Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

TV Tavsiyeleri || Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: wallace_son Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
34.650
Cevap
629
Favori
1.459.892
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      5748 Mesaj
      13 Mayıs 2016 20:37:49
      Güzel kardeşim bu konuda işin özeti şu;

Kimisi çıkar kadastro memuru gibi;
      eline metreyi cetveli takeometreyi alır ölçümler yapar.

Kimisi çıkar göz doktoru gibi;
      gözlerimiz yüksek çözünürlükleri zaten algılamaz der..

Kimisi çıkar kulak doktoru gibi;
      odyometi ölçümleri yapar kulaklarımızın duyum oranlarını sıralar...

Kimisi çıkar türksat yer operatörü gibi;
      uyduların kaldırabileceği frekans bant aralığından bahseder...

Kimisi çıkar medya patronuymuş gibi;
      biz hd masrafını kaldıramıyoruz 4K yayınlarını daha çok beklersiniz der..

Kimisi çıkar ekonomi bakanı gibi;
      o şu fiyat daha ucuz, bu daha pahalı ne gerek var der...
      Ve bu liste uzadıkça uzar..
      Akabinde benim bu "Bu saatten sonra 4K alınır" sözüme çarşaf çarşaf yazılar yazarlar,topyekün savaş açar karşı çıkar hatta hakaret ederler.
      Onlara göre şuanda hala üstün ve ucuz olan FHD panelleri göklere çıkarırlar...

Amma sonunda ne olur biliyormusun?
      (sadece bir örnek) Samsung S6-7 çıkmışken S2-3'ün yüzüne bakmayan,
      O ateşli fhd savunucularından bir Allahın kuluda çıkıp yarın FHD Panel almaz,gidip en kralından bir 4K alır,alıyorda...
      Benimde onca yediğim laf'da yanıma kar kalır, ne diyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 13 Mayıs 2016; 20:40:40 >

• Çavuş
      57 Mesaj
      13 Mayıs 2016 21:40:09
      Gayet net anlıyorum güzel kardeşim de :) zaten o yüzden "yine" yazdım, söylenenler beylik laflardan atışmalar üste çıkmaya çalışmalardan öteye gitmiyor. Sana ya da bir başkasına saygısız üslupları tabii ki onaylamıyorum, keşke herkes meseleleri kişisel çerçeveden çıkarıp insanların faydasına sunabilseler, yine de herkese zaman ayırıp o yada bu şekilde yardımcı olmaya çalıştıkları için teşekkürler.

Ama yine hala kimse neden 1000 TL kadar bir farkı neden ödeme(me)liyizi yanıtlamıyor. Tekrar aynı şeyleri onlarca kez tekrarlamak anlamsız (uydu, medya durumu senelerdir ve de şu an için belli). Peki bu daha yüksek çözünürlük ve daha çok piksel vs bu anlamda ne işimize yarayacak, FHD yada 720p kaynakları upscale mi yapacağız? Bu ne anlam taşır ki? Diyelim ki önümüzdeki "yıllar" uhd kaynaklar yaygınlaşacak ama bunu elde edebilecek yaygın bir internet hizmeti TRde olmasa gerek. Zaten çok zengin kesim için bir sorun yok dediğim gibi gider çıkınca uhd-bd de alır yada netten 50-60 gb bir uhd kaynağı da "rahat ve çabukça" elde edebilir. Yani böyle bir durumun hemen herkes için kullanılabilir hale gelmesi yıllar yıllar alabilir gibi... O zamanlar gelince belki de UHD bile alt teknoloji olacak kanımca. Hadi diyelim medyalar böyle; PCde UHD çözünürlükte (kısıtlı/az da olsa) oyun oynayalım, bu da sonunda çoook maddiyat sınırlarını zorlar çünkü işlemci, ram, ekran kartı epey üst düzey olması gerek (ki yine dediğim gibi bunlara da tonlarca para dökebilecek kişiler için birkaç 1000 TL nin lafı olmaz herhalde)

Telefon örneğinden yola çıkarak, ben tabiri caizse sırf yeni model olsun da artizlik yapayım diye telefon almam yada zırtpırt değiştirmem; zaten ne bunun için gücümü zorlarım ne de bunu doğru bulurum.
      Yani bu "yeni model" bana ne katacak ne faydası olacak "benzer anlamda TV panelleri için söylüyorum". Bunun sınırı yok ki hemen herkesin bildiği gibi; 1-2 sene sonra -ultra mega supra HD- çıkacak diyelim bu sefer onu mu tartışacağız, teknoloji firmalarının ne çıkardığının önemi yok onu demek istiyorum onu ne için nasıl ne kadar verimli kullanabiliyoruz mesele bu.

