Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1026. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kocaman29 , kocaman29 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
88.202
Cevap
1.336
Favori
4.697.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: th3sicilian

1 aydır aileye tv alıcam max. 3500tl ye alayım diyordum onu incele bunu incele almak istediğim televizyon 6-7yi geçmeye başladı oda yeterli gelmiyor bir süre sonra..

Televizyonu ben kullanmayacağım zaten bildiğiniz televizyon dümdüz izlenecek. Belki 2-3 gece ben oturur netflix izlerim oda denk gelirse..

Bugüne özel teknosa ve vatanda 55uj630v modeli 3000 tl gözüküyor. Mantıklı bir tercih olmaz mı?

+1 hocam konuyu baya geriye gidip okudum.Benimde bütçe sizinki gibi ve aile izleyecek.
    SAMSUNG UE 49MU8000 da karar kılmıştım.Sonra okudukça
    alınacak tv en az 10 sene kullanılacğı düşünüldüğünde SONY KD-55XE8505 yada SAMSUNG UE 55MU8000 modellerinden aşasını almanın bi anlamı yok gibi duruyor
    aileme dediğimde 4.2KTL gibi fiyatı ''ne yaptın en fazla 3.5 felan diyorlar''Bende onlara almayın diyorum ozaman Bilmiyorum nasıl sonuçlanacak
    F/P ara model yok gibi

• yıl olarak ku7000 daha yeni ama segment olarak ju6470 bir tık daha üst ama hdr yok..iki model arasında fiyat farkı yoksa yada göze batacak bi fark yoksa diyelim ku7000 biraz daha mantıklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: A Lifetime

quote:

1 aydır aileye tv alıcam max. 3500tl ye alayım diyordum onu incele bunu incele almak istediğim televizyon 6-7yi geçmeye başladı oda yeterli gelmiyor bir süre sonra..

Televizyonu ben kullanmayacağım zaten bildiğiniz televizyon dümdüz izlenecek. Belki 2-3 gece ben oturur netflix izlerim oda denk gelirse..

Bugüne özel teknosa ve vatanda 55uj630v modeli 3000 tl gözüküyor. Mantıklı bir tercih olmaz mı?

+1 hocam konuyu baya geriye gidip okudum.Benimde bütçe sizinki gibi ve aile izleyecek.
    alınacak tv en az 10 sene kullanılacğı düşünüldüğünde SONY KD-55XE8505 yada SAMSUNG UE 55MU8000 modellerinden aşasını almanın bi anlamı yok gibi duruyor
    aileme dediğimde 4.2KTL gibi fiyatı ''ne yaptın en fazla 3.5 felan diyorlar''Bende onlara almayın diyorum ozaman Bilmiyorum nasıl sonuçlanacak
    F/P ara model yok gibi

mu8000 serisine bulaşma ben kullanıyorum samsung alacaksan mu9000 serisini öneririm yada senin dediğin sony 55xe8505 alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: A Lifetime

quote:

F/P ara model yok gibi

valla hocam baktıkça bakıyorsun bir yerede varamıyorsun fiyat habire yükseliyor:) diğer sayfada şunu yazmıştım inceledim biraz bugün canlı gözle yarın teknosada inceleyeceğim.. RNNN hoca philipsten de uzak dur bence dedi sony xe8505i sanıyorum daha önce mağazada görmüştüm görüntü kalitesi falan çok hoş duruyordu diye aklımda kalmış.. Sony mağazasındaki adamda sanki onu övmüştü diye hatırlıyorum..

------------

biraz önce mediamarkte girdim inceledim hocam. Çerçeve olarak hiç beklemediğim kadar kalında tüplü televizyon yapmışlar çok kaba duruyordu.

uj630-651 -sj800 modellerini gördüm en iyisi sj800 denebilir ama 1metre gibi kısa mesafeden bakarken pixel pixel görüntü seçiliyordu. Çok sinir bozucu geldi. 2-3 metre mesafede çok belli olmasada görüntü kalitesi olarak çok tatmin edici gelmedi açıkçası. ya reklam ya da demo bir yayın oynuyordu üstelik. Sj800ü daha önce teknosada incelediğimde görüntü çok güzel gelmişti mesela ama bugün onu da çok kusurlu gördüm. o televizyonda vardı aklımda..

