Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

TurkNet konuştu; Kota, AKN ve Altyapı gerçeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sahafiec Daha Az
1 Kayıtlı Üye
678
Cevap
9
Favori
37.220
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> TurkNet konuştu; Kota, AKN ve Altyapı gerçeği
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1075 Mesaj
      06 Mayıs 2017 08:29:45
      quote:

Orijinalden alıntı: selo33

max 2 mbs veriyorum diyor. bağlantı 4 mbs bağlanıyor ama teoride en fazla 1.65 mbs görüyorsun.

Şuanda vodafone net kullanıyorum. Hattım 75 mbit destekliyor, aldığım hız 48 mbit maximum ve uoload 4.10 görüyor. 7 den 7 ye tarifesi kullanıyorum akn yok ama akşam 7 den sonra 3 mbite düşüyor. Müşteri temsilcisi 16 mbite düşecek dedi fakat 5 gündür 3 mbitte sürünüyoruz. Btk ya başvurdum bakalım ne cevap gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Xbox Live : Luleburgazli
    • Yarbay
      2387 Mesaj
      06 Mayıs 2017 09:50:21
      turknet müşteri desteğine yazdım. Cem bey upload hızı olarak VDSL 4 mbps veriyoruz dedi dedim. Bense 1,6 mbps alıyorum dedim. Dönüşleri ise "hızlarımız ADSL de 1 mbps, VDSL de 2 mbps dir" oldu. Genel müdür kafasına göre mi hız söylüyor yoksa verdikleri hizmetlere mi vakıf değil?

Ayrıca benim tarifem 77 mbps down, 2 mbps up, ölçümlerim ise 61 mbps down, 1,6 mbps up çıkıyor. Forumda bahsedilen %20 kesintiye uyuyor değerlerim. Bunu da sordum. Hat sinyal değerlerinizde sorun gözükmüyor, size ulaşan hat kalitesinden kaynaklanıyor olabilir dendi. Değerler bu kadar tesadüf çıkamaz bence
      |
      |

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      06 Mayıs 2017 10:38:46
      arkadaşlar türknet süperonline falan hikaye.alt yapı kimin elindeyse onun borusu ötüyor.bunları şeye benzetiyorum.casper misal gionee den telefon alıp üzerine casper yazar.böylece piyasadan bir kar elde eder.

alt yapı yatırımı hemen hemen bitmiş durumda zaten adsl için.haliyle başka alt yapıya zaten gerek duyulmuyor.kabloları zamanında devlet her yere çekmiş.ve satmış.özelleştirmiş.bu küçük şirketlerde bu hatları kiralıyorlar.üzerine türknet yazıp satıyorlar.

avrupada ve amerikada bu işler nasıl oluyor bilemiyorum.geçende bir videoda at.t amerikada bir eve fiber çekiyor.dolapta at.t yazıyordu.bu ancak fiber altyapısı için olabilir diye düşünüyorum.

çünkü internette benim bildiğim bir evin alt yapısına sahip olan şirket o evi ömür boyu almış oluyor internet olarak.at.t alt yapı döşemişse gelip verizon başka bir alt yapı döşemiyor.zaten bu saçmalık olur.

haliyle türkiyede adsl alt yapısı tamamlanmış durumda ve sahibi belli.ancak şirket gelir sen onu iptal et ben fiber döşeyeyim derse bir değişiklik olabilir.ama kimsede ne fiber döşeyecek para var ne de şirket olarak büyüklük.haliyle ne oluyor.küçük şirketler hazır olan alt yapıları kiralıyorlar.belli ücret karşılığında tabi.buda biraz göstermelik aslında.hani bakın tekel yok demek için.
      |
      |

geldi yine tipini

• Yüzbaşı
      785 Mesaj
      06 Mayıs 2017 10:45:22
      Gece saat 2.30 gibi indirmeye basladim 18gb di akn sabah 7.30 a kadar indir dedim programdan sabah bir baktim ki 55gb olmus kota

İNTEL İ5 6500 4.5Ghz (O.C) GHZ/MSİ 1070 Gaming X 8GB /GİGABYTE Z170-HD3P/KINGSTON HYPERX FURY 16GB(8X2) DDR4 /CORSAİR VS650 PSU/WD BLUE 1TB 7200RPM/240GB SANDİSK ULTRA II ZALMAN Z3 PLUS
    • Yarbay
      5713 Mesaj
      06 Mayıs 2017 10:50:34
      türknet kendi saha dolaplarını kuracak dedi güzel gelişme
      mahallemde türknet saha dolabını göreyim ananıda türknetteyim
      genel müdür çok içten konuştu tam bir buçuk saat dinledim saha dolablarını araştırmış istanbulda belediye saha dolabı kirası aylık 200 tl izmirde yıllık yıllık 70 tl duydum yanlılşta olabilir sonuçta bir kira veriliyormuş ama türk telekom hiç kira ödemiyormuş niye türknetten kira parası istiyor ama izmir ucuzmuş yakında tirknet saba dolaplarını görebiliriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      5713 Mesaj
      06 Mayıs 2017 10:53:49
      quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

