Şimdi Ara

TURKNET Küçükçekmece Kulubü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.318
Cevap
30
Favori
134.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla çok kötüler ya... Yalan mı söylüyorlar birbirlerinden haberleri mı yok anlamak mümkün değil.. Başka bir Öss ye geçeceğim. Önerisi olan var mı?

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/137304159

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün itibariyle internetim geldi. Yaklaşık olarak 3-4 gün internetsiz kaldım sadece öyle uzun sürmedi.
    Gelen arkadaş ankastreden interneti hatta bağladı ve sonuç olarak hızım şu an için 35mbps.
    6 gün içersinde YAPA'ya geçebileceğimi söyledi müşteri hizmetlerindeki bir vatandaş.

Not: TT Santrali yaklaşık olarak 50 metre ilerimde.

Değerlerim de bunlar.

TURKNET Küçükçekmece Kulubü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inuY -- 2 Mart 2019; 12:56:11 >

• Cennet mahallesindeyim, kontrol ettiğimde hem turk.net hemde telekomdan vdsl alabiliyorum. VDSL modem aldım dün, fakat turknet hattımı VDSL'ye geçiremedim bir türlü. TP Link W9970 kullanıyorum.

YAPA'da gözüküyorum. Modem sıfırlayıp kurulum yapmaktan bahsetmişsiniz tam nasıl oluyor bu iş, adsl2+ yerine vdsl2 seçip kullanıcı adı şifreyi girdim böyle değil mi? Denedim bağlantı gelmeyince tekrar adsl'ye çevirdim.

Twitter'dan desteğe yazdığımda "hizmetiniz 100 Mbps'e kadar VDSL'dir. Altyapınızın desteklemesi durumunda modeminizi resetleyerek VDSL kurulumu yapmanız halinde VDSL hizmet alabileceksiniz." diye cevap vermişler fakat alamadık.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

TURKNET Küçükçekmece KulubüTURKNET Küçükçekmece KulubüTURKNET Küçükçekmece Kulubü

• quote:

Orijinalden alıntı: ELDRUN

Cennet mahallesindeyim, kontrol ettiğimde hem turk.net hemde telekomdan vdsl alabiliyorum. VDSL modem aldım dün, fakat turknet hattımı VDSL'ye geçiremedim bir türlü. TP Link W9970 kullanıyorum.

YAPA'da gözüküyorum. Modem sıfırlayıp kurulum yapmaktan bahsetmişsiniz tam nasıl oluyor bu iş, adsl2+ yerine vdsl2 seçip kullanıcı adı şifreyi girdim böyle değil mi? Denedim bağlantı gelmeyince tekrar adsl'ye çevirdim.

Twitter'dan desteğe yazdığımda "hizmetiniz 100 Mbps'e kadar VDSL'dir. Altyapınızın desteklemesi durumunda modeminizi resetleyerek VDSL kurulumu yapmanız halinde VDSL hizmet alabileceksiniz." diye cevap vermişler fakat alamadık.

Nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Benim modem ayarlarımda burada gözüküyor bağlantı modu olarak. Biraz kurcalarsan bulabilirsin sanırım.
    Tavsiyem sıfırdan kurulum yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inuY -- 2 Mart 2019; 23:59:35 >

• O ayarlardan VDSL seçince bağlanamıyorum.

adsl seçili

vdsl seçili

• quote:

O ayarlardan VDSL seçince bağlanamıyorum.

adsl seçili

vdsl seçili
    VPI/VCI ayarların farklı gözüküyor, benim ayarlarımda "pppoe_ptm_35_0_d" olarak gözüküyor, sende ise 35/8 olarak yazıyor, belki bunun etkisi olabilir tam bilmiyorum. O yüzden fabrika ayarlarına getir öyle kurum yap.

• Hocam 2 ayarı da kaydettim. ADSL sırasında pppoe_8_35_1_d yazan aktifleşiyor. VDSL için ise pppoe_ptm_35_d yazan yani VPI/VCI 35 yazan bağlanmalı.

Ayrı ayrı sürekli denemek yerine ikisini de kaydettim, o yüzden öyle gözüküyor. Böyle kaydetmeden önce zaten fabrika ayarında tek VDSL olarak da denedim, aynı oluyor sonuç, bağlanmıyor. Bağlanıyor yazıp bağlantı kesildi diyor zaten VDSL hızı 8000 gözüküyor bu da saçma bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDRUN -- 3 Mart 2019; 1:44:25 >

• quote:

Hocam 2 ayarı da kaydettim. ADSL sırasında pppoe_8_35_1_d yazan aktifleşiyor. VDSL için ise pppoe_ptm_35_d yazan yani VPI/VCI 35 yazan bağlanmalı.

Ayrı ayrı sürekli denemek yerine ikisini de kaydettim, o yüzden öyle gözüküyor. Böyle kaydetmeden önce zaten fabrika ayarında tek VDSL olarak da denedim, aynı oluyor sonuç, bağlanmıyor. Bağlanıyor yazıp bağlantı kesildi diyor zaten VDSL hızı 8000 gözüküyor bu da saçma bence.

Yakınınızda fiber kutusu varsa vae üzerinden vdsl talep edin.

