Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
88.002
Cevap
1.327
Favori
4.686.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
94. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony 65 xe9005 alabilirsiniz genel olarak sorunsuz ve tam istediğiniz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALİ ERKİN -- 5 Ocak 2018; 19:42:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlaşılan LG, CES 2018'de yeni işlemcisi ile gövde gösterisi yapacak,
    Keşke bu gövde gösterisinde 2018'in bazı modellerinde VA panel kullandığı müjdesini verse,
    İşlemciden daha çok, bu gelişme bizi mutlu ederdi ama
    Katı olan üretim politikalarından ötürü yapacaklarını sanmam...

------------------------------------------------------------------------------------------

TEKNOLOJİ HABERLERİ | 04.01.2018

İşte LG'nin televizyonlarında kullanacağı yeni işlemcisi!

Güney Koreli teknoloji devi LG, CES 2018'de
    tanıtmayı planladığı üst düzey televizyonların işlemcisi Alpha 9'u tanıttı.

Televizyon denilince akla gelen ilk markalardan biri olan
    LG, 2018 model televizyonlarında webOS tabanlı TV yazılımı olan
    ThinQ'e, güç verecek olan Alpha 9 işlemcisini duyurdu.
    Bu işlemci kusursuz görüntü kalitesi sunmanın yanında
    TV'lerin yapay zeka yeteneklerini de güçlendirecek.
    Alpha 9 LG'nin CES 2018'de tanıtacağı üst düzey TV'lerine güç verecek.

Yeni Alpha 9 işlemcisi, güçlü yapay zeka işlemleri ve
    TV'nin kumandasına entegre edilen mikrofona gelecek olan
    doğal dil istekleri için özel olarak geliştirilmiş.
    Böylece televizyonunuzdan herhangi bir şey yapmasını istediğinizde
    tek yapmanız gereken komut vermek olacak.
    LG'nin yeni TV'leri Google Assistant'a bağlı.
    Bu sayede Google Assistant'a bağlı olan
    tüm akıllı ev aletlerinizi televizyonunuzdan kontrol edebilirsiniz.
    Çok daha canlı renkler sunacak olan Alpha 9,
    gelecekte çıkacak olan 120 fps içerikleri de destekliyor.

Kaynak:http://www.mynet.com/haber/teknoloji/iste-lgnin-televizyonlarinda-kullanacagi-yeni-islemcisi-3599499-1

• 55mu8000 indirimde Vatanda 4700'e düşmüş bu sefer.
  • tarun kullanıcısına yanıt
    :)
    bence sevinmelisin. bu hizmet ve müşteri memnuniyeti lg ve samsung da yok.
    bu arada bu modellerin garantisi 3 yıl.

saygılar
  • arkadaslar lutfen yardım edın..

LG 49UJ701V - Samsung 49MU7400 - LG 49UJ630V ( ilk yazdıgım lg ile ne fark var bılemedım 400tl daha uygun)

arkadaslar bılgım dahılınde ıncelemeler yaptım ve bu tvleri tavsiylerde gordum.ÖNERINIZ NE OLURDU? 3000lıra civarı butcem var. GORUNTU KALITESI BENIM ICIN ONEMLİ.smart olayı da aynı sekılde. BASKA TAVSİYELERINIZ OLURSA COK SEVINIRIM.

2013 YILINDA ALDIGIM O ZAMAN 2700 PARA VERDIGIM PHILIPS 46PFL7007K TVmin EKRANI USTTEN ASAGI SERİTLER OLUSTU.SERVİS PERT DEDI.BİR YANDAN DA O KADAR PARA VERMESEM MI DİYE DUSUNMUYORUM DEĞİL.2000-2500 E DE ALINACAK TV VAR MI BILEMEDIM.

TESEKKURLER
  • Günaydın DH sakinleri. Belki de 15 yıldır ilk defa bir foruma yazıyorum Umarım yanlış yere yazmıyorumdur.

Bir süredir tv alma niyetindeyim. Fazla bütçem yok. Burada yazılanları da dikkate alarak 43MU7000 almaya karar verdim fakat; RTINGS.com'da 43MU7000 adlı bi tv yok. Bu modelin ekran ölçüleri 40-49-55-65" görünüyor. Türkiye'de de 40MU7000 diye bir tv bulamadım. Belki ben bulamadım ama, Samsung'un daha düşük bir modeli Türkiye'de MU7000 diye sattığını duydum.Gerçeklik payı var mıdır bu duyduğumun? "Evet doğru ama o fiyata alabileceğin en iyi tv yine de al." der misiniz?

40-43-49" planladığım ekran büyüklükleri. Daha iyi bir motion performansı için bütçemi 3-3200 arasına esnetebilirim.

