Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Return Zuha Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11991200120112021203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://4kmedia.org/lg-new-york-hdr-uhd-4k-demo/

indirip de deneyin bakalım nasıl olacak. 50mu7000 de netflix de oldukça iyi sonuç alıyorum ben. Acaba beklentiniz mi farklı?
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    KS9500 VE MU9500 ikiside 120hz dir.Hzlere pek takılmamak lazım (www.rtings.com/tv/learn/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion ).120hz zaten gayet yeterli... KS 9500 İLK QLED teknolojisi ve üzerin de uzun zaman arge yapılmış bir modeldir.KS9500 2017 QLED lerden daha başarılı sonuçlar verdi.Testler de ve kullanıcı yorumlarında da bunları görebilirsiniz.Ben de bu modeli kullanıyorum.Asıl iki model(KS VE MU) arasında ki farkı karanlık sahneler de görürsünüz.Kafanız karışmış,ya 2018'i bekleyin ya da iyi bilinen firmadan eğer açılmamış bir kutu bulabilirseniz KS9500 alın,ya da Teknosanın mağazasına gidip 5 ve ya 6 ayı geçmemiş(mağazaya giriş tarihleri var) KS9500 teşhirden alın emin olun memnun kalacaksınız.Hem de istediğiniz gibi testleri mağazada yapabilir ölü piksel,ışık sızması v.s. görmüş olursunuz.Alabilecek durum varsa 65" alın derim.Oled tam manasıyla olmadı,parasını hakketmiyor..Bu ara da tv de parlaklıktan çok karanlık sahneler de ne yaptığı önemlidir.MU9500 parlaklığı zaten yeterli...ama ikisi arasın da fark var.QLED (2016 modeli) alınmayacaksa Sony XE9005 alınır.Bu ara da 2018 de çok fazla değişiklik olmaz zannetmiyorum.Samsung KS9500'i biraz geliştirip 2018 de çıkarırsa çok satar,ne yazık ki biz de pahalı olur.Bu sene genel olarak MU serisi Türkiye de satıldı.Bu MU nun QLED den da ha iyi olmasından değil,aslın da fiyatının daha uygun olmasından dolayı oldu...Bu arada MU9000 bu sene en çok satan modeldir.Bunun sebebi kesinlikle kullanıcı memnuniyetinden kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALİ ERKİN -- 5 Ocak 2018; 11:31:47 >

• Merhabalar,

Kullanım amacı: Öncelikle blu-ray film oynatma olmak üzere ps4 pro ile oyun. Yayın, maç falan izlemiyorum sadece bu iki amacım var.
    İstek: 49 inç 4k.
    Bütçe: 3500 indirim vs. durumuna göre 4000 max

Konuyu da okuyunca VA panel ve 100hz önerildiğini gördüm. Bu alanda da tek seçenek 55mu8000 galiba. Benim kafama takılan 50-100hz arasındaki fark, (49mu8000 almayı planlıyordum) rahatsız edecek kadar fark var mıdır acaba? Arada epey fiyat atıyor çünkü. Fps ve rekabetçi tarzda oyunları pcde 144hz gsync monitörle oynuyorum, ps4 proda sadece hikaye odaklı singleplayer oyunlar oynuyorum, 50hz ile sıkıntı çeker miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deorvine -- 5 Ocak 2018; 11:43:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Oyun icin bilemem denemedim.ama film dizi kanal icin mu8000 cok kotu geldi bana umdugumu bulamadim.birde kanallarda veya usb film izlerken hdr yi acinca cok kotu bir goruntu oluyor

Anladığım oki
    Sanırım sizin panelden beklentiniz öyle bir yüksek kulvarlardaki,
    Bırakın 55mu9000'i, siz 55ks9500 alsanız dahi yine sizin bu beklentilerinizi karşılamaz,
    Çünkü şahsen yaptığım gözlemlere ve genel kullanıcı kitlesine göre,
    50 hz olsada 49mu8000 şuan için piyasada alınabilecek en iyi VA panele sahip bir model,
    Yani diyeceğim şuki elbette bir katır'dan at gibi koşması beklenilemez,
    Ama katır diyip geçmemek lazım, piyasadaki diğer (ips panelli) katakaçanlara göre
    Taşıdığı yük tartışılmazdır...