• Cennette turk telekomun adsl vedigi vdsl olmaz dedigi hatta vdsl kullanabiliyorum

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 14 hours: 34 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.677 Mbps 30.852 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.636 Mbps 30.800 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 7.8 dB 7.6 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.1 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -7.9 dBm -8.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 14.0 dB 22.6 dB
    Attainable Net Data Rate: 2.566 Mbps 29.492 Mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: inuY

Selamlar herkese.

Cennet Mahallesinde YAPA mevcut mudur acaba? Çünkü geçen Cuma günü TürkNet'i aradım ve kadın bana YAPA altyapısındasınız dedi. Daha sonra bugün aradım, adam da "hayır YAPA altyapımızda değilsiniz" dedi.

Ama kadın özellikle müşteri numaramı istedi benden (TTNet) ben de verdim öyle kontrol edip söyledi. Yani dedi ki size yeni port açıp 50mbps ve üstü bir hız almanız mümkün olduğunu belirtti.

Kafam karıştı iyicene. Tekrar arayıp sorgulatacağım çünkü.
    Yapa santralde var. Ama boş port yok. VDSL veriyor Turknet hurriyetteki dolaplardan
  • PoyrazKarayel59 P kullanıcısına yanıt
    Osman Gazi sokağında oturuyorum ve santral 50 metre uzağımda. Yine de YAPA için talepte bulunacağım. Artık ne zaman port boşa çıkarsa diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

• Gültepe Mah.

Bu hafta Türk.Net e başvuru yaptım, beklemedeyim..
  • Bugün mail adresime göndermişler.
    Bildirim gelmeyen arkadaşların dikkatine!!! ( Gültepe mah.)

• Benden başka bölgeden hat değerlerinde iyileşme olan dostlar var mı??
  • Gültepe Mah.

kullandığım modem asus dsl-ac68u
    nakil yapmama rağmen turk.net in ilgisizliği sonucu 6 gün internetsiz kaldım. şu an sadece adsl 10 mbps bağlanabiliyorum
    vdsl 35 için ne yapmak gerekiyor?
  • TURKNET Küçükçekmece Kulubü

WAN Türü seçeneğinin sonunda (Not Active) yazıyor, bu vdsl in ISS tarafında aktif olmadığı anlamına mı geliyor yoksa Kaydet düğmesine basmadığım için aktif olmadığı anlamına mı geliyor?

Anladığım kadarıyla kaydet düğmesine basana kadar (Not Active), kaydettikten sonra (Active) oluyor.

TurkNet yetkililerinden yanıt gelmiyor. VDSL 35 alacağıma ADSL alıyorum.

Sadece ADSL sinyalinde düzeltme yapılmış, VDSL i dört gözle bekliyorum. Destek bekliyorum...

TurkNet, ADSL sinyalini düzelttikten sonraki değerler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 25 Mart 2019; 21:55:38 >

• Merhaba dostlar
    Ben son konuştuğumuzda türk.net'i almadım.
    şimdi küçükçekmece'de bir şeyler değişmiş midir sizce?

IPTV kullanıyorum çok mutsuzum.
  • Turknet iyi hizmet veriyor Kucukcekmecede. Tt'den daha iyi değerlerim var sahsen tt vdsl vermezken turknet bana 54mbps ulasılabilir hız sunuyor

Ana bu biraz da bılgedeki altyapının gelişmesi ile alakalı

• Öncelikle forumdan destek olan, sabırla dinleyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Türknet köprüyü geçene kadar dayı dedi. Şöyle: 100MB Paket, 75MB hız dedi.
    Islak imzam olan kampanya bilgi formundaki paketi değil, sormadan teyit almadan 35MB'i bağladılar.

Düşünün; Türkcell'den 1000 dakika 500 SMS'lik paket alsanız ve size haber verilmeden
    250 dakika 100 SMS paket tanımlansa ne yapardınız? 100'e kadar muhabbeti hiç yapmayın konu bu değil.

19 bağladı. Az önce de 17MB'e sabitledi. 14.4 alıyordum bu mesajı yazarken.

YAPA'dasınız dendi. Arkadaşlar sağ olsunlar uyardılar bir miktar sürüyormuş. Bekliyorum.

Arıza kaydı açtım. 2 paragraf durumu anlattım. Adam ''dün yoğunluk vardı'' diye kaydı kapamış.
    Tekrar açtım. sabah TTNET saha ekibi aradı ''abi o hızlar imkansız ne diyosun sen'' dedi.

''okan Bey ben xxx sizi aradım ama ulaşamadım'' yalanlarını saymıyorum. Laf dinlemek istemiyorlar, olabilir.

Şimdiye kadar yaşadıklarım bunlar. Çok büyük ihtimalle vaat ettikleri hizmeti veremeyecekler ve ben
    Yasal Cayma Hakkı'mı kullanacağım. Durum düzelirse burayı editlerim.

Sadece yalan beyanlar ile müşteri toplamasınlar. Altyapı kontrolünü daha dikkatli yapsınlar. Müşteri ile şeffaf bir iletişim kursunlar.

Şunu da belirteyim; o hizmeti veremezler ise cayma hakkımdan sonra çıkacak olan ''Aktivasyon Bedeli'' için müracatı yaparım o ayrı ama, yalan beyanla hakkımı yedirtmem.

PoyrazKarayel 59, Kütahyalı_ramazan, PowerPc kullanıcı isimli arkadaşarıma çok ama çok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 24 Nisan 2019; 21:36:44 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.