Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
87.726
Cevap
1.321
Favori
4.670.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abiler burada sorulan sorulara cevap verilmiyor mu ya ? yada ben forum kullanıcılarının bilgisini aşan özelliklerde mi bir televizyon arıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

Arkadaşlar evimdeki televizyonun bozulmasından dolayı yeni bir televizyon almayı düşünüyorum.

Bütçem : Max 1800 tl

3d falan önemli değil

Led olsun. Smart olursa da iyi olur.

Ekran boyutu da 102 ekran olsun

Tavsiyelerinizi acil bir şekilde bekliyorum. Televizyonsuz kaldım. Fikirlerinizi bekliyorum ona göre alacağım.

Samsung 40JU6070
    Ama limitini bir nebze artırabilirsen
    Samsung 40JU6470 tavsiyemdir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bu konuyu takip eden üye ve misafir arkadaşlar,
    2 sene önce konu başındada söyledim yine söylüyorum,
    Mesafe falan hikaye 40 inç alsanız dahi 4K alın, şimdilerde her bütçeye uygun bir 4K var...

Sonsöz; bir arkadaş çıkmış 4k diğeri fhd almış, esasen bizi hiç ilgilendirmiyor, yada 4k satan firmalar cebimize para sıkıştırmıyor,
    Bizimkisi sadece nacizane bir tavsiye kaale alırsınız almazsınız o sizin bileceğiniz bir iş, vesselam...

bu, son derece hatalı bir yorum. benim evimde 55" fhd var, izleme mesafem 4.5 m. eğer insan gözü 4m den 1080p ile 4k yı ayıramıyorsa, 4k tv yi niye alayım, tv ünitesini mi öne alayım, koltukları mı öne çekeyim? benim mutfağımda vga lcd var, 4k olsa ne olur, 20k olsa ne olur? zaten 22". illa 4k demek doğru değil bence. salonda film seyredeceksen yapıştır 4k 65", acıma, ama oturma odasında haftada 1 açılacak tv için fazladan harcanan para israftır
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Offf ki ne offf
    Vallahi saçlarım ağardı artık,nedir bu yaw...

Vallahi yakında papağana dönecem aynı suallere muhatap olup yanıt vermekten,
    konu başından sonuna o konuyu 40 defa anlattım biraz okuyalım be kardeşim, niye, neden, niçin'lerin cevabı hepsi içinde...

Ben bir konuya odaklanınca,direk sonki mesaja bakarak muhatabını eleştirmem,
    Önce o konuda neler yazdıklarını irdeler ve sonra bir kanıya varır ve düşüncelerimi paylaşırım...

• dallass kullanıcısına yanıt
    40" bile olsa 4k alın çok açık bir ifade, yazar burada ne demek istemiş olayına girecek bir şey yok. 55" tv izlenme mesafesi belliyken, 40" i 1 metreden mi seyredecek insanlar farkı görmek için?. Kulak 20-20000 hz duyuyor, 10-5000000 kulaklık alsak ne yazar? Önemli olan ihtiyacını gören ürünü almak, en iyiyi almak zaten kolay, bas parayı al. Pazara gitmek için mercedes almanın anlamı yok. Varken tabiki iyisini almak lazım ama değiyorsa. Adam dün beni arıyor, ayda 2 tl fark öde, sana 1000 dakika fazladan vereyim diyor, len ben mevcut 1000 dakikanın yarısını kullanmıyorum diyorum, yaw alt tarafı 2 tl diyor. Yaw bedava olsa ne yazar, ihtiyacım olmayan şeyi niye alayım, 3d aldık dünya paraya, tanesi 84 dolara gözlük aldık, son 1 senede kaç 3d film izledim, hiç. Bu 4k alanlar trt turk mü izleyecek? Gelen bir kaç misafire gösterecek, zamanında bizim odanın ortasında dolaşan balıkları gösterdiğimiz gibi, sonra?

