Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1024. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
87.985
Cevap
1.327
Favori
4.685.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam o fiyatlara kalite aramayın 4k takıntınız yoksa eğer bütçeyi çok az daha yukarı çekebilirseniz şu modele bakmanızı öneririm

https://urun.n11.com/led-tv/samsung-ue-40ju6470u-xtk-uhd-smarttizen-led-tv-4k-P200588185?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21
  • özellikler aynımıdır acaba
    ekran olarak biraz büyük geldi şuan 1 adet 4k 129cm kullanıyorum ama hiç memnun değilim arçelik den almıştım
    55mu7000
    65mu7400
    49xe8005
    55mu8000
    55mu9000
    birde bi kaç tane lg arasında bunda karar kıldım sizde doğrumu yaptım ?
  • 1 aydır aileye tv alıcam max. 3500tl ye alayım diyordum onu incele bunu incele almak istediğim televizyon 6-7yi geçmeye başladı oda yeterli gelmiyor bir süre sonra..

Televizyonu ben kullanmayacağım zaten bildiğiniz televizyon dümdüz izlenecek. Belki 2-3 gece ben oturur netflix izlerim oda denk gelirse..

Bugüne özel teknosa ve vatanda 55uj630v modeli 3000 tl gözüküyor. Mantıklı bir tercih olmaz mı?
  • ALİ ERKİN A kullanıcısına yanıt
    hocam yazacaklarım kişisel tercihlerden zevklerden ziyade olması gerekenler üzerine olacak eğer samsung tv lerden en doğal doğru renkleri almak istiyorsanız kesinlikle film modu ve renk ayarı sıcak 2 olmalı artı olarak arka ışık olabildiğince düşük olmalı özellikle 12-13 ün üzerine hiç çıkmamak lazım ve kontrast parlaklık gamma ayarları standartta kalmalı çünkü elimizde bunları daha doğru ayarlayacak ölçecek cihazlar yok..geri kalan dinamik kontrast renk geliştirme vs.. hepsi kapalı olması gerekiyor netlik ve motion ayar konusuna gelirsek bunlarda kişisel zevke kayıyor ama netlik 0 da ideal yükselttikçe kumlanma artacak her ne kadar keskinlikte artacak olsada görüntüye getirirsinden çok götürüsü olacak genel anlamda motion ayarları dediğiniz gibi en sağlıklı hatasız görüntü için kapalı olması gerekiyor zaten motion performansı iyi tv lerde kapalı olsa dahi problem olmuyor ayrıca açık şekilde film ve dizi izlemekte yanlış aslında bu ayarlarla yada ya otomatikte bıracaksınız yada dizi filmde ayrı futbol spor da ayrı ayar yapacaksınız ama dediğim gibi en hatasız görüntüyü kapalıyken veriyor ks serisi güzel tv ler siyahlarıda gayet iyi o yüzden bölgesel karartmayıda kapatmak + fayda getirecektir anlık ışık patlamaların önüne geçilebilir aynı zamanda siyah ekranda parsel parsel aydınlanmalar olmaz siz anladığım kadarıyla samsugun o parlak renklerini seviyorsunuz ama mavi yada standart renk ayarında hiçbir zaman gerçek insan teni yüzündeki gerçek renk tonlamalarını göremezsiniz yada insanların kıyafetleri hiçbir zaman gerçek renklerinde gözükmez yapraklar parlar gökyüzü parlar vs.. kısaca özetlemek gerekirse parlak renkler isteniyorsa sizin ayarlar kullanılabilir ama doğal gerçek renkler için olması gereken ayarlar yukarda yazdığım gibi olması gerekiyor

