Şimdi Ara

TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
233
Cevap
6
Favori
13.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki virallere kanıp başka alternatfiniz varsa turknete falan kendinizi köle etmeyin. 3-4 yıldır verdikleri hız 15-20 yi geçmeyen, sürekli kopan hiçbir şekilde arıza ile ilgilenmeyen, veremediği hizmete 140 tl para alan bir firmadır. Arıza yaşadığınız anda kesinlikle muhattap falan da bulamazsınız. Haberiniz olsun.

• Merhaba yakın zamanda bahçelievler hürriyet mahallesinde geçeçceğim orada internet arayışındayım ve altyapı sorguladığımda türknet gigafiber internet desteklediğini öğrendim ama internetten baktığımda müşteri hizmetleri olmayışı gibi negatif yorumlar karşılaştım

bu yüzden tavsiye olarak gigafiber kullanan kullanıcılar varsa deneyimlerini paylaşabilirlermi mennunlar mı süreçten kurulum nasıl oluyor desteğinizi bekliyorum

iyi forumlar

• katarsis222 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız her sorun için hem online işlem merkezinden hem de tüm sosyal medya kanallarımızdan sizlere her zaman destek olmaktayız.
  • Fire109 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 0212 703 43 71 müşteri hizmetleri çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Size özel uzman ekiplerimiz online işlem merkezinden her zaman size destek olmaktadır. Sorularınız için sosyal medya kanallarımızdan biz de size destek vermekteyiz.
  • @ShaNexxx iyiyim hocam sağol sen nasılsın gigafiber bağlandıktan sonra problem yaşadın mı hiç :) aşağıda resmini çektiğim OFDK dağıtım kutusuna kablo takılacak mı takılmayacak mı bunun cevabını arıyorum ama net bir cevap bulamadım TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim dün akşam fark ettim bu kutuya kablo takmamış ekipler ancak Mahalleye boylu boyunca siyah küçük kabloları, kalın kabloları , OFDK dağıtım kutularını takmışlar her apartmanın içine yada dışına gigafiber kutusunuda takmışlar tek cevap bulamadığım soru bu OFDK dağıtım kutusuna kablo takılacak mı ? yoksa kalın kabloları daire şeklinde bu kutuya takmadanda bırakıyorlar mı ? bizim mahallede bu kutuya kablo takılmadığı için mi Gigafiber aktif olmuyor ? bu yüzden mi bekliyoruz acaba boşu boşuna biraz önce merak edip dışarı çıktım 20 adım ilerde bu kutudan bir tane daha var ona da takmamışlar kablo falan.

TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 20 Haziran 2022; 2:30:57 >

• helll_599 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kutulama süreci sonrası aktivasyon veilirken işlem yapılacak. Çalışmalar mahalle genelinde olduğu için süreç uzayabiliyor.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Tamam işte hocam diyorum ya apartmanın içine Gigafiber kutusunu koydu adamlar o küçük siyah kabloyu da gigafiber kutusuna taktılar. Eğer kutulamadan kastın o küçük gigafiber kutusu montajıysa süreç uzadı zaten 53 gün rahat olmuştur. Adamlar gelecek kutuya kablo takacakta bizim hizmet aktif olacak bekle babam bekle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 20 Haziran 2022; 12:22:47 >
    https://turk.net/gigafiber-istiyorum sayfamızdan adresi iletir misiniz? Ekiplerimiz sizinle iletişime geçerek aktivasyon için bilgi iletecekler.

Dediğini yaptım doldurdum hepsini ancak şöyle bir şey var bizim mahallede zaten gigafiber kurulum süreci bitti . Bu gigafiber istiyorum sayfasını kullanan kişiler mahallesine hiç gigafiber gelmemiş insanlar değil mi TürkNet GigaFiber Kurulum Süreci ve Deneyim 

Evet, hem talep olarak adres iletiyorsunuz hem de aktivasyon tamamlanmadığı için kayıt bırakabiliyorsunuz.

