Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
87.985
Cevap
1.328
Favori
4.685.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 33863387338833893390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Hocam yanlış anlama ama yargıyı boşuna nasıl işgal ediyorsun diyerek ceza veremez çünkü THH kuruluş amacı firmaların yapmadığı şeyi firmalara yaptırmak. Zaten firmalar sorun çıkarmasa THH diye bir kurum olmayacak. Kısaca boşuna yargıyı meşgül etme durumu olmuyor. O olmadığı içinde böyle bir ceza koyamazlar. THH denen kurum zaten bu tür mağduriyetleri gidermek için kuruldu. Yargı sistemini boşuna meşgül etmenin tanımına uyan bir durum yok ortada çünkü bu tür olaylar için kurulmuş bir kurum THH.

Yani o dediğin olmaz onu unut. Tazminat almak isteyenin THH gitmesine zaten gerek yok. Normal mahkemeye gidersin onun için.

THH heyetlerinin görevi mevcut mağduriyeti gidermektir sadece. Para iadesi ve ürün değişimi gibi şeyleri sağlamak için olan bir kurum. Bunlar için mahkemeye gitme diye. Ama Para idesi ve ürün değişimi sağlamak dışında ayrıca tazminat gibi bir şey istersen onun yolu mahkemelerdir.

THH heyeti asla senin dediğini yapamaz çünkü o heyetlerde görev alan kişiler o dediğine kadar verecek yetkide kişiler değil çünkü o heyetlerin tamamı hukukçulardan oluşmuyor.

Senin dediğini mahkemeler yapabilir. THH yapamaz çünkü o heyetler kaymakam, onların görevlendirdiği kişiler, belediye, baro, tacir/esnaf ve tüketici örgütü temsilcilerinden oluşuyor. Yani hakim yok aralarında.

Alıntıları Göster
    Açıklama yaptığın için teşekkür ederim hocam. Yalnız yanlış anlaşılmış olabilirim. Ben yaptırımların son derece zayıf ve caydırıcılıktan uzak olduğunu vurguladım. Yoksa yetki elbetteki kanun ve mahkemelerde. Gerçi THH mensupları da yargı organının tüketicinin korunması hakkındaki 6502 sayılı kanunun karar vericileri ve bağlayıcı kararları olan mensupları sayılır. Her neyse, yetki olayı önemli değil. Yasanın ihlaller karşısındaki yaptırımları güçlendirilmeli. Olay bu. Benim istediğim şu, kanun çok açık, firmalar ise bunu bile bile ve göre göre billur geçercesine, inceleme sonucunda yaptıkları ihlal tescillendiği anda bile yasayı uygulamama, veya bundan sonra da dikkate almama gibi mükerrer davranışlar içine giriyorlar. Cesaret buluyorlar. Bunun ciddi ve ek bir bedeli olmalı. Göz göre göre ve açık şekilde kanunu ihlal edip, yargı mensuplarına mesai yaptırıp (ki bu onların elbet görevi dediğiniz gibi), öte yandan mağdur vatandaşa sinir stres yaşattıkları ve alacağının tahsilinde yine yasaya uymayarak zorluk ve gecikme yaşattıkları için ek cezalar, yaptırımlar uygulanmalı demek istemiştim. Yoksa bu ihlallerin sonu gelmez. EU ve Abd gibi ülkelerde tabiri caizse firmaların gözünün yaşına bakmıyorlar bu konuda ve bu nedenle olaylar minimum düzeyde. Umarım anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Ocak 2021; 18:51:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Açıklama yaptığın için teşekkür ederim hocam. Yalnız yanlış anlaşılmış olabilirim. Ben yaptırımların son derece zayıf ve caydırıcılıktan uzak olduğunu vurguladım. Yoksa yetki elbetteki kanun ve mahkemelerde. Gerçi THH mensupları da yargı organının tüketicinin korunması hakkındaki 6502 sayılı kanunun karar vericileri ve bağlayıcı kararları olan mensupları sayılır. Her neyse, yetki olayı önemli değil. Yasanın ihlaller karşısındaki yaptırımları güçlendirilmeli. Olay bu. Benim istediğim şu, kanun çok açık, firmalar ise bunu bile bile ve göre göre billur geçercesine, inceleme sonucunda yaptıkları ihlal tescillendiği anda bile yasayı uygulamama, veya bundan sonra da dikkate almama gibi mükerrer davranışlar içine giriyorlar. Cesaret buluyorlar. Bunun ciddi ve ek bir bedeli olmalı. Göz göre göre ve açık şekilde kanunu ihlal edip, yargı mensuplarına mesai yaptırıp (ki bu onların elbet görevi dediğiniz gibi), öte yandan mağdur vatandaşa sinir stres yaşattıkları ve alacağının tahsilinde yine yasaya uymayarak zorluk ve gecikme yaşattıkları için ek cezalar, yaptırımlar uygulanmalı demek istemiştim. Yoksa bu ihlallerin sonu gelmez. EU ve Abd gibi ülkelerde tabiri caizse firmaların gözünün yaşına bakmıyorlar bu konuda ve bu nedenle olaylar minimum düzeyde. Umarım anlatabilmişimdir.