• 55mu9000 o modellerle karşılaştırmanız hata fiyat olarakta birbirine baya uzaklar bütçeniz mu9000 uygunsa mu9000 yada sony xe9005 tercih edin doğal renkler seviyorsanız sony parlak canlı renkler seviyorsanız samsung modeline bakın ayrıca samsungun kontrastı biraz daha iyidir sony ninde siyahları
  • th3sicilian T kullanıcısına yanıt
    olmaz hocam aile tvsi olacaksa gündüzde kullanılacak büyük ihtimal o yüzden kontrast yetersiz gelecektir artı rgbw ışıklandırma olduğundan hem 4k da görüntüdeki keskinlik azalıyor hemde renkler dağılıyor renklerin gerçekliğini bozup yumuşatıyor ayrıca uj630v modeli türkiyede toplanıyor kasa olarak..alıp baya sorun yaşayan oldu ips panel sorun değil evdekiler parlaklığa siyah kalitesine takılmaz derseniz sony xe7005 modeline bi bakın derim
  • Cem_16 kullanıcısına yanıt
    ordan kürdan alınmaz hocam açında geçmişteki şikayetleri okuyun bu tv lere ufacık bir firmanın garantisine güvenip o kadar para verilmez bir sorun olursa uğraş dur...
  • org kullanıcısına yanıt
    polonyadaki tv leri getirip burda kendi garantileriyle satıyorlar o kod tv nin polonyadaki kodu içindeki panel aynı panelmi meçhul alanlar tv aynı kasası aynı diyor ama içini bilemeyiz sonuçta samsung bu yurtdışındaki düşük modelleri burda bir üst seri diye satıyorlar örnek mu6400 mu74000 ku6000 ku7000 vs...
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için en uygun baktım teknosa ile media markta 55mu9000 5999tl ne yapsam karar veremedim .Kampanyada yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adesidero A kullanıcısına yanıt
    hocam tv alacağım zaman tv leri test ederken alacağımdan değil ama merakımdan bu tv lerede biraz göz gezdirdim renkler çok kötü keskinlik yok gibi bişey orta modellerinde altyazılar berbat üst modelleri biraz daha düzgündü ama en üst modelinin renkleri bile bi tuhaf sanki pastel boyayla çizilmiş uydu yayınında izleyemedim ama oynatılan demolarda durum buydu zaten diğer tv lerin arasınada koymamışlar kimseye satamayız bunların arasında görürseler diye başka bi yere sadece tek marka olarak dizmişler altlı üstlü fiyatlarda bakıldığında çokta uygun değil sadece 65 boyutların fiyatlarının diğer markalara göre albenisi var yoksa mesela ud9650 3500tl e samsung mu8000 de 4500tl alınabiliyor ki bu tv den çok çok daha üstün her konuda yani o aradaki 1000tl lik fiyat farkının karşılığını performans olarak misli misli alıyorsun hatta kara geçiyorsun :) benim gözümde vestel arçeliğin bu a101 de satılan markalardan çokta bir artısı yok en iyi tv diye standa koyduğu tv yi görseniz şaka gibi :) birde hangi modelden hangi panel çıkacak oda meçhul bazı modellerden samsung va panel çıkabiliyor mesela açıkcası 3500tl para veripte ne alacağımı bilmeden 50hz ips tv ye o kadar para veremezdim ben verendede iyi cesaret var :)

• kampanya arada oluyor hocam denk getirebilirsiniz ama iade yada teşhir olmasın dikkat edin
    xe8505 her yönden bir tık daha iyi bir model ben yeniden tv alacak olsam seçenekler bunlar olsa kesinlikle xe8505 alırdım f/p olarak çok iyi..
  • OD7 O kullanıcısına yanıt
    3 metreden bana 55 küçük gelmeye başladı bütçe uygunsa 65 bile olur o mesafeye tercihinizde bence xe8505 modeli olsun her yönden mu8000 den bir tık daha iyi bi model bu sene xe9005 ile birlikte en iyi f/p tv si..49mu8000 o bütçelerle yaklaşmayın 50hz tv ye 4000tl para verilmez hocam.
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam fakat , samsung servisleri de sıkıntılı oldukça . 5piksel hatanın altındakileri sorun olarak görmüyorlar . Hepsi burada da uyguna satan var samsung garantili ama güvnemiyorum da netten tv almaya .. Ucuz diye her yere saldırıyoruz işte ne yapalım , zamanında bilişimden aldım sıfır sorunla kullandım . Bilemiyorum ki işte nasıl nereden alacaz
    valla ben her zaman biraz daha fazlasını verip bilindik mağazalardan tr garantili alma taraftarıyım dediğiniz gibi servislerde sorun yaşatabiliyor ama en azından elinizde hukuksal olarak tutar bi dalınız oluyor tv fiyatlarına göre ufak farklar için bu hukuksal haklarımdan vazgeçmek bana pek mantıklı gelmiyor az paralar değil çünkü tv lere verdiğimiz rakamlar..
  • şuanki fiyatlara göre o tv o fiyata alınmaz 900tl fazlasına va panel 100hz 10 bit sony xe8505 modeli satılıyor yine aynı fiyat aralığında mu8000 bulunabiliyorken o tv o fiyatı şuan için haketmiyor
  • cehili C kullanıcısına yanıt
    hocam o fiyat aralığında daha iyisini aramayın en sorunsuzunu arayın o fiyat aralığında tv ler üç aşağı beş yukarı aynı tv ler sadece kasaları markaları farklı çoğu 50hz ips paneller önemli olan sağlamlık ve servisi olmalı bence..
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    öncelikle kutuya çok dikkat edin ezik hasar varmı bant 1 kez düzgünce çekilmişmi başka iz varmı kutu içerikleri tamamen poşetli olması gereken yerleremi konulmuş sonrasıda servis kurulum yaparken kullanım saatine bakın gündüz gelecekleri için ışık sızması testi yapamazsınız ama ölü piksel testini yapın
  • axişeytanınçırağı kullanıcısına yanıt
    sadece film izlenecekse mu7000 işinizi görür 4k takıntınız yoksa şu modelede bakabilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/samsung-40ju6470-40-102-ekran-4k-ultra-hd-uydu-alicili-smart-tizen-4-cekirdekli-led-tv-pm-evsamue40ju6470
  • 
Sayfa: önceki 10221023102410251026
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.