Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3035. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bilgennyk , atakan0901 , mansion0345 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 23 Misafir - 23 Masaüstü3 Mobil3 iOS
5 sn
88.171
Cevap
1.337
Favori
4.695.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 30333034303530363037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bende345

6 yıldır LG lm620 42" kullanıyoruz.
    6000TL civarı bir bütçeyle, 55" veya biraz daha büyük bir TV almak istiyorum.
    Uydu yayını izliyoruz. Oyunla işimiz yok. Netflix, YouTube kullanırız. Düz kullanıcıyız yani.
    Bu forumun laneti bu işte. Kombi alacak olursun, kafan allak bullak olur. Üstüne kablosuz termostat lazım olur... Haydi baştan kafan duman olur.
    Birinde oled yanığı, birinde panel açıklığı...
    Ne alalım? Genel görünüşü şık, f/p bir cihaz söyleyin.
    55pus7304 nasıl?
    Hocam bende buraya hobi odama tv alayım diye geldim, 7 8 bin tl bütçem vardı 11 bin tlye tv almış oldum :)

Burada şöyle bir durum var, bilgilendikçe ve alternatifleri gördükçe maalesef akıl karışıyor. Almışken bu olsun o olsun derken, ilk yola çıktığınız bütçeyi ve o aralıktaki tvleri beğenmez hale geliyorsunuz.

Kararlı olun ve her şikayeti genel olarak bütün hepsinde var gibi algılamayın, tabi göz göre göre şikayet çok olan ürünleri de almayın fakat kararlı şekilde ilerleyin :)

• Samsung 82RU8000 tv siparisi verdim, suan kargoda. Lg 75SM9000 ile arasinda kalmistim ( max butce buralara kadar). Genel kullaniciyim, amacim uydu , İP TV ve ozellkle netflix izlemek. İzleme mesafem 3.5 - 4 mt. oldugundan 82RU8000 secmistim. Ama suan kafam cok cok karisik. Dogrumu yapiyorum acaba. Kargoyu teslim almayip geri iade mi yapsam acaba diye. Samsungta panel 8 bit, Lg 10 bit. Samsungta dts yok, dolby atmos yok. Lg neredeyse tum ses codec lerini karsiliyor.

Sizce samsung 82ru8000 bin ev netflix kullanicisi icin yeterlimi. Yanina 1000 -1500 tl lik bir sound bar ilavesiyle. Sizce tercihim hangi yonde olmali. Lutfen yorumlarinizi yapin
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szr_trace -- 20 Ağustos 2020; 13:31:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Köydeki ev için 1000-2000 bin tl fiyat aralığından bir tv önerebilir misiniz?
  • talbotlago kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. kurulum yapıldı ancak şimdi işe geldim. akşama kurcalayacağım.
  • tundra36 T kullanıcısına yanıt
    Ben de şu an için philips üzerinde duruyorum ancak, duvar askı aparatı bağlantı ebatları 30x20 cm (vesa) imiş philipste.
    Bendeki aparat 20x20 ve perde duvara takmak çok zahmetli olmuştu, takılan yerden apartmanın elektrik kablo hattı geçiyor olabilir. Bu yüzden yeni aparat için yeni delik açmak riskli olabilir.

Aparatta 1 delik büyütme imkanı var, yaklaşık 1,5 cm artar ama tek yönde 30 cm olur mu emin olamadım. Barkan markanın sitesinde de bu eski aparatı bulamadım, ebatlarına bakacaktım. Mağazaya incelemeye gidersem soracam bakalım ama pek cevap alacağıma ihtimal vermiyorum.

Ya da 20x20 cm lik vesa bağlantısı ola tv lere bakacam mecburen.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbotlago -- 20 Ağustos 2020; 14:47:24 >

• szr_trace S kullanıcısına yanıt
    Doğru tercih 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi oluyor . Ama ben, biraz da mecburen kararlı olmalıyım. Çünkü babamın hediyesi olacak bu televizyon.

• bende345 kullanıcısına yanıt
    Siz şanslı azınlıktansınız. Televizyona çok fazla para vermenize, uçuk modellere bakmanıza, kafanızı karıştırmanıza falan gerek yok Farklı kullanım senaryoları işin içine girince işler değişiyor. O model işinizi görür ancak Lg'nin sm80/82 modelleri renklerin doğruluğu, gerçekçiliği gibi konularda daha başarılı. Yıllardır lg kullanan biri olarak, lg'den memnunsanız eğer 55sm8200 modeli yakın zamana kadar 6000 liraya bulunabiliyordu.
  • matsipik M kullanıcısına yanıt
    amazondan al alcaksan
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheOnu

Siz şanslı azınlıktansınız. Televizyona çok fazla para vermenize, uçuk modellere bakmanıza, kafanızı karıştırmanıza falan gerek yok Farklı kullanım senaryoları işin içine girince işler değişiyor. O model işinizi görür ancak Lg'nin sm80/82 modelleri renklerin doğruluğu, gerçekçiliği gibi konularda daha başarılı. Yıllardır lg kullanan biri olarak, lg'den memnunsanız eğer 55sm8200 modeli yakın zamana kadar 6000 liraya bulunabiliyordu.
    Tam sizin mesajınızı okurken Balıkesir'de bir Teknosa'daydım. Çalışanlardan biri elinde kapalı kutu sm8200 olduğunu söyledi ve 6400 civarı fiyat verdi.