Yani özetle ve ısrarla dediğim gibi benim de gönlüm kaliteli bir UHD panel almaktan yana ama işte 1000 tl kadar bir fark ödemeye değer mi, hadi kıyıp da ödedik diyelim bu uhd sınırını mevcut şartlarda ne kadar kullanabiliceğiz kafamdaki soru işaretleri..?..

Belirttiğim paneller yada benzer paneller için; görüş,önerisi olanlar varsa dinlemeye hazırım. Neden başka alternatif belirtmedin derseniz; fiyat/performans açısından en makul bu 2 model ağırlık kazandı. Benzer özellikte (hepsini birebir göremedim maalesef) diğer paneller özellikle görüntü kalitesi açısından beni hiç etkilemedi ve aksine birkaçı kötüydü, smart özellikleri pek iyi değil bunu biliyorum. Özellikle önceden dediğim gibi Vestel ve LG konusunda belki önyargılıyım (önyargı harici önceden de demiştim tecrübe ve izlenimler ışığında) ama listeme almaya dahi istekli değilim ; ki zaten 55" all in one kaliteli bir panel pek de göremedim bu fiyat aralıklarında, dediğim gibi görüş önerisi olanları dikkate alacağım kesinlikle. Şimdiden teşekkürler...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      14 Mayıs 2016 00:17:35
      Beyler Samy de yyllardyr 60" ebatly Modüller "SHARP" dyr!!!

Ancak Sharp süper dir ama her Sharp Modül böyle de?ildir!

Samy de 60" görürseniz ilk akla Sharp gelmeli dir!

Ancak Sharp süper ama bu bahsetti?im 60" lar orta seviye spec. dir! VA tip ASV den geli?tirilmi?(ucuz yollu!!!)2.tip>>UV2a moel>> Contrast de?eri de 4.000;1/450nit(bu de?er artyk çok dü?üktür!!)
      8-bit+/50/60Hz/RT 6ms/10-bit col.

gibi özelli?ie sahiptir ve 55 lik Modül farklydyr bu seri de! di?er ebatlar olursa onlarda hepsi farklydyr! CMI-MVA tip a?yrlykly veya ucuz yollu AUO-A_MVA tip

?imdi bir de bu 60lyk olanyn "dandik LGD" olany da vardyr ancak Samy bunu bildi?im kadaryyla bir kere kullanmy?ty eski yyllar da!

FHD paneller de daha çok IPS-LGD takylyyor ama Samy VA da Sharp 60 kullanyyor!

her gördü?ünüz serinin her ebatyna balyklama atlamayyn!

sonuç;55/60 arasyn da ilk tercih daima 55 olsun! yukaryda anlatty?ym sebeb den ötürü! ikinci durum acele etmeyin! haybeye bo? "mantyklar" hiç yürütmeyin
      öyle olursa böyle olur böyle olunca da böyle olacaktyr gibisinden i?in tekni?inden uzak yorumlar yalny? olacaktyr!

Not;bir arkada? bana 2015 model Sony 9c sormu?tu; bu panel Contrast olarak ?u anda piyasanyn en yükse?idir 2016 böyle de?ildir!

4500;1 den 3000 lere kadar dü?tü hatta daha da altyna indi bu sene! sebeb??? Modül de?i?ti ve ucuz yollu AUO/A_MVA takyldy

ancak bahsetti?im sadece 2015 model x9C dir di?erleri böyle de?ildir! hesaply bulursanyz ilk tercih C9 olsun!

Sony de Modüller de?i?mi?tir ucuz yollu ve dü?ük spec.li takylydyr bu senen bir tane de x8d de olan LGD-IPS vardyr CR si "berbat"!