sony xe7005i gördüm tasarımı dış görünüşü güzel çok bariz rahatsızlık verecek birşeyi yoktu.
    philips 7502yi gördüm mesela o televizyona bayıldım tasarımı sadeliği çok güzeldi. Görüntü kalitesi de çok iyi duruyordu. 1metreden daha az bir mesafede bile çok net temiz keskin görüntü vardı pixel pixel gözükmüyordu ama onun fiyatı bu klasmandan 1000-1200 daha fazla indirimde yakalansa ona 3500 verirdim gözü kapalı diye düşünüyorum..

Cuma günü mediamarkt ta indirim varmış galiba mağazalarda xe7005 2800e philips 7002 3000e düşecekmiş.
    7002yide gördüm 7502in bir alt modeli galiba 7502 siyah metalikken 7002 gri metalik oda fena sayılmazdı.

sen bu televizyonlar içinde hangisini önerirsin mesela 3500ü aşmamak koşulu ile. birde sony operatv yazıyor opera nasıl bir işletim sistemi acaba ?
    ---------

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

4780tl ye sony xe8505 modeli satılırken 3250tl ye bile alınmaz :)

Peki 8505 ile 8577 modeli arasında ne fark var hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam o boyutlarda o fiyat aralığında önerilecek tv yok ki önerelim..benim içim insanlara pastel boya gibi renkleri olan kontrastı düşük siyahları berbat vestel arçelik tv leri önermeye el vermiyor kendim almayacağım tv yi başkasına nasıl önereyim? açık konuşmak gerekirse bu fiyat aralığında tv bakanlar özellik kalite aramayacak gidecek herhangi bir mağazaya görüntüsünü beğendiği tv yi alıp çıkacak birde bahsettiğiniz fiyat aralığında 49 boyut tv vestel arçelik gibi markalarda bile bulunmuyor minumum 2200-2400tl vermek gerekiyor onlarda gerçekten alınacak tv ler değil..

Valla hocam bende yükseğe çıkmak isterim ama düğün masrafı var TV elzem değil heralde vestel alıp geçeceğim

• 8577 hakkında hiç bilgim yok sony konusuna yazarsanız ordaki arkadaşlar daha net bilgi verebilir
  • asdemre kullanıcısına yanıt
    hiç kurcalamayın o zaman hocam gidin mağazaya gözünüze güzel geleni alın kurcaladıkça iş olede gidiyor :)
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Noktası, virgülüne kadar katılıyorum.

Ayrıca hocam. 49mu8000 3500TL gibi bir rakama mal etmek için n11.11. kampanyasını beklemeyi düşünüyorum.
  • th3sicilian T kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler hocam
    bahsettiğiniz Philips ve sonyler 49inçlik modeller dimi ?
    Epeysitesinde baktığımda Philips 49PUS7502 baya güzel duruyor hocam.Ben daha önce fark etmemiştim bu modeli.
    Aklımda flaşa x264 x265 1080p 4k ac3,dts filmleri atıp yerinde görüntüleri incelemek var galiba ona göre karar veriricem ben.Eğer 3500TL üstünü veremezsek 49xe7005 modeline bakardım heralde.
  • quote:

türkiyeye gelen 49mu8000 çift ayaklı olan 10 bit modeli bu modelde herhangi bi kısıtlama yok tr ye gelen farkı modeller sadece mu8000 in altındaki modeller..mu8000 ve üzerindeki modeller birebir aynı tv ler yurtdışındakilerle

