55q70t kafamı karıştırdı.

Alıntıları Göster

Üst serinin performans ve kalite açısından daha iyi olması beklenir ama artık özellikle samsung da kalite çok düştü yine se garanti haklarınız saklı ve 100/120 hz modelleri öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulucu

Hocam senin yorumlarına güveniyorum, 100 Hz olarak alınabilecek en sorunsuz ve uygun fiyatlı TV hangisidir? Boyut problem değil, normalde 4-5000 lira civarına 43-50-55" Samsung bakıyordum, hazır alıyorken tam olsun bari dedim. En F/P ve mümkünse şikayeti az cihaz nedir sizce?

Hocam o konuda size yardımcı olamayacağım çünkü o konuda hakkında bilgi sahibi olduğum modeller yok. Kendime tv alırken bütcem sebebi ile 60hz modelleri incelediğim için 100hz modeller hakkında bilgim yok

• 4K 60 70 75 İnc hdrlı televizyon önerisi yapacak var mı bütçe 8500 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Olumsuz yorumları bu başlıkta mı okudunuz. Farklı bir başlıksa link paylaşır mısınız

Alıntıları Göster

Samsung Qled tv ile ilgili başlık var orada okuduğum yazılar var. Bu konuda da geçmiş sayfalarda vardı.

• halil altın H kullanıcısına yanıt

QE60t modelinin yenileme hızı 60hz. Ülkemizde ki Tv yayınları 50hz olduğu için Tv yayınları 50hz çalışıyor.

2.0 ve 2.1 hdm çıkışlı konsol, pc, media player vb cihazlar bağlarsanız 60hz alıyorsunuz. Sorunlu bir ürün değil. 2 aydır kullanıyorum gayet iyi bir Tv

• Şu konu kapatılmalı arkadaş hep bi çözümsüzlük var konuda.

-5 bin tl altına tavsiye yok!

-8 bin tl altı hangi model olursa olsun hepsinde bir sıkıntı var.

-Hep şunun yerine bunu bunu al durumu mevcut. Bunu bunucunun dediğini sorsam başkası da yok onu şunu al diyor!

vs vs hep bi çözümsüzük..

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt

Çok haklısınız... Birçok TV üreticisi özellikle orta modellerinde son yıllarda kalite düşümüne gitti. Buna en iyi örnek Samsung. 2019 serileri olan "QR" serileri "QT" lerden hem özellik hem de kalite/dayanıklılık olarak daha iyi durumda. Şöyle bir örnek vereyim Samsung 55 Q60R (2019) 100 Hz iken, 55 Q60T (2020) 50/60 Hz Panel. Ya da Q70R Direct led iken Q70T Edge led gibi... QT serilerinde daha fazla müşteri şikayeti var.

LG dede SM serileri NANO lardan önce vardı; şu anda onların yerini NANO lar aldı ama NANO lar daha yeni ürün olmasına rağmen aynı sınıftaki SM serisi (2020 öncesi) ürünlerinde bulunan bazı özellikleri içermiyor gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cicekon -- 15 Ocak 2021; 13:44:39 >
  • Merhaba, LG 65”NANO796 modelini almayı düşünüyorum. Bu ürünü kullanan varsa memnun mudur? Televizyonu çok beğendim, siyahların netliği benim için aşırı önemli değil. Asıl çekincem, köşelerde bariz ışık sızması oluyor mu? Altyazılı film izlerken o bölüm gereksiz aydınlanıyor mu? internette bu modelle ilgili pek video olmadığı için diğer Nanocell Tv' lerden gördüğüm kadarıyla soruyorum.

Bunun alternatifi olarak tek tercihim Samsung 65TU8500 modeli. Görüntü performansı olarak fiyatına göre beğendiğim bir ürün ama kumandasının kullanışsız olması ve Türkçe sesli komut özelliği olmadığı için Nano796 modelini tercih ediyorum. Bu TV hakkında da olumlu olumsuz deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son olarak ürün Teknosa gibi yetkili mağazalarda 8,799tl fiyata satılıyor. Hepsiburada vs. sitelerde 8000tl ye mevcut. Bu fark neden oluşuyor bir fikri olan var mı? Hepsiburada dan sıkıntı yaşarım diye 800tl daha fazla vermeli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora Akıllı Ev -- 15 Ocak 2021; 20:49:28 >

• Lazzow kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicekon

Çok haklısınız... Birçok TV üreticisi özellikle orta modellerinde son yıllarda kalite düşümüne gitti. Buna en iyi örnek Samsung. 2019 serileri olan "QR" serileri "QT" lerden hem özellik hem de kalite/dayanıklılık olarak daha iyi durumda. Şöyle bir örnek vereyim Samsung 55 Q60R (2019) 100 Hz iken, 55 Q60T (2020) 50/60 Hz Panel. Ya da Q70R Direct led iken Q70T Edge led gibi... QT serilerinde daha fazla müşteri şikayeti var.