• Düğün olali 2 hafta oldu hala tv seçip alamadim . Gözümü yükseğe cektim madem 2016 alacam şunu al dediginiz hangisidir arkadaslar samsungun ks9500 ks9000 veya 8000 serisi?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Hocam JU6470 almayı düşünüyorum ama yeni çıkan KU7000 modeli aklımı çeliyor sence hangisi ?
  • arkadaş bitmedi bu 4K muhabbetiniz. herkesin düşüncesi kendine. şimdi aynı fiyata 4K varken niye FHD alayım :P bence saçma. geçenlerde metro da yolculuk ediyordum metrolara 22' mi ne küçük 4K monitörler koymuşlar demo yayınları dönüp duruyor demek adam aynı fiyata bulmuşki koymuş 4K yı. evde FHD TV var her türlü 4k ayrı bir güzellik yani o metroda bakıyorum yakından uzaktan her türlü 4K kendini belli ediyor. şöyle bir misal vereyim birde biz bu led leri alıyoruz 10 sen sonra eskiyor götürüyorsun yazlığına usb den film seyretcen aa bi bakıyon usb girişi yok. başıma geldi yani ondan söylüyorum. abicim bence her zaman ne kadar yeni teknoloji barındırsa o kadar iyi. ben birde hiç görmedim FHD performans olarak çok iyi ama 4K dan da ucuz. çok baktım abicim bi aralar uf serisi malum yerlerde sürünüyor. yine aynı muhabbetler e bunu alcağına FHD sony al hesabı yaptım ama kimseden duymadım yani değecek bir performans farkı. fiyatıda aynı sony lerin e onlarda da sorun var kusursuz değiller. yok çözünürlük çeşitleri düşük filan vs vs. he bak şunu gördüm gözümle ama mağaza demosu oynuyordu. LF serisi UF serisindan daha akıcıydı oda belki VA paneldir. uf yi tercih etmem gerçi yine ama 4K almakta kararlıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engova

Düğün olali 2 hafta oldu hala tv seçip alamadim . Gözümü yükseğe cektim madem 2016 alacam şunu al dediginiz hangisidir arkadaslar samsungun ks9500 ks9000 veya 8000 serisi?
    Bu mesaja eklenen görseller:

KS8000 modelini bekle hocam ama muhtemelen tek ebat olarak gelicek o model 60 inç

• Eğer Samsung 60KS8000 modelini 5000-5500 lira civarı fiyattan satarsa yılın televizyonu olur çok satar o kadar net söylüyorum. Yurtdışı incelemelerde çok beğenilmiş bu model. Çok dengeli bir model olduğundan bahsedilmiş. Kontrast seviyesi de baya yüksek. Ayrıca renk doğruluğu da çok iyi. Motion performansı da üst düzey. Spor karşılaşmaları için de çok ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultiMance -- 13 Mayıs 2016; 18:01:54 >
  • Samsung bayisindeki broşürde KS8000 modelinin sadece 60 inçlik versiyonunun tanıtımı vardı umarım 55 inçlik modeli de gelir. İyi bir televizyon almayı bekleyenler 55KS8000 ya da 60KS8000 modelini beklesin derim. Mayıs ayı sonunda 2016 modeller gelir diyorlar.

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    55ks8000 için istanbul bilişim stok durumuna "yakında gelecek" notu düşmüş ... http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-55ks8000-139-cm-55-inch-55sinif-ks8000-8-serisi-4k-suhd-fiyati,207644.html
  • Arkadaslar guzel haberler veriyonuz valla :D lakin ks8000 beklemem icin hatri sayilir bir sebeb var mi acep ks9000 arasinda

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Eğer Samsung 60KS8000 modelini 5000-5500 lira civarı fiyattan satarsa yılın televizyonu olur çok satar o kadar net söylüyorum. Yurtdışı incelemelerde çok beğenilmiş bu model. Çok dengeli bir model olduğundan bahsedilmiş. Kontrast seviyesi de baya yüksek. Ayrıca renk doğruluğu da çok iyi. Motion performansı da üst düzey. Spor karşılaşmaları için de çok ideal

Dediğiniz rakam bu şartlarda maalesef hayalden öteye geçemez,
    Samsung 60KS8000 tr'deki satış fiyatının 9000/9500 bandından açılış yapıp,
    2016'nın son çeyreğinden itibaren belirli kampanyalarla 7500/8000 fiyatlara ancak iner kanısındayım...