Hocam yanlışınız olmasın? UN olan mu8000 amerika,kanada modeli çift ayaklı 120hz yenileme ve 10bit renk var. UE olan avrupa modeli ortadan tek ayaklı 50hz ve 8bit+frc olarak 10bit gözüküyor displayspecifications, samsung us ve samsung uk den de baktım...Bizim mağazalarda çift ayaklı satılıyorsa hangi model bu anlamadım ben ya 49mu7000i bizde mu8000 diye kakalıyorlar mu6100 ü de mu7000 falan diye...mağazada dikkat etmedim ama çift ayaklıysa bizim 49mu8000ler sıkıntı var... teknosada 50mu7000 var mesela ama 50inç mu6100 modelinde olması lazım normalde gibi gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 24 Ekim 2017; 20:27:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle demeyin o herkesten daha iyi bilir 😂 milleti yanlış bilgilendirip durur işte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A Lifetime A kullanıcısına yanıt
    hocam ben 7502 görüntüsünü çok beğendim çok net ve güzel geldi. Tekrar başka yerlerde inceleyeceğim. 49luk fiyatlardı bunlar. 1 ay önce kendi sayfasında 3700e 55i 4400e alanlar var 49u şimdi 4200 gözüküyor en ucuzu. Biraz baktım philips kendi oled tvsinde kullandığı motoru kullanmış bunda da P5 yazıyor.. Ne işe yarıyor çok analamam da :) Çok şık duruyordu açıkçası bu model biraz daha bu modeli farklı yerlerde incelemeyi düşünüyorum bakalım inşallah aradığımızı buluruz:)
  • bende öyle sanıyordum ama değilmiş ayrıca displayspecte 49mu8000 ile ilgili yazan bilgilerin ue yada un olanı yanlış çünkü dünyanın hiçbir yerinde 49 boyutta mu8000 modelinin 100hz olanı yok bizim kafa displayspectten baktığımız için karıştı başta 100hz var sandık ama yokmuş :)
  • Beyler toshiba tv ler teknosa da satışa çıkmış tv ler hakkında bilgi sahibi olan var mi

• quote:

sadece film izlenecekse mu7000 işinizi görür 4k takıntınız yoksa şu modelede bakabilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/samsung-40ju6470-40-102-ekran-4k-ultra-hd-uydu-alicili-smart-tizen-4-cekirdekli-led-tv-pm-evsamue40ju6470

Cevabınız için teşekkür ederim. 50mu7000'in 50hz ve motion olarak biraz vasat olması dışında bir sıkıntısı yoksa sanırım. Meraktan soruyorum maç veya ps4 te veya filmlerin hareketli sahnelerinde motion olarak çok sıkıntı olur mu? konstrast renk siyah oranı olarak güzel bir tv.
    50mu7000'e sony tarafında bir öneriniz var mı?
    MU7400 serisini de incerken ips olduğunu öğrenince direk vazgeçtim .

• Vestel 49UB8300 için ne dersiniz arkadaşlar? Smart özellikleri birinci öncelik değil laptop var evde tv izlemem zaten genelde 4k film için kullanılacak

• axişeytanınçırağı kullanıcısına yanıt
    sony tarafında malesef karşılığı yok sony nin va paneller 8505 modelinden başlıyor mu7000 motion performansı kötü olduğu için ben pek önermek istemiyorum ama o fiyat aralığındada başka va panel tv yok ju6470 var ama oda 2 sene önceki model hdr yok...yani ya va panelin artılarından vazgeçmek gerekiyor yada motion performansından hepsini bir arada isteyenin minumum 4500 -6000 aralığına çıkması gerekiyor
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Yalnız ben iyice kıllandım şimdi ingiltere sitesiyle karşılaştırdım fotoğraflarla sağdan soldan yandan baktım tvlere onlardaki mu6100 ile bizim mu7000 tipi aynı
    mu7000 ile bizim mu8000 aynı
    onlarda mu9000 curved yazıyor o da bizdeki 9500 ile aynı
    Ve bunlar tüm boyutlarda aynı şekilde..
    Ben de bugün arkadaşıma 55mu8000 aldırdım ama inşallah ingilizin mu7000ini aldırmamışımdır canım sıkıldı..
    Hadi siteye yanlış foto koydular desek, UE55MU8000 yabancı incelemesine bakıyorum ayak falan tek ortada...demek ki farklı tv herhalde bu...mu8000lerin avrupa bölgesinde her ülkede aynı olduğu kanısı forumda nasıl oluştu kesin bilgi var mı? Ben bayağı uyuz oldum bu duruma ama umarım yanılıyorumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 24 Ekim 2017; 21:39:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam haklı olabilirsiniz

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 10241025102610271028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.