Şimdi Ara

Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor. (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.131
Cevap
39
Favori
164.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet hocam birazcık yüksekmiş senin ping

Ben VDSL kullanıyorum sonuçlar daha iyi

Aynı Serverlara ping attım ben de

Konum İstanbul Avrupa

Ethernetle bağlandığınızı varsayıyorum,

Modem nedir acaba?

Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor.

Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 21 Ocak 2021; 16:4:45 >

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

Evet, ethernet ile bağlanıyorum. ZTE ZXHN H298A modelini kullanıyorum. Açıkçası hiç memnun değilim. Speedtest hesabıma girdiğimde ADSL kullanırken yaptığım bir test sonucunu gördüm. Daha da sinirim bozuldu.

• Zoako Z kullanıcısına yanıt

Adsl ile attığınız ping Sakarya-Gebze arası

Fiber ile olan Sakarya-İstanbul Avrupa arası

Ama bilemedim fiber sonuçta,

Bu kadarcık mesafe pek etkilememesi lazım

Pratikte fark edeceğiniz bir sıkıntı oldu mu peki?

Bence de etkilememesi gerekiyor. Normal kullanımda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Wifi üzerinden başka cihazlar bağlandığında da ping değerleri fazla etkilenmiyor. Ancak online oyunlarda eskisinden de yüksek ping değerleri olduğu için oyun oynarken rahat bir kullanım sunmuyor.

İSS ler 50-60 pingleri normal değerlendiriyor hiç ilgilenmiyorlar maalesef,

Sakarya tarafında Telekom üzerinden Türknet fiber kullanan başka arkadaş varsa

Kıyaslama açısından iyi olurdu

Hiç değilse herkeste mi aynı sizde mi farklı görürdük

Ona göre bir fikir alışverişinde bulunurduk

Sakarya'da bırak TurkNet üzerinden fiber alanı, Türk Telekom Fiber altyapıya sahip olan yer daha göremedim. Komşular da bağlatmadı henüz. Başka kullanıcıdan öğrenemiyorum o yüzden.

Valla üstad diyeceğim şu ki

Madem durum böyle

Sen bu nimeti öp başına koy :)

O adsl hızlardan bu noktaya gelmekte büyük mesele

Zamanla düzelir umarım ping değerleri

Tabii ki o hızlardan buralara gelmek hayal gibi Turknet artık Türk Telekom altyapısını kullanarak Fiber internet hizmeti veriyor. 

Ancak madem böyle bir hizmet kullanıyorum, neden diğer kullanıcılar gibi değerlere ulaşamadığımı bilmek istiyorum doğal olarak.

• Fiber sokakta var ama bizim binada yok. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknolojiden_anlıyorumcu

Fiber sokakta var ama bizim binada yok. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz?

iç işleri bakanlığı açık kapıya yaz.

• Vodafone olan yere veriyor mu?
  • Fiberde 4 UP nedir ya şaka mı bu sene 2021
  • jetgil kullanıcısına yanıt
    Zte modem iyidir sorunsuz
    Zte isteyin.netsped kullanıyorum.zte modemim var
  • jetgil kullanıcısına yanıt
    Netspedden zte işte ac çift bant canavar gibi kullanıyorum.
  • parlamenter P kullanıcısına yanıt

Kendi Modem Routerınızı kullanabilirsiniz.

Bu videoda nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalıştım.

• arkadaşlar tplink modemim vardı değiştirttim telekom ekipleri sağolsun yardımcı oldular Zte'nin beyaz modemi geldi.

güleceksiniz ama modemde tıslama sorunu var bildiğiniz yılan tıslaması. yani modeme 5ghz wifi üzerinden bağlanıp tam kapasite bişey indirdiğimde modem indirme süreci boyunca tısssss diye ses çıkarıyor.

• 58zarali 5 kullanıcısına yanıt

Ben Türk Telekom'da aboneyken bahsettiğiniz modem vardı aynen 5GHz'de yükteyken modemden tıslama sesi geliyor. Başta anormal sandım ama biraz bakınca cihazın genel sorunu olduğunu anladım :) Şimdi archer c5v var o tıslamıyor ama zte'nin 5ghz performansı bana daha iyi gelmişti.

Ben de TT FTTH Fiber üzerinden Türknet 100 Mbit alıyorum.

Lokasyonum Eskişehir.

IP adresim de Sakarya çıkıyor, muhtemelen oraya bağlanıyorum.

11ms ping, 111 download, 8 upload alıyorum speedtest - turknet istanbul sunucusundan.

fast.com üzerinden de 11ms ping, 100 download çıkıyor.

Pubg Mobile oynarım arada, kablosuz telefonla ping genelde 60-65 arası geziniyor. Oyun deneyimimi etkileyecek bir sorunla karşılaşmadım şimdilik.

Belki değerlendirmenize faydası olur diye yazmak istedim.

Aşağıdaki testi de akşam 22:24'te kablolu yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybilgin -- 22 Ocak 2021; 2:1:54 >

• ybilgin Y kullanıcısına yanıt

fiber internetiniz ftth mı fttb mi

• semihsahin45 S kullanıcısına yanıt

FTTH kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.