Şimdi Ara

Turknet Vdsle geçil sonrası net yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Bir konuda bilginizi almak istedim . İzmir de yaşıyorum 1.5 yıldır Turk net kullanıyorum sorunsuz bir şekilde . Yalnız hattım Vdsl destekliyor diye söyledindi mh tarafından eğer Vdsl modem alırsam 75mbit hızla bağlanabileceğim söylendi bende modem buldum arkadaştan zyxel vmg3312 10b ttnet modemi . 2 gün sorunsuz kullandım nadir de olsa kopma yaşadım . Sonra bir anda internet gitti ve o gün bu gündür yok. Gittim Asus dsl N17u aldım dün kurdum sonuç yine aynı . DsL ışığı yanıyor internet yanmıyor . (Modemi Asus mh ve Türk net mh ile ayrı ayrı kurduk) mh diyor ki ip alamıyorsunuz . Ne yapmam gerek nasıl bir çözüm bulabilirim sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xATSIZx -- 23 Mayıs 2017; 8:43:17 >

• Turknet Vdsle geçil sonrası net yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xATSIZx -- 23 Mayıs 2017; 10:1:55 >

• 8/35 ayarları ADSL e göre yapılmış VDSL olarak yapılması gerekiyor onda 8 yok 35 tek.
  • Tam olarak nereleri değiştirmem gerek hocam
  • xATSIZx kullanıcısına yanıt
    En Son attığınız fotoğraf ta orada ADSL yazıyor oradan vdsl seçmeniz gerektiğini söylüyor arkadaş, otomatik kurulum da vdsl ttnet e göre kurulum yapmayı denediniz mi?
  • Hangisini seçmem gerek hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xATSIZx -- 23 Mayıs 2017; 10:12:49 >
  • xATSIZx kullanıcısına yanıt
    İlk 3 ünü de deneyin
  • Modem adsl olarak kurulmuş müşteri hizmetlerini arayın vdsl e geçiş sağladım ama modem ayarlarını yapamıyorum diye bilgi verin onlar size yardımcı olurlar yada modemin cd si varsa cd ile kurulum yapmayı deneyin öyle daha kolay olur kurulumu yaparken adsl değil vdsl i seçeceksiniz.

EDİT:Elinde zyxel modem varmış xyxel müşteri hizmetlerini arayıpta destek alabilirsin.444 1 150
    Asus un müşteri hizmetlerini bilmiyorum Google dan araştır onlarıda arayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragontool -- 23 Mayıs 2017; 13:7:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xATSIZx

Hangisini seçmem gerek hocam

Hocam listede olmayan seçip kullaniciadi@turk.net ve şifre yazarak kurulumu tamamla. Bunlardan önce modemi resetlemen gerekecek.

• Merhabalar. Dün 2 arkadaş geldi Türktelekom servisi olarak baya bir uğraştıLar durumu anlattım. Asus modem den çıkış alamıyoruz dediler. Zyxel ile de internet ışığı yanıyor ama sayfalar açılmıyor. Böyle olunca kendi modemlerini denemek istediler. Sonuç tekrar aynı olunca 2 modemi de merkeze götürüp getirdiler. Sanırım santralden hat adsl görünüyordu onu hallettiler. Gelip kurulum yaptılar Zyxel ile ve internet geldi. Asus ile de ben kurulum yaptım ve ilk kez VDSL id35 diye bir seçenek çıktı. Ona göre kurulum yapınca da Ip aldı ve sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Herkese teşekkür ediyorum...
  • Bende de internet yok vdsl e geçiş bugün oldu.Dsl isigi yanıyor ama internet ışığı yanmiyor.Çağrı merkezini aradım.Bizde dsl isiginiz yanmıyor olarak gözüküyor dedi kayıt acti
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

Bende de internet yok vdsl e geçiş bugün oldu.Dsl isigi yanıyor ama internet ışığı yanmiyor.Çağrı merkezini aradım.Bizde dsl isiginiz yanmıyor olarak gözüküyor dedi kayıt acti

Hocam modemin marka ve modeli nedir. VDSL olarak kurulum yapmanız gerekir.
  • 41gokhan41 kullanıcısına yanıt
    saha doalbında port değişmiş fakat Türk telekom sistemine yeni port bilgisi girilmemiş
  • Vdsl kurulumu yaptım.Büyük ihtimalle @ULTILIX in dediği gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

Bende de internet yok vdsl e geçiş bugün oldu.Dsl isigi yanıyor ama internet ışığı yanmiyor.Çağrı merkezini aradım.Bizde dsl isiginiz yanmıyor olarak gözüküyor dedi kayıt acti

Bizdede vdsl kuruldu bir kaç gün türlü sıkıntılarla kullandık ama dünden beride internet yok

Nasıl bir bela aldık başımıza bilmiyorum
  • ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bulunduğunuz yerin alt yapı ve çalışanların hatası sürekli arıza kaydı bırakın tamamen şans.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus YLcnk

Arkadaşlar bulunduğunuz yerin alt yapı ve çalışanların hatası sürekli arıza kaydı bırakın tamamen şans.

Turknet aramış bugün açamadım krndim aradım.

Sorun çözüldü diyorlar modemden kullanıcı adı ve şifre girip ayar yapçakmışız.Guya hızımızı yükseltmişler.

Ya benim kullanıcı adı şifre zaten tanımlı diyorum, silindi tekrar girceniz diyorlar.ilginç bişey.. evdede değilim bakamkyorum.

Bu arada elektrikci tanıdıkla görüştük.senin telefon tesisatı yeni cat 6 yı napıcanız faydası olmazki diyor. Mevcut olanla sadece milim olarak kalınlık farkı varmış.yinede yapalım dedik yarın sabah gelecekler bende çok merak ediyorum
  • quote:

Hocam ben birde şunu merak ediyorum

Bizim splittera giren dsl kablosuyla telefon kablosu 1-1,5 metreyi buluyo kısaltacam üşeniyorum acaba bu uzunluk sinyal kalitesini etkileyebilirmi.?
  • Modem arayüzündeki değerler böyle

http://img508.yukle.tc/image.php?id=1893P_20170525_101323.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 25 Mayıs 2017; 10:54:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

quote:

Hocam ben birde şunu merak ediyorum

Bizim splittera giren dsl kablosuyla telefon kablosu 1-1,5 metreyi buluyo kısaltacam üşeniyorum acaba bu uzunluk sinyal kalitesini etkileyebilirmi.?

Hayır hocam o kadar kablo sorun olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.