Samy/2016 için net olarak ?unlar var demiyorum çünkü görmedim henüz! ancak buna göre Sony den biraz daha üst spec.oldu?unu da biliyorum!

ancak Samy de her ebat farkly Modül üreticisinden kullanylyyor! 40/43/48/50/55/60/65 ve üstü 3/4/5 farkly üretici den alynyp takylyyor!

ben geçen sene ve bu bugüne kadar bir sürü Samy kurdum-kuruyorum bu durumu da bildi?im için aldy?ym manzara resimleri arada farkly oluyor
      üstelik ayny cihazlarymy götürüyorum;BluRay/2/3 tane Receiver

kysaca bu olay da ?udur daha do?rusu i?in "hilesi" veya size yansyyan ve ?ansynyza kalan iyi veya kötü yönde olan durum;

bir parti panel ile ikinci parti panel(hatta üçüncü parti...)en basitinden farkly Modüller kullanyldy?y için daha iyi veya daha vasat veya arada bir fark olan gibi
      neticeler vermektedir!

ben LGE ve Samy de çaly?yrken de bu durum vardy ama bugün daha fazla dyr! üretim ba?lar ve ilk parti genel de yüklü üretilir sonra da gelen taleplere göre seriye
      devam edilir,ama elde modül kalmaz! çünkü Samy kendisi bu i?i byrakty artyk! ÇYN de üretiyor a?yrlykly olarak FASON!(4/5 farkly ana üreticide bunlar üretiliyor!)

parti halinde alynyyor stoklara Modüller ve genel de ihaleyle alynyyor,AUO ve CMO dünyanyn bu konuda en büyük iki ana VA üreticisidir! heriflerin stoklaryn da sürekli
      mal kalyyor ve bunlary uyanyk LGE ve Samy bu sefer çok ucuza kapyyor ama size bunlar fiyat olarak pek yansymaz veya en son güne byrakyyorlar(fiyatlar neden
      dü?müyor olayynyn ana çyky? yeri burasydyr!)

zaten biraz dikkatli iseniz veya bu i?i uzun yyllardyr takip ediyorsanyz hemen her yyl panel üreticileri bir de ARA seri/seriler çykartyyorlar ama bunu genelde kamuoyuna lanse etmezler
      siz genel de "YENY" model olarak anlarsynyz bu serileri! bunlar ço?unlukla ?öyle olur;AUO/CMI nin elinden bir veya bir kaç ebat Modül a?yry fazla birikir,bunlary eritmek adyna
      fiyatyny inanylmaz dü?ürürler! ilk mü?terisi de Samy oluyor,LGE de arada VA çykarsa bunu kapyyor! ama bu fiyat dü?ü?ü size pek yansymaz yine!

++

2016 Samy curved/flat panellerin fabrika çyky? spec.leri tamamen AYNI dyr! örne?in bu seneki 7xx/75x gibi dü?ünün ve bu senen yine böyledir!
      ama yukaryda anlatty?ym durum itibaryyla örne?in curved daha üst veya tam tersi daha alt spec. bir Modül takyly olaca?y için manzara ayny olmayacaktyr!
      farky anlayan anlar anlamayan için zaten sorun olmaz!

örnek; x curved ebatly da CR si 5.000;1 lik Modül takylydyr ama flat olanyn da 4.000;1 takly olur/olabilir ki zaten de aynen böyle bu sene

not;curved da Contrast daha yüksek olmaktadyr(Samy de böyledir di?er üretiicler de yine böyledir Vestel/Beko da böyledir gibi...)

SW ayny dyr ama Modül spec.farkly olunca manzara de?i?iyor ben SAmy ler de bunu hep ya?yyorum,standard ayarlarym vardyr ama bazy kereler bu Modül farkyndan dolayy tutmuyor!

sonuç;bir seri de tüm panellerin ayny "spec.kalite" de oldu?unu sakyn dü?ünmeyin ltf! zaten 2000 den beri hep böyledir ama normal kullancylar bunu bilmez!

panel üreticisi önce "ebatlaryny" belirler sonra da hangi ebata nereden ucuz yollu Modül buluyorsa ona alyp takyyor!

Samy özeline gelirsem normal de 12/15 ayry üretici den Modül alyp takmaktadyr! spec.ler dü?tükçe fiyat da dü?üyor bunu da size bir güzel yediriyor!
      arada sizin gördü?ünüz manzara farky az dyr ama ona yansyyan KAR marjy çok yüksektir!

gördü?ünüz gibi filim içinde filimler çekiyorlar!

Ben geçen sene Vestel 92x/93x bazy ebatlary sallayyn geçin demi?tim! 92x de 50" derken 93 de 40/48 demi?tim gibi
      55 leri pek tavsiye etmedim! 65 olanlary ise dandik dü?ük spec.IPS oldu?u için bakmayyn bile dedim!

her "ebaty" ayry ayry de?erlendirmek gerekiyor!!

