Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3082. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30803081308230833084
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ru7400 için geçerli değil ama kendi adıma önüme iki seçenek koysalar bu modeller başka tv alma hakkın yok deseler tu yerine ips nu yu alırım ama ru7400 yerine tercih etmem
  • Helvetica34 H kullanıcısına yanıt
    sebeplerinide buradaki arkadaşlara açıklıyayım tu serisi berbat parlaklık resim işleme ve renklere sahip..

örnekler(tüm ayarlar birebir aynı) ve ru7400 65 inch daha büyük olduğu halde aradaki resim işleme renk ve netlik farkına bakın..

tu serisinde tüm renkler bir renk gamı ve gradyan performansı berbat..yoldaki şeritler dağdaki pürüzler resim işleme berbat..

yuvarlak içine aldığım yerlere bi bakın...

ben bi tv ye kolayına çöp demem ama bu tu serisi gerçekten çöp..

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• RNNN kullanıcısına yanıt
    RNNN sende son zamanlarda acayip bi tutarsızlık var
    VA panelli 8000/8500 modelleri izledim TU kaka diyorsun,
    Çok uzağa gitmeye gerek yok, benim çöplük olarak nitelendirdiğim ips panellerin vasat resimlerini paylaşıyor "bu çöplüklere para vermeyin" diyorsun,
    Ee VA alma İPS alma peki senin bu hesabınla ne alacak orta kesim bu millet yaw?
    Bu kesim 100, 200 tl için dahi gece gündüz kampanya kovalarken, önceki mesajında "7bin veren adam Bin lira daha verip 8bine Q70T alır" dediğin gibi, her önümüze çıkana bütçeni şu kadar artır Samsung Q olmadı Sony X9 gibi üst segment modellerimi alın diyelim? Hiç olur mu öyle şey.

Mesajımın başındaki sorumu yineleyeyim
    Samsung harici diğer Markalarda 55inç/VA Panelli model yokken(üst segmet sonyx9 hariç),
    Film ve oyun kriteri ile 55 inç panel arayan orta kesime madem TU serisi önermeyeceksem ne önereyim?
    Kontrast ve siyah yoksunu İPS panelli çöplükleri mi?
    Eğer sende buna evet diyorsan senide kaybettik demektir.

Bilirsin ben tv tavsiye konusuna farklı bir pencerden bakar, kullanım kriterine göre elimizde bulunan imkan ve modeller üzerinden giderim.
    Benim görüşüme karşı çıkar eleştirebilirsin bu sorun değil ve buna alışkın olduğumu senden iyi bilen yok,
    Ancak bu konuda ben açık açık şunu söylüyorum,
    Bırak 55TU8000/8500'ü, VA panelli 55TU7000'ler dahi, film ve oyun kriteri ile 55 inç tv arayan orta kesim için tek seçenektir.
    Neden tek diyorum, yine dediğim gibi Oled satma aşkı ile tüketicisine asla VA pabelli modeller üretmeyen diğer "kurnaz" markalarda 55 inç VA panel yok...

Ha bu arada Samsung kurnazlık yapmadı mı, 2020'de kurnazlığın daniskasını yaptı buna bende basıyorum küfrü,
    Ancak dediğim gibi orta segment üretiminde bu markayı hala alınabilir kılan tek şey panel tipi (VA) üretimidir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 11 Eylül 2020; 23:22:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    q60t öner hocam aradaki fiyat farkı 1000tl yani 6 bin veren adam 7 bin veremiyor öylemi yıllarca kullanacağı cihaza..sırf 1000tl için hiçbir işe yaramayacak cihazı içine sindiriyor ve sizde 1000tl lik fark için bu cihazı öneriyorsunuz..ben burda polyanna rolü yapamam insanlar çöpe 6bin verecekse versin ben gerçekleri yazıyorum en azından neye para verdiklerini bilsinler diye...
  • şu aradaki fark 1000tl yi haketmiyormu sizce? biri 6 bin biri 7bin..

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• tu serisini öven mi var yine, tu serisi çöptür. yazik paraniza

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • birazda lg un8000 tokatlasın tu8500 :)) şu tv ye yazıktır para vermeyin arkadaşlar sıkın kendinizi bi süre gerekiyorsa almayın samsungda q60t altı modellerden uzak durun..

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• bu arada bazi tu serileri ips panel:))

Teşekkür ediyorum 👍

un8000 serisi de lg de yeni efsane olacak sanirim, tokat manyağı yapmış:)

• popturceyn P kullanıcısına yanıt
    efsane işi hikaye onunda siyah performansı tu serisinin gerisinde zaten oda tu kadar iyi olsaydı 50inchte kimse başka marka modele bakmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

birazda lg un8000 tokatlasın tu8500 :)) şu tv ye yazıktır para vermeyin arkadaşlar sıkın kendinizi bi süre gerekiyorsa almayın samsungda q60t altı modellerden uzak durun..