Alıntıları Göster

Hocam sizi anladım. Ancak ben daha farklı bir şey düşünüyorum. Bu şekilde yaptırımlardan ziyade çok daha farklı bir şey yapılabilir çünkü ülkemiz de yaptırımlar genelde çok çözüm olmuyor.

Onun yerine söyle bir durum olabilir. Ülkemizde bazı vergiler çok gereksiz malum ama o vergiler illa alınıyor. Şu yapılabilir. Ödül ve Ceza şeklinde bir sistem konabilir. Özel tüketim vergisi %15 malum. THH gerek kalmadan sorunların çözen firmaların ürünlerinde o oran %7.5 filan düşürülür. THH hakkında az şikayet gelen firmalara bazı ayrıcalıklar tanınabilir.

Bunlara rağmen şuan ki kafa ile devam eden firmaların ödemesi gereken vergi oranları attırılır ayrıca bunların müşterilere yansıtmaları engellenir. Hakkında belli sayının üstünde şikayet olan bir firmanın örneğin 10.000 TL olan bir TV'sinin fiyatı da ceza aldığı anda 5.000 TL düşürülecek veya 1 sene boyunca hiç bir ürününe zam yapama cezası alacak. THH vermeyecek cezaları tabi. Onun yetkisi olmadığı için ama devlet o heyetten 2 aylık dönemlerde THH den her firma için rapor isteyecek ve o rapora göre bakanlık bu cezaları verecek.

• 55" ama VA panel direct led tv modelleri neler bilen varsa yazabilir mi?

Samsung pek almak istemiyorum başka hangi markalarda VA panel olan model var.

LG de 55 inçde yok yada ben bulamadım..50" olarak un8100 modelinde buldum.ama almışken 55" olsun istiyorum.

@dallass hala konuda aktifse önerileri önemli

• sony KD55XH9505 modelini buldum ama çok pahalı

• 55inc tv tavsiyesi bütçe 5000
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Babamların evdeki tv bozulmuş, bana dediler bi tane bak da alalım.

55" olsun, 4k olsun yeterli onlara.

Evlerinde internet bile yok zaten, öyle çok teferruatlı bişeye gerek yok. Arıza çıkartmasın, bilindik klasik bi model bakıyorum anlayacağınız :)

Çok bi vaktim yok internetten biraz araştırdım Samsung UE-55TU7000 diye bi model var güncel serilerden.

Ne tavsiye edersiniz bana?

• bugün biraz araştırdım va panel eskisi gibi çok yok anladığım kadarıyla QLED (HVA panel) kullanılıyor sanırım onun yerine..

TCL diye bir tv markasında 55" C715 diye bir model buldum..acaba tcl marka nasıl bilgisi olan var mı?

• çaylaküyelik Ç kullanıcısına yanıt

hi-level kullanan bir arkadaşım var, bana tavsiye etti, ben henüz araştırmadım. ama bitçe olarak 5000 nin de altındaymış.

• Arkadaşlar merhaba genel olarak ps4, netflix, amazon prime ve s sport izlemek için tv arıyorum. Ps4 oynamak için 50hz yeterli olur mu 100hz televizyona gerek var mı? Philips'in ambilight olayını çok sevdim piyasada o tarz başka tv yok sanırım. Philips'in ambilight + Android tv leri pahalı. Onun yerine android tv olmayan ama ambilight olan Philips 43pus7805 modelini kullanan var mı? Şuan amazon da 3999 satılıyor yanına mi box alıp kullanmak mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CLuB4R kullanıcısına yanıt

ps4 için 60hz yeterli olur ama ileride ps5 alacaksanız yetersiz kalabilir.