++

Panel tavsiyesi yapmıyorum! bana ulaşmak isteyenler eMail atabilirler; canozy@yahoo.com/ozyman20002001@yahoo.com

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Çavuş
      79 Mesaj
      14 Mayıs 2016 01:21:05
      Albani hocam kusura bakma güzel ve uzun yaziyosun ama hiç birşey yazmıyosun gibi.İlk olarak sanırım yurtdışından bilgisayar aldın türkçe karakterler yazdıklarından çıkmıyor.ikincisi güzel yazıyorsun ama hep soyut ve havada kalan şeyler yaziyosun.Somut hic birsey yok.Burada yazman gereken arkadaşlar şu modeli alın şu modeli almayın şu sebeple.Ama sen sayfalarca yazıp son kullanicinin anlayacaği dilde degilde kendi kendini tatmin edercesine yazıp duruyosun.Bir de sürekli burada çalıştım şurada çalıştım.Abicim kusura bakma bu somut birsey degil.Boşver mütevazi olmak iyidir.sen son kullanici dilinde konuş bence daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamone -- 14 Mayıs 2016; 1:24:32 >

• Yarbay
      3642 Mesaj
      14 Mayıs 2016 01:31:40
      Fine Arts FLX 9595 yazmışsın Can abi nedir bu televizyonla ilgili düşüncelerin. Panel üst düzey mi.Aynı markanın daha ucuz modelleri var , yine VA panel , onlar hakkında ne düşünüyorsun . F/P olarak değerlendirilebilir mi ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      664 Mesaj
      14 Mayıs 2016 05:47:52
      Bende aynı şeyleri dedim zaten. Önemli olan fiyat/performans. Yani verdiğin paranın hakkını veren TV...

Ha ilk mesajımda 4K ya kimlerin ihtiyacı olacağını ve onların zaten 4K TV alması gerektiğini söyledim zaten... Ama o azınlığın dışında olanların neredeyse 3-5 yıl hiç kullanmayacağı bir özelliğe niye +1000tl vermesi gerektiğini bende bilemiyorum. Anca konu komşuya ben TV aldım hemde 4K diye hava atmak dışında bir kullanım alanı olmayacağı açık.

3-5 yıl sonra zaten o 4K LCD TV leri 1000tl civarına bulup da alırsanız şaşırmayın. LCDlerin devri bitti, kapandı artık. Yerine geçecek teknoloji hazır. Onlarda CRT ler gibi tarihteki yerlerini alacaklar artık. Zira elektroniğin fiyatları durmadan düşüyor. Ha 3-5 yıl sonra da ucuzlamış OLED/QLED lerin yanında demode kalan LCD lerin yüzüne bakmaz 1000 tl bile vermek istemez ve "niye çöp LCD ye para vereyim" diyip almazsınız bile ayrı konu.

Yoksa 4K, FHD ye göre tabiiki daha iyidir. Hatta bedava olsa herkes 10K TVm olsun ister. Ne kadar çok o kadar iyi denilir. Ama verdiğin paranın aldığın "iyi" liğe oranı ne? Evet 4K gösteriyor vs ama TV nin kullanım ömründe kaç defa kullanacaksın onu bu ülkede? Hemen hiç defa. O zaman iyi olmasının sana katkısı ne? Buradan be şu sonuca varıyorum, hiç kullanmayacağın çözünürlüğe yatırım yapmak yerine verdiği görüntü kalitesine yatırım yapmak daha iyidir. Bütçen 3000 TL ise yine 3000TL lik TV al, ama dandik panelli TV alacağına daha güzel panelli onu da bulamıyorsan daha "büyük" TV alırsın. 4K olsun diye boşa para vermezsin.

Mesela el kadar telefonlara FHD paneller koydular. Yetmedi 2K panel de koydular sonra. Ama 720px bile 5" ekranda çok rahat yetiyor. Çıplak gözle 720px telefon ile 1080px telefonun farkını söyleyebilecek isan da çok azdır. Ama bunu bir reklam malzemesi olarak kullanıyorlar. FHD telefonlar ve hele hele 2K telefonların pili tabiiki dayanmıyor. Tüketimleri 720px e göre çok daha fazla ki ekran telefonun en çok enerji tüketen aygıtı...
      Şimdi zaten fark edemeyeceğimiz bir özellik için hem fazla para veriyoruz, hem de pilimiz daha az dayanıyor. Ama çözünürlük daha fazla. Şimdi çözünürlüğü daha fazla olan telefon daha mı iyi?
      İşte buna teknolojinin ilüzyonu diyoruz. Tüketicileri ihtiyaçları olmadığı özelliklere "daha iyi" diye para vermeleri için kandırıyorlar.

