Şimdi Ara

TÜVTÜRK'ün güneş yanığına ağır kusur uygulaması!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz Tüvtürk yakın zamanda muayene ücretlerine çok güzel güncellemeler yaptı bunlar maalesef ki bir kenara..
    Etrafımda inanılmaz derecede güneş yanığından araçların muayenede bırakıldığını görüyorum!..
    İnsanlar mecburen ya kaplama ya boyama yada farklı farklı yollar arayışı içerisindeler..
    Şimdi benim aracım sahra sarı (bal köpüğünün bir açık rengi) 2004 model zira senelerce güneş görmesinden tavan kaput ve bel üstü yerleri artık bildiğimiz gri rengine dönmüş durumda..
    Araç çift renk gibi diyebilirim muayene süreme daha çok var fakat kara kara düşünmeye başladım.. Bu konu altında bu sorunu yaşayanlar ve bu sorunlara çözümler üretenler olarak toplanmak istedim..
    Aracım orjinal boyasız ve ben sırf muayene için bunu boyatmak istemem kaplama derseniz bugün iyi bir kaplama 3 ila 5 bin tl arasında ve kaportanın cidden kusursuz derecede olması gerek, bunun da pek bir esprisi olmayacak..
    Gidip ruhsata çift renk işletmek istesem faturaya ihtiyacım olacak ve bir sürü evrak kürek işleri ki bu en iyi senaryo olarak gözüküyor gözümde..
    Yada en son çare alacağım sprey boyaları atacağım 1-2 kat geçireceğim zamanla sprey boya üzerinden akıp gidecek...

• Forumun yeni modası TÜVTÜRK konuları açmak oldu. Kural kuraldır,kusur listesini yayınlayan devlet. Yazın Bimer'e kaldırsınlar kusuru. Zaten ülkemizde herkes kendi kusurunu kaldırtmak ister,kime sorsan arabası 10 numara 5 yıldızdır vs vs. Daha yeni otobüsün freni patladı şehitlerimiz var,sorsan rahmetli otobüs şöförüne onun da otobüsü süperdi kesin.

Not: Araçların renklerinin tam ve eksiksiz olmasını EGM istiyor, kamera denetimi ve güvenlik konularından dolayı aracın renginin tam ve anlaşılabilir şekilde olmalı.
  • güneş yanığından kalma gibi bir durum olamaz. kalan varsa atsın muayene raporunu neyden kalmış görelim.
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    https://www.sikayetvar.com/tuvturk/tuvturk-gunes-yanigi-muayeneye-engel-mi

Geçmişte yine bu uygulamalara çok dikkat ediliyordu bir ara es geçildi.. şu fotodaki araçtan beter bir vaziyette bizzat ben geçtim muayeneden, fakat şu sıralar yine bu konuya fena takmış durumdalar etrafımda bu sorunu şuan yaşayan çok kişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbilker1907 -- 27 Temmuz 2020; 16:31:26 >
  • Arabada güneş yanığı olunca trafiğe ne gibi bir tehlike oluşturuyormuş ki? Eğer doğru ise Tüvtürk amacını da yetkisini de aşmış demektir.
  • Eğer hiç boya kalmamışsa dediğiniz gibi gri olmuşsa renk ince tabaka boya atmaktan başka çaresi yok ama sprey falan atmayın.
    Soluksa eğer pasta cila ile kurtulabilir bir şekilde.
  • BenjaminGreen kullanıcısına yanıt
    Sarı rengi ilginç bir şekilde griye çalmış bir durumda hatta görenler bile şaşırır, bu nasıl bir tonlama olmuş resmen sarıdan griye doğal bir geçiş yapmış derler. Aslında ben çok memnunum komple boya işine gerçekten sıcak bakamıyorum bildiğimiz sprey boyalar ile boya atsak zamanla bu üzerinden akıp gitmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbilker1907

https://www.sikayetvar.com/tuvturk/tuvturk-gunes-yanigi-muayeneye-engel-mi

Geçmişte yine bu uygulamalara çok dikkat ediliyordu bir ara es geçildi.. şu fotodaki araçtan beter bir vaziyette bizzat ben geçtim muayeneden, fakat şu sıralar yine bu konuya fena takmış durumdalar etrafımda bu sorunu şuan yaşayan çok kişi var.
    bu güneş yanığı değil tavanda boya kalmamış.

20 yıllık arabayı boyalı olmasın diye boyatmayıp leş gibi görüntüyle biniyorlar. fotoğrafla boyat muadillerinden daha pahalıya sat.

ruhsata ters düştüğü için ağır kusur sayılıyor. çift renk olmuş artık.

size tavsiyem dediğiniz gibi yakın renk sprey boya hazırlatıp fıslayın.
  • Akıp gitmez ya neden gitsin ki çatlar, kalkar ama akıp gitme olmaz yani.
    İnce zımpara ile matlaştırılıp üstüne sprey atabilirsiniz o zaman uzun ömürlü olacaktır bir miktar.
    Ama griye dönmüşse boyatın yani tavana macun çektirmeyin incecik bi boya atsınlar.
    Tamam anladık arabalar pahalı ama sarı arabaya gri binmeyin yani, 3 bin aşağı satarsınız öyle orjinal olacaksa olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Arabada güneş yanığı olunca trafiğe ne gibi bir tehlike oluşturuyormuş ki? Eğer doğru ise Tüvtürk amacını da yetkisini de aşmış demektir.
    Sorun trafiği tehlikeye düşürmek değil hocam, zaten kaportası hasarlı araçlar bile muayeneden geçebiliyor, üstte şikayetvar linki paylaşılmış, araç ruhsat rengi yeşil yazıyor ama önden resmen gri gibi görünür hale gelmiş, bu nedenle ağır kusur vermişler. Ama yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu var, adam arabasını boyatsa, ülkemizdeki saçma önyargılar yüzünden değerleneceğine değer kaybı yaşayacak belki de.

