Şimdi Ara

TurkNet konuştu; Kota, AKN ve Altyapı gerçeği (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
679
Cevap
5
Favori
41.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doominsert

Yalın verilse de hat ücreti veriliyor. Telefon ile maaliyeti aynı. Böyle bir dünyada neden telefon hattı verilsinde müşteri kullanmasın? kullansın.

Tamam ben ücretini vereyim ama telefon olmasın, böyle bi seçenekleri yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingof98

geçen internette okudum.ttnetin yıllık cirosu 2 milyar dolar artmış fiber kablo 5000 euro olsa 20 milyon abone 100 milyon euro gider.türkiye geneli böyle çalışanların parası falan filan desen bu yatırım bir yılda 500 milyon dolar anca eder.yani bana göre sömürüye devam.

5000 euro'yu 20 milyon ile çarpıp nasıl 100 milyon buldunuz merak ettim. 5 Euro olsa hesabınız doğru.

• berden kullanıcısına yanıt
    Telefona kablo çekme ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smdyc

Telefona kablo çekme ?

Telefon hattı olmadan internet bağlamıyor turknet. Bende evimde telefon hattının olmasını istemiyorum. Cok basit.

basamakları sayamadım.100 milyar yada daha fazla oluyor.kolay değil.internette daha ucuz gözüküyor.kaliteye göre metresi 2-3 dolar
  • oppia O kullanıcısına yanıt
    Valla hocam onlar telefonla aradı normal vs dedi. Ben telefondaki adamla hiç tartışmadım laf anlatamıyorsun çünkü, adamların telefonda söylediklerine ben yine online işlemlerden kanıtlar ile cevap verdim. Dslam bana çok yakın, zaten hat zayıflaması değerimden de bu anlaşılıyor. Bunu kanıt gösterdim dedim bu mesafede 16 mbit kayıp olmaz , bana kablolarınızda sıkıntı var dediniz onlarıda yeniledim dedim. Böyle sürekli şikayet ede ede artık bıktılar düzelttiler. Birde şöyle bir avantaj oldu. Bir kere o düzeltmeyi yaptırırsanız bir dahakine bu düzeltmeyi kanıt olarak gösterebiliyorsunuz :D Önceden de normal diyordunuz sonra ben kanıtlayınca düzelttiniz , yine aynı şeyi yapıyorsunuz gibi :D Biraz sabır işi yani :)
    yahu, tek bir kablo geliyor sana bu kablonun içinde telefon ve ADSL sinyali var. Yalın istersen o sinyal gelmiyor sadece. Kablo aynı kablo. Direkt ana hattı tak modem e yani telefon cihazı takmazsan yalın hizmet zaten.

Yalın, pazarlama stratejisi.. Değişen birşey yok yani..
  • %20 hız kesintisi kaldırıldı modemlere reset atın
    O zaman başka sağlayıcalara bakacaksın. Çok basit.
  • arkadaşlar herkese selamlar benimde ttnetin taahhüt bitmek üzereymiş aradılar kampanya önerisinde bulunuyorlar üstelik 24 ay taahhüt ve sadece kotayı 150 ye çıkarcaklarını ve fiyatıda 75 tl yapacaklarını sölediler suan kullandığım paket 24 mpbs ye kadar 75gb akn ama ben uzun zamandır başka bi iss ye geçmek istiyordum kullananlara soruyorum sizce geçmelimiyim türknete sitesinden sorgulattım 50 mpbs 150gb akn çıkıyor türknet nasıl avantajlımı sizce kullananlardan bir dönüş alabilirsem iyi olacak şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer 1989

arkadaşlar herkese selamlar benimde ttnetin taahhüt bitmek üzereymiş aradılar kampanya önerisinde bulunuyorlar üstelik 24 ay taahhüt ve sadece kotayı 150 ye çıkarcaklarını ve fiyatıda 75 tl yapacaklarını sölediler suan kullandığım paket 24 mpbs ye kadar 75gb akn ama ben uzun zamandır başka bi iss ye geçmek istiyordum kullananlara soruyorum sizce geçmelimiyim türknete sitesinden sorgulattım 50 mpbs 150gb akn çıkıyor türknet nasıl avantajlımı sizce kullananlardan bir dönüş alabilirsem iyi olacak şimdiden teşekkürler

Hocam denemesi bedava deneyin beğenmezseniz iptal edin. Sonuçta altyapıdan altyapıya değişiyor. Memnun olan da var olmayan da.

• quote:

Orijinalden alıntı: oppia

hakikaten sabır işi :)

siz şu an hız testinde net kaç mbit alıyorsuz down/up?

Biraz düşük çıktı. Akşam saati ya. Normalde 82 filan geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sin goat -- 10 Mayıs 2017; 21:35:16 >
    Hocam gerek kalmadı heralde

https://forum.donanimhaber.com/turknet-20-hiz-kesintisi-kalkti-hayirli-olsun--126146680-22#126178665

Durum nedir sizde

• Upload hızı ile interneti alıp komşulara satma arasında ne alaka var? SAÇMALIK!

Bir açıklama görmedim ben, durumu kullanıcılar farketti.

Upload içinde şikayet edin düzeltirler :)
  • Adresimde 75mbps görünmesine rağmen vdsl altyapısı olmadığını söylüyorlar, bu da garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me[S]uT -- 12 Mayıs 2017; 5:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Me[S]uT

Adresimde 75mbps görünmesine rağmen vdsl altyapısı olmadığını söylüyorlar, bu da garip

vdsl portu yoktur hocam.
  • thewhitewolf kullanıcısına yanıt
    Sanırım öyle, ben bu ay ttnete geçiş yaptım VDSL2 olarak bağlantı sağladım tekrar Turknete geçiş için başvuru yapsam acaba hemen geçiş olur mu, yani portu turknet devralabilir mi ?
  • dün adsl den vdsl geçiş yaptım akşam internet gitti az önce mesaj geldi vdsl geçiş işlemi yapılmış
    ama benim modemim kargodan gelmedi gelen mesaj da vdsl 2 olması gerekiyormuş bende
    Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem sipariş verdim bu modemde vdsl 2 yazısını göremedim sipariş verdigim yer bununda vdsl 2 oldugunu söyledi
    modem gelince hız bilgilerini sizinle paylaşıcagım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Me[S]uT

Sanırım öyle, ben bu ay ttnete geçiş yaptım VDSL2 olarak bağlantı sağladım tekrar Turknete geçiş için başvuru yapsam acaba hemen geçiş olur mu, yani portu turknet devralabilir mi ?

Ttnette hızınız ne kadar? bende ttnetten taahhüt bozup türknete geçtim ama sürekli kopmalar oluyor, memnun değilim açıkçası, 6 günde 8 arıza kaydım var.
    Türkneti arayıp vdsl boş port olup olmadığını sorabilirsiniz. Ben geçerken vdsl olarak kayıt yapmıştım, ama geçene kadar port dolmuş adsl ye geçtim. 5 gün önce aradılar vdsl port var hızınızı yükseltelim diye tamam deyip yükselttim 75 mb'e ama hiç memnun değilim. Gündüzleri kopmalar, geceleri hız 2-3 mb'e düşüyor. Bir hafta daha bekleyeceğim düzelmezse ttnete dönecem(sorunsuz kullanıyordum önceden)

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.