Ha VR gözlük ile kullanacaksan telefonunu o durumda da 2K da az. Yetmez. Pikselleşme yapar 2K bile. 4K olmalı.

Yani herkes ihtiyacına göre almalı. Bu teknolojik çöplere ne kadar az para verilirse o kadar iyi. Zira bunlar ülkemizden yurt dışına çıkan milli servet. Al al en iyisini al diye ihtiyacımız olmayan şeylere sahip edilerek anca gavuru "gereksiz yere" zengin ediyoruz. Farkına varmak lazım bunların...
      |
      |

Phenom II X3 710 2.6Ghz @ Phenom II X4 910 3.6Ghz
      Açık kaynaklı projelerim :
      http://samygo.tv SamyGO.tv Firmware Programları
      http://divfix.org DivFix++ AVI tamircisi & önizletici
      http://mkvrepair.com Meteorite MKV tamicisi
      http://hexeditor.eu wxHexEditor Hex Editörü

• Yüzbaşı
      460 Mesaj
      14 Mayıs 2016 07:29:17
      quote:

Orijinalden alıntı: ewlf

Yazmayacaktım ama dayanamadım (ama tekrar belirteyim amacım tartışmak kavga etmek değil, çözüm aramak verileri değerlendirmek)

Şimdi hala görüyorum ve görüyoruz ki, bu FHD-UHD kıyasları (belki tartışmaları) sürüyor ama hala kimse ortaya kesin bir veri, delil pek de koyamıyor. Şöyle kabaca denk geldiğim UHD alınmalıdır kesimine göre; aynı özelliklerdeki FHD panel yerine UHD tercih edilmeliymiş; peki tamam diyelim iyi de aradaki fiyat farkı "çok" fazla (ortalama 800-1000 TL minimum fark var) zaten işte sorun burdan başlıyor. Tabii ki önce de dediğim gibi herkes iyisine daha iyisine sahip olmak ister ama bu yaklaşık 1000 TL farkı ödemeye değer mi?

Şimdi dallass'ın deyimiyle "bu saatten sonra" UHD alınmalı meselesine gelelim. Bu saat hangi saat? Bu UHD teknolojisi 2-3 senedir güya yaygın durumda. Ama içerik olarak elde ne var? Neredeyse hiçbirşey... Yayın olarak hadi tüm uydu sistemlerini cardsharing, emu vs ile de aldığınızı farzedelim; buna rağmen alınacak yayın birkaç tane yani uydu yayın için neredeyse anlamsız "şu an için". FHD yayınlar bile ancak şu 1,5-2 sene zarfında gelebilmişken (ki onların da kalitesini söylemeye gerek yok) yakında çok kanal UHD olacak demek biraz abes değil mi?

Gelelim medyalara; diyelim ki paraya para demeyen birisiniz elinizde gerek UHD-BD gerek internet içerik olarak birçok şeyi rahatça elde edebiliyorsunuz "diyelim" (Zaten böyle iseniz kıyasa dahi ihtiyacınız pek yoktur.) Peki bu durumda olan kaç kişi var? ve de buna rağmen bu sınıfta ne kadar içerik var kaç senedir hala çok çok az. (gidipte kimse uyduruk dvdrip kalitesizliğindeki 4kripleri söylemesin)

Son olarak şunu belirteyim ben bu konuda bir taraf değilim, yalnızca alacağım ürüne karar vermeye çalışan ve ürünün ne kadar en kaba tabirle parasını hak ettiğini düşünmeye çalışan biriyim.

Nihai geldiğimiz nokta ise (halen bir karar veremedik ve de çok da acelemiz yok şu an için); SONY KDL-55W805C veya SONY KD55X8505C olacak gibi gözüküyor. Duruma ve değerlendirmeye göre artık bir karar vermeye çalışacağız. Görüş ve önerileriniz varsa her zaman açığım, iyi forumlar

Hocam ben de tam ayni noktada kalmistim bu iki model arasinda biri 2750 digeri 4000 liraya geliyordu sonra dedim ki arada 1250 lira fark var ben bunu simdi verecegime simdi 55w807c yi alayim (1250lira bi kenarda dursun varsayalim) zaten uhd ler sisteme oturdugunda o zamanin guzel bi uhd si belki de oledi 4000 5000 olacak bu 55x8505c de 2500 falan olacak bunu yazliga götür birine ver onlarfan birini kolay alirsin zaten 1250 lira kenarda duruyor ;)

55w807c aldim zaten bundan önceki tv 1024x768 di yani cozunurluk zaten 3-4 kata yakin artti ki zaten o halde de beni asiri rahatsiz etmiyordu tek istedigim boyut arttirmakti

