Şimdi Ara

TürkNet İstanbul Bağcılar'a ne zaman gelecek? (GigaFiber) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
4.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: << PriSonerS >>

Bağcılar gigafiber için gelişmeler mevcut, hemen aktarayım:

🔸Hürriyet mahallesi plandan çıkarıldı
    🔸Yenimahalle eklendi.
    🔸Sancaktepe tamamlandı
    🔸Yavuz selim aktivasyona başlandı.

Güncel liste şu şekilde:

🔸Fevzi Çakmak (Pilot) ✅
    🔸Sancaktepe Pilot ✅
    🔸Yavuz Selim (İmalat tamamlandı, Aktivasyon 🔸işlemlerine başlandı)
    🔸Yenimahalle (Planlamada)
    🔸Barbaros (Planlamada)

Tâbi ki şuan herşey plan da yarın ne olacağı belli değil. Yine mahalleler eklenebilir, çıkarabilir, proje iptal olabilir falan. O yüzden kesin gelecek gözüyle bakmayın, ön bilgi amaçlı düşünün.

Fevzi Çakmak (Pilot) Yazıyor ne anlama geliyor. Sancaktepe mahallesinde oturanlara gigafiber geldi, ama fevzi çakmak mahallesinde oturuyorum, etrafta hiç bir çalışma yok ne yazık ki. Varsa da hiç denk gelmedim. Sancaktepeye çalışma yapılırken görmüştüm bir kaç ay önce.

• Fiondrak F kullanıcısına yanıt
    Tüm mahalle de değil de sadece bazı sokaklarda mevcut demek.
  • Ayın 15'inde başvurdum saat tam 12 idi, 2 saat sonra

yarın kuruluma geleceğiz ve gelmeden önce telefondan randevu alacağız dediler.

Ertesi günde saat 11,30 gibi aramadan çat kapı arkadaş yakındaymış geldi,

kablo kurulumunu çok güzel yaptı, geçen sene gelen türk telekom ekibi duvara delik açıp,

çok kötü duvarı ve kapının pervazını patlatmıştı, idare eder vaziyette duruyordu,

arkadaş elinde silikon tabancayla delik olan yerden fiber kabloyu güzelce çekip

ZTE Mesh cihazı gibi yani hoparlör görünümlü 2 tane Ethernet çıkışlı ve WiFi 6 destekli modemi kurdu,

yanına ONT cihazını o da ZTE olması lazım onu da kurdu yarım saat için, fiber kabloyu kesip ucunada soketi yaptı,

onuda fiber kabloyu ont ye bağladı, 1 tanede ethernet kablosu takıp ont den de Fiber Mesh ZTE modeme bağladı.

Cep telefonu ile aktivasyon işlemini yaptı 5 dk filan sürdü o da, toplam yarım saatte

gayet güzel ve temiz ve yardım sever bir işçilik çıkardı. Çok teşekkür ediyorum ben.

Kısaca 24 saat son dk sında başvurumu yaptım ve bağlantım gelindi yapıldı ve açıldı.

TürkNet İstanbul Bağcılar'a ne zaman gelecek? (GigaFiber)

Download hızım 910-911-926 Mbps ama upload hızım hep böyle 941 en kötü 903'ü gördüm.

Hiçbir sorunum yok, çok teşekkür ederim @TurkNetDestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteJAWS -- 18 Eylül 2023; 1:29:4 >

• Fiondrak F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, GigaFiber çalışmaları mahalle genelinde yapılmaktadır. Gelen taleplere göre ekiplerimiz değerlendirme yapıyor ve planlamaya bölgeleri dahil ediyor.
  • WhiteJAWS kullanıcısına yanıt
    Keyifli kullanımlar dilerim
  • Çınar Mahallesi ne durumda acaba kutu takıldı binaya yaklaşık 2 hafta oluyor

• BrkAkn07 kullanıcısına yanıt

Sancaktepe de kutu takıldıktan tam 6 hafta sonra aktifleştirildi,

zaten altyapı sorguda 6-8 hafta sonra gelecek diye yazıyordu.

• WhiteJAWS kullanıcısına yanıt
    Bizim apartmana takıldıktan sonra baktığımda altyapı bulunamadı diye hata veriyor şu an.
    Merhaba, aktivasyon işlemi tamamlandıktan sonra altyapı sorgulamada gigafiber paket bilgisi gelecektir.

Hocam Çınar mahallesinde kaçıncı sokaktasiniz bizde ordayiz kutu takıldı aktif olmasini bekliyoruz su anda 1 ay oldu

• smhzhl S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, PM üzerinden konu linki ile tam adresi paylaşır mısınız? Aktivasyon için ekiplerimizden bilgi alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhzhl

Hocam Çınar mahallesinde kaçıncı sokaktasiniz bizde ordayiz kutu takıldı aktif olmasini bekliyoruz su anda 1 ay oldu

753 Sokaktayım ben. Aynı şekilde 9 eylülde takıldı kutu bizimde sanırım tüm bölgeyi bitirmeyi bekliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrkAkn07 -- 24 Eylül 2023; 9:39:29 >
    Merhaba, GigaFiber çalışmaları mahalle genelinde yapılıyor. İlk önce altyapı çalışması tamamlanıyor, tüm binalar için kutulama yapıldıktan sonra aktivasyon veriliyor.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Mesaj gönderdim lütfen ilgilenip dönüş sağlarmisiniz kutu takılı kablolar takılı ne zaman aktif olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhzhl -- 24 Eylül 2023; 18:23:11 >
    Merhaba, kontrol ederek yardımcı olacağım
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Hala dönüş yapılmadı 3 gün oldu en azindan bilgi verseydiniz.

Merhaba, PM üzerinden iletmiş olduğum gibi 67835605 numaralı kaydınızı oluşturum ve adresi ekiplerle paylaştım. Henüz ekiplerimizden adresiniz ile ilgili bilgi gelmedi. Güncel bilgi geldiği zaman sizinle mutlaka paylaşacağım.
    Gelişme var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.