Rnnn hakikaten içkillenmeye başladım son zamanlarda özel hayatında kafan karışacak bazı sıkıntılar mı oldu

Yahu o resimdeki 50 inç LG UN8000 İPS değil Zaten Dled VA panel, o canlı renkler bu yüzden ve sanırım dinamik modda.
    Rezil diye sıfatlandırdığın VA panelli 55 inç TU8500 ise tüm resimlerde dinamik değil Standart modda.

Bak böyle gidersen şimdiden iştahları kabaran şu bizim ipssever markafanlarının çok kısa zamanda gözdesi olursun.
    Senide kaybedersem şu koskoca forumda korkarım tek cengaver ben kalırım noldu sana yaw....

Ha bak şu konuda bilgim yok
    Eğer "DUAL" ekran denen paneller (tu8500) kimilerinin dediği gibi VA ve İPS karışımı trans bişeyse o zaman iş değişir,
    Dual ekranlar benden geçer not almaz.

• Sonuç olarak 55Q70T iyidir dimi :D Siparişi verdim, kötü yorum görmek istemiyorum :D TV gelince yorum yapacağım..

• quote:

Orijinalden alıntı: limonlusoda10

Sonuç olarak 55Q70T iyidir dimi :D Siparişi verdim, kötü yorum görmek istemiyorum :D TV gelince yorum yapacağım..
    Qled VA panel bir model almışsın tabiki güzel karar.

• limonlusoda10 L kullanıcısına yanıt
    100 hz her tv iyidir, iyi gunlerde kullanin.

• Kutusu açılmamış, henüz servis tarafından kurulmamış TV yi farklı model bir başka TV ile değiştirme hakkım var mı bilgisi olan var mı acaba? Sanırım 50q60t ve 55tu8500 aynı fiyatta eğer imkanım varsa bir değerlendirmek istiyorum da.

• dallass kullanıcısına yanıt
    hocam sen bu modelleri incelediğine eminmisin? hadi incelememiş ol kendi kullandığın mu9000 modelinden bilmen lazım..kumandayla dinamik ayarının üstüne geldiğinde onu seçmesen bile anlık moda geçer yani attığım tüm fotolar aynı modlarda alındı..

istersen link burada 8.35 den sonra kendin bakabilirsin duruma..
    https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DOtWQzwBO2RY&q=EgQuLZpEGJzi7_oFIhkA8aeDS9gxMHjKjjkREokh9Eu0RRQhmkSxMgFy

artı dual led ışıklandırma şekli panel değilki..eskiden tek ışık kaynağı varken şimdi ışık aralıklarını sıklaştırıp ledlerin biri sıcak beyaz veriyor diğeri soğuk beyaz..birde benden geçer not almaz diyorsunuz ama sadece tu8500 değil q60t q70t bu modellerde dual led..

ayrıca ben ips diye atmadım onu tu serisinin orta seviye lg panelden ne kadar geride olduğunu göstermek için attım..

ama ips olanlarıda bulursam atarım daha öncede dediğim gibi bi tv de parlaklık olmadıktan sonra renk olmadıktan sonra doğru düzgün resim işleyemedikten sonra hep kontrast olsa ne olacakki simsiyah ekranamı bakacak millet?

hadi siyahı parlaklığı geçelim rezalet resim renk işlemesi ne olacak?

mesela şu fotoda neden tüm yapraklar yemyeşil sarı renge ne oldu :)

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

hocam siz önermeye devam edin alacak olanda alsın ama dediğim gibi ne aldığını bilerek versin 5-6 bini..

• SFEzone S kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat farkı verince pek nazlanmıyorlar ama aynı fiyat yada düşük fiyat olunca yan çiziyorlar..
  • tu serisinde sıkıntılar olduğu hususunda rnnn hocama katılıyorum.. Yine ne kadar kötü olsa da bunun yerine ips panel önerilmesinin yanlışlığı hususunda da dallas hocama katılıyorum..

Bu arada söz konusu TV ise insanların 1 taksit fazla vererek daha iyi cihaz almaları fikrine oldukça sıcak bakıyorum.. Sonuçta iki üç yıllık mesele değil.. Olmuşken bir tık daha iyisi olsun..

Bugün 50Q60t ile 50tu8500 arasında 800 lira fark var.. 6 taksitten hesaplasak aylık 135 lira yapar.. Bunu da bu fiyat aralığında herkes verir.. Ve vermeli de.. Hiç değilse adam gibi bir cihaz kullanmış olur.. 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangela61 -- 12 Eylül 2020; 1:21:54 >
  • 
Sayfa: önceki 30803081308230833084
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.