Forumun gediklileri zaman ayırıp fikir verirlerse sevinirim. Ayrıca satıcı ve site tavsiyesinde de bulunabilirseniz iyi olur. Biliyorum yanlış anlaşılabileceği için bu tarz yönlendirmelerden kaçınıyosunuz. Ama mevzuya ne kadar uzak olduğumu ve bu yardımın da çok işime yarayacağını anlamışsınızdır.

Son olarak Vestel, Beko ve Arçelik markalarının ürettiği ürünler hakkında fazla detay vermediğini ve bu tvleri tavsiye edemeyeceğini belirten bazı kullanıcılar, ki anladığım kadarıyla kendileri tv konusuna hayli vakıflar, bütçem aralığından bu durumda olmayan bir model varsa ve tavsiye ederlerse onu da duymak isterim.

Lafı fazla uzatmadan ilk mesajımı bitireyim. Siz zaman ayırıp cevap verdikçe ben de sonraki sorularla sizi rahatsız etmeye devam ederim. İyi forumlar

• DHTvYardım D kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bıldıgım kadarıyla y dışındaki mu7000 bizde 6 serisi yani aldatmaca var ona göre karar verın zaten kasası bile değişik.

43 ekran için yine de mu7000 ıyıdır cok pahalı degıl biz anneme 2300 e almıştık teknosadan. Mutlaka yrun gelır gelmez panel kontrolu yapın ölü piksel bulutlanma falan. Bızde ölü piksel çıkmıştı mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkuaz10 T kullanıcısına yanıt
    Tv ye iptv kurman lazim

• Merhabalar, dün sormuştum kendime 55mu8000 aldım sonunda. Aileme lazım bir tane de tv, yayın izleniyor sadece Dsmart ile genel kullanım amaçlı. Uzun süre gidecek, baş ağrıtmayacak kaliteli bir Tv alınsın istiyorum. Boyut 49inç, bütçe 3500-4000 civarı. Teknik detaylardan çok rahatsız olacaklarını sanmam. Halihazırda sony full hd bir tv kullanılıyordu uzun süredir. Marka tercihi o yüzden aynı fiyatta çok ezici üstünlük sağlamadıktan sonra Sony olacak. Tavsiyelere açığım, teşekkürler.
  • Deorvine kullanıcısına yanıt
    Sony 49xe8005 ve ya 49xe9005

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxel85

Merhaba

Bıldıgım kadarıyla y dışındaki mu7000 bizde 6 serisi yani aldatmaca var ona göre karar verın zaten kasası bile değişik.

43 ekran için yine de mu7000 ıyıdır cok pahalı degıl biz anneme 2300 e almıştık teknosadan. Mutlaka yrun gelır gelmez panel kontrolu yapın ölü piksel bulutlanma falan. Bızde ölü piksel çıkmıştı mesela

Model numaralarının değişik olduğu düşüncesinden giderek uzaklaşıyorum,
    Yani mu7000 mu7000"dir
    Çünkü tüm dünyada mu7000'lerin her iki ayak türündende modeli mevcut...
    Geçenlerde resimleri paylaşmıştım, dileyen yabancı e-ticaret sitelerine bakabilir...

Mu7000 model numarası olarak aynı olsada
    Sanırım bu modellerin aralarında kasa ve ips va gibi panel farkları var,
    Bunun dışında dediğim gibi bizdeki mu7000'lerin 6 serisi vs. gibi olduğunu düşünmüyorum..

Öncelikle Forum dünyasına hoşgeldin

Ama en başından söyleyeyim bu dünyaya bir kere girdinmi çıkış yoktur :)

Tavsiye isteğine gelecek olursam,
    bu forumda ve konu altında yaklaşık 4 yıldır yazıyorum,
    Bu zaman zarfında tahmin edersinizki ciddi anlamda tecrübelerim oluştu,
    Örneğin bu konuda kullanıcıların büyük pişmanlıklarından biriside,
    Almışken neden daha büyük ekran almadım pişmanlığıdır,
    Bu yüzden ben sana hem büyük ekran hem VA panel hemde genel kullanıcı memnuniyeti sağlamış bir model öneriyorum
    Samsung 50mu7000

• Hoşbulduk Öncelikle alakanız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Anladığım kadarıyla 50" in altı ips. Bilmiyodum, öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim Zira benim de niyetim va panel almaktı.

Hepsiburada 2.839 fiyat vermiş. En uygun görünen o. Fiyat ve site hakkında da muhakkak fikirleriniz vardır

Bunlar belki bi tık sonraki sorular ama va-ips farkından dolayı 50MU7000'e şu an karar verdim gibi. Tvyi ekseriyetle az ışıklı ve karanlık bir ortamda kullanmayı düşünüyorum. Canlı yayın kayıt özelliği yok bildiğim kadarıyla, eğer bi çözümü varsa muhakkak burda bilenler vardır. Filmlerde ve hatta futbol maçlarında motion performansı beni üzer mi?