İstekleri belirleyip hareket etmek en iyisi herkese aldiklari alacaklari tv lerin hayirli olmasi dilegiyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Tiguan WhiteNight since 08.08.2012

• Onbaşı
      39 Mesaj
      14 Mayıs 2016 09:53:16
      Forumda gördüğüm kadarıyla 55ju7000 çok dile getiriliyor.Ancak bütçem 3000 TL civarı.3D benim için önemli değil ve 48 ekranda olabilir bu televizyona paralel ne önerirsiniz?
      |
      |

9 Not
      14 Mayıs 2016 10:40:55
      quote:

Orijinalden alıntı: iamone

Albani hocam kusura bakma güzel ve uzun yaziyosun ama hiç birşey yazmıyosun gibi.İlk olarak sanırım yurtdışından bilgisayar aldın türkçe karakterler yazdıklarından çıkmıyor.ikincisi güzel yazıyorsun ama hep soyut ve havada kalan şeyler yaziyosun.Somut hic birsey yok.Burada yazman gereken arkadaşlar şu modeli alın şu modeli almayın şu sebeple.Ama sen sayfalarca yazıp son kullanicinin anlayacaği dilde degilde kendi kendini tatmin edercesine yazıp duruyosun.Bir de sürekli burada çalıştım şurada çalıştım.Abicim kusura bakma bu somut birsey degil.Boşver mütevazi olmak iyidir.sen son kullanici dilinde konuş bence daha iyi olur

hakkı bulut naber yaw,sen 3 senedir forumda yoktun!
      |
      |

Panel tavsiyesi yapmıyorum! bana ulaşmak isteyenler eMail atabilirler; canozy@yahoo.com/ozyman20002001@yahoo.com

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Teğmen
      154 Mesaj
      14 Mayıs 2016 10:42:10
      dostum tavsiyene uydum, 40ua9300 aldım, fhd parasına 4k diye. İyiki de almışım, teşekkür ederim. TRT4kda Fethiye koylarını izlemek için bile alınır. Çook fark var fhd ile. Bir de 4k alacaksan 48 inchden küçük alma falan diyorlardı, hikaye. 40inchde bile canavar gibi iş görüyor. 4k alın arkadaşlar, eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı demişler.
      |
      |

9 Not
      14 Mayıs 2016 11:42:18
      http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx58dx902b-201604174282.htm

++

referans için verdim,bir sürü teknik detay var burada! ama bir sürü de sıkıntı gibi durumlar var! üstelik panel de "FALD" ve 2016 Model
      dikkatli okursanız bazı atıflar var bulacaksınız orada örneğin 2011 Model ZL1 Tosh için! "teknoloji" o kadar hızlı ilerliyor ki,bırakın alıp kullanmayı
      takip etmek bile adeta imkansız ama 2010/2011 teknikle üretilen bazı FALD panelleri herifler 2016 da 6/6 yıl öncesinin performans ve sıkıntısız haliyle
      üretemiyorlar!

Pany LCD ler her ne kadar TR ye ithal edilmiyor bile olsa,benim yurtdışın dan bazı tanıdıklarımı Türk veya yabancı v.s alıp kullanmaya devam ediyorlar
      DH yi de ayruca takip ediyorlar tabiki

şimdi bu Pany DX9x "ucuz olsa" Almanya dan getirtip kullanmak isterim! netice de FALD panel ve bildiğiniz klasik sorunların da çoğu yok yine de
      ancak çok pahalı ve riske girmeye ben şimdilik değer bulmuyorum,aynı şekil de TV nin daha da çok beklediğim FALD 7601 de getirtebilinir ama bu panel
      TR ye thal edilecektir(umarım böyle olur) ama "fiyat"??? absürt rakama satıyorlar bu tip FALD panelleri üstelik hepsi de "çakma-dimming" sistemine sahiptir!

örneğin Pany DX9x u onun için örnek verdim,"512" Cluster var ve bunu wooow diye filan görüyorlar ama Tosh bunu 2011 de üretti yaw
      üstelik LD sistemi "Engine" ve bugünkü LD ler ise Board ve arada kalite-performans+netice olarak çok ciddi fark vardır! şimdi DX9x panelin testini dikkatli
      okursanız ülen bu ne biçim FALD panel diyeceksiniz(işi bilenler veya kullanıcıları için bunu yazdım!)

peki bütün bunlara karşın bu panel yine de alınırmı?? evet alınır tabiki şayet fiyatı sizi rahatsız etmiyorsa! alternatif FALD lar ise Samy/Sony/TPV de 2016 model
      olarak var veya gelecek v.s 2015 olarak da vardır tabiki!

