Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ananni , ex-kuzey , sezerx Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 27 Misafir (5 Mobil) - 25 Masaüstü5 Mobil3 Android
5 sn
88.169
Cevap
1.337
Favori
4.695.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
87. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 31933194319531963197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ben ya samsung ya sony alirim bunlarin dışına pek cikmam.En son 65q80Rat aldim.5 defa degistirdim burdada paylastim.En son Samsungu mahkemeye veriyordum onuda degistirdim zar zor.Bugunde tv alacak olsam yilin en iyisi hangisiyse onu alirim.Logo yanigi olmasa alacagim tek tv lg oleddir.Burdaki kimse marka fani degil samsung her segmente bir sürü tv cikariyor.Mecburen bazen samsung oneriyorsun butceye gore en iyi tv yi ya samsung ya sony veriyor cogu zaman.Gönül ister Vestelde alalim ama olmuyor iste.Konuyu uzatmayayim hocam bazen boyle tartismalar olabilir önemli olan bilgiyi paylasmak amacimizda bu zaten.size saygilarimi sunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimust kullanıcısına yanıt

Hocam bende çok gittim geldim inceledim.Android diye almadim.Çok guzel tvniz gule gule kullanin

• CihanEfruzz C kullanıcısına yanıt

Pus7805 nasıl Android saphi değil mi yanlışınız olmasın

display specifications dan bakın saphi yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 18 Ekim 2020; 22:26:20 >
  • Maksimum 49-50” boyutunda, ağırlıklı olarak film ve oyun amaçlı bir TV arıyorum. Sony 49” XH8096, XH8196, Samsung 49” Q60RAT, 50” Q60T ve LG 49” NANO866 modellerinden hangisini (veya bunlar dışında önerilere de açığım) tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Pus7805 nasıl Android saphi değil mi yanlışınız olmasın

display specifications dan bakın saphi yazıyor

özür dilerim klavye otomatik düzeltmesi. kontrol etmedim hemen düzeltiyorum.

• blueman7 kullanıcısına yanıt

Hocam açıkçası bende konuyu uzatmak niyetinde değilim, her konu da herkesin görüşüne de saygı duyarım.

Size sadece bir şey hatırlatacağım.Burada bir arkadaş bu şahsı burada istemeyenler mesajımı beğenebilir mi dedi ve o mesajı tam 18 kişi beğendi hocam.

Şimdi benim sizden ricam, nasıl ki ben sizin tek başınıza olan görüşünüze saygı duyuyorsam, lütfen sizde 18 kişinin görüşlerine saygı duyunuz hocam.

Teşekkürler.

tşk ederim, adroid diye aldım, kumandayı al Türkçe sesli komut özelliğini kullan,yotube yediyor, koltuğa yaslan, Sony doğal renkler ve görüntü harika...Tşk ederim.

Hocam özür dilerim 18 kişi demiştim ama 20 olmuş bu arada.

Ekte resmini koyuyorum, incelersiniz.

Demek ki neymiş sizin üstad dediğiniz kişi burada bayağı bir antipati toplamış.

Özellikle de insanlara tepeden bakan ben bilirim tavrı ve kötü üslubu bunun en büyuk nedeni.

20 kişi aynı anda yanılıyor olamayız değil mi hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: owolfo

Hocam ben bunların hepsinin farkındayım.Bunların alayı Samsung satıcısı veya fanı.

Öyle olmasalar yapılan eleştirilere saygılı olurlar hocam, Qled tv lerde ki mavi ekran problemini gündeme getirdim amacım insanları uyarmaktı.
    Gerçek kullanıcılar buradan veya özel den bana teşekkür ederken, bu körler sağırlar grubu hemen savunmaya geçtiler.Vay efendim leke olsa ne olurmuş olmasa ne olurmuş.
    Hatta bu RNNN denen şahıs savunmayı öyle bir boyuta taşı dı ki, bu mavi lekelerin tüm markalarda olduğunu bile iddea etti.
    Hadi bunlar satıcı diyelim birde millet benim kullandığım tv yi alsın isteyenler var.Onlar bunlardan da beter.
    Bunlarda kendi tv lerinin eksilerini görmezden gelip tv tavsiyesi isteyene tek kelime ile Q60T diye cevap verebiliyorlar.
    Sonra ben bu durumu eleştirince bildiğimiz malum şahıs beni boş gezmekle falan itham ediyor, bana sen falan diye hitap edip sen tavsiye et falan diye ukalalık ediyor.

Sonra ben bu şahısa Samsung yalakası dediğimde kendisi bana cevap veremiyor, bu kez başka bir şahıs çıkıp bana saygı çerçevesinde tartışmaktan falan bahsediyor.
    Allah tan sizin gibi durumun farkında olan objektif insanlar var hocam.

