Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mansion0345 , atheriff , atheriff , jesus_78 , atakan0901 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir - 18 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
88.170
Cevap
1.337
Favori
4.695.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dallass hocam 50ku7000 mi lg lg 49uh850v mi?Veya yeni modelleri mi bekleyelim?
  • iamone İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım malum samsung özelliklerinden kırptığı 7000lerin KU modelini tr'ye gönderdi,
    Ama yinede bu ku7000, lg uh850v'ye kafa tutarmı inan bunu söylememiz için çok erken,

Birebir görmek,kullanıcı verilerini irdelemek,inceleme videolarını izlemek yani kısaca bu iki model hakkında fikir beyan edebilmek için
    Bekleyip görmek lazım..

Ama kriterleribin arsında zaten 3D varsa tabiki seçimin LG uh850 olacaktır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda 4K bir TV almayı düşünüyorum.. Genelde bilgisayar'a HDMI ile bağlayıp kullanacağım (Film ve Dizi için). Onun dışında TV özellikleri de iyi olmalı, renk-hertz-kontrast vb.. TV izlerken zevk almalıyım yani :)

Kanal geçişleri hızlı, tüm son teknoloji özellikleri içeren, görüntü kalitesi iyi olan bir TV almak istiyorum. Daha önce bu denli yüksek fiyata sahip bir TV almadığım için bu konuda yeterli bilgim ve tecrübem yok. Tecrübeli arkadaşlardan önerilerini rica ediyorum..

LG, Philips, Samsung gibi iyi firmaların ürünlerinden olmalı.. 100-110 Ekran tercihen.. Fiyat aralığım 2000-2500 TL arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 14 Mayıs 2016; 21:01:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

2016 model bu LG'yi düşünebilirsin
    Oyun performansı nasıldır bilinmez ama gerçek ekran yenileme hızı 100 gözüküyor,
    LG 32LH604V
    https://www.carrefoursa.com/d/lg-32lh604v-fhd-dvb-s-smart-led-tv

Hocam bu nasil bir arkadas almis harika guzel diyor ps4 icin siz ne dersiniz http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-vestel-40fa8100-led-fiyati,5122671.html

• 2 bin TL civarında 40_48 ekran arası gerçek bir 4k önerisi bekliyorum.izleme mesafesi 2 2.5 metre

• LG 43UH650V için düşünceleriniz nedir arkadaşlar? Gözüme takıldı, seçeceğim ürün bu olabilir.. Var mıdır kronik bir sorunu, eksiği, problemi?
  • Arkadaşlar;
    Sony, Philips, Samsung, Lg, Beko arasında hangi televizyonun arayüzü hızlı diye test yapmışlar. Sonuç şaşırtıcı!..

https://www.youtube.com/watch?v=OFOrZsW6_pM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 14 Mayıs 2016; 22:46:52 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    :) Meslek grupları tam yerinde olmuş abi.. Kesinlikle bir bilinçsiz altı boş kriterlerle memurca değerlendirme yapılıyor ve tv alınınca o kılıç kalkanla savunulan parametreler çöp oluyor Her neyse ..
    4500-5000 arası bir 55' 4K arıyorum hocam. Uzun süredir inceliyorum takip ediyorum forumdanda. 4500 üstü baremi aslında sadece sony için geçerli şu sıra kafamda netleşen tek model xd85 modeli 4900 lerin altına iner diye bekliyorum ama tavsiye ve önerilerinize açığım...

Kullanım amacım HD uydu yayınları harddisk fullhd film ve maç keyfi . Renklerin gerçekçiliğine çok önem veren fakat mat panele de alışamayan bir göz zevkim var. Ekimde düğünüm var nasipse beklemeli mi yahut nasıl bir yol izlemeli ayrıca ?
  • Açıkçası halen makul önerilere açık olsamda, Philipsten ailemdeki 7100 serisinin kağnılığı yüzünden ve forumdaki işlemciye yapılan antitahşidat vesilesiyle vazgeçtim. Samsung ju7500 hiç düşünmememe rağmen iyi gelmişti gözüme bir çok partametre vardır muhakkak ama yine sony forumunda bir arkadaşın xd8 ile kıyasını görünce soğudum. LG nin genel mat panelini ise bimekste tesadüfen yapageldiğin bir kıyas sonucu seyir zevki düşük geldiğinden eledim ve hadiseler beni SONY ye (55xd85) itti. Bi kere alıp belki 10-15 sene kullanacağım ve maddi olarakta böylesi 4-5 binli bütçeleri sadece evlilik arefesi ayırabileceğim için doğru bir seçim yapmak istiyorum..Ne dersiniz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alparslan yagmur -- 14 Mayıs 2016; 23:04:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su tvlerden hangisini tavsiye edersiniz?

- 50js 7200
    - 55js 6470
    - 50ku 7000
    - 55ju 7000 - bunun icin butcemi zorlayayim mi?

Daha cok hd kanalar ve film icin alacagim.

• nahnu N kullanıcısına yanıt
    Seçimin tabiki 7000'den yana olmalı AMA hangisi,
    Ju ile ku 7000 arasında birbirine üstün oldukkarı yanlar var,
    Mesela 2015 model ju7000'de 3D ve Çift tuner mevcut,
    2016 model ku7000 de ise bu özellikler kırpılmış ama hdr ve bazı ekran iyiliştirmeleri yapılmış.
    Yani senin anlayacağın burada senin beklentin ve kriterlerin önemli,
    Yani 3d ve çift tuner olmazsa olmazınsa ju7000'e
    Bunlara gerek yok daha berrak bir ekran olsun dersen ku7000'e karar kılmalısın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 15 Mayıs 2016; 9:47:34 >
  • alparslan yagmur kullanıcısına yanıt
    Sony xd850 tüm beklentilerine cevap verebilecek bir panel,
    Gerçi bu 2016 modeli birebir görmesemde,
    2015 x850'yi baz alırsam,
    Hem siyah performansı yerinde,hemde doğal renklere sahipti,
    Bu anlamda yeni model xd, hdr gibi yeniliklerle tabiki performans babında dahada iyileştirilmiştir...

