Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1025. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10231024102510261027
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler RNNN hocam filim modunda da sizin dediklerinizi uygulayacağım....Kalibrasyon gerçekten zor ve zahmetli bir iş...Dediğiniz gibi şimdilik spor modun da maçları,standart modunda da filim,dizi v.s. izliyorum. SAMSUNG,herkesin farklı izleme zevkleri olduğu için gerçekten süper bir kalibrasyon imkanı vermiş...Bu konu da yurt dışındaki sitelerden de kalibrasyon yazılarını araştıracağım..eğer güzel bir kalibrasyon yakalarsam paylaşırım.İşin aslı ve zor kısmı izlediğimiz yayınların aynı kalitede bize ulaşmaması,o yüzden her tür yayını karşılayabilecek kalibrasyonu tutturmaya çalışıyoruz.Bu arada sizin sayeniz de almıştım tv yi unutmadım...Teşekkürler.
    KALİBRASYON konusunu açsalar keşke çok önemli aslın da..Bir yerden sonra göz alıştığı için bırakıyorlar anladığım kadarıyla...tvmizi en iyi permansla ve en iyi görüntüyle kullanmayı öğrenmemiz gerek..yoksa niye en iyisini almak için uğraşıyoruz...
    Arkadaşlar farklı kalibrasyon tavsiyeleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALİ ERKİN -- 24 Ekim 2017; 17:22:12 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Ustadim bugun mediamarkt da ilk kez 65 ud 8900u gordum sizin dediginiz pastel boya terimi tam oturdu gercekten kontrast kotu siyahlar gri tonunda ancak ekranin tamamina yakini siyah oldugunda anliyorsunuz yaninda 65 mu 7400 vardi satici samsung cok parlak renkler gercekci degil ayrintilari yutuyor dedi bende hee gercekten oyle dedim :) ne diyim paraya kiymadan olmayacak samsung veya sony haklisiniz ustadim kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adesidero A kullanıcısına yanıt
    hocam bu tarz cihazlar alırken imkanlar dahilinde bütçeyi zorlayıp iyi bişey almak en mantıklısı yoksa hem paranızın karşılığını alamıyorsunuz hemde sorun yaşama ihtimaliniz artıyor birde tv deki ufak fiyat farklarının performans olarak getirisi çok fazla oluyor hadi bizim yerli markalar diğer markalara göre ucuz satsa eyvallah al kullan bozulursa bozulsun zaten neredeyse yarı fiyatına aldım diye içini rahatlatabilir kullanıcı ama öyle bi fiyatlandırma politikalarıda yok bakıyor samsung bu para biraz daha ucuza satalım insanlar mecbur tv alacak ucuz oluncada bize yönlenirler mantığı var kimse bunlardan tv almasında o zaman bakalım bu tv leri bu fiyatlardan standlara koyabiliyorlarmı :)
    Bahsettiğim model iyi midir yani ? Yoksa Samsung 50 ku7000 alsam mı ? Birde ue50ku7000 var onla farkı ne ?

• cehili C kullanıcısına yanıt
    bütçe uygunsa ku7000 daha iyi bi seçim olur ue kodu gönderildiği ülkeyle alakalı bize gelen modeller ue ile başlıyor
  • Her şeyden önce burada bilgi paylaşan herkese teşekkür ederek başlayalım.

50 inç 4K LCD Tv almak bu kadar mı zor olur Çok basit bir ikilem var. Üstatlardan gelen bilgiler ışığında, 50hz bir panel alınacaksa 55 inç TV'ler parasının hakkını vermiyor. 100 Hz VA panel düzgün bir TV alayım deyince de rakam 5000 TL'lerin üstüne çıkıyor. Bu tarz bir bütçeyi de ayarlamak malum kolay değil.

Bütçe 2500 3500 aralığında olunca elde çok fazla bir alternatif olmuyor.

Geriye şu modeller kalıyor sanırım.

Sony 49XD7005 50Hz ips panel (3.300 TL civarında) (Siyahlar kötü ama rtings'de 7,5 almış)
    Samsung 50Mu7000 50 Hz va panel (2.800 TL civarında) (Siyahlar iyi motion görece zayıf)
    LG 49UJ651 50 Hz ips panel (3.000 TL civarında) (Motion iyi siyahlar berbat)

Bu 3 modelden bir tek kafamı kurcalayan Sony oldu. 50hz ips bir panele bu fark verilmez gibi geldi ama rting'de yanlış bakmıyorsam bu modelin testleri çok başarılı. 7,5 almış toplamda. Öte yandan 50hz panel olmasına rağmen neredeyse 100 Hz panellerle yarışacak motion puanı almış. (Siyahlar kötü tabi ki zaten ips panel yapacak birşey yok)
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d

Bu x700d buradaki XD7005 mi gerçekten? Eğer öyleyse MU7000'le arasındaki 500 lira farka değer mi? Değilse zaten günün sonunda 50 Hz. ips bir panele 3.300 TL gibi bir rakam vermek ne kadar doğru olacak?