DX9x testin de bir örnek daha vardır sürekli teknoloji ilerler-geri gitmez v.s diye "saçmalayanlar" dikkatli okusunlar bazı örnekleri ve bahsedilen panelleri veya
      bahsedilen sahnelerin x panel de nasıl Pany LCD de ise nasıl işlendiği görüp teknoloji ne kadar ilerlemiş böylece öğrenmiş olurlar!

biraz dışarıya açılın özellikle dil bilenler yabancı literatürü iyi takip etsin özellikle teknoloji hk.da! ileriye gidilirken ana işlemler de geriye nasıl düşüldüğünü veya
      teknoloji ilerlerken nedne hala bazı sıkıntıların giderilemediğini hatta daha da neden geriye gidildiğini iyi öğrensinler ahkam kesmeden önce

şimdi bu testi inceleyin notlar alın,gelin bana sorun tek tek anlatayım çünkü orada sadece başlık verilmiş çok detaya girilmemiş!!
      ancak sizin bugün burada alacağınız bir panelle de %100 ilişkili olarak bir çok referans alınacak detayları da bolca mevcuttur!

ben bunları yabancı sitelerden veya testlerdne okurken sadece gülümsüyorum ve ne filimler döndüğünü çok iyi bildiğim için ama bir çuval para verenler
      veya bir şeyleri doğru öğrenmek isteyenler bunları iyi okusun!

+++

@Akif bey selam

hocam bahsettiğin msg ı burada bulamadım! sanırım başka bir başlık da olabilir? daha olmadı eMail den at bana linki veya yeniden gönder konu hk.yazdığını veya ara beni tlf
      öyle görüşelim,kafam takıldı yaw şimdi,dün saatlerce tlf görüşmesi yaptım bazı yerler ile ama hala tık yok iki yerden tlf ve eMail bilgilerim alındı ama hala aranmadım!
      yaw herifler ne ürettiklerini neyi sattıklarını bile bilmiyorlar o kadar cahil adamı toplamışlar yaw dün bir tanesi bana .....bunlar Almanya da üretiliyor.....
      dediği anda tlefonu yüzüne kapattım dangalağın o derece sinirlendim şimdi bu herifler bana dönecekler de "bilgi" verecekler öylemi

bir kaç gündür araştırma yapıyorum bu konuyla alakalı ama ilerleme yok henüz! "muhatap" bulsam amenna,ancak karşıma call-center veya satıcı v.s tipler çıkıyor hepsi
      "Fransız" yaw bunların bilgi olarak!

sen bana bulduğun linkleri şuradan gönder bir zahmet; canozy@yahoo.com

CAN++
      |
      |

• Yarbay
      2621 Mesaj
      14 Mayıs 2016 11:44:17
      aslınnda her teknoloji ürününde devrim niteliğinde bir olay olmadan ve makul bir süre fiyatların düşmesini beklemeden almamak lazım.. yada bir önceki teknolojiyi çok ucuza almak lazım.. bu herşeyde böyle crt monitörlerin yerini lcd monitörler almaya başladığında neredeyse crt monitör fiyatına almıştım. bence zamanlamam çok iyidi..

şimdi 4k monitör zamanı zira monitörler büyüdüğü için fhd de pikseller çok göze batıyor..
      |
      |

9 Not
      14 Mayıs 2016 12:37:19
      @casual

"devrim niteliği olmadan" diye yazmışsın ve olayı aslında güzel özetliyor ancak insanlar her yeni "özelliğe" teknoloji deyip balıklama atlıyor ve farkı ne biliyor nede anlıyor
      onun için "yeni" olması da yeterli olup,uyanık üreticiler de mallarını ve özellikle panellerini çok güzel ve rahat databiliyorlar!

panel üretim teknikleri değişti ama teknolojisi hiç değişmedi! bu da bilinmiyor çünkü heriflerin mal satma becerileri ve kullandıkları dil+argüman v.s zaten malı hava da sattırıyor
      ve marifet artık burada! örneğin KORE li bu işin Kitabını yazdı hatta Üni.ler de DERS olarak okutulmaktadır

CRT lerin hala iyisi çok çok iyidir ve kullanılmaktadır! özellikle prof.bazı işlemler de

Günümüz de EIZO dahil IPS li süper Display üniteleri vardır,TR ye neredeyse hiç birisi gelmiyor,millet "TN" ye takılıyor hala
      Monitörün yeri ayrı olsa da hatta bazıları kafa sıyırtan fiyatlar da olsa da yeri başkadır ve TV ile de mukayese edilemezler!