Bu sorulara da yanıtlarınızı aldıktan sonra kesin kararımı vermeyi düşünüyorum. Güzel forumlar

50mu7000 alıp 3 haftadır kullanan birisi olarak söyleyeyim. Canlı yayın kayıt yok. Futbol izlemediğim için bir yorum yapamam o konuda. Motion performansı çok kötü değil. takılma fln olmuyor. Ancak 100hz bir panel yada monitör kullanan birisine tabi ki yavaş gelecektir. Böyle kıstas yapabiliriz.
    ben GG'dan 2750 ye almıştım. geçenlerde n11 de 2650 ye kombo yapanlar vardı
  • TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler anlatılmış.
    https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarıkk1

TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler anlatılmış.
    https://www.mobildonanim.com/hangi-tvyi-almaliyim-en-iyi-tv-tavsiyeleri/

Önce benim içinde bulunduğumuz bu konumun yani
    "TV Tavsiyesi Arayanlar Okumadan Geçmeyin"
    konu yazımı okuyun,
    Sonrada o bildirdiğiniz sitedeki yazıyı okuyun,
    Bu yazının çoğu, benim birebir konu yazımdan kopyala yapıştır yolu ile yazılmış,
    Bilmem farkındamısın
    Belki henüz bu konu yazısını dahi okumadan,
    Birebir yazılarımı alıntı yapmış bir sitenin linkini vermişsin.
    Bu site benim yazılarımı birebir kopyaladığı yetmemiş,
    Donanımhaber'inde ismini kopyalamış..

• Arkadaşlar evlilik dolayısıyla Tv almayı düşünüyorum ama fiyatlar beni zorluyor. Bu nedenle ucuz bakmaya çalışsam da teknoloji hastalığım yüzünden 55 incten aşağı düşmemeye çalışıyorum. Şuan aklıma vesteller yatıyor uygun olarak.

Sizin tavsiyeleriniz neler 55inc olarak. Bütçe 2 3 bin civarı. Şimdi hedefi belirleyip indirim beklemeye başlayacağım

Tavsiyeler açısından şimdiden teşekkür ederim

• Merhabalar. Bende ilk basta 2500 tl bantlarnda arastirmaya ciktm fakat baktm ki butceyi asiyor. Bana, 1500 2000 tl arasi full hd tv lazim.Tabi fiyat 1500 e ne kadar yakin olursa benm icin daha iyi olur. Smart falan olmasina hic gerek yok. Olmasa da olur. Yeterki aldgm fiyata gore goruntu kalitesi iyi olsun. Omenli olan gorun benm icin. Yani 2 cihaz var diyelim, biri smartli diger smartsiz, smartsiz olanin gorun kalitesi dahabiyi olsn. Ben bunu secerm. Sirf smart var diye digerini almam. Fiyat performan cihazi olsun desem yeridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: batarist

Merhabalar. Bende ilk basta 2500 tl bantlarnda arastirmaya ciktm fakat baktm ki butceyi asiyor. Bana, 1500 2000 tl arasi full hd tv lazim.Tabi fiyat 1500 e ne kadar yakin olursa benm icin daha iyi olur. Smart falan olmasina hic gerek yok. Olmasa da olur. Yeterki aldgm fiyata gore goruntu kalitesi iyi olsun. Omenli olan gorun benm icin. Yani 2 cihaz var diyelim, biri smartli diger smartsiz, smartsiz olanin gorun kalitesi dahabiyi olsn. Ben bunu secerm. Sirf smart var diye digerini almam. Fiyat performan cihazi olsun desem yeridir.

El kadar telefonlara binlerce lira verirken,
    İş dev ekran ve 5-7-9 yıl kullanılacak bir panel almaya gelince "bence" gereksiz cimriliğimiz tutyor,
    Bu anlamda bu durumu mutlaka göz önde bulundurum.
    Çünkü Tv dediğiniz gömlek alınır gibi alınmıyor...

Sonuç olarak aslında ilk belirlediğin bütçe fena değilmiş
    Sana tavsiyem
    Biraz kampanya kpvalayıp
    Samsung 50mu7000 alman en doğru seçim olur
    Gerisi sana kalmış....

• http://www.hepsiburada.com/samsung-ue55mu7350-4k-ultra-hd-55-140-cm-smart-led-tv-p-HBV000005EL1L?magaza=Vepjet
    bu linkteki ue 7350mu televizyonun paneli va mıdır? tavsiye edermisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12001201120212031204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.