• Yazmayacaktım ama dayanamadım (ama tekrar belirteyim amacım tartışmak kavga etmek değil, çözüm aramak verileri değerlendirmek)

Şimdi hala görüyorum ve görüyoruz ki, bu FHD-UHD kıyasları (belki tartışmaları) sürüyor ama hala kimse ortaya kesin bir veri, delil pek de koyamıyor. Şöyle kabaca denk geldiğim UHD alınmalıdır kesimine göre; aynı özelliklerdeki FHD panel yerine UHD tercih edilmeliymiş; peki tamam diyelim iyi de aradaki fiyat farkı "çok" fazla (ortalama 800-1000 TL minimum fark var) zaten işte sorun burdan başlıyor. Tabii ki önce de dediğim gibi herkes iyisine daha iyisine sahip olmak ister ama bu yaklaşık 1000 TL farkı ödemeye değer mi?

Şimdi dallass'ın deyimiyle "bu saatten sonra" UHD alınmalı meselesine gelelim. Bu saat hangi saat? Bu UHD teknolojisi 2-3 senedir güya yaygın durumda. Ama içerik olarak elde ne var? Neredeyse hiçbirşey... Yayın olarak hadi tüm uydu sistemlerini cardsharing, emu vs ile de aldığınızı farzedelim; buna rağmen alınacak yayın birkaç tane yani uydu yayın için neredeyse anlamsız "şu an için". FHD yayınlar bile ancak şu 1,5-2 sene zarfında gelebilmişken (ki onların da kalitesini söylemeye gerek yok) yakında çok kanal UHD olacak demek biraz abes değil mi?

Gelelim medyalara; diyelim ki paraya para demeyen birisiniz elinizde gerek UHD-BD gerek internet içerik olarak birçok şeyi rahatça elde edebiliyorsunuz "diyelim" (Zaten böyle iseniz kıyasa dahi ihtiyacınız pek yoktur.) Peki bu durumda olan kaç kişi var? ve de buna rağmen bu sınıfta ne kadar içerik var kaç senedir hala çok çok az. (gidipte kimse uyduruk dvdrip kalitesizliğindeki 4kripleri söylemesin)

Son olarak şunu belirteyim ben bu konuda bir taraf değilim, yalnızca alacağım ürüne karar vermeye çalışan ve ürünün ne kadar en kaba tabirle parasını hak ettiğini düşünmeye çalışan biriyim.

Nihai geldiğimiz nokta ise (halen bir karar veremedik ve de çok da acelemiz yok şu an için); SONY KDL-55W805C veya SONY KD55X8505C olacak gibi gözüküyor. Duruma ve değerlendirmeye göre artık bir karar vermeye çalışacağız. Görüş ve önerileriniz varsa her zaman açığım, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ewlf -- 13 Mayıs 2016; 19:09:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engova

Arkadaslar guzel haberler veriyonuz valla :D lakin ks8000 beklemem icin hatri sayilir bir sebeb var mi acep ks9000 arasinda

KS8000 ile KS9000 arasında hattı sayılır bir fark olmadığını düşünüyorum. KS8000 alınır her türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Eğer Samsung 60KS8000 modelini 5000-5500 lira civarı fiyattan satarsa yılın televizyonu olur çok satar o kadar net söylüyorum. Yurtdışı incelemelerde çok beğenilmiş bu model. Çok dengeli bir model olduğundan bahsedilmiş. Kontrast seviyesi de baya yüksek. Ayrıca renk doğruluğu da çok iyi. Motion performansı da üst düzey. Spor karşılaşmaları için de çok ideal

Dediğiniz rakam bu şartlarda maalesef hayalden öteye geçemez,
    Samsung 60KS8000 tr'deki satış fiyatının 9000/9500 bandından açılış yapıp,
    2016'nın son çeyreğinden itibaren belirli kampanyalarla 7500/8000 fiyatlara ancak iner kanısındayım...

Evet şimdi baktım 55K8000 modeli için Avrupa fiyatı 1900 dolar civarında. 5600 lira vergisiz fiyatı oluyor. Ne olurdu Samsung şu tv yi ülkemizde 6000 liradan satsa 5500 lira olursa satış patlaması yaşar. Ne de olsa her türlü kar yapacaksın Samsung düşük fiyattan getir şu tvleri

• ewlf E kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim bu konuda işin özeti şu;

Kimisi çıkar kadastro memuru gibi;
    eline metreyi cetveli takeometreyi alır ölçümler yapar.

