Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir - 16 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu da Türkiyedeki kodları Mu8000/mu7002şeklinde yazıyor. Sanırım oradaki7 serileri burada 8 olarak satılıyor.

Konuyu bilen biri varsa çok makbule geçer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.bol.com/nl/p/samsung-ue55mu7000-4k-tv/9200000075776765/
    https://www.bol.com/nl/p/samsung-ue55mu8000-4k-tv/9200000075778220/

Mesela bu bir inceleme sitesi hollanda falan olsa gerek yine EUrope bölgesi yani....Bizdeki mu8000 tıpkısının aynısı bu mu7000 olanla..Daha bugün aldırdım arkadaşa 55mu8000 harbiden canım sıkıldı şimdi ya...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Özellikleri incelemek lazım, kriterleri karşılıyorsa model numarasının bir önemi kalmıyor

• org kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin paylaştığınız görsel istanbulbilişim sitesi tvleri polonyadan getiriyor sanırım o yüzden samsung tr garantili değil kendi garantisinde sitenin...almanyada 7009-8009 falan gibi sonuna muhtemelen ülke kodu koymuşlar polonyada da 7002-8002 diye geçiyor....alın size resmi samsung polonya sitesi 8002 ayrı 7002 ayrı...istanbulbilişim oradan 7002 alıyor burada mu8000 diye satıyor. E adamlar da haklı tabi koskoca samsung türkiye almanyada polonyada ingilterede sattığı 7000 modelini burada 8000 diye satarsa istanbulbilişim de öyle satar...Kısacası herkese geçmiş olsun mu8000 alan herkes mu7000 aldı...mu7000 alanlar da mu6100 mü ne...

http://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?premium-uhd-4k-tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 24 Ekim 2017; 22:15:05 >

• hocam ben zamanında çok araştırdım durumun doğrusunuda yazdım size ama tatmin olmadınız sanırım birazda siz araştırın kolay gelsin :)
  • buda burda dursun bu tv lerin hepsi farklı kodlarla geliyor bizim ülkemize boşuna kafanızı karıştırmayın birde son olarak kafa karışıklığını gidermek için size en net yolu söyleyeyim mu7000 in gerçeğinin kontrastı mu9000 ile aynı yani ülkemizde mu8000 aslında mu7000 olsa kontrast olarak birebir mu9000 ile aynı olması lazım gidin mağazalara bakın bakalım kontrast aynımı aradaki bariz kontrast farkını görüncede kafanızda soru işareti kalırsa size bu durumu anlatmanın başkada yolu yok :)

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Madem araştırdınız mantıklı bir şekilde anlatın da kuşkum gitsin nerden araştırayım başka? Zevk mi alıyorsunuz canımın sıkımasından saatlerce araştırmamdan...herkese mu8000-mu9000 önerdiğiniz için şimdi arıza çıkmasın diye geçiştiriyorsanız ayıp ediyorsunuz...Hala diyorum umarım ben yanılıyorumdur diye ama son konuşmalara bakarsanız kanıtlanmış gibi birşey oldu bize alt model itelendiği...valla rica ediyorum eğer bütün mu8000ler avrupa bölgesinde aynıysa bu nasıl oluyor bana da anlatın...almanyası polonyası ingilteresi genel heryerde gördüğümüz tipte ayrı bizim ülkede satılan ayrı....ve mu7000 ile aynı duruyor model numarasına kadar her resmi de aynı..nasıl olacak bu iş canım sıkıldı benim valla

• hocam yapmayın emin olmadığınız konularda insanları yanlış yölendirmeyin burayı binlerce insan okuyor ona göre karar veriyor son kez yazıyorum mu8000 dahil ve mu8000 üzerindeki modellerin hepsi yurtdışıyla birebir aynı modeller
    Hocam nerede o yazınız okumak isterim

• mantıklı olarakta anlattım teknik olarakta anlattım nasıl emin olacağınızıda anlattım ama siz hala ısrar ediyorsunuz daha nasıl anlatabilirimki alıp iki tv yi yanınızda parçalarınamı ayırayım :) üstteki mesajımı okuyun yarın gidin mağazaya inceleyin bakalım dediğimden farklı bişeymi göreceksiniz
    Rtingsten paylaştığınız resimde UN55MU8000 ile ingilteredeki UE55MU7000 aynı gözüküyor...bizde satılan mu8000 de ingilizdeki mu7000 ile aynı olduğuna göre resimlerde vs. O zaman türkiyede satılan ile abd ve kanadada satılan aynı tv oluyor mantıken..yani rtings incelemesindeki mu8000 bizim burda aldığımız tvnin aynısıysa çok problem yok da mantığı çözemedim ben türkiyeye kuzey amerika cihazları gibi niye gönderiyorlar...

Yani ingilteredeki 6400= abd 7000
    İngiltere 7000= abd 8000
    İngiltere 8000= abd 9000 olarak geçiyor rtingste.....