tamamdır sağol bıraktım kaydı bizim mahallede sadece ben kayıt bıraktım bakmazlar ki bu kayda bakarlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 20 Haziran 2022; 14:40:7 >
    Her kayıt değerlendiriliyor, merak etmeyin.
  • İlginç bir durum yaşıyorum. Speed test vs. bütün ölçüm siteleri server olarak Erzurum, Diyarbakır ve Ankara'yı seçiyor. Google hava durumu vs. beni Bingöl'de görüyor. Destek kaydı açtım ancak yoğunluk vs. olabilir ondan otomatik öyle seçiyordur el ile seçin denildi. Ama konumum vs. sapıtmaya başladı. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

• ShaNexxx kullanıcısına yanıt

27 Nisan'da bize de kutu takılmıştı, ancak hala gigafiber aşamasına geçemediğimiz için yardımcı olamayacağım ne yazık ki, ama en azından bağlantın aktif. 120mbps olsun 500mbps olsun ne farkeder ki? 30mbps ile sürünüyoruz. dün aksam 9'da gene gitti 2 saat gelmedi!(5 yıldır turk.net kullanıyorum) geldikten sonra dalga dalga dalgalandı disney+ da birşey izletmedi. hayır bu kutu takılmasa halimizden de memnunduk ümidimiz yoktu sokağa kablo mu çekilmiş fiber mi gelmiş umurumuzda değildi. misal kutudan 2 ay önce turknet personeli apartmana kablo çekmeye başlamış daireler için. annem sormuş kimsiniz diye abla internetçiyiz demişler söyledi umursamadım bile(gigafiber geldikten sonra turk.net olduğunu anladım). ancak kutu gelince umursuyorsun ve bekleyiş başlıyor benim gibi durumdan sıkılmış çok fazla forumdaş olmaya başladı. sizin mesajlarınıza baktım 3 günde aktifleşmiş insanın yapısı gereği de bu durumda aklına ona 3 günde gelmiş ben neden 2 aydır bekliyorum sorusu ister istemez geliyor. bu da bir abone olarak yoruyor insanı, sonuçta 3 günde gelen de abone 2 ay bekleyen de abone...

Tavsiye: Turk.net ekiplerine kurulum süreci ile ilgili tavsiyem iş planlarında mümkün ise son iş olarak hatta bölge aktifleştirildiğinde kutulama yapsınlar zira insanlar aydan aya sinirleniyorlar. bunun psikolojik sebeplerininde bir kısmını yukarıda açıkladım.

• PiranhaTR P kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sizi anlıyorum ancak proje ekiplerimiz GigaFiber süreçlerinde sırası ile kablolama kutulama ve aktivasyon yapmaktadır. Aktivasyon süreçleri her bölgede değişiklik gösterdiği için net bilgi maalesef bizim tarafımızdan iletilmemektedir.
  • Dün ben de başvuru yaptım artık. Kimlik vs yükledim 24-48 saat içinde geleceklermiş.

Şöyle bir sıkıntı var, yan binamız kentsel dönüşüme girdiği için bize gelen kabloyu koparmışlar. Dün Türknet ekipleri 20:00 civarı yeni kabloları döşemeye geldi, kabloyu binanın içine kadar getirdiler fakat kutuya takmadan geri gittiler. Bakalım süreç nasıl olacak.

• Merhaba, ekiplerimiz sırası ile işlem yapacaktır. Kentsel dönüşüm için yıkalacak bina bilgisi ekiplerimize iletildi. Gerekli müdahale sağlanacaktır.

İlginize teşekkür ederim , saha ekipleri de ilgililerdi sağolsun biraz muhabbet ettik.

Asıl sorun şu , dün yeni kablolar döşendikten sonra yanımdaki binaya yeni gelen kabloyu kutuya taktılar fakat bizim binaya kabloyu bırakıp gittiler kutuya takmadılar.

Bende abone başvurusu yaptım, ekipler gelirse henüz kablo takılmamış. Süreç uzayacak boş yere

• Kutulama süreci de devam edecektir, ekipler gelmeden önce sizinle iletişime geçecekler. Detayları kendileri ile de paylaşabilirsiniz.

Hocam siz karıştırdınız sanırım.. Benim binamda aylardır kutu mevcut, aylardır da aktifti gigafiber.

Fakat kablo kopunca yeni kablolama yapıldı. Dün turknet saha ekibiyle konusunca da 1-2 saate yeni kablo da takılıp aktif edilecek dendi fakat yan binama sinyal verdiler benim binayı unutup gittiler :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.