Öte yandan HDR özelliği öyle her kanalda, usb içeriğinde, oyunda, gelişigüzel açılmaz,
    Açıldığı zaman karanlık ve renksiz bir görüntü ile karşılaşırsınız,
    HDR özelliği hdr içeriklerde açılmalıdır,
    Örneğin daha dün Netflix ten HDR bir film izledim görüntü şahaneydi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 5 Ocak 2018; 12:25:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir arkadaşıma 49" tv bakıyoruz, kendisinin hiç bilgisi yok benden rica etti bende tv piyasasına çok uzak kaldığım için hiç bir fikrim yok, biraz bakınınca üç markadan birer seçenek buldum, şimdi siz değerli arkadaşların fikrini almak istiyorum, hangisini neden tercih etmeliyiz.

Kullanım amacı yoğun olarak günlük uydu yayını, arada USB ile HD film izlemek ve klasik futbol maçı izlemek, konsol performansı önemli değil.

Benim kısa bir araştırma sonucunda belirlediğim seçenekler şunlar;

LG 49 UJ 701 - Samsung UE 49 MU 8000 - Sony KD XE 8005

Arkadaşım için önemli olan USB den film oynatması ve galiba Sony'de bu özellik yok doğru mu biliyorum eğer öyle ise muhtemelen Sony'i eleyecektir, bir diğer önemli nokta ise futbol maçlarında akıcı bir performansı olması uzun paslarda ekranda bir kırılma titreme olmaması önemli, ayrıca bu tv ler arasında hangisinin arayüzü kolay ve akıcı, daha konforlu, bu kendisi için önemli bir tercih sebebi olacaktır diye düşünüyorum.

Ben kendi sitelerinden baktığımda bu tv lerin hiç birinin 50 hz mi 100 hz mi olduğunu göremedim bunların hepsi 50 hz mi veya 100 hz mi bilen var mı, kısacası arkadaşlar hangisi bu kriterlerde doğru tercih olur, başkasına bir şey almak kadar zor bir şey yoktur bu işte bana kaldı ve mahcup olmak istemiyorum, sizden ricam değerli bilgilerinizi paylaşmanız, şimdiden teşekkür ederim.

• Beceriksiz Adam kullanıcısına yanıt
    Usb den film izleme açısından hepsinde seyredebilirsiniz ve tv lerin üçüde 50 hz lg ve sony ips panel samsung va panel lg hariç sony veya samsung olanı tercih edilebilir hatta motionflow farkiyla sony tercih edilebilir samsung ve lg nin ise arayüzü daha kolay ve daha hızlıdır birde samsung va panel olduğu için siyah performansı konusunda daha iyidir lg harici ikiside olabilir yinede gidip yerinde incelemenizde fayda var..karar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meekmentos -- 5 Ocak 2018; 13:0:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Ben bu siteden cok indirdim denedim hdr soluk cansiz bir bir renk oluyor

• dallass kullanıcısına yanıt
    Bir siteden 4k hdr 10 bit bir film indirdim sonuc yine ayni.hdr yi bosver kanal veya film izlerken sony ve Lg deki goruntuyu kaliteyi ben samsung tan alamadim.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    HDR ayarlarından kalibrasyon yapıp bir daha deneyin....Kalibrasyon yapmadan iyi görüntü yakalamanız zor..
  • meekmentos M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim, bu üç modelin bir birine bariz üstün olduğu noktalar var mı, yoksa ufak tefek farklar ile mi bir birlerinden ayrılıyor, şu sebep ile soruyorum kendisinin LG ye bir sempatisi var ama siz LG yi son seçenek olarak düşünün diyorsunuz.

Ayrıca bu üç modelin dışında sizin tavsiye edeceğiniz başka bir model var mı? Bütçesi 4.000 ₺ civarında her üçünün de bu rakamın üzerinde olduğunun farkındayım ama kampanyalar ile yakın fiyatlara alınabilir diye düşünüyorum, siz olsanız 4.000 - 4.500 ₺ bandında hangi ürünü tercih edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Bir siteden 4k hdr 10 bit bir film indirdim sonuc yine ayni.hdr yi bosver kanal veya film izlerken sony ve Lg deki goruntuyu kaliteyi ben samsung tan alamadim.

Yine söylüyorum o konuda sıkıntı izlediğiniz yada indirdiğiniz içerikle alakalı
    Yani o siteden indirdiğiniz filmler hdr yazsa bile hdr değildir,
    Zaten web'e baktığımızda izlemek ve indirmek için bolca HD film var ama HDR yok, veya çok çok kısıtlı,
    Hdr yazanların çoğu, sitelerine müşteri çekmek için yazıyor, ama dediğim gibi bu filmler gerçekte hdr değil
    Çünkü gerçek bir hdr içeriğinde hdr açılınca ekran kararması ve renklerin solması neredeyse imkansızdır...