Gece saat 2.30 gibi indirmeye basladim 18gb di akn sabah 7.30 a kadar indir dedim programdan sabah bir baktim ki 55gb olmus kota

hocam sayılmıyor için rahat olsun saat 2 ile saat 8 arası kotaya eklenmiyor eklensede daha sonra siliniyor ayrıca saat 1.58 de interete girme iki üç dakika sonra internete gir saat 2.03 gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      11399 Mesaj
      06 Mayıs 2017 11:50:46
      nakil ücreti 10tl olmuş

• Yüzbaşı
      395 Mesaj
      06 Mayıs 2017 11:57:14
      sıfırdan yeni üyelik açsak 10 tl dosya gönderme masrafı olur kafa kafaya geliyor yine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      11399 Mesaj
      06 Mayıs 2017 13:01:42
      quote:

Orijinalden alıntı: ghn

sıfırdan yeni üyelik açsak 10 tl dosya gönderme masrafı olur kafa kafaya geliyor yine

telefon numarasının değişmesi sıkıntı değilse yapılabilir.
      bizim telefon numarası 40 senelik :)

• Onbaşı
      35 Mesaj
      06 Mayıs 2017 13:10:22
      Numaranız değişmiyor zaten sadece operatör değişiyor.

• Binbaşı
      1944 Mesaj
      06 Mayıs 2017 13:19:21
      İyi hoş adam da her konuyu ya 2 defa veya daha fazla anlatıyor ya da gereksiz şekilde uzatıyor. Anlatım dilini değiştirmesi gerekiyor, izlerken sıkılmamak elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat081 -- 6 Mayıs 2017; 13:21:36 >

• Yarbay
      11399 Mesaj
      06 Mayıs 2017 13:41:06
      quote:

Orijinalden alıntı: MyStyL

Numaranız değişmiyor zaten sadece operatör değişiyor.

mevzuyu anlamadın :)
      nakil yapmaktansa
      yeni üyelik açtırmaktan bahsediyoruz.

• Onbaşı
      35 Mesaj
      06 Mayıs 2017 13:46:09
      Pardon hocam nakil yazıyordu yukarıda mevzuyu kaçırmışım.. :)
      |
      |

• Teğmen
      127 Mesaj
      06 Mayıs 2017 16:24:49
      video neden devam etmiyor =)
      |
      |

• Yüzbaşı
      387 Mesaj
      06 Mayıs 2017 16:41:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Murat081

İyi hoş adam da her konuyu ya 2 defa veya daha fazla anlatıyor ya da gereksiz şekilde uzatıyor. Anlatım dilini değiştirmesi gerekiyor, izlerken sıkılmamak elde değil.

Hocam bana sorarsanız sorular gereksizdi. Adam bence iyi konuştu.
      |
      |

• Yarbay
      6857 Mesaj
      06 Mayıs 2017 18:13:31
      beyefendi alınmasın ama çok pişmiş kelle gibi gülüyor
      |
      |
    • Binbaşı
      1427 Mesaj
      06 Mayıs 2017 19:00:11
      quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Bir de hocam henüz sözleşmemi feshetmedim.Sadece Türknet yetkilisiyle görüştüm ve Turknete geçmek istediğimi söyledim. Kredi kartından 60 lira çektiler bugün. 3 ile 5 iş günü içinde geçeceksiniz dediler.10 sayfalık sözleşme örneğini doldurduk pazartesi göndereceğim turknete." Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir." yazıyor maddede.Acaba Ttnet'in 400 lira taahhüt caymaddan dolayı fatura göndermesini beklemeden direkt tüketici haklarına gidip şikayet etsem mi?Zaten ilk sözleşmeye imza atarken ev telefonu dahil demişlerdi.Ama sonradna farkettik ki ev telefonu için de 25 lira almışlar her ay.

Telekom cayma bedeli için sana ulaşacaktır . Sana ceza tutarı tebliğ edildikten sonra tüketici hakem heyetine gidip süreci başlatman gerekiyor.
      |
      |

• Teğmen
      192 Mesaj
      06 Mayıs 2017 19:12:03
      50 bile olsa

|
      |

• Teğmen
      192 Mesaj
      06 Mayıs 2017 19:13:22
      quote:

Orijinalden alıntı: istanbullular

quote:

Orijinalden alıntı: egejang

(TTNET) 35mbit olan internetim 3 gündür 18mbit olarak geliyor.Allahtan şurada 15günüm kaldı taahhütümün bitmesine. Sonra ver elini 75mbit türknet

Kardeş ben üst konşun fatma; beraber kullanalım mı 37.5 37.5 bölüşürüz

(Dubleks)

• Yarbay
      3135 Mesaj
      06 Mayıs 2017 21:20:24
      Bizzat kurucu, CEO ve bilişim sektöründe işin mutfağında bulunan bir kişinin çıkıp bu şekilde samimi açıklamalar yapması gerçekten önemli bir konu.
      |
      |
    HızlıCevap

Reklamlar
paykasa
SEO
SEO
türksohbet.net
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.