Şimdi Ara

Turknet ipv6 durumu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
8
Favori
28.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, altyapı genişletme çalışmalarımız ve yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. İlginiz için teşekkür ederiz.
  • bu hizmetten sadece turk.net alt yapısında olan kullanıcılarmı faydalanabiliyor?

• Master Willem kullanıcısına yanıt
    Ortak altyapı üzerinden verdiğimiz aboneliklerde de Ipv6 ataması yapılıyor.
  • Keyifle kullanıyoruz ,no problem Turknet ipv6 durumu 

• TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Başvuru vs yapmam gerekir mi? Veya herkese maille bilgilendirme sağlıyormusunuz?

• Master Willem kullanıcısına yanıt
    Kademeli olarak ataması yapılıyor ve ataması yapıldıktan sonra bilgi veriliyor.
  • IPv6 da alt yapı önemli mi? Örneğin FTTB-Ethernet de bu desteği verebiliyormusunuz?

@TurkNetDestek

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ortak altyapı üzerinden verdiğimiz hizmetlerde atama yapılmaktadır.
  • Geçen hafta IPv6 konulu destek açtım ve cevap geldi. 1-2 telefon konuşması sonrası modemden gerekli ayarları tarif ettiler ve modem IPv6 alabildi ancak test ettiğim web sitelerinde hep hata alıyorum. IPv6 altyapısında olmayabileceğim şeklinde uyarı alıyorum. IPv6 olarak aldığım adres hep aynı, aslında artık statik bir IP'im var ancak henüz kullanabiliyor muyum emin de olamadım. Bilgisi olan yardımcı olabilir ya da yol yöntem gösterebilir mi?

Ya da @TurkNetDestek sizce yanlış bir şey mi yapıyorum.

Not: gigafiber kullanıcısıyım.

Turknet ipv6 durumu

Turknet ipv6 durumu

Turknet ipv6 durumu

Turknet ipv6 durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aXiS -- 15 Ocak 2022; 1:30:38 >

• aXiS kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, isterseniz bu konu hakkında bize hızlıca bir destek kaydı oluşturun. Uzman ekip arkadaşlarım hizmetinizi ve hat detaylarınızı bize ilettiğiniz bilgiler doğrultusunda incelesinler ve bu konu hakkında size net bir bilgi versinler.

ipv6destek@turknet.net.tr

Mail adresine yazdım, cevap bekliyorum.

• Bir kaç aydır ipv6'ya geçmek için uğraşıyordum. Turk.Net ile bir kaç yazışmam ve telefon görüşmem oldu. Özellikle yazıştıklarım ve telefon ile görüştüğüm Turk.Net çalışanları bu konuda pek bilgi sahibi değiller. Modemim Zyxel VMG3312-T20A ve karşı tarafa bunu belirttiğim halde bana kendi sattıkları modemin firmware yazılımını yüklemem için link verdiler. Bu konularda cahil biri olsam modemi elime almam işten bile değildi. Bu arada Zyxel teknik servisi ile de görüşmelerim oldu. Modemde son firmwarenin yüklü ve modemin ipv6 desteğine fabrika çıkışından beri sahip olduğunu belirttiler. En son dün yaptığım Turk.Net görüşmesinde sadece kendi sattıkları modemin ipv6'yı çalıştırabileceğini beyan ettiler. Bende artık bu işin peşini bırakmıştım ki şans eseri bu sayfaya denk geldim. Bugün ipv6destek@turknet.net.tr adresine ipv6 ataması istediğimi belirttim ve bir kaç saat sonra atamanız yapılmıştır diye cevap geldi. Modemi kapatıp açtım ve modem artık ipv6 adreslerini alıyor. Bilgisayarıma ipv6 adreslerini DHCP üzerinden veriyor ancak hem

https://ipv6-test.com sitesinde hemde

https://ipv6test.google.com sitesinde ipv6 testini geçemiyorum. Modemimdeki tüm ayarlar ipv6 için yapılandırılmış durumda.

Var mıdır bu işin bir püf noktası?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setcom_2000 -- 17 Ocak 2022; 20:31:36 >

• Bende IPv6 Hizmetinden faydalanmak istiyorum. router im geniş configrosyana musait (RB450g) ayar vs de sıkıntı olmaz yeterki IPv6 hizmetini açın.. (Birde online hizmetlerden talepde bulunayım belki dikkate alırlar)

@TurkNetDestek

• Merhabalar, Ipv6 için manuel olarak talep almıyoruz. Sistem tarafından belirlenen kullanıcılarımıza otomatik olarak atamalar yapılıyor. Ancak siz yine de Online İşlem Merkezimiz üzerinden bir destek kaydı açarak durumu netuzman arkadaşlarıma iletin. Onlar size konu hakkında detaylı bir bilgi vereceklerdir.

Sistem neye göre otomatik atıyor? Rastgele mi?

Bir de CGNAT'ten çıkmanın IPv6 ve Statik IP'den başka yolu var mıdır?

• itsberkelium kullanıcısına yanıt
    Sistem tanımlamaları modem marka ve modeline, sürümüne ve IPV6 desteğine bakarak optimizasyon şeklinde belirleniyor. Daha sonra süreç otomatik ilerliyor. Maalesef, farklı bir yolu bulunmuyor.
  • @TurkNetDestek merhaba IPv6 geçişim sağlandı yetkili modemi yeniden başlatıp açtığınızda etkin olacaktır demekte fakat modem üzerinde IPv6 karşılığı boş yerel adres dolu sistem nasıl işlemekte

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Merhaba, peki ipv6destek@turknet.net.tr adresine gönderdiğim e-postaya aynı gün içinde aşağıdaki cevap geldi ve modemimi kapatıp açtığımda ipv6 adreslerini aldığını gördüm. Fakat testleri geçemiyorum. Madem manuel talep alınmıyor bu nasıl oluyor? Yıllar önce geliştirilmiş ipv6'yı Türkiye'de hala kullanamıyor olmamız çok garip geliyor.

Merhaba,

Hizmetinize IPv6 ataması yapılmıştır.

İyi günler dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setcom_2000 -- 18 Ocak 2022; 22:19:46 >
  • R-Kartal kullanıcısına yanıt
    Merhaba, online işlem merkezinden destek kaydı açarak durumu uzman arkadaşıma iletmenizi rica ederim. Sizinle iletişime geçerek detaylı bilgi aktaracak.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.