Şimdi Ara

Türknet kullanıcısıym Upload hızım arttı (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
8
Favori
30.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, ben upload hızınızı 8 Mbps'e çıkardım. Keyifli kullanımlar dilerim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    tesekkur ederim ilginiz icin siz yazdiktan hemen sonra duzeltildi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yaşadığınız sorunu teknik ekiplerimiz ve saha ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak çözümleyecektir. Konuyu bende yakından takip ediyorum.
    Merhaba Hocam,

Sistemdeki arıza kaydıma en son düşülen bilgi şu şekilde;

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi 
    Arıza Bildirim Tarihi : 03-05-2020 14:08:41
    Görev : ISLAH
    Görev Bildirim Zamanı : 04-05-2020 08:19:00
    Arıza ID :2020050300071530634
    Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
    Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi
    İş Emri ID : 2020050400158803023
    İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir
    Log : ARIZA MÜŞTERİ KAYNAKLIDIR - TT TARAFINDA SORUN TESPİT EDİLMEMİŞTİR
    İşlem Sonuç Kodu : MÜŞTERİ SORUMLULUĞUNDA ARIZA
    İşlem Sonuç Grubu : Müşteri Sorumluluğunda - Giderilemedi

Türk Telekom sorunu üzerinden atmış. Bu aşamadan sonra ne yapabilirim?
    @TurkNetDestek

1 hafta önceye kadar bu seçeneğim yoktu, geçen hafta geldiğini fark edince geçişimi yaptım.

10 dk içinde Upload, 2-3 saat içinde de Turk.Net tarafından "Paket Değiştirme Geçişiniz Tamamlandı" e-postasını almamın hemen akabinde Download hızım da 2x arttı.
    Son e-posta sonrası "Bağlantı Yenile" ve/veya modem kapatıp açmanız gerekebiliyor.

Çok teşekkürler 👍🏻
    Umarım stabil bir şekilde böyle devam eder. 3 gündür 74 mbps/6,7 mbps değerlerinde düzgün ilerliyor.

İyi Çalışmalar @TurkNetDestek
  • Bu uploadlar arttırıldıktan sonra ne olduysa oldu benim upload değerlerim de sorun çıktı.

destek kaydı açtım, oradaki Kaan bey bayağı iyi ilgileniyor, sorun telekom kaynaklı sanırım.

Ama sorun sistemsel mi fiziksel mi orası biraz karışık.

Türknet kullanıcısıym Upload hızım arttı

Sizce sorunun ana kaynağı nedir? santraldeki kartta arıza olabileceğini okudum bir yerde.

Hatlarda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. öyle olsa download değerlerim değişirdi, download değerlerimde hiç değişme yok, indirme hızımda hiç değişme yok, ping değerlerim yine aynı.

Sadece upload değerlerim bir anda çakıldı ve sorunlu şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OFLU- -- 5 Mayıs 2020; 13:17:25 >

• logitech_5 L kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim. İyi günler dilerim
  • sp@wn kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arıza kaydınız açık durumdadır. Arkadaşlarıma tekrar ilettim. Çalışmaların tekrar yapılmasını ileteceğiz. Gelişmeleri arkadaşlarım sizinle paylaşacaktır.
  • Apollo11 A kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim. Keyifli kullanımlar dilerim
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Merhaba, port kaynaklı sorun olabileceğini düşünüyorum. Ancak net bir bilgiyi teknik ekiplerimiz ve saha ekipleri bu konuda çalışmalarını tamamladıktan sonra sizinle iletişime geçerek paylaşacaktır.
  • quote:

Merhaba, port kaynaklı sorun olabileceğini düşünüyorum. Ancak net bir bilgiyi teknik ekiplerimiz ve saha ekipleri bu konuda çalışmalarını tamamladıktan sonra sizinle iletişime geçerek paylaşacaktır.
    Şikayet numarası 33005135

Telekom ekiplerine sevk edilmiş,

ilk müdahalede sorun saha dolabı dendi, dün de sorun çözüldü demişler, sonradan kaan bey bilgi vereceğim dedi, bugünde tekrardan kontrol için telekom bakacağız tarzında bir blgi girişi yapmış.

Normalde adsl deki gibi 1mbps gelse eyvallah diyip kullanırım, sonuçta yayın açmıyorum, ama bunda durum farklı. Bildiğiniz 720p video donuyor. Gezinmelerde takılmalar oluyor, sayfa açılmaları inanılmaz derecede uzadı.

Ama ping ve download normal değerlerde, değişik bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OFLU- -- 5 Mayıs 2020; 17:32:1 >

• -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Merhaba, upload hızınızın kontrol edilmesi için saha ekiplerine bilgi verdik. Ekiplerden güncel bilgi alarak paylaşacağız.
  • 32487951 destek numaralı arıza kaydım yaklaşık 25 gündür çözülemedi. Hız profilim güncellenecek fakat sistemden yapamıyorum yazıyor teknik ekipteki arkadaş, forumdaki arkadaş baya anlıyor herhalde hız profilim 102400/8192/v olarak güncellenecek fakat bi olmadı şu anda 78972 hız profilindeyim @Turknetdestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akerol -- 10 Mayıs 2020; 13:25:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • akerol A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arıza kaydınızla ilgili çalışmaların önceliğini teknik ekibimize ilettim. Hızlı bir şekilde çalışmaları tamamlayarak bilgi vereceğiz.
    zaten ben bu talebimi şikayet hattını arayarak ilettim. ben oyalama değil çözüm istiyorum.
  • 1 yıldan fazladır kullandığım Turk.Net hattımı, 3 haftadır 75 mbps olarak kullanıyorum, normalde adreslerimizi Turk.Net sitesinden kontrol edince 16 veriyor gözükürken 32 alıyorduk. Şimdi 75!

Çok teşekkürler Turk.Net, yeniden...

NOT: Hattımız ve evimize gelen kablolar çok önemli bu konuda. Lütfen diğer arkadaşlar bu konuya dikkat etsin.
  • Apollo11 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, memnun olmanıza çok sevindim. İyi kullanımlar dilerim.
  • quote:

Merhaba, ben upload hızınızı 8 Mbps'e çıkardım. Keyifli kullanımlar dilerim.

merhaba 6 mbit hızım 3 mbite düşürülmüş. 6 mbit olarak yükseltilmesini talep ediyoru... arıza numaram 43502387...

• Panamalı Hasta kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kontrol ettiğimde hattınızda genel arıza kaynaklı bir problem bulunuyor. Genel arıza bitiminde bu sorun devam ederse bilgi verir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.