Eğer gerçek HDR efekti görmek istiyorsan
    Ve panelinde int bağlantısı varsa
    Youtube de hdr videolar mevcut,
    Önce tvden hdr'yi sonrada youtube'dan hdr içeği aç bak bakalım...

Eklemek gerekirse zaten içerik HDR ise tv otomatik olarak HDR yi açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beceriksiz Adam

Cevabınız için teşekkür ederim, bu üç modelin bir birine bariz üstün olduğu noktalar var mı, yoksa ufak tefek farklar ile mi bir birlerinden ayrılıyor, şu sebep ile soruyorum kendisinin LG ye bir sempatisi var ama siz LG yi son seçenek olarak düşünün diyorsunuz.

Ayrıca bu üç modelin dışında sizin tavsiye edeceğiniz başka bir model var mı? Bütçesi 4.000 ₺ civarında her üçünün de bu rakamın üzerinde olduğunun farkındayım ama kampanyalar ile yakın fiyatlara alınabilir diye düşünüyorum, siz olsanız 4.000 - 4.500 ₺ bandında hangi ürünü tercih edersiniz.

Ben cevaplayayım
    Eğer tedaycı biriyseniz ve panelde gerçek performans arıyorsanız
    Günümüz şartlarında 49 inç performanslı bir panel yok,
    Bu 49 ince kadar olan panellerin çoğu kontrast açısında vasat ips panele 50 hertz'e ve hantal işletim sistemlerine sahip,
    geri kalanda kontrast açısından çok çok iyi olan VA panel olsada 50 hz panele sahip...

Yani kısaca 50 inçe kadar modellerde,
    hem VA panel, hem 100 hz, hemde stabil bir işletim sistemli bir panel yok,
    Bu özellikteki paneller malesef 55 inçten başlıyor,
    Örnek; samsung 55mu8000 bu panel VA,100hz ve tizen ile hem performanslı hemde stabil bir işletim sistemine sahiptir,
    Gördüğüm kadarı ile bütçen fena değil
    daha iki gün önce ise vatanda bu bahsettiğim
    55mu8000 4599 tlye ssatıldı, şahsen ben olsam tekrar böyle bir kampanya yakalamayı bekler ve bu paneli alırdım,

Boyut konusunda bazen bana "yok hocam 55 çok çok büyük" diyorlarsada sonrada 55 almadıklarına pişman oluyorlar,
    Çünkü 3 mt.reden dahi 65 inç izleyen arkadaşlar var...

Haa yok hocam illede 49 inc olacak bu saydığım modellerden hangisi dersen,
    Evet genel görüntü performansı için
    Herne kadar 50 hz. olsada
    Sony xe8005 iyidir ama işletim sistemi ondroid olduğundan tizen ve webos'a göre hantaldır,
    Panelininde ips olması cabasıdır,

Yine aynı şekilde lg'de işletim sistemi olan webos iyi olsada onunda paneli yine İPS'tir..

Sonuç olarak
    VA panelli 49mu8000 genel performans açısından sizi mutlu eder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 5 Ocak 2018; 14:34:35 >

Cevabınız için çok teşekkür ederim, ilk mesajımı görmediniz galiba üstat paneli kendime değil bir arkadaşıma alacağız kendisi hiç anlamadığı için topu bana attı bende kendimce arkadaşıma memnun kalacağı bir şey bulmaya çalışıyorum.

İzleme mesafesi 3mt civarında bende kendisine direk 55" önerdim ama maalesef olmaz diyor kendisi de bir süre sonra pişman olacaktır ama laftan anlamıyor yapabileceğim bir şey yok, şu anda 72 cm tüplü tv kullandığı için çok sabit fikirli boyut konusunda.

Anladığım kadarıyla bütçesi dahilinde belirlediğim 3 seçenek doğru seçenekler ve bu kriterlerde başka bir alternatifte yok gibi doğru mudur, bu seçeneklerden her hangi biri pişman eder mi? Benim için önemli olan nokta bu yarın öbür gün beğenmeyip sen aldırdın bana bunu demesini istemiyorum, ne dersiniz hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beceriksiz Adam

Cevabınız için çok teşekkür ederim, ilk mesajımı görmediniz galiba üstat paneli kendime değil bir arkadaşıma alacağız kendisi hiç anlamadığı için topu bana attı bende kendimce arkadaşıma memnun kalacağı bir şey bulmaya çalışıyorum.

