Şimdi Ara

TurkNet Destek Burada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
18.357
Cevap
217
Favori
370.430
Tıklama
Giriş
    4013 Mesaj

@turknetdestek

Yapa müşterisi, oyun moduna rağmen yüksek ping testler kablolu.

Bir kontrol edebilir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: f47xfenerli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör TurkNetDestek

Merhaba, ben türk telekomdan vdsl hizmeti almak için aboneliğimin yapa'dan vae'ye geçirilmesini talep ediyorum. Eğer böyle bir şey olmuyorsa aboneliğimi sonlandırmak istiyorum. Abone no: 1161480

|
    |
    Bahsedilenler: TurkNetDestek

|
    |

Asrock Fatal1ty 990Fx - Amd Fx6100 4.2 OC - 8 Gb 1600 Mhz Geil -Nvidia Gtx 670
  • Teğmen
    166 Mesaj
    ALLAH RIZASI İÇİN BİRİSİ baksın artık şu internete 1326529 hiz nolu internetim 20 30 saniyede bir kopuyor sonra geliyor sonra 5 dk da bir tekrar gidiyor yapılan kontrollerde sorun olmadıgı diyor böyle bişeymi var allah aşkına birisi artık baksın 100 lira fatura ödüyoprum sabit ip ALDIK BUNDAN DOLAYI yapma şansı var mıdır?
    |
    |

Asrock Fatal1ty 990Fx - Amd Fx6100 4.2 OC - 8 Gb 1600 Mhz Geil -Nvidia Gtx 670
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj

Hocam yapa olması ne değiştiriyor? Sonuçta pingden iss sorumlu değil mi? Çok iyi altyapınız olsun iss size bağlantıyı dolaştırarak veriyor ise ping yine yükselir.
    |
    |
    kütahyalı_ramazan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Cuma günü Türknete geçiş işlemlerim tamamlandı.Cumartesi günü kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra cgnatda olduğumu farkettim.Öncesinde Ttnet kullanıyordum ve bulunduğum bölgede Cgnat havuzunda değildim.Türknete geçiş yaparken cgnat havuzuna dahil olmayacağım söylenmişti.internet hızımda dalgalanmalar mevcut ve TTnet ile stabil kullandığım iptv ile Türknette donma sorunlarıyla karşılaştım.Destek kaydı oluşturdum çözüm bulunamaz ise tekrardan ttnete geri döneceğim.
    https://turknet2.speedtestcustom.com/result/3a53b990-d7ec-11e9-b00e-cdfce9a31b66

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IStillAlive -- 15 Eylül 2019; 22:10:36 >

Vae de trafik TT den de geçiyor. TT cihazlarında da saha dolabında santalde veya TT türknet arasında ki trafik aktarımlarda yoğunluk varsa TT ile ortak çalışma yapmak gereklidir.

Yapa da ise uçtan uca turknet sorumluluğunda.

Yapa olduğu için sorun tespitini daha kolay yapabilmelerini beklemekteyim

|
    |
    turuncu_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Turknet de hemen hemen çoğu il de (il bazlı olması lazım) cgnat var. Paket 24/3 ise hız normal görünüyor. 35/3 ise ve TT de 24/3 kullanıyor iseniz henüz hızınız 35 e teknik olarak çıkarılmamış olabilir.

IPTV yayıncınızın bulunduğu ülke ile turknet in yurtdışı çıkışı iyi olmayabilir deneme yanılma gerekecektir.

Turknet özelinde değil tüm iss ler için (tekrar ediyorum genel kural turknet özelinde değil) yeniden Churn yapmanız için 3 ay süre geçmesi gerekmektedir. (Ya da istediğiniz iss den sıfır başvuru yapmanız gerek)

Turknet in internet çıkışları İstanbul dan onun için İstanbul dan uzaklaştıkça pinglerde biraz artma görülebiliyor.