örneğin pixel-pitch ölçüleri de haliyle ebat büyüdükçe,büyük olduğu için yakın mesafe den göze kötü batıyor
      UHD Display 28/36 ebatlar bu anlam da çok daha iyi dir! ancak bu tür üniteler de fiyatlar inanılmaz değişken ve bazıları da
      55/65 hatta daha büyük ebatlı TV lerdne bile pahalıdır hele hele SHARP prof.Display ler TV de olay böyle değil
      ama Monitör işinde aynen PJ cihazları gibi dipsiz kuyu yaw,sonu yok+++

• Yüzbaşı
      456 Mesaj
      14 Mayıs 2016 14:03:12
      http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-65puk7120-ultra-hd-4k-android-led-tv-186658083

bu tv hakkında olumlu olumsuz fikir belirtebilcek var mı?
      cok uzadı bu tv olayı hala karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serqan_ -- 14 Mayıs 2016; 14:04:00 >

......
    • Kurmay Yarbay
      7898 Mesaj
      14 Mayıs 2016 14:23:26
      şurada sorarsan daha çok ilgilenen olur ... http://forum.donanimhaber.com/m_101329130/mpage_44/tm.htm
      |
      |
    • Yüzbaşı
      448 Mesaj
      14 Mayıs 2016 15:04:56
      quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

Arkadaşlar evimdeki televizyonun bozulmasından dolayı yeni bir televizyon almayı düşünüyorum.

Bütçem : Max 1800 tl

3d falan önemli değil

Led olsun. Smart olursa da iyi olur.

Ekran boyutu da 102 ekran olsun

Tavsiyelerinizi acil bir şekilde bekliyorum. Televizyonsuz kaldım. Fikirlerinizi bekliyorum ona göre alacağım.

Samsung 40JU6070
      Ama limitini bir nebze artırabilirsen
      Samsung 40JU6470 tavsiyemdir...

Hocam cevap için teşekkürler. tv'yi daha çok ailem izleyecek o yüzden 4k falan gereksiz olduğunu düşünüyorum.
      Bozulan televizyonumuz 10 yıllık bi profiloydu, bozulmasa onu bile değiştirmezlerdi :) teknolojiyle araları yok yani. Tv full hd olursa daha iyi olur. Dediğiniz modelin heralde bazı sıkıntıları varmış. Bunlarla uğraşmak istemiyorum. Şöyle kronik sorunları olmayan , sorun çıkarma ihtimali düşük olan 1800 liraya full hd bi tavsiyesi rica ediyorum sizden

Sen Doğru Olda Varsın Sanan Eğri Sansın. Lakin Sakın Unutma ki Sen Kendini Birşey Sanmadığın Sürece Doğru İnsansın. [Yunus Emre]

• Onbaşı
      23 Mesaj
      14 Mayıs 2016 17:14:41
      Tv yi internetten satın almakla satış mağazasından almak arasında Koşulsuz İade dışında ne gibi fark var fiyatlarda farklılık gösteriyorda

• Çavuş
      82 Mesaj
      14 Mayıs 2016 17:22:07
      1300 tl bandına 32 inç ps4 için tv önerebilecek arkadaşlar var mı ? Online oynamayacağım ac uncharted 4 gta5 gibi oyunları oynuyacağım şimdiden teşekkür ederim :)

Selam ?
    • Yarbay
      5748 Mesaj
      14 Mayıs 2016 18:40:03
      Aynen fiziksel mağazaların kira,eleman.vs. gibi sair masrafları çok fazla olduğundan, bu açığı gidermek için ürün fiyatlarında oynama yapıyorlar,
      Ve evet mağazadan aldığınız bir ürünü geri iade etmek,
      Hernekadar yasal hakkınız olsa dahi, deveye hendek atlatmak kadar zor.
      Hatta imkansız gibi...

|
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      14 Mayıs 2016 18:45:11
      3000 TL civari 48 ekran ne önerirsiniz?3k önemli değil ayrıca kavisli ekran istemiyorum.55JU7000 çok telefuz ediliyor buna yakın bir model var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glassator8888 -- 14 Mayıs 2016; 18:46:14 >

HızlıCevap

Reklamlar
SEO
modasor
chat.gen.tr
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,740
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.