50hz dediğiniz tv'ler aslında 60hz. Ülkemizde tv yayınları 50hz olduğu için 50hz diye geçiyor. HDMI bağlantı ile video oynatıcı, konsol ve bilgisayar bağlarsan 60hz destekliyor. (Bağlanan cihazlarında çıkışları 60hz ve üzeri destekliyorsa)

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Hocam senin yorumlarına güveniyorum, 100 Hz olarak alınabilecek en sorunsuz ve uygun fiyatlı TV hangisidir? Boyut problem değil, normalde 4-5000 lira civarına 43-50-55" Samsung bakıyordum, hazır alıyorken tam olsun bari dedim. En F/P ve mümkünse şikayeti az cihaz nedir sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

ps4 için 60hz yeterli olur ama ileride ps5 alacaksanız yetersiz kalabilir.

50hz dediğiniz tv'ler aslında 60hz. Ülkemizde tv yayınları 50hz olduğu için 50hz diye geçiyor. HDMI bağlantı ile video oynatıcı, konsol ve bilgisayar bağlarsan 60hz destekliyor. (Bağlanan cihazlarında çıkışları 60hz ve üzeri destekliyorsa)

Teşekkürler hocam bende normalde tv leri 60hz biliyordum tv ürün özelliklerinde hep 50hz yazınca bende öyle sandım. Dediğiniz gibi ps5 olayını hiç düşünmemiştim ileriye dönük bir şey alınacaksa 100 hz düşünülebilir ama onlarda pahalı doğal olarak.

• Selam arkadaşlar

Vestel 65U9500 65'' 4k smart tv 4949₺ bu 2019 model
    Vestel 58UA9600 58'' 4k android smart tv 4849₺ bu 2020 model

ikisi arasında kaldım siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
  • RNNN kullanıcısına yanıt

Her şey öyle değil mi?arabalarda dsg arızası başka ülkelerde 7-10 yıl garanti bizde cebinden 6-7 bin tl verirsen +2 yıl garanti uzatma,bir kere devleti yönetenler vatandaşı kümesteki tavuk olarak görmekten vaz geçse bu firmaların alayı adam olur...

• İyi akşamlar, 55 inç TV lazım. Maksimum 4000 ile zorlarsak 4300 TL YouTube netfilix dahili uydu alıcısı olsun. Daha fazla bir özelliğe gerek yok. Sağlam bir tv arıyorum yardımcı olabilir misiniz. Altus AL55L 8960 5B Ultra HD (4K) TV nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0F80E33ED -- 13 Ocak 2021; 21:44:25 >
  • herkese merhaba, bende tv alma arefesinde ve fena halde kafası karışmış bir arkadışınızım, 8,5 k bütçe ile iki tv arasında gidip geliyorum;

1- lg 55nano916

2- sony 55xh9096

izleyici profilim; netflix ve ps4

açıkçası oled almaya da korkuyorum logo yanığı durumlarından dolayı, tavsiyelerinizi rica ederim, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucihan -- 13 Ocak 2021; 21:43:7 >
  • 2018 kullanıcısına yanıt
    Hem va hem direkt led 2 seçenek var. Tcl c715 qled veya Philips 55 pus8505. Bunlar pahalı gelirse tcl 55p8m var
  • çaylaküyelik Ç kullanıcısına yanıt
    İzleme açısı nedir? Çoğunlukla gece mi gündüz mü kullanılacak? Çoğunlukla uydu mu netflix vs var mı? Oyun var mı?
  • leonart16 L kullanıcısına yanıt
    Sadece tv izlenecekse o kadar para vermeye gerek yok bence. Vestel üretimi hi level ler işinizi görecektir. A101 lerde oluyor genelde.
  • 2018 kullanıcısına yanıt
    Tcl ile ilgili ana konu var. Bakabilirsin. Beğenen kadar beğenmeyen de var. İlçenizdeki servis durumunu da öğrenmenizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 33863387338833893390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.