Dalgalanma için bir kayıt oluşturup baktırmak lazım. Oim den hız performans konulu

|
    |
    IStillAlive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    paket 35mbit az önce hız testi yaptım 13 çıktı.100 mbite kadar destekleyen pakete geçtim haftasonu olduğu için henüz geçiş olmamış olabilir ama 35mbitlik paketde de 13 mbit hız almam normal gözükmüyor.

Kablolu olarak 15 dk ara ile 3 adet hız testi yapın (wifi kapalı olsun ve turknet in sitesinden olsun)

Bu testlerin linklerini oim den destek kaydı açarak konu ile ilgili notunuzu düşerek bildirin

|
    |
    IStillAlive kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bana geçen günlerde bir mesaj geldi hattınızı aktif altyapımıza dahil ederek yapa'ya geçiriyoruz diye. ancak yapa'ya geçişte santral uzaklığı önemliymiş. sorum şu; benim hattımın yapa santraline olan uzaklığı ne kadar? bir de yapa'ya geçtiğimde hızım artacak mı?
    adres: kulaksız mah. kulaksız yağhanesi aralığı sok. no:9/2 kasımpaşa/ist.
    müşteri no: 1447329
    |
    |

|
    |

Hocam selam,bu islerden pek anlamiyorum malesef.Senin ozelinde herkese de sormus olayim.

Nisan ayinda tt taahhutum bitti ve o gunden bu yana internet kullanmiyorum.Size ustun koru bildigim seyleri yazayim.

Bina 4 senelik,kapi girisinde turk telekom fiber dolabi var.İşin ayrintisi nedir bilmiyorum ama.

Tahmini 2 sene once falan fena olmayan bir hiz alirken tt'dan daha sonra hizi dusurduler.TT merkezde calisan bir arkadasim da bilmemne den bilmemneye gecildi hizlar dusuruldu o yuzden falan demisti(ayrintiyi hatirlamiyorum ne yazik ki ).

Turknet sitesinden hiz sorgulamasi yaptigimda adresim icin 35 mbps saglanabilecegi gosteriyor.Kendi modemim de vdsl bu arada.Tum bu bilgiler isiginda sizce gercekten 35 mbps hiz saglayabilir mi bu iss bana ?

Bir de konu icerigine bakindim biraz da muazzam kotu yorumlar var hem hizmet hem de iletisim konusunda.Yasadigim lokasyon istanbul/kucukcekmece ilcesi.Yani istanbul olmasi avantaj yaratabilir mi diycem ama burada yasayip da sorun yasayanlar da var tonla sanirim.Bu konu hakkinda da birkac fikir paylasirsaniz cok sevinirim.

Tesekkur ederim simdiden.

Ek: Ttnet taahhut bitiminde iptale giden babam telefon sinyalini/hattini da iptal ettirmis.Bu durum icin ekstra bir maliyet cikar mi turknet'te?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heycudder -- 16 Eylül 2019; 4:48:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: kütahyalı_ramazan

• Yarbay
    4013 Mesaj

Kabin in görseli (sol üstte tip kaç olduğu yazar + tip bilgisi) ve modemin tam marka modeli nedir

|
    |
    heycudder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Gaziantep/ŞAHİNBEY Bölgesi için?
    |
    |
    sayın türknet destek. An itibarıyla internetim bağlandı 4.günde. Yalnız vdsl olarak değil adsl olarak gözüküyor. Bunun düzeltilmesini nasıl sağlayacağız. Müşteri no 1455142. Teşekkürler şimdiden. Not: modem tenda v300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay74 -- 16 Eylül 2019; 13:45:52 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

Kabin in görseli (sol üstte tip kaç olduğu yazar + tip bilgisi) ve modemin tam marka modeli nedir

Alıntıları Göster

Hocam cihaz bu sekilde.Ya benim dikkatimi cekmemis ya da yakin zamanda yazmislar bilmiyorum ama ''bina bu cihazdan calismaz,bir ust sokak'' notu dusmusler.Durum bu sekilde.

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/dsl-modem-router/td-w9970/

Modem de bu hocam.