İşin içinden çıkamıyorum. Üstatlardan yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emercerd -- 24 Ekim 2017; 18:29:11 >

• 49mu8000 yalnizca 50hz degil ayni zamanda 8bit+frc..yani normal 10bit degil yazilimsal olarak 10bit veriyor...maksimum parlakligi falan da muhtemelen daha dusuk olsa gerek...sirf isim benzerliginden yurumeye calisiyor alabilen 55ini alsin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

4k takıntınız yoksa

https://urun.n11.com/led-tv/samsung-ue-40ju6470u-xtk-uhd-smarttizen-led-tv-4k-P200588185?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

Teşekkürler hocam ama neden öyle dediniz? Önerdiğiniz de 4 k

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• türkiyeye gelen 49mu8000 çift ayaklı olan 10 bit modeli bu modelde herhangi bi kısıtlama yok tr ye gelen farkı modeller sadece mu8000 in altındaki modeller..mu8000 ve üzerindeki modeller birebir aynı tv ler yurtdışındakilerle
  • başka modelle karıştırmışım hocam akşama kadar 50 tane cevap yazınca beyin bazen sulanıyor :) bu fiyat aralığında bence en alınacak tv zaten mağazada incelerseniz kendi fiyat aralığındaki tv lerden çok daha güzel görüntüsü olduğunu görürsünüz o fiyat aralığında o boyutta va panel tv de çok yok zaten
  • Arkadaşlar "Samsung UE43MU7000" televizyonunu 2500"e almayı düşünüyorum..Kullanan varmı ? Bunun yerine başka bir cihaz önerebilecek var mı..bu fiyata değer mi ?
    Kolay gelsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Burdaki kendini "üstat" sananlara bakarsan 5000₺'den aşağısı olan tv falan almasın 🤣
    Bizim üstad/uzman olma gibi bir ihtiyacımız yok ama

Dost acı söyler hesabı sana samimi bir şey söyleyeyimmi

Senin acilen uzman bir psikoloğun muayenesine ihtiyacın var.

Bu hayatta kendine yapacağın en büyük iyilik bu olur.

Çünkü,

İster yanlış anla istersen anlama,

Seni tanımasakta sırf şu yazışmalarından ötürü

belki senin dahi hayatın boyunca farkına varamadığın psikolojik sorunlarının olduğu çok aşikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Ekim 2017; 19:4:38 >
  • Arkadaşlar 2000₺nin üzerine cikamayan icin tavsiye yok mu ne gorsem 4-5bin civarlarında tvler dolaşıyor muhabbetlerde. Bütçe el vermiyor 48-49'' smart olan fhd 4K farketmeyen, genelde TV izlemek bazen Film arada YouTube için kullanılacak TV alacağım bi tavsiye verin lütfen 2000-2100₺max

• quote:

Orijinalden alıntı: kursat14870

Arkadaşlar "Samsung UE43MU7000" televizyonunu 2500"e almayı düşünüyorum..Kullanan varmı ? Bunun yerine başka bir cihaz önerebilecek var mı..bu fiyata değer mi ?
    Kolay gelsn

Onu alma

43KU7000 al...

"Neden" diye sormadan onuda söyleyeyim

Farkı yüksek kontrast oranına sahip VA panel olması.

• asdemre kullanıcısına yanıt
    hocam o boyutlarda o fiyat aralığında önerilecek tv yok ki önerelim..benim içim insanlara pastel boya gibi renkleri olan kontrastı düşük siyahları berbat vestel arçelik tv leri önermeye el vermiyor kendim almayacağım tv yi başkasına nasıl önereyim? açık konuşmak gerekirse bu fiyat aralığında tv bakanlar özellik kalite aramayacak gidecek herhangi bir mağazaya görüntüsünü beğendiği tv yi alıp çıkacak birde bahsettiğiniz fiyat aralığında 49 boyut tv vestel arçelik gibi markalarda bile bulunmuyor minumum 2200-2400tl vermek gerekiyor onlarda gerçekten alınacak tv ler değil..
  • önceki sayfada yazdım ama kimse görmedi sanırım,

3650 TL ye 55MU7400 alınır mı?

Hocam peki Beko mu yoksa bu mu LG 55UJ630V ? 3000 şu an teknosada ?

• cehili C kullanıcısına yanıt
    uj630v ben almam hem rgbw olduğu için hemde türkiyede toplandığı için bekoyada yanaşmam fiyat olarak 3000 maks limitse boyutu biraz düşürüp biraz daha üst modellere bakmanızı öneririm
  • 4780tl ye sony xe8505 modeli satılırken 3250tl ye bile alınmaz :)
    Sorun değil hocam anlıyorum :)

Ku7000 ile kıyaslama yaparsak hangisi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10231024102510261027
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.