Kimisi çıkar göz doktoru gibi;
    gözlerimiz yüksek çözünürlükleri zaten algılamaz der..

Kimisi çıkar kulak doktoru gibi;
    odyometi ölçümleri yapar kulaklarımızın duyum oranlarını sıralar...

Kimisi çıkar türksat yer operatörü gibi;
    uyduların kaldırabileceği frekans bant aralığından bahseder...

Kimisi çıkar medya patronuymuş gibi;
    biz hd masrafını kaldıramıyoruz 4K yayınlarını daha çok beklersiniz der..

Kimisi çıkar ekonomi bakanı gibi;
    o şu fiyat daha ucuz, bu daha pahalı ne gerek var der...
    Ve bu liste uzadıkça uzar..
    Akabinde benim bu "Bu saatten sonra 4K alınır" sözüme çarşaf çarşaf yazılar yazarlar,topyekün savaş açar karşı çıkar hatta hakaret ederler.
    Onlara göre şuanda hala üstün ve ucuz olan FHD panelleri göklere çıkarırlar...

Amma sonunda ne olur biliyormusun?
    (sadece bir örnek) Samsung S6-7 çıkmışken S2-3'ün yüzüne bakmayan,
    O ateşli fhd savunucularından bir Allahın kuluda çıkıp yarın FHD Panel almaz,gidip en kralından bir 4K alır,alıyorda...
    Benimde onca yediğim laf'da yanıma kar kalır, ne diyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 13 Mayıs 2016; 20:40:40 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Gayet net anlıyorum güzel kardeşim de :) zaten o yüzden "yine" yazdım, söylenenler beylik laflardan atışmalar üste çıkmaya çalışmalardan öteye gitmiyor. Sana ya da bir başkasına saygısız üslupları tabii ki onaylamıyorum, keşke herkes meseleleri kişisel çerçeveden çıkarıp insanların faydasına sunabilseler, yine de herkese zaman ayırıp o yada bu şekilde yardımcı olmaya çalıştıkları için teşekkürler.

Ama yine hala kimse neden 1000 TL kadar bir farkı neden ödeme(me)liyizi yanıtlamıyor. Tekrar aynı şeyleri onlarca kez tekrarlamak anlamsız (uydu, medya durumu senelerdir ve de şu an için belli). Peki bu daha yüksek çözünürlük ve daha çok piksel vs bu anlamda ne işimize yarayacak, FHD yada 720p kaynakları upscale mi yapacağız? Bu ne anlam taşır ki? Diyelim ki önümüzdeki "yıllar" uhd kaynaklar yaygınlaşacak ama bunu elde edebilecek yaygın bir internet hizmeti TRde olmasa gerek. Zaten çok zengin kesim için bir sorun yok dediğim gibi gider çıkınca uhd-bd de alır yada netten 50-60 gb bir uhd kaynağı da "rahat ve çabukça" elde edebilir. Yani böyle bir durumun hemen herkes için kullanılabilir hale gelmesi yıllar yıllar alabilir gibi... O zamanlar gelince belki de UHD bile alt teknoloji olacak kanımca. Hadi diyelim medyalar böyle; PCde UHD çözünürlükte (kısıtlı/az da olsa) oyun oynayalım, bu da sonunda çoook maddiyat sınırlarını zorlar çünkü işlemci, ram, ekran kartı epey üst düzey olması gerek (ki yine dediğim gibi bunlara da tonlarca para dökebilecek kişiler için birkaç 1000 TL nin lafı olmaz herhalde)

Telefon örneğinden yola çıkarak, ben tabiri caizse sırf yeni model olsun da artizlik yapayım diye telefon almam yada zırtpırt değiştirmem; zaten ne bunun için gücümü zorlarım ne de bunu doğru bulurum.
    Yani bu "yeni model" bana ne katacak ne faydası olacak "benzer anlamda TV panelleri için söylüyorum". Bunun sınırı yok ki hemen herkesin bildiği gibi; 1-2 sene sonra -ultra mega supra HD- çıkacak diyelim bu sefer onu mu tartışacağız, teknoloji firmalarının ne çıkardığının önemi yok onu demek istiyorum onu ne için nasıl ne kadar verimli kullanabiliyoruz mesele bu.