Bu güne kadar yaptığınız bu, hiç bir halltan anlamadan ona buna laf giydirmek

Artık gevezeliği bırakın!

Film oyun ve 7bin bütçe kriteri ile bana 55Q60T modelinden daha iyi bir panel önerin söz forumu terkedeceğim.

Neymiş zamsung öneriliyormuş

Ulen urfada porshe üretiliyordu da bizmi sattırmadık

Hayır sanki elimizin altında 3-5 değilde onlarca marka varmış da biz önermiyormuşuz gibi ortada bir saçmalık var.

Oled satma aşkıyla vasat ips üretenlerin Kimi (lg-philips) 55/65inç VA paneli hiç üretmez,

kimi (sony) her cebe uymayan 9 segment harici yine VA panelli model üretmez,

bu markalara hatta tescilli satıcılara bir laf yok,

Alt-orta-üst segmentlerinin hepsini VA panel üreten ve bu yüzden bütçe babında bir çok seçeneği bulunan bir marka (samsung) önerildimi

Vay senmisin samsung öneren, satıcı marka fanı vs bilmem ne  

Bakın asıl bu tür kasıtlı mesaj yazanlar ya gerçek satıcılardır yada vasat bir ips panel sahibidirler bizim ips paneller hakkındaki yorumlazımızı hazmedemezler durum bu.

Ben buna benzer mesajları on yıla yakındır yazıyorum yanlız anlama kapasitesi kapalı olanlara bişeyler anlatmak çok çok zor.

Konusu açılmışken şuraya

Qled VA panelli Samsung Q60T ve İPS panelli LG Nano8 görseli koyayım da

şu vasat ips panel alıp bu tür yorum yapanların içlerine oturur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 18 Ekim 2020; 23:47:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

ha birde yine ne kadar işi olmayan adam varsa toplanmış burda kimseye faydaları olmadan boş ses çıkarıyorlar..başkalarına fuzuli konuşacağınıza varsa bilginiz başkalarını boş verin tavsiye isteyen insanlara siz dediğiniz gibi sebepleriyle teknik kısmıyla açıklama yaparak öneride bulunun boşverin siz milleti..ama sizin amacınız kimseye yardımcı olmak değil insanlara yardmcı olmak adına üstü kapalı milleti gömmek..aylardır aynısınız kimse yokken konuda uğrama bile uğramazsınız konu az aktif olur hemen üşüşürsünüz ya samsung lolololololo....

bu mesajı haklı çıkardığınız için hepinize teşekkürler..şimdi kaldığınız yerden kimseye faydası olmayan boş muhabbetinize devam edip insanlara iftira atabilirsiniz...

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Ek te resmini koyduğum mesajı haklı çıkaran 20 kişiye ayrı ayrı teşekkür ederim.

Hani beni bloklamıştın, hayrola mesajlarıma merak mı sardın.

Adama o bloğu böyle kaldıttırırlar işte.

Şimdi gidip kumda oynayabilirsin RNNN efendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owolfo -- 18 Ekim 2020; 23:50:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt

tu serisinide önermem nanolarıda hocam q70t ise işin içinde oyun maç ağırlıklı kullanım varsa onuda önermem genelde ne izlenecek nasıl bi ortamda kullanılacak bilmiyorum ama 8bine alacağınız 65inch tv den pek bi beklentiniz olmaması lazım ben olsam bütçe 8bin ise o parayı bu tv lere verip yazık edeceğime biraz daha bekler kendimi zorlar indirimle xh90 yada q80t alırdım yok daha çıkamam ben derseniz samsungda q60t modellerin altına düşmeyin lg lerinde o parlaklık kontrast özürlü modellerine o paraları vermeyin derim ha ben film izlemem arada dizi izlerim haber izlerimn maç izlerim derseniz işinizi görür nanolar ama oyun film gibi işler girince işin içine parlaklık ve kontrasttan dolayı üzer

• dallass kullanıcısına yanıt

IPS Panel alan siyah renk neymiş unutur bile dallas hocam. Şu attığın karşılaştırma'dan bile belli. Ayrıca parlaklık değerleri de çok kötü. Tek artısı izleme açısı olan IPS Paneli alan parasına yazık eder.

• BVBLİFE kullanıcısına yanıt

hocam aldın belayı haberin yok :)

İbrahim bey in tv sine bu tv normal bu tv de bi şey yok dediniz ya o günden beri sizin üstadlığınız da mesajlarinız da benim için yok hükmündedir.

Ek te normal dediğiniz tv nin resmini koyuyorum insanlar da sizin nasıl bir uzman olduğunuzu görsünler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owolfo -- 18 Ekim 2020; 23:57:55 >
  • Televizyon özelliklerini görebileceğim yada kıyaslayabileceğim bir site var mı? epey, akakçe, cimri hariç

• ctntas C kullanıcısına yanıt

Bu siteden inceleyebilirsiniz hocam https://www.rtings.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BVBLİFE -- 19 Ekim 2020; 0:15:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: owolfo

İbrahim bey in tv sine bu tv normal bu tv de bi şey yok dediniz ya o günden beri sizin üstadlığınız da mesajlarinız da benim için yok hükmündedir.