İzleme mesafesi 3mt civarında bende kendisine direk 55" önerdim ama maalesef olmaz diyor kendisi de bir süre sonra pişman olacaktır ama laftan anlamıyor yapabileceğim bir şey yok, şu anda 72 cm tüplü tv kullandığı için çok sabit fikirli boyut konusunda.

Anladığım kadarıyla bütçesi dahilinde belirlediğim 3 seçenek doğru seçenekler ve bu kriterlerde başka bir alternatifte yok gibi doğru mudur, bu seçeneklerden her hangi biri pişman eder mi? Benim için önemli olan nokta bu yarın öbür gün beğenmeyip sen aldırdın bana bunu demesini istemiyorum, ne dersiniz hocam.

1- o üç panelle ilgili artı-eksi yönleriyle herşeyi yazdım...

2- kafan rahat olsun istiyorsan o arkadaşına yardımcı olma,
    Babanın oğlu olsa aldıracağın panel
    İyiyse kendinden
    Kötüyse senden bilir unutma!

Magazalarsaki donen videolar hdr 4k mi?Gerek youtube den gerek gerek 4k hdr videolar indirdim hdr yi actim bende renkler soluyor oyle olmuyor

• ALİ ERKİN A kullanıcısına yanıt
    Bnde hdr oto ac kapat var kalibrasyon cikmiyor

• Umarım tekrar 4600'e düşer 55mu8000. Aradım, taradım en son kapı gene bu modele çıkıyor. Gerçekten 49 inçde seçenek bulamadım.
  • Arkadaşlar merhaba,

Kasim ayinda Lg65uj750v aldım. 1 ay kadar kullandim gayet memnundum taki ekrandaki dikey golgelenmeleri görene kadar.. Özellikle maç izlerken ya da tek renk(özellikle açık renkler) sahnelerde ekranda dikey çizgiler oluşuyor.

Garantiyi aradim geldiler baktılar ürünü değiştirdiler 2 gün oldu ama yine ayni sorun var. Sizce 65 70 inç boyutlarında sorun yaşamayacağım bir tv önerebilir mısınız? Kullanım amacim çoğunlukla maç ve 4k filmler ara ara da oyun oynuyorum. Bütçe olarak da maksimum 9-10 bin. Lütfen yardımcı olun marka takıntim yok sadece net görüntü istiyorum. Şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: arsiseko

geçmiş olsun diyelim.

bu arada son durum nedir bilgi verirseniz sevinirim.
    ölü piksel e gelince belirli bir orandaki ölü pikselleri garantiye sokmuyor diye biliyorum ekran üreticileri.
    vestel değişim teklif etmiş bence çok iyi. hatta eski modellerde ellerinde olmazsa veya üretimden kalkmışsa bir üst modeli veriyorlar.

saygılar

sağolun hocam
    geçen hafta Manisa daki çözüm masasıyla görüşmeler sonrasında değişim yapıldı

öncelikle ua9400 teklif ettiler model olarak 9100 göre daha iyi di ama yeni modeli olduğu için ısrarla ud9300 istedim
    önceleri vermek istemediler fabrikada yok filan dediler koskoca fabrikada nasıl olmaz şeklinde bayaa bi inatlaşma oldu,
    9400 israr ettiler bende 9300 olmazsa iade istedim neyse sizi arayacağız dediler
    bir sonraki gün tekrar görüşmede tamam 9300 gönderiyoruz dediler iki gün önce tv geldi

kontrol sonrasında bunda da ölü pixel çıktı ama sayı olarak daha az ve kenarda olduğu için ve işi gücü bırakıp tekrar uğraşmaktan sıkıldığım için kabul ettim ,
    kıyaslamak gerekirse kasa 9100 göre daha ince ve güzel smart menüsü değişmiş, LG gibi alttan çıkıyor

aslında beğendiğim tv LG UJ651v fakat bütçem müsait olmadığı için ve servis konusunda güvendiğim için vestel aldım

bir de merak ediyorum bu yaşadığım sorunu acaba LG ya da samsung da yaşasam bana yeni tv gönderirler miydi bilmiyorum
    ilk aldığım tv de ölü pixel çıktığında canım sıkılmış dı bende de ne şans var dedim
    ama şimdi de o sayede üst modelini aldım sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim

• 
Sayfa: önceki 11991200120112021203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.