LG dede SM serileri NANO lardan önce vardı; şu anda onların yerini NANO lar aldı ama NANO lar daha yeni ürün olmasına rağmen aynı sınıftaki SM serisi (2020 öncesi) ürünlerinde bulunan bazı özellikleri içermiyor gibi...

Hep yazdım bulabildiğiniz en eski seriyi alın diye ama çoğu kişi teknik bilgileri olmadığından oo dolby vision ooo atmos dual led abiii vs vs şeylerle karşı çıktı ama yeni anladılar ellerine dolbyvisionlu çöpler olduklarını...

• Lazzow kullanıcısına yanıt
    Bence normal durum bunlar.
    Sonuç itibariyle herkesin evinde bir veya birden çok TV var.
    Herkesin kendine göre tecrübesi , bilgisi ,yaşamış olduğu problemler var.
    Ha şunu derseniz ,millet 5-6 cümle öğrenmiş konuda uzman gibi aynısını söylüyor ,bende size katılıyorum , fakat sorana söylüyorlar sadece. Sormayana bişey diyen yok.

Meselenin özeti ,küçük bütçeli TV lerde ,biri yerde -biri gökte değil bu markaların . Aşağı yukarı aynı gibi.
    Samsung- LG - Philips-Vestel vs. Bunlarda çoğu bi şekilde memnun , sıradan uydu kanalları izleyen biri için çokta önemli değil zaten.
    Samsung bunlardan bir tık yukarıda ,buda benim tecrübem ,bilmem ne dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicekon

Uzun süredir bunu belirtiyordum ancak yahu olur mu dolby atmos dolby vision var yav olur mu bu yeni yeni en yeni model vs diyerek kabul etmedi ve çoğu kişiye çok daha kaliteli eski seri varken yeni çöpleri aldırdılar şimdi kabul edildi ama iş işten geçti tv yok... Yine de zaman zaman çıkar depodan köşeden eski seri çıkarsa saniye düşünmeyin almakta...

• daha fazla kafayı yememek adına SAMSUNG QE55Q60TAUXTK ya da Sony KD-55XH8096 modellerinden birini alacağım. herkes sony diyecektir onda hemfikiriz de yine de fikir almak aşısından son kez danışıyorum. mesela 600-700tl gibi bir fark var değer mi bu farkı verip sony almaya ?

• quote:

Orijinalden alıntı: leonart16

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Babamların evdeki tv bozulmuş, bana dediler bi tane bak da alalım.

55" olsun, 4k olsun yeterli onlara.

Evlerinde internet bile yok zaten, öyle çok teferruatlı bişeye gerek yok. Arıza çıkartmasın, bilindik klasik bi model bakıyorum anlayacağınız :)

Çok bi vaktim yok internetten biraz araştırdım Samsung UE-55TU7000 diye bi model var güncel serilerden.

Ne tavsiye edersiniz bana?

Arkadaşlar birazdan 55TU8000 modelini sipariş geçeceğim, mediamarkt'da 6000'e görünüyor.

Son kez sizlere bi sorayım dedim. Bi de bu modelin TU8500 olanı var 400tl pahalıya.

Bu 2 modelden 55TU8000'i alıp geçeyim mi yoksa 8500 daha mı iyi? Yada bunların haricinde son bir tavsiye verebilir misiniz?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-55tu8000-55-138-ekran-uydu-alıcılı-smart-4k-ultra-hd-led-tv-1209929.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonart16 -- 16 Ocak 2021; 14:20:6 >

• Genel olarak Tv’lerde Samsung en iyi marka.
  • Maksimum 7-8 bin tl 58 veya 65 inch Va panel tavsiye edebilir misiniz?

Lg nano serisi tv ler Va panel mi acaba?

• Arkadaşlar şuan piyasadaki 50-55 inch F/P olarak en iyi TV hangisidir sizce, oled ler hariç...
    İlk üçe hangi tv ler girer?
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt

58Q60T yi inceledinizmı? Niye 58 değilde 55?

• leonart16 L kullanıcısına yanıt

Bende de aynısı var 3 ay oldu memnunum.

• 
Sayfa: önceki 33883389339033913392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.