Ek te normal dediğiniz tv nin resmini koyuyorum insanlar da sizin nasıl bir uzman olduğunuzu görsünler.

Yahu o zamanda ibrahimin olayı yüzünden böylesi şeyler yazdın sırf bu kardeşimiz rencide olmasın diye bişey yazmadım ama şimdi yazayım

Ben o siyahların normal olmadığını ilk görüşte anlamadım mı sanıyorsun

Yahu anladım anlamasınada attığı resimlerden evinin sadeliğini ettiği sözlerden saf ve temiz insanlığını, hemde sırf siyah dışında genel olarak tvsini beğendiğini görünce "ibrahim kardeşim panelini gülerek kullan" dedim.

Ama sen bu empatiyi dahi anlamadan kalkıp bir çuval inciri berbat ettin ve hala bu yediğin haltı sanki bişey başarmısın gibi bunu bile bana karşı kullanıyorsun.

Sen olmasaydın bu kardeşimiz şimdi panelini mutlu mesut kullanıyordu.

Haa diyeceksinki adama ayıplı panelini söylemek suçmu, evet suç değil tabiki ama dediğim gibi biraz empati her doğru bilinen her yerde herkese söylenmez.

Kaldıki LG'nin İPS panellerindeki siyah sorunu VA panelli modellerindede var

Yani bu kardeşimiz değişim istese bile gelen sıfır panelinde siyahları aynı olacak mesele bu....

Yani özetle siz, sebebi ne olursa olsun adamın arızalı cihazına sağlam dediniz ve bunu bilerek yaptınız sırf adam arızalı tv yi sağlam diye kullanıp mutlu olsun diye yaptınız ve utanmadan birde şimdi itiraf ediyorsunuz, öyle mi ?

Yazıklar olsun sana be, yaptığın marifetmiş gibi birde utanmadan yazıyorsun.

Mesela İbrahim bey in evi çok modern bir ev olsaydı kardeşim bu cihaz arızalı servis çağır mı diyecektin.

Buna ibrahim beyin evine ve kişiliğine göre mi karar verdin ?

Yazıklar olsun sana be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owolfo -- 19 Ekim 2020; 0:38:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bu güne kadar yaptığınız bu, hiç bir halltan anlamadan ona buna laf giydirmek

Artık gevezeliği bırakın!

Film oyun ve 7bin bütçe kriteri ile bana 55Q60T modelinden daha iyi bir panel önerin söz forumu terkedeceğim.

Neymiş zamsung öneriliyormuş

Ulen urfada porshe üretiliyordu da bizmi sattırmadık

Hayır sanki elimizin altında 3-5 değilde onlarca marka varmış da biz önermiyormuşuz gibi ortada bir saçmalık var.

Oled satma aşkıyla vasat ips üretenlerin Kimi (lg-philips) 55/65inç VA paneli hiç üretmez,

kimi (sony) her cebe uymayan 9 segment harici yine VA panelli model üretmez,

bu markalara hatta tescilli satıcılara bir laf yok,

Alt-orta-üst segmentlerinin hepsini VA panel üreten ve bu yüzden bütçe babında bir çok seçeneği bulunan bir marka (samsung) önerildimi

Vay senmisin samsung öneren, satıcı marka fanı vs bilmem ne  

Bakın asıl bu tür kasıtlı mesaj yazanlar ya gerçek satıcılardır yada vasat bir ips panel sahibidirler bizim ips paneller hakkındaki yorumlazımızı hazmedemezler durum bu.

Ben buna benzer mesajları on yıla yakındır yazıyorum yanlız anlama kapasitesi kapalı olanlara bişeyler anlatmak çok çok zor.

Konusu açılmışken şuraya

Qled VA panelli Samsung Q60T ve İPS panelli LG Nano8 görseli koyayım da

şu vasat ips panel alıp bu tür yorum yapanların içlerine oturur

Alıntıları Göster

Hocam zaten ıps deki siyaha birşey söylemeye gerek yok ancak bu sdr tepe parlaklığı ve hdr tepe parlaklığı dediğimiz olay yerel karartma destekleniyorsa öyle test edilmiştir diyor. Yani q60t de yerel karartma yok bu sonuçları bayağı etkilemez mi? kaldı ki parlaklık kişisel birşey dir bence. Ziraa epilepsi hastası ıps yerine va panel kullanırsa kriz bile geçirebilir. Ben mi yanlış düşünüyorum?

• 
Sayfa: önceki 31933194319531963197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.