• PolpoX61 kullanıcısına yanıt
    Sıfır alt kalite markalar yerine o fiyat aralığında ikinci el düşünürseniz dönemin efsane SONY modellerinden W5500 satıyorum. 40” boyut ve fiyat aralığınız için ideal. 1400₺, İstanbul içi elden teslim. PM atabilirsiniz ilgilenirseniz.

• https://www.gittigidiyor.com/televizyon/lg-65uk6470plc_spp_53119

LG 65UK6470PLC 6550TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matsipik -- 20 Ağustos 2020; 17:11:12 >
  • Samsung 65RU7090 nasıl arakdaşlar.
    ileride ps5te alacağım sorun yaşatır mı

LG 65UK6470PLC ile mukayesede hangisi öne çıkar.
  • Soundbar almak bakiyorum. Netfilix ve uydu kullanimi olacak cogunlukla. Samsung 82Ru8000 tv ye baglanacak. Hic anlamak ile birlikte gözume takilanlar. Butcem cok fazla degil hatta kozmatik acidan iyi oldugu halde ikinci elde alabilirim, gunceller model olmak kaydi ile. Asagidakiler netflix icin ve kullanacagim tv ye uygun mu.tercihim ne olmali

Lg sl5y
    Samsung HW- R650
    Samsung HW- K551 kt

• szr_trace S kullanıcısına yanıt
    R650 güzel bir tercih olacaktır 👍
    3.1 kanal yapısı vs..
    K551 eski bir cihaz.. Kapalı kutu bulmak zor..
    Sl5y ise giriş seviyesi 2.1 kanala sahip.. Bunların rakibi değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: asistan50

Bugün teknosadan philips 65pus8505/62 tv yi aldım yarın kurulumu yapılacak internette baktım tv ile ilgili hiç bilgi yok. Evde kullandığım LG 42LM760s karanlık sahneler çok berbattı satıcı arkadaş philips tvde dolby vision özelliği sayesinde karanlık sahnelerin daha iyi olacağını söyledi görüntüsüde hoşuma gittiği için aldım aslında philips tv hiç aklımda yoktu bakalım inşallah aldığımıza pişman olmayız. Tv de android işletim sistemi var birde satıcı arkadaş p5 motorundan bahsetti görüntüyü bayağı düzeltiyormuş
    Yaklaşık 10 yıldır, Film ve Oyun için Kontrast ve Siyah yoksunu İPS panellerin çok çok yanlış seçim olacağını,
    Yine aynı şekilde heleki 65 inç tv alınacaksa 50 hertz alınmaması gerektiğini söylüyorum
    Sizler "belki" bunları bilerek yada hakikaten bilmeyerek gidip tam 10bin lira verip hem İPS hemde 50 Hz bir marka model alıyorsunuz.

Derinlik,Gerçeklik,Keskinliğe birebir etkisi olan Kontrasttır
    Kontrastı çok çok düşük bir İPS panel olduktan sonra, ister android ister ambilight isterse p55 değil p555 olsun ne farkeder.

@asistan50 bu mesajım genele hitabendir
    Eğer film ve oyun kriterin varsa keşke Qled VA/100Hz Samsung 65Q60R alsaymışsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 20 Ağustos 2020; 18:28:18 >

• drangela61 D kullanıcısına yanıt
    Tesekurler , suan R650 araştiriyordum bende 👍.

• Peki IPS paneller madem bu kadar kötü, şu anda bilgisayar monitörü olarak kullandığım IPS panelin kontrastı ve siyah kabiliyeti neden ve nasıl başarılı olabiliyor, değme VA paneli aratmayacak kadar iyi ve artısı renkleri gerçeğe çok yakın. Demek ki VA panel ayarında IPS panel yapılabiliyor ancak TV lerde kullanmak için ya yapamıyorlar yada yapmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 20 Ağustos 2020; 19:2:41 >
  • 65 inch 100hz 4k tv Black friday indirimleri geldiği zaman almayı planlıyorum, o zamana kadar yeni bir televizyon çıkar mı yoksa şu ankilerden hangisi daha uygun olucaktı ona göre kovalayacağım da. (dizi film ve ps5 için alınacak)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bana 6000tl ye kadar samsung televizyon önerebilir misiniz 49, 50 veya 55 inç olabilir. TU8500 modelini önerdi bir tanıdık ama emin değilim

• 
Sayfa: önceki 30333034303530363037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.