Bizim kadar bu konuda saçma davranan millet yoktur herhalde, tertemiz boyayla sıfır gibi binmek varken dalmaçyalı gibi dolaşıyor araçlar trafikte, sırf orjinal diye. İnsanlar bir türlü öğrenemedi kaput denen teneke sacın çok da önemli olmadığını.

Ben sırf taş izleri yüzünden komple kaput boyatmış insanım, satacak olsam kaput komple boyalı diye pert muamelesi yapacak insanlar olacak ama milletin ön yargılarını mı düşüneyim kendi göz zevkimi mi.
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Eğer astar ortaya çıktıysa bırakıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Sorun trafiği tehlikeye düşürmek değil hocam, zaten kaportası hasarlı araçlar bile muayeneden geçebiliyor, üstte şikayetvar linki paylaşılmış, araç ruhsat rengi yeşil yazıyor ama önden resmen gri gibi görünür hale gelmiş, bu nedenle ağır kusur vermişler. Ama yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu var, adam arabasını boyatsa, ülkemizdeki saçma önyargılar yüzünden değerleneceğine değer kaybı yaşayacak belki de.

Bizim kadar bu konuda saçma davranan millet yoktur herhalde, tertemiz boyayla sıfır gibi binmek varken dalmaçyalı gibi dolaşıyor araçlar trafikte, sırf orjinal diye. İnsanlar bir türlü öğrenemedi kaput denen teneke sacın çok da önemli olmadığını.

Ben sırf taş izleri yüzünden komple kaput boyatmış insanım, satacak olsam kaput komple boyalı diye pert muamelesi yapacak insanlar olacak ama milletin ön yargılarını mı düşüneyim kendi göz zevkimi mi.

Alıntıları Göster
    Güneş yanığı deyince tavanda bir miktar oluşmuş gibi hayal etmiştim. Boya kalmayana kadar yandıysa tabi orijinal rengine çevirin diyebilirler. O kadar boyası yanana kadar sahibi neredeymiş neden bu zamana kadar boyatmamış orası da ayrı bir garabet.

Bende tamponda çizik olunca aman boyatma etme diyenlere kulak asmıyorum. Tenekenin üzerindeki boya eski olsa ne olur, yeni olsa ne olur, 350 mikron olsa ne olur bu kadar saçma saplantılar bir tek Türkiye'de vardır sanırım. Yurt dışında arabayı boyatınca değeri artıyor.
  • TÜVTÜRK'ün güneş yanığına ağır kusur uygulaması!

Buyurun fotoda ekledim.
    Şimdi ben şu halinden gayet gayet memnunum estetik göreceli bir şeydir.. saçma sapan bir muayene sebebine ne bunu komple boyatmak isterim nede başka bir şey.. fakat bu şekli ile muayeneden bir daha geçmeyeceği bir kesin. İki ucu oklu değnek ne yapacağız bilemedim.
  • Boyacıya gidiyor işlem başlamadan önce fotoğraf ve video çekiyorsun. Boya atölyesi olduğu belli olsun ama. Tarihlere birlikte. Satarken ilana ekliyorsun oluyor bitiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fbilker1907 kullanıcısına yanıt
    Eski aracımda güneş yanığı vardı. Kaput ve tavanında olmak üzere 2 adet güneş yanığı 2 kere muayeneye girdim sorun çakmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ruhsara çift renk işletmeyi dene.
    Bu yanık değil ki, solmuş bu. Ama geçişler güzel duruyor. Boyatmakla uğraşmak istemiyorsanız çift renk işletin. Asıl rengi de hoş duruyor bu arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bir şey söylemek istiyorum ki çok iyi duruyor

Çift renk işletin bence de şimdilik kısmi çözümü bu olsa gerek..
  • Çürükten kaldığına çok defa şahit oldum ama güneş yanığını ilk kez duyuyorum.

Eğer yasal mevzuatta güneş yanığı kusur olarak geçiyor ve bu madde işletiliyorsa helal olsun derim denetim personeline.

Fakat Ahmete ayrı Mehmete ayrı muamele olmayacak, gerekiyorsa tüm araçlar kalacak muayeneden...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun geçmesi lazım
  • Forumun yeni modası TÜVTÜRK konuları açmak oldu. Kural kuraldır,kusur listesini yayınlayan devlet. Yazın Bimer'e kaldırsınlar kusuru. Zaten ülkemizde herkes kendi kusurunu kaldırtmak ister,kime sorsan arabası 10 numara 5 yıldızdır vs vs. Daha yeni otobüsün freni patladı şehitlerimiz var,sorsan rahmetli otobüs şöförüne onun da otobüsü süperdi kesin.

Not: Araçların renklerinin tam ve eksiksiz olmasını EGM istiyor, kamera denetimi ve güvenlik konularından dolayı aracın renginin tam ve anlaşılabilir şekilde olmalı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.