Bizim ülkedekilere bakınca avrupa yerine abdye benziyor ne iş anlamadım valla mantığıma oturmadı...ama inşallah bize kakalanan birşey yoktur bu durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 24 Ekim 2017; 22:32:40 >
  • yarın gidin mağazada dediğime bakın içiniz rahat etsin durum dediğiniz gibi olsa ben kendime mu9000 almazdım :)
  • birde tr deki samsung kutularının dışında değilde köpüklerinde yazan kodlar (mu8000 ve üzeri) rtingsteki kodlarla birebir aynı ordanda anlayabilirsiniz
  • @RNN Kardeşim

Soru soran veya tavsiye isteyen forumdaşlara yanıt vermek için,

CEVAPLA değilde ALINTI yaparak cevaplarsak

Bilgi paylaşımı konusunda çok daha iyi olur kanısındayım,

Dikkat edersinizki Şahsen ben tüm Tavsiye isteyen veya soru soran arkadaşlara cevap verirken,

Diğer forumdaşlarında meseleyi anlayıp, idrak edip kendilerine çıkarımda bulunmaları için ALINTI yaparak cevap veriyorum,

Çünkü bilindiği üzre,

Sırf alakadar olduğu konu/konular için dahi

Forumda aramıza günbegün yeni üyeler katılmakta,

Dolasıyle bu üyelerimiz Forumun tüm özelliklerini kulanmayı bilemeyebilirler,

Kaldıki belki eski üye bizler dahi yine aynı şekilde tüm forum özelliklerini bilemeyebiliriz,

Örneğin bir arkadaşın sorusuna "Cevapla" özelliğini kullanarak yanıtlarsak,

Forumdaşlar ilk bakışta, "asıl önemli olan sorunun kaynağını değilde"

sadece verdigimiz cevabımızı görüyorlar,

Yani bu verdigimiz cevabı hangi soruya hangi kriterlere göre verdiğimizi bilmiyorlar,

Bilmeleri ve meseleyi idrak edip belki kendilerine dediğim gibi çıkarımda bulunmaları için,

"bahsedilen kişinin adına" tıklaması/dokunması gerekiyor,

İşte sorunda tam olarak burada başlıyor,

Çünkü mesajın başında dediğim gibi yeni üyelerin büyük bir bölümü bu özelliği bilmiyorlar,

Yada bilinse dahi tıklayıp orj. mesajın gözükmesi

bilindiği üzre forumumuzun yavaşlığından ötürü zaman alabiliyor,

Ve sırf bu iki nedenden ötürü bu özellik fazlaca kullanılmıyor,

Sonuç olarak, hangi soruya/tavsiyeye ne şekilde yanıt verildiğini bilmedikleri,

Ve malesef fazlada okuma alışkanlıkları/mız olmadığı için, Bizlerde sürekli bir şekilde bir birinin kopyası mesajlara cevap vermek zorunda kalıyoruz,

Bilmem anlatabildimmi ;)

• dallass kullanıcısına yanıt
    hocam alıntı yapınca gereksiz fazladan yer kaplıyor diye cevaplayı kullanıyorum ben ama haklısınız üç günde bir aynı mesajları tekrar tekrar yazıyoruz mesaj alınmıştır
    yani bu kodlara bakılırsa dediğiniz gibi rtingsteki mu8000 benim gidip trden aldığım mu8000 ile aynı.... ama ingilterede almanyada polonyada ve daha bakmadığım ama baksam muhtemelen aynı olacak avrupa ülkelerinde mu7000 diye geçiyor ya da 7009 -7002 neyse işte....Neye göre sımıflandırmışlar neyin kafası anlamadım ama can sıkıntım geçti diyebilirim çünkü rtings incelemesindeki mu8000 ile Trde satılan mu8000 aynı gözüküyor...

• Ben şok mu8000i tamamen eledim.
  • Flaşa bu sample videoları atıp TVlerde deniyecem ama merak ediyorum TVler bu formatları oynatıyor dimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A Lifetime -- 25 Ekim 2017; 22:7:8 >
  • A Lifetime A kullanıcısına yanıt
    Ben bugün arkadaşa aldırdım 55mu8000 ama işte kafam karıştı model numaralarından ziyade bariz olarak tvlerin tipi farklı...Baktım ki ingiliz alman mu7000 leri bizim mu8000 lerin aynısı ama Rnn hocanın paylaştığı rtingsteki model numaralarına göre de zaten bizim bildiğimiz incelemesini okuduğumuz abd menşeili mu8000 ingilterede mu7000 olarak geçiyormuş...Yani sonuç olarak bir karışıklık var işin içinde tam çözemediğim ama sonuç olarak rtingsteki mu8000 bizim mu8000 ile aynı olsa gerek Rnn hoca kutu un içindeki kartonlarda falanda rtingsde geçen kodun aynısı olduğunu problem olmadığını söylüyor ben tatmin oldum gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: kafsinkaf90

Ben bugün arkadaşa aldırdım 55mu8000 ama işte kafam karıştı model numaralarından ziyade bariz olarak tvlerin tipi farklı...Baktım ki ingiliz alman mu7000 leri bizim mu8000 lerin aynısı ama Rnn hocanın paylaştığı rtingsteki model numaralarına göre de zaten bizim bildiğimiz incelemesini okuduğumuz abd menşeili mu8000 ingilterede mu7000 olarak geçiyormuş...Yani sonuç olarak bir karışıklık var işin içinde tam çözemediğim ama sonuç olarak rtingsteki mu8000 bizim mu8000 ile aynı olsa gerek Rnn hoca kutu un içindeki kartonlarda falanda rtingsde geçen kodun aynısı olduğunu problem olmadığını söylüyor ben tatmin oldum gibi

hocam yotup taki tv tanıtım videolarına bakabilirsin orada gösreriyor mu8000 bizdekinin aynısı mu9000 de aynısı bende
    araştırdım rıtıgs tede gösterdiğigibi rnnn dediği doğrudur

• 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.