Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: saitates Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33893390339133923393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 aydır 50NANO796 kullanmaktayım TV ye hem telefonumdan hem de PC den wifi üzerinden görüntü aktaramıyorum. Bunun için çözümü olan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

58Q60T yi inceledinizmı? Niye 58 değilde 55?

58" biraz büyük geliyor hocam televizyonun konacağı yere, alanı büyütme ihtimalimiz de yok.

• Bu smart tv'lere pc den yapılan kablosuz bağlantı wifi üzerinden oluyor sanıyordum qe60t alana kadar meğer wifi üzerinden bağlantı uzakbilgisayara bağlan kısmından oluyormuş onun içinde pc'de win10pro kurulu olmalıymış. Normal kablosuz bağlantı seçeneği ise wifi üzerinden değil o sebeple pek kullanışlı değil. Mecbur tv ve pc hdmı kablo ile bağlamak zorunlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

tv nin wi-fi si açık olmalı, pc ninde...kablosuz bu şekilde bağlantı oluyor...

• Küçük odam için uygun bir tv arıyorum. İstediğim dahili uydu alıcısı, smart ve wifi olması ve insanı sorunlarıyla kanser etmemesi. Aşağıda 2 tv var gözüme takılan.

GRUNDIG 40GEF6950B 40"

https://www.vatanbilgisayar.com/grundig-40gef6950b-40-100-cm-fhd-tv-dahili-uydu-alici.html

SAMSUNG UE 40T5300 40"

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-40t5300-40-106-cm-fhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

tv nin wi-fi si açık olmalı, pc ninde...kablosuz bu şekilde bağlantı oluyor...

Lg bilmiyorum ama Ekran paylaşımı (kablosuz) Kablosuz bağlanma seçeniği samsung ürünlerinde internet üzerinden gerçekleşmiyor. Ben pc internet bağlantısını kesip aynı yerden qe60 bağladım ve ekranı yansıttı.

Remote Access kısmında uzak bilgisayar var onla bağlanırsan wifi kullanıyor ve win10pro değilse pc desteklemiyor bu tür bağlantıyı.

Kısa lafın özü qe60 da kablosuz bağlantı wifi üzerinden olmuyor.

Ekran paylaşımı(Kablosuz) bu bağlantı türü bluetooth üzerinden gerçekleşiyor Samsung qe60t de. Pc de bluetooth kapatırsan Tv bulamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 17 Ocak 2021; 20:58:21 >
  • 65TU8500UXTK

65TU8000UXTK

65TU7000UXTK

Bu modeller arasında fark nedir acaba, bilen var mı ?

• Samsung Tu serisi farklarını araştırırken qled almak daha mantıklı diye düşünürken q serisi için panelde ışık sızmasına dair şikayetleri okudum. Tırstım. Çünkü LG 49UH770V model televizyonumda da karanlık sahnelerde bu ışık sızması var. Böyle bir şey istemiyorum.

Philips 65pus8505 bakındım ama onda usb ile oynatmada codec sorunu olduğunu okudum oysa mevcut lg televizyonumda böyle bir sorun yok. Usb ile çok film ve dizi izlediğim için o modelden de soğudum.

Panelde ışık sızması olmayan usb oynatıcıda sorun olmayan, siyahları güzel gösteren 58 veya 65 ekran tv seçimi için yardımcı olsanız.  

• por favor kullanıcısına yanıt

Panelinde ışık sızması olman model önerisi istemişsiniz o tamamen şans işi.

q serisine dahil okuduğunuz şikayetleri ciddiye alırsanız tv alamazsınız çünkü o şekilde şikayet olmayan tv modeli yok

Size biri önerir bir model ama siz aldığınızda ışık sızması çıkabilir.

3 aralıktan beri q serisi qe60ta kullanıyorum ben ve ışık sızması yok benim tv de ve onu önerebilirim ama sizde olmayacağın garantisini veremem.

Hiçbir marka ve model için bunun olmayacağın garantisini size kimse veremez.

• RNNN kullanıcısına yanıt

forum para verip mesaj silme yetkisi alınıyormu, bu doğruysa vahip bir durum....

• Gündüzleri işteyim sadece akşamları ps4 te oyun ve netflix şeklinde kullanıcam. Bütçe 4-5 bin arası. 4320 TL'ye Vestel 58U9500 4K Ultra HD Smart LED düşünüyorum alınır mı ? 50 55 veya 58 inç için başka tavsiye varsa çok iyi olur anlamadığım bir alan

• 2013 senesinde Philips 8008 almıştım.

şimdi yeni bir tv almak istiyorum. kaliteli olacak üst düzey bir tv olsun.

en az 55 inch olmalı. bir e android tv benim işime yaramaz sanırım. apple her şeyim.

öneriniz nedir arkadaşlar?

bowers Wilkins ses soundbarlı Philips alırsak ses sistemi sorunumuz da kalmaz gibi.

mevcut Philips soundbarım var aktif subwooferlı. ama partmanda yaşadığım için çok açamıyorum. bir de zahmetli aç kapatması. ve tv nin üzerinde oması daha pratik .

sony ,Philips, samsung un kaliteli bir modelini almak istiyorum. oled e o kadar para vermeye değmez diye düşünüyorum. 4k olsun ama. ve üzerindeki sesi iyi olursa çok iyi olur.

teşekkürler şimdiden

• biraz araştırınca en iyi lg cx 55 oled gibi gördüm. tabi ben dediğim gibi biraz yani 1 saat kadar araştırdım.buradaki ustaların tavsiyeleri önemli.

rakibi olarak da şunlar tavsiye etmişler.