Yani özetle ve ısrarla dediğim gibi benim de gönlüm kaliteli bir UHD panel almaktan yana ama işte 1000 tl kadar bir fark ödemeye değer mi, hadi kıyıp da ödedik diyelim bu uhd sınırını mevcut şartlarda ne kadar kullanabiliceğiz kafamdaki soru işaretleri..?..

Belirttiğim paneller yada benzer paneller için; görüş,önerisi olanlar varsa dinlemeye hazırım. Neden başka alternatif belirtmedin derseniz; fiyat/performans açısından en makul bu 2 model ağırlık kazandı. Benzer özellikte (hepsini birebir göremedim maalesef) diğer paneller özellikle görüntü kalitesi açısından beni hiç etkilemedi ve aksine birkaçı kötüydü, smart özellikleri pek iyi değil bunu biliyorum. Özellikle önceden dediğim gibi Vestel ve LG konusunda belki önyargılıyım (önyargı harici önceden de demiştim tecrübe ve izlenimler ışığında) ama listeme almaya dahi istekli değilim ; ki zaten 55" all in one kaliteli bir panel pek de göremedim bu fiyat aralıklarında, dediğim gibi görüş önerisi olanları dikkate alacağım kesinlikle. Şimdiden teşekkürler...
  • Beyler Samy de yyllardyr 60" ebatly Modüller "SHARP" dyr!!!

Ancak Sharp süper dir ama her Sharp Modül böyle de?ildir!

Samy de 60" görürseniz ilk akla Sharp gelmeli dir!

Ancak Sharp süper ama bu bahsetti?im 60" lar orta seviye spec. dir! VA tip ASV den geli?tirilmi?(ucuz yollu!!!)2.tip>>UV2a moel>> Contrast de?eri de 4.000;1/450nit(bu de?er artyk çok dü?üktür!!)
    8-bit+/50/60Hz/RT 6ms/10-bit col.

gibi özelli?ie sahiptir ve 55 lik Modül farklydyr bu seri de! di?er ebatlar olursa onlarda hepsi farklydyr! CMI-MVA tip a?yrlykly veya ucuz yollu AUO-A_MVA tip

?imdi bir de bu 60lyk olanyn "dandik LGD" olany da vardyr ancak Samy bunu bildi?im kadaryyla bir kere kullanmy?ty eski yyllar da!

FHD paneller de daha çok IPS-LGD takylyyor ama Samy VA da Sharp 60 kullanyyor!

her gördü?ünüz serinin her ebatyna balyklama atlamayyn!

sonuç;55/60 arasyn da ilk tercih daima 55 olsun! yukaryda anlatty?ym sebeb den ötürü! ikinci durum acele etmeyin! haybeye bo? "mantyklar" hiç yürütmeyin
    öyle olursa böyle olur böyle olunca da böyle olacaktyr gibisinden i?in tekni?inden uzak yorumlar yalny? olacaktyr!

Not;bir arkada? bana 2015 model Sony 9c sormu?tu; bu panel Contrast olarak ?u anda piyasanyn en yükse?idir 2016 böyle de?ildir!

4500;1 den 3000 lere kadar dü?tü hatta daha da altyna indi bu sene! sebeb??? Modül de?i?ti ve ucuz yollu AUO/A_MVA takyldy

ancak bahsetti?im sadece 2015 model x9C dir di?erleri böyle de?ildir! hesaply bulursanyz ilk tercih C9 olsun!

Sony de Modüller de?i?mi?tir ucuz yollu ve dü?ük spec.li takylydyr bu senen bir tane de x8d de olan LGD-IPS vardyr CR si "berbat"!

Samy/2016 için net olarak ?unlar var demiyorum çünkü görmedim henüz! ancak buna göre Sony den biraz daha üst spec.oldu?unu da biliyorum!

ancak Samy de her ebat farkly Modül üreticisinden kullanylyyor! 40/43/48/50/55/60/65 ve üstü 3/4/5 farkly üretici den alynyp takylyyor!

