Şimdi Ara

TüvTürk 2013 Yılı Araç Muayene Fiyat Listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 22 Aralık 2010 tarih ve B.11.0.KUG.0.00.17.00/230-16673 sayılı Genelge ile araç muayene ücretleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir
    2013 Yılı Fiyat Listesi
    Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 214,76 TL
    Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 159,30 TL
    Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 82,60 TL
    Ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.
    Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecekleri T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıca belirlenir.
    2918 sayılı "Karayolları Trafik Kanunu"nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen beher ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.
    Fiyatlara KDV dahildir.
    Not: Muayene raporu sonucuna göre "Ağır Kusurlu" veya "Emniyetsiz" olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz. Bu araçlar muayene tekrarını, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

YAZININ ORJİNALİ

• gecikilen heray için %5 cezalı yıla vurursak yılda %60 yapar yuhhh nerede görülmüş böyle faiz(ceza)oranı resmen soyuluyoruz her yerde
  • 12 gün sonra 159 tl bizede güler
  • 2010 martta aldığım aracımı ne zaman götürmeliyim muayeneye??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac3560

2010 martta aldığım aracımı ne zaman götürmeliyim muayeneye??

2013 mart elini öper
  • 0 1.6 motor için

2000 kasko
    500 sigorta
    800 mtv
    200 muayene(Muayene olmasada cikartir guzel masraflar)
    500 senelik bakim

Senelik 4000 lira. Bir aracin hiç kullanilmadan yedigi para aylik 300 küsür tl . Araba falan almiyorum arkadaş . Bendin falan aylik 550-600 yapar. yazik gunah . Heryerden yoluyorlar.

Aylik 600 tl nin 400 lirasi vergi . Varmi boyle baska bir ülke .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 9 Ocak 2013; 10:48:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

quote:

2013 mart elini öper

off ya bi de bu çıktı iyi mi. . peki gitmeden muayeneden geçer mi geçmezmi kontrol eden yer bulunurmu ? galiba geri gönderirlerse ikinciye gidince aynı parayı ödüyoruz tekrar. .
  • quote:

quote:

quote:

2013 mart elini öper

off ya bi de bu çıktı iyi mi. . peki gitmeden muayeneden geçer mi geçmezmi kontrol eden yer bulunurmu ? galiba geri gönderirlerse ikinciye gidince aynı parayı ödüyoruz tekrar. .

İkincide ücret ödemiyorsunuz.Yine 2.muayenede kalırsanız 3.muayene için ücret ödersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

quote:

quote:

quote:

2013 mart elini öper

İkincide ücret ödemiyorsunuz.Yine 2.muayenede kalırsanız 3.muayene için ücret ödersiniz.

teşekkürler bilgi için . .

• Bende Şubat başında götürücem.Gitti 160 TL desenize :(

İlk defa muayeneye girecek,geçen hafta servise bakıma götürmüştüm.Muayene için kontrol edin dedim.Herşey tamam dediler.Ama sanırım mutlaka bir kusur buluyorlarmış.Umarım en azından hafif kusur ile atlatırım.

Bir de şu plakaya etiketi yapıştırmama gibi bir durum olabilir mi?"yapıştırmayın"desem yapıştırmazlar mı?O kadar 3-4 yıllık arabalar görüyorum.Muayeneye girmiş olmaları lazım ama etiket yok plaka da.Ben de yapıştırmak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pendo

Bende Şubat başında götürücem.Gitti 160 TL desenize :(

İlk defa muayeneye girecek,geçen hafta servise bakıma götürmüştüm.Muayene için kontrol edin dedim.Herşey tamam dediler.Ama sanırım mutlaka bir kusur buluyorlarmış.Umarım en azından hafif kusur ile atlatırım.

Bir de şu plakaya etiketi yapıştırmama gibi bir durum olabilir mi?"yapıştırmayın"desem yapıştırmazlar mı?O kadar 3-4 yıllık arabalar görüyorum.Muayeneye girmiş olmaları lazım ama etiket yok plaka da.Ben de yapıştırmak istemiyorum.

