Şimdi Ara

Turknet neden iss lik vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türktelekom , sol gibi firmalar kendi altyapılarını başka iss ler satsın diye kullandırıyor. Turket gigafiber için bunu neden uygulamıyor ki artık belli yerlerde oluşmuş bir altyapı neden başkası satmıyor

• aynı durumu superonline süper hızlı fiberde ve kablonet fiberde yapmıyor kendi fikrimce şöyle düşünüyorum; tüm firmalar hız konusunda yükselişte ve interneti kullanan ev kullanıcıları hangi firmadan aldığına bakar arkaplanda olan hikayesini bilmez umursamazda daha yeni yeni turknetin türk telekom altyapısını kullandığını öğrendi millet ve şuan kimse türk telekom bağlatmıyor herkes türknet bağlatıyor, evet turktelekomda para kazanıyor fakat ismi yapan turknet asıl parayı kazananda turknet. şimdi sana sorum şu turknet şimdi gidip gigasını vodafona verse ve vodafone giga satsa vodafone mu isim yapmış olur turknet mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizMatsu -- 23 Eylül 2022; 13:25:13 >
  • peki sence turktelekom iss vererek zarar mı ediyor , hayır sonuçta altyapısı geliştirmek için gereken parayı iss den de kazanıyor çünkü popülerleşiyor ve kullanıcılar için de rekabetten dolayı karlı bir olay oluyor. ama altyapısı kendi müşterisi dışındakileri de kapsayacak kadar oturmuş olmayabilir

• Yeterli miktarda alt yapıları olmadığı için kiraya veremiyorlar. Telekom bütün ülkeye hizmet veriyor. Her yerde alt yapısı var. Elbette kullanmadığı portları filan kiralayacak başkalarına. Türknet daha kum havuzunda oynayan çocuk gibi. Önce kendi müşterisine doğru düzgün hizmet versin. Sonra alt yapısını kiralar.

• bildiğim kadarıyla sol u millenicom oris falan veriyor ve altyapısı çok güçlü değil denebilir. Kablonet ben çok eski olmayan sitelerde yeni altyapı görmedim zaten. ama bir firmanın altyapı yapması için paraya ihtiyacı var o da daha fazla satarak gerçekleşebilir düşüncesindeyim. o yüzden yapmak onlar için daha karlı olmaz mı onu düşünüyorum

• DenizMatsu kullanıcısına yanıt
    Superonline, Vodafone ve turksat kablo şu an alt yapılarını paylaşıyorlar.

Superonline fiber üzerinden millenicom ve dsmart da baglatilabiliyor sanırım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DenizMatsu kullanıcısına yanıt

Superonline a ait fiber hat üzerinden Millenicom hizmet verebiliyor, Kablonet altyapısındanda Superonline ve Vodafone hizmet verebiliyor. Ayrıca Kablonet te Türk telekom altyapısı üzerinden hizmet vermeye başladı.

• Diğer servis sağlayıcılarının Türk net üzerinden hizmet vermeye yanaşacaklarını hiç zannetmiyorum. @TurkNet Destek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qbilay -- 10 Ekim 2022; 10:31:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.