ben geçen sene ve bu bugüne kadar bir sürü Samy kurdum-kuruyorum bu durumu da bildi?im için aldy?ym manzara resimleri arada farkly oluyor
    üstelik ayny cihazlarymy götürüyorum;BluRay/2/3 tane Receiver

kysaca bu olay da ?udur daha do?rusu i?in "hilesi" veya size yansyyan ve ?ansynyza kalan iyi veya kötü yönde olan durum;

bir parti panel ile ikinci parti panel(hatta üçüncü parti...)en basitinden farkly Modüller kullanyldy?y için daha iyi veya daha vasat veya arada bir fark olan gibi
    neticeler vermektedir!

ben LGE ve Samy de çaly?yrken de bu durum vardy ama bugün daha fazla dyr! üretim ba?lar ve ilk parti genel de yüklü üretilir sonra da gelen taleplere göre seriye
    devam edilir,ama elde modül kalmaz! çünkü Samy kendisi bu i?i byrakty artyk! ÇYN de üretiyor a?yrlykly olarak FASON!(4/5 farkly ana üreticide bunlar üretiliyor!)

parti halinde alynyyor stoklara Modüller ve genel de ihaleyle alynyyor,AUO ve CMO dünyanyn bu konuda en büyük iki ana VA üreticisidir! heriflerin stoklaryn da sürekli
    mal kalyyor ve bunlary uyanyk LGE ve Samy bu sefer çok ucuza kapyyor ama size bunlar fiyat olarak pek yansymaz veya en son güne byrakyyorlar(fiyatlar neden
    dü?müyor olayynyn ana çyky? yeri burasydyr!)

zaten biraz dikkatli iseniz veya bu i?i uzun yyllardyr takip ediyorsanyz hemen her yyl panel üreticileri bir de ARA seri/seriler çykartyyorlar ama bunu genelde kamuoyuna lanse etmezler
    siz genel de "YENY" model olarak anlarsynyz bu serileri! bunlar ço?unlukla ?öyle olur;AUO/CMI nin elinden bir veya bir kaç ebat Modül a?yry fazla birikir,bunlary eritmek adyna
    fiyatyny inanylmaz dü?ürürler! ilk mü?terisi de Samy oluyor,LGE de arada VA çykarsa bunu kapyyor! ama bu fiyat dü?ü?ü size pek yansymaz yine!

++

2016 Samy curved/flat panellerin fabrika çyky? spec.leri tamamen AYNI dyr! örne?in bu seneki 7xx/75x gibi dü?ünün ve bu senen yine böyledir!
    ama yukaryda anlatty?ym durum itibaryyla örne?in curved daha üst veya tam tersi daha alt spec. bir Modül takyly olaca?y için manzara ayny olmayacaktyr!
    farky anlayan anlar anlamayan için zaten sorun olmaz!

örnek; x curved ebatly da CR si 5.000;1 lik Modül takylydyr ama flat olanyn da 4.000;1 takly olur/olabilir ki zaten de aynen böyle bu sene

not;curved da Contrast daha yüksek olmaktadyr(Samy de böyledir di?er üretiicler de yine böyledir Vestel/Beko da böyledir gibi...)

SW ayny dyr ama Modül spec.farkly olunca manzara de?i?iyor ben SAmy ler de bunu hep ya?yyorum,standard ayarlarym vardyr ama bazy kereler bu Modül farkyndan dolayy tutmuyor!

sonuç;bir seri de tüm panellerin ayny "spec.kalite" de oldu?unu sakyn dü?ünmeyin ltf! zaten 2000 den beri hep böyledir ama normal kullancylar bunu bilmez!

panel üreticisi önce "ebatlaryny" belirler sonra da hangi ebata nereden ucuz yollu Modül buluyorsa ona alyp takyyor!

Samy özeline gelirsem normal de 12/15 ayry üretici den Modül alyp takmaktadyr! spec.ler dü?tükçe fiyat da dü?üyor bunu da size bir güzel yediriyor!
    arada sizin gördü?ünüz manzara farky az dyr ama ona yansyyan KAR marjy çok yüksektir!

gördü?ünüz gibi filim içinde filimler çekiyorlar!

Ben geçen sene Vestel 92x/93x bazy ebatlary sallayyn geçin demi?tim! 92x de 50" derken 93 de 40/48 demi?tim gibi
    55 leri pek tavsiye etmedim! 65 olanlary ise dandik dü?ük spec.IPS oldu?u için bakmayyn bile dedim!

her "ebaty" ayry ayry de?erlendirmek gerekiyor!!

++
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.