The OLED55CX’s key rivals this year will be the Sony KD-55A8 (the XBR-55A8H in the US), the Samsung QE55Q90T (QN55Q90T in the US and QA55Q90T in Australia), and the Philips 55OLED805 and Panasonic TX-55HZ1000

philips 55oled805 in bower Wilkins ses sistemi olması da büyük bir avantaj gibi görünüyor. sanırım lg bin üzerindeki ses sisteminin onun gibi olması mümkün değil

13000 tl ye kadar çıkarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodysolid -- 19 Ocak 2021; 18:15:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bodysolid

biraz araştırınca en iyi lg cx 55 oled gibi gördüm. tabi ben dediğim gibi biraz yani 1 saat kadar araştırdım.buradaki ustaların tavsiyeleri önemli.

rakibi olarak da şunlar tavsiye etmişler.

The OLED55CX’s key rivals this year will be the Sony KD-55A8 (the XBR-55A8H in the US), the Samsung QE55Q90T (QN55Q90T in the US and QA55Q90T in Australia), and the Philips 55OLED805 and Panasonic TX-55HZ1000

philips 55oled805 in bower Wilkins ses sistemi olması da büyük bir avantaj gibi görünüyor. sanırım lg bin üzerindeki ses sisteminin onun gibi olması mümkün değil

13000 tl ye kadar çıkarım

Üstteki mesajınıza üst seviye ledler zaten oled fiyatına yazacaktım ki bu mesajı yazmışsınız:) Açılcası artık oled dışı led almazdım şu aşamada çünkü led tv ler artık kalite olarak yerlerde sürünüyor sony xh95 eh işte ama o da oled fiyatlarında,

Olede gelirsek resim kalite sıralama olarak sony philips lg olsun derdim bundan bir hafta öncesine kadar hatta lg tarihinin en kötüsünde oled de derdim (near black kaygısı ile washout resim) ancak son firmware güncellemesi ile lg cx müthiş bir resim işleme kalitesine erişmiş (bknz son vincent theo videosu) bu sebeple siz yine de iyi araştırın ses ve diğer özellikleri kendinize uygun olanı seçin şu aşamada fiyat önemli husus hepsi memnun eder bence ses olarak philips en önde sonra sony...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 19 Ocak 2021; 17:45:37 >

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt

oled diyorsunuzda bu logo yanığı işi nasıl olacak....

• quote:

oled diyorsunuzda bu logo yanığı işi nasıl olacak....

Lcd tv lerde dse clouding ışık sızması banding de ne oluyorsa o da öyle olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 19 Ocak 2021; 20:57:45 >
  • Ptolomeo kullanıcısına yanıt

aradaki fiyat farkı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ptolomeo

Üstteki mesajınıza üst seviye ledler zaten oled fiyatına yazacaktım ki bu mesajı yazmışsınız:) Açılcası artık oled dışı led almazdım şu aşamada çünkü led tv ler artık kalite olarak yerlerde sürünüyor sony xh95 eh işte ama o da oled fiyatlarında,

Olede gelirsek resim kalite sıralama olarak sony philips lg olsun derdim bundan bir hafta öncesine kadar hatta lg tarihinin en kötüsünde oled de derdim (near black kaygısı ile washout resim) ancak son firmware güncellemesi ile lg cx müthiş bir resim işleme kalitesine erişmiş (bknz son vincent theo videosu) bu sebeple siz yine de iyi araştırın ses ve diğer özellikleri kendinize uygun olanı seçin şu aşamada fiyat önemli husus hepsi memnun eder bence ses olarak philips en önde sonra sony...

Alıntıları Göster

Teşekkürler faydalı oldu benim için

• Merhaba, yeni bir tv alma arifesindeyim. Acelem yok, 1-2 ay daha bekleyebilirim ama diğer yandan fiyatlar alıp başını gidecek diye endişe ediyorum.

Bütçem 7.500TL gibi. Nano866 serisini teknik olarak beğeniyorum, hdmi 2.1, 100Mhz panel, freesync gibi. Yaz sonuna doğru bir konsol da alma niyetindeyim çünkü.

49" veya 55" büyüklükleri salonuma uygun; tv'ye %90 süreyle tam karşıdan bakılacak, nadiren 45° çapraz yemek masasından. Tv konumunun 5 metre kadar tam karşısında büyük bir pencere var, ideal bir konum değil ama uygun olan tek konum bu. Duvara monte istemiyorum, tv seti üzerinde duracak.

Netflix, Amazon yanı sıra klasik TV yayınları da izlenecek. Futbol değil ama F1 takip edilecek. Dediğim gibi konsol da bir kaç ay sonra olacak. Yani tam anlamıyla çok yönlü bir kullanıcıyım. Orasına burasına, küçük kusurlarına çok takan biri değilim. Konuya uzak olduğum için amacım abartılı fiyatlı, ya da kronik sorunlu bir cihaz almamak.

Bu bilgiler ışığında bana, şu anda olan veya yakın zamanda gelecek hangi marka/modeli tavsiye dersiniz?

Bir de fiyatları inernet siteleriyle rekabet edebilen mağazalar var mı, yoksa en avantajlı fiyatlar nette mi oluyor?

Şimdiden teşekkürler ilginize.

• quote:

aradaki fiyat farkı?

Aradaki kalite farkı?

• 
Sayfa: önceki 33893390339133923393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.