• shemsr S kullanıcısına yanıt
    Samsung 40ju6470

• Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Görünen oki
    2016 model LG'ler bu yıl adından söz ettireceğe benziyor,
    Çünkü 2016 tüm modellerin gerçek panel hızları 100/200 arasında buda çok hızlı sahnelerde daha akıcı bir görüntüye olanak sağlayacaktır..

Öte yandan lg ler doğal renkler ve renk zenginliği açısından son derece beğenilselerde,
    Önceki modellerde siyah performansı vasattı ama 2016 modellerde bir iyileştirme yapıldı ise tadından yenmez,ki lg bunun farkına varmış ve bu sorunu büyük bir oranla ortadan kaldırmıştır diyorum, bekleyip göreceğiz..

• quote:

Görünen oki
    2016 model LG'ler bu yıl adından söz ettireceğe benziyor,
    Çünkü 2016 tüm modellerin gerçek panel hızları 100/200 arasında buda çok hızlı sahnelerde daha akıcı bir görüntüye olanak sağlayacaktır..

Öte yandan lg ler doğal renkler ve renk zenginliği açısından son derece beğenilselerde,
    Önceki modellerde siyah performansı vasattı ama 2016 modellerde bir iyileştirme yapıldı ise tadından yenmez,ki lg bunun farkına varmış ve bu sorunu büyük bir oranla ortadan kaldırmıştır diyorum, bekleyip göreceğiz..

Tşkler mesajın için. Bugün Vatan Bilgisayar a gidip ürünü inceleyeceğim.

• Dallass merhaba,
    Açıklamalarını beğenile takip ediyorum. Yüzlerce Satır yazıp hiçbir şey anlatmayanlara inat net ve nokta atışı cevap veriyorsunuz.
    O öyleydi bu böyleydi deyip hiçbir şeyi beğenmeyip yıllar sonra o panel efsaneydi alanlar çok şanslı diyen arkadaştan vakti zamanında
    Ben de çok tavsiye istemiştim ama bir tane panel ismi vermemişti. Panasonic ve Toshiba alınmaz derdi şimdi bu ikisini yere göğe sığdıramıyor.
    O zamanlar Andy1 nickli bi arkadaş vardı onu da linç etti forumda. Rahmetli oldu Andy1 ve Allah rahmet eylesin onun sayesinde şimdiki tv mi
    Aldım çok da memnunum. O zaman o güzelim panasonic plazmaları kaçırdığıma hala üzülürüm.

Her neyse durum budur, hala 10 yıllık kullanılmış pioneer almak isteyen ve bitmiş serileri çıkıp elektro shoplarda günlerce arayacak
    Arkadaşlar bu yazıları takip etsin.

Benim bugün sorum şu; Vestel seg axen arçelik Beko ve bilimum Türkiye de üretilen 40-42 inç Tv'lerin hangileri samsung panel kullanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edaliy -- 15 Mayıs 2016; 11:47:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sony xd850 tüm beklentilerine cevap verebilecek bir panel,
    Gerçi bu 2016 modeli birebir görmesemde,
    2015 x850'yi baz alırsam,
    Hem siyah performansı yerinde,hemde doğal renklere sahipti,
    Bu anlamda yeni model xd, hdr gibi yeniliklerle tabiki performans babında dahada iyileştirilmiştir...

2016 model xd850 siyah performansında üzer çünkü 2015 modelde VA panel 2016 modelde IPS panel kullanmış Sony.

• Merhaba 1000-1500 tl arası önerebileceğiniz tv varmıdır istediğim sadece 40 '' üstü dahili uydu alıcılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniperi -- 15 Mayıs 2016; 13:53:20 >
  • albani kullanıcısına yanıt
    abi ben köyden yarin geldim biri olarak,

3.000tl ye kadar hadi 3.500tl olsun 50' hangi tv yi almam lazim. direk model verebilir misin. vestel 55CA9550 aklımda tamam ama kavisli istemiyorum. amacim film izlemek,

bana direk model soyler misin. sunun su serisi gibi degilde direk bunu git al tarzi, saygilar

• Merhabalar arkadaslar. 10 bin liraya kadar tv tavsiyesi bekliyorum. Aradigim ozellikler (onem sirasina gore) :

1- Görüntü kalitesi cok iyi olsun (ekran 55 ya da 65 inch olacak, 4k ve 3D mutlaka olacak).

2- Renkler gercek renk olsun (telefonla fotograf cektigimiz seylerde telefonun ciplak gozle gordugumuz renklerin aynisini aktarmasi gibi tvde ornegin naklen yayinlanan bir macta renkleri aynen oldugu gibi gostersin)

3- Kavislilerin ekstra artisi var mi, yoksa duz mu kavisli mi acaba hangisi secilmeli.

4- Goruntu yukseltme (sony goruntuleri 4kya yukselttigini iddia ediyor, ben de sonynin ultrabooku var,xreailty ozelligi goruntuleri gercekten iyilestiriyor) ozellikleri ise yariyorsa oyle bi tv olsun.

5- Sesi de kaliteli olsun. Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 15 Mayıs 2016; 18:02:46 >
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.