Şimdi Ara

TÜRKLERİN MÜSLÜMANLIĞI MESELESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
2
Favori
16.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu iddia işin dindar tarafı. Diğer tarafta da Araplar bizi seve seve müslüman etti iddiası var. İkisi de yalan dolan.

Ayrıca Türkler müslümanlıkla Talkanda değil muhtemelen çok daha önce karşılaştılar. Çünkü cahiliye dönemi bir çok Arap şiirinde geçiyorlar. Daha ortada Talkan Malkan yok. Muhtemelen Peygamber döneminde de karşılaşmışlardır atalarımızla Araplar.

Bir kaç örnek;

Şemmah bin Darir:" Hey! Kağana benden haber söyleyin. Kış gelince düşün. Soğuğun zarar verdiği küçükleri, ihtiyarları kanatların altına al. Harb ateşi tutuştuğu zaman civcivler horoza tabi olurlar"

Amalles b. Akil:" Başımın tepesi ağardıktan sonra ondan Türkün düşmanlığını, kelerin kinini gördüm"---Burada Türkün düşmanlığı adamlarda deyim olmuş. Eski Türklerde öc alma kültürü çok derindir. Muhtemelen onun Arap toplumu üzerindeki yansıması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 23 Temmuz 2019; 21:51:3 >

• 100 bin hadi 50 bin hadi 20 bin hadi geç 10 bin Türk'ü bir arada bulacaksın bir de 1000 yıl önceki asker toplum diye bahsedilen 10'luk sistemi 600-700 yıl önce bulan ordu disiplinine sahip örgütlü Türk'leri elini kolunu sallaya sallaya tavuk keser gibi kesip din değiştittireceksin.
    Vay babam vay hikayeye gel.
  • Kişinin müslüman olması kendi degerini artirir.. Bana ne oluyor ki çok yüce her şeyimi veren Allah ın kurdugu sisteme isteyerek teslim olmayacakmisim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi olm ya ne savaşı direk müslüman oldular bizimkiler

neyse en azından Türkçü gibi gibi gözüküyor zamanla gerçekleri idrak eder
  • akhenra kullanıcısına yanıt
    Değiştirir

• quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Üff müthiş bir açığımı yakaladın. O artiz diyen ağzına gül lokumu verem.
    [DHTUBE=https://www.youtube.com/watch?v=24MOVUItaoI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 23 Temmuz 2019; 23:17:6 >
  • Türklerin zorla müslüman olması akla mantığa uygun değil, zorlu orta asya coğrafyasında çiğ et yiyen savaş makinesi gibi bir toplumu arabistan çölünde çıplak ayak, kıçında donsuz gelip zorla müslüman yapman mümkün değil muhtemelen propaganda ve siyasetle olmuştur bu iş...
    ayrıca şuan ırk olarak ülkemizin büyük çoğunluğunu oluşturan greko-roman toplumun nasıl müslüman olduğu tam bir muamma
  • Özet pls

• elonardo kullanıcısına yanıt
    Bunu yazdığım tek bir cümle bulamayacağın gibi yazdıklarımın tek birini bile yanlışlayamazsın. Yazıya zaten Türklerin ve Arapların Osman ve Ömer döneminde savaştığını söyleyerek başlıyorum
    Anca ezberlediğiniz safsatalarla, facebookta zırlayan yeni yetme ateistlerin paylaşımlarıyla tarih anlayışı şekillendirirsiniz. Zaman falan değil benim bu konuda takip ettiğim, okuduğum kaynakların onda birine bile vakıf olamayan tipler gelmiş bana Türkçülük ayağı yapıyor. Bana burada vereceğin tek cevap sağdan soldan arakladığın forum bilgileri olur senin.

Okuduğunu anlamıyorsun daha ortamlarda Atatürkçüyüm dersin kim bilecek

• Lan oğlum bari yazının ilk paragrafını okuyun. Bir milletin okumaya bu kadar mı alerjisi olur Herif yazdığımı bile okumamış ileti atmış ona da 2 like gelmiş. Rezillik Pisa testlerinin ortalamasını böyle tipler düşürüyor maalesef. Küçükten beyin kilitlenmesi yaşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 24 Temmuz 2019; 1:15:43 >
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt
  • Ottoman_PoweR kullanıcısına yanıt
    Arap+ savaş+ İslam = Türkler-------> never.

Arap+ İslam+ sevgi= Türkler---------> ııh yok,cık, no

İslam+ Farslar+ propaganda/siyasi-sosyal çıkar = Türkler-----------> YEEEEEEEEEE!!!!
  • elonardo kullanıcısına yanıt
  • high_speed H kullanıcısına yanıt
    Tarihle ilgili bir konuda bana yapıştırılan yaftalar;

1-Türkçüsün

2-İslam düşmanısın

3-İslam savunucususun

Bir karar verin la
  • high_speed H kullanıcısına yanıt
    Benim konumda İslam düşmanlığı yok. Ama İslam düşmanları elbette doluşacak çünkü kuyruklarına bastık biraz
    "Burada yapılan katliam neticesinde olsa olsa ele geçen esirleri zorla müslüman yapmışlardır. Geri kalan Türkleri ırgalayan bir durum değil. Ötükendeki adamı çok gıdıklamaz böyle şeyler.

İslam hakkında zerre kadar bilgisi olmayan, bu dinin nelere yol açacağını ve yapısını bilmeyen, tarihi kısıtlı zekası ile yorumlamaya çalışan, anlamadığı, bilmediği şeyleri "Mıştur, muştur, olsa olsa öyle olmuş olmalı" sanırım diye geçiştiren ve millete tarih dersi vermeye çalışan, kendini kanıtlama çabası içinde sıradan bir ergen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenra -- 24 Temmuz 2019; 8:24:3 >
    Hocam konu çok güzel bilgiler barındırıyor Allah razı olsun paylaştığınız için. Konuyu baltalamaya çalışanlar her zaman her yerde olacaklar maalesef sabırlı davranmışsınız tebrik ediyorum.
    Bizim ülkedeki bu inançsızların İSLAM ile alıp veremedikleri ne var anlayamıyorum, memlekette maymuna tapana saygı var, bu toprakların asıl sahiplerine yok öyle mi_?
    Allah' ın izni ile ölüyü dirilten İsa Aleyhisselam bile, anlamayana anlatamayacağını çok iyi bildiği için oradan uzaklaşmayı uygun görmüştür. Aslında yapılması gereken bu ama internet başında olduğu için istediğini yapan, salyalarını her tarafa akıtabileceğini sanan bu acuzelere karşı durmak gerekiyor.
    Zira bunlara cevap verilmedikçe, mantar gibi her yerden bitip "Çoğunluk" algısını, hissini vermeye bayılıyorlar.
    Siz zaten haklarından gelmişsiniz, o yüzden onları muhatap alarak cevap yazmaya gerek yok, konu için tekrar teşekkürler

• sametcalik24 kullanıcısına yanıt
    Desteğiniz için teşekkürler hocam. Konunun hedef kitlesi zaten doğrusunu öğrenmek isteyenlerdir yoksa hedef, taş kafalı, bilgiye alerjisi olan, ideolojisinin esiri olmuş tiplerin fikirlerini değiştirmek değil. Onlar zaten ömürlerinin sonuna kadar böyle gidecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 24 Temmuz 2019; 12:24:18 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.