Gitmeden önce bir kere daha frenleri kontrol ettirin. Kendiniz ışıklandırma tertibatını kontrol edin. Bir de emniyet kemerleriniz çalışıyorsa gerisi teferruat. Geçersiniz.

Benimkinin bakımı bir ay geçti. Martta muayenesi var. Muayeneye yakın bakıma vereceğim.

• arkadaşlar bu 8+1 hususi kullanım minibüslerin muayne süresi ile ilgili bilgisi olan varmı biri her yıl yaptırcaksın diyor diğeri 8+1ler iki yılda bir muayene diyor bu belirsizlik yüzünden arabayı alamadım yav bi yardım edin
  • benimkide nisanda. 2 yıl önce sorunsuz gecmisti ama aklıma yeni gelen bi kural takıldı yardımcı olurmusunuz.
    benim farlar beyaz yanıyor arkadaşlar. halojen mi zenon denen zımbırtımı bilmiyorum. belkide sadece beyaz ampul bilemem ama mercek falan yok. bide ilk yandıktan sobra yavaşca aydınlanıyor. içten bakınca her iki farın arkasındada sigara paketi kadar birer kutu var. bu nedir. hic anlamam bunlardan. degismem gerekirmi vizeye gitmeden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

2013 mart elini öper

Daha sağlıklı bir tarih için ruhsatta bulunan "ilk muayene geçerlilik süresine" bakınız...
  • quote:

quote:

quote:

2013 mart elini öper

emniyetsiz veya ağır kusur nedeniyle ilk muayenede kalırsan ikinci gidişinde (bir ay içinde ve aynı muayene istasyonuna) para ödemezsin
    kaynak: Araç muayene nasıl yapılır?

• 2010 araç rahat geçer bence.

Benim 2006 206 aslanlar gibi hafif kusurlu geçti

Zaten kusursuz geçen de yok galiba.

Tüvtürk'ün mottosu:"Kimse mükemmel değildir"

Yalnız bi şikayetim var.Kahve makinalarında çay yoktu bitmiş mi nedir
  • Aracım 94 Elenatra sorunsuz geçti. Hafif kusurlu olan bi kaç yer vardı- farların yönü gibi- ama sıkıntı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

2010 araç rahat geçer bence.

Benim 2006 206 aslanlar gibi hafif kusurlu geçti

Zaten kusursuz geçen de yok galiba.

Tüvtürk'ün mottosu:"Kimse mükemmel değildir"

Yalnız bi şikayetim var.Kahve makinalarında çay yoktu bitmiş mi nedir

• TuVTurk çok güzel bir yatırım. Çok az maliyetle sürekli akan nehir misali para kazanmak....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

0 1.6 motor için

2000 kasko
    500 sigorta
    800 mtv
    200 muayene(Muayene olmasada cikartir guzel masraflar)
    500 senelik bakim

Senelik 4000 lira. Bir aracin hiç kullanilmadan yedigi para aylik 300 küsür tl . Araba falan almiyorum arkadaş . Bendin falan aylik 550-600 yapar. yazik gunah . Heryerden yoluyorlar.

Aylik 600 tl nin 400 lirasi vergi . Varmi boyle baska bir ülke .

600 TL nin 400ü vergi kısmına takıldım.

2000 Kasko > Kendi riskin için yaptırıyorsun.
    500 Sigorta > Olmazsa olmaz.
    800 MTV > İşte bu can yakıyor.
    200 Muayene > Bence kesinlikle gerekli, piyasa freni bozuk farı bozuk araba kaynıyordu, şimdi nispeten azaldı. Bunu iki senede bir yaptırdığını düşünürsek senede 100 TL diyebiliriz.
    500 Bakım > E bi yağ su filtre vs değişecek illaki.

Devletin aldığı 1500 TL / 12 = 125 TL/ay, geri kalanlar kişisel.

+Benzin/Mazot/LPG ne kullanıyorsan...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.