• Onbaşı
    15 Mesaj
    @TurkNetDestek

02.09.2019 tarihinde saat 17:37:24'te 27858914 no'lu Nakil İşlemi destek kaydıyla nakil işlemlerim başlatıldığından beri 14 gün geçmesine rağmen hala internete bağlanıp bir byte'çık bile olsa veri çekmek nasip olmadı. Bu destek kaydında 09.09.2019 tarihinde Talip M. isimli beyefendi nakil işlemlerinin tamamlandığını ve hala internete bağlanamıyorsam destek kaydı açmam söylendi. Bunun üzerine 09.09.2019 tarihinde saat 14:07:30'da 27986327 no'lu destek kaydını açtım. O günden beri otomatik mesajlar, Kübra Y. hanımefendi ve benim mesajlarım arasında kısır bir döngüye girdik. Üç kez Türk Telekom'a açılan (aynı iş emri tekrarlanabiliyor mu bilmiyorum) 2019090900063826210 no'lu iş emri gereği adreste kontrol yapıldığı ve sorun olmadığı iletildi.

Çözüm süresinde eletrikçi çağırarak ankastreden prizime kadar hattı kontrol ettirdim, sıfır aldığım 1000 küsür ₺'lik Asus DSL-AC68U modemimin bozuk olabileceği söylendiğinden yeni bir modem satın aldım, sizin adınıza ilk kuruluma gelen ekibe ulaşarak siz yönlendirmeden gelemeyeceklerini beyan etmeleri üzerine ücreti mukabilinde kendi modemleriyle kontrol ettirdim sonuç değişmedi. En son apartman kapımın dibinde saha dolabı olmasına rağmen hattımın VDSL destekleyemeyebileceği söylenip ADSL olarak yeniden tanımladılar ama dünya gözüyle DSL ışığının yandığını bir kere bile göremedim.

Bu arada Cuma günü üçüncü kez temcit pilavı gibi önüme konulan 2019090900063826210 no'lu iş emrinin üzerine bugün 2019091600064105424 no'lu ikinci bir iş emri açıldı Türk Telekom'a. Evdek çocukların ve eşimin baskıları, gelen kurulum ekibinin okulların açıldığı dönem olduğu için Türk Telekom'un kendi müşterileri haricindeki iş emirlerini işlem yapmadan kapattığını söylemesi üzerine ben de komplo teorileri üretmeye başladım haliyle.

Gerçekten bu kadar aciz misiniz ki Türk Telekom böyle keyfi davranışlar sergileyebiliyor. Hiç yaptırım güzünüz yok mu? Sonuçta siz de Türk Telekom'un müşterisisiniz ve müşteri daima haklıdır.

Çözüm üretmek için farklı alternatifler bakmaya başladım. Türk Telekom'dan tanıdığı olan bir arkadaşıma bana torpil yaptırması için baskı yapıyorum. İlk abone olduğumda da bir buçuk ay internetsiz kalmıştım. Mobil tarifeler kesinlikle yetmiyor, insanın gerçekten psikolojisi bozuluyor.

Biraz uzun bir sitem oldu ama en kısa sürede çözüm bulunmazsa başka alternatifleri deneyeceğim. Umarım en kısa sürede bir çözüm üretebilirsiniz de yollarımızı ayırmak zorunda kalmayız.

İyi çalışmalar.

• Yüzbaşı
    477 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Tüm kullanıcılarımıza buradan elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Bir hatamız varsa telafi etmeye çalışıyorum. Bu olumlu geri dönüşleri almak beni oldukça mutlu ediyor. Çok teşekkür ederim. Her hangi bir sorun yaşamanız durumunda bana nereden ulaşabileceğinizi artık iyi biliyorsunuz. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim

Alıntıları Göster
    Benim üzerime bir adet internet hattı mevcut ikinciyi başka bir adres için almak istiyorum ve iki sorum olacak

1. kendi referansımı kullanabilir miyim 1 aylık ücretsiz kullanım için
    2. İkinci abonelik acılacak yerde internet şu anda bağlı değil kurulum ücreti verilecek mi

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
SEO
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.