Şimdi Ara

Türkiyede oyun sektörü neden gelişmiyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C302EA147

Merak etmeyin onlarada sira gelecek. Hukumetten milli uretime ciddi destek geliyor. Butun alana yayilmasi icin sabir etmek gerekiyor.
    quote:

Orijinalden alinti: RealW

Merak etmeyin onlarada sira gelecek. Hukumetten milli uretime ciddi destek geliyor. Butun alana yayilmasi icin sabir etmek gerekiyor.

14 senede 1 çakma yerli oto prototipi yayınlayanlar oyuna el atıncaya kadar 10 seçim daha geçer rahat .
  • Devlet eliyle oyun yapılmaz buda saçma,üniversitelerdeki eğitimi ve yeterli hocayı ayarlamak gerek önce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alinti: RealW

14 senede 1 çakma yerli oto prototipi yayınlayanlar oyuna el atıncaya kadar 10 seçim daha geçer rahat .

Bildigim kadariyla onun gecikmesi herhngi bir ozel sektorun sahiplenmemesiydi. Eger baslarda bir ozel sektor ustlenseydi simdiye belkide satin almis oluyorduk.

Olacaginin kaniti ise uretilmis ve kullanimda olan obusler, ucaklar, gemiler vs gosterebilirim. Kisa bir surede uretilip hemen kullanima sunuldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abim benim be cevat abim
    Bu mesaja eklenen görseller:

Türkiyede oyun sektörü neden gelişmiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akıllıçoççuk

Ülkenin her derdi bitti bir o kaldı Ayrıca Crytek var türk firması

Crytek türk değil alman firması.
  • Yetkili kişiler çocuk musun ne oyunu gibisinden bir tavır takındığından dolayı

• ABD'de bir üniversitede bilgisayar oyunlarıyla ilgili bir bölüm bile var. Türkiye'de de benzeri bir oluşum şart.

• Diyanet vs.. kurumlarına yatırım yapmak varken ne diye böyle işlere para harcansın ki ha bi de suriyelileri unutmamak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Oyun sektöründe feci paralar dönüyor aslında ama bizimkiler her konuda olduğu gibi oyunlara vergiyi koy gerisine karışma mantığında . Ben bu ülkeden daha 1 tane orijinal kutulu oyun almadım almam da .

Ps4 oyunları indirime girmiş diyorlar 209 lira hala gidiyorum US psn den kardeşlik ile 60-70 liraya alıyorum sonra satıyorum 5 liraya oyun oynuyorum mis gibi .

Oyun yapanlar var ama çoğu mini game tarzında , 3D oyunlar da var ama destek çıkan çok yok .

Bir de biz de hala kaç yaşına geldin oyun mu konuşuyorsun muhabbeti var . Bizim millet her şeyi çok iyi bildiği için her şey de geri bu motor sporlarında da böyle futbolda da alt yapımız eksik her sektörde böyleyiz adam dolandırma dışında .

Break4love adlı üyeye diyecek bir şey yok zaten Avrupa'da yaşayan kebap satan biri Türkiye'ye gelsin de o Atatürk laflarından dolayı bir işlem başlatalım .

Ne bos adamsin Gercektende Ne konusmusum Mustafa kemale ilgili bu forumda soylesem girer farkli platformlarda soylerim bazi yerlerde soyluyorum youtube de falan ama buda beni baglar burdaki kurallara uyuyorum belki senin yasin kadar bu forumdayim

oyun sektorunden bahsettim yillar once insanlari dolandirdigini bahsediyorum sen konuyla alakasis kebapci bilmem ne senin gibi sabahtan aksama kadar pc basinda oturup devlet bize bahmiir demiyorum

• Üniversite olarak cambridge vardı killzone serisini onlar yazıyordu amerikada da vardır mutlaka geliştirici üniversiteler

• Adamını bul, kupon araziyi kap,beleş krediyi çek inşaatı betonu daya cebini doldur

Kim uğraşacak ar-ge bilim teknoloji vs ile

• Wolfteam s2 son silah metin2 joygame felan işte türk firmaları adamlar ne güzel oyunlar yapıyor oyun sektörümüz abd kadar olmasada ondan sonra gelir herhalde karahan felanda var saymadığım yüzlerce online oyun

• Devlet desteği ve teknoloji bir arada

Ayda 150 tl internet ve ftp(Projedeki diğer kişiler ile dosya alışverişi için) ye gidiyor.

Tabiki bilgisayara verilen para,elektrik parası dahil değil.

Bir hayalim için ayda 350tl ye yakın para çıkıyor ailemden,7 ay sonra bilgisayarın taksiti bitince 150 ye düşecek diye umuyorum

Dipnot:16 yaşındayım(dalga geçebilirsiniz,artık etki etmiyor),o yüzden ailemden çıkıyor yazdım

Tabiki harçlıklardan biriktirebildiğim kadarını ben ödemeye çalışıyorum,o da ayda 75 tl yi geçmiyor

• Joygame'in oyunları kendisinin yapmadığını,2 gram metin olan oyunları Türkçeye çevirdiğini biliyorsunuz değilmi?

Joygame settings yazısının ayarlar olduğunu bilmeyecek yaştaki kitleye hitap edip(Wolfteam dan bahsedersek,minecraft'ı yasaklamaya çalışan zihniyetin bunu da yasaklaması gerekir),ailelerin parasını oyun içi satılan eşyalarla sömüren,paragöz bir şirket.

• ''Ayet okunmuş fasulye'' deneyine ödül veren zihniyet olduğu sürece hiçbir sektörde başarılı olamayız ve o destek de gelmez devletten.
  • Valla adamlar yapıyor bende imrenerek çatır çatır oynuyorum. Bizimkiler de yapsın çatır çatır bizimkilerin oyunlarını oynayayım. Gidip 2d oyun yapıp övünenler var

• Oyun gelistirmek kolay degil.
    Güçlü bir ekip kurman gerek.

Buyuk firmalarda ancak bu kadar sermaye var.
    Firmalar buna niyetlense bile.
    Ekipde ki bireylerin profosyonel olmasi gerek.
    Hadi ondan da bulduk desek bile.

Bu kez bir grafikciye 30.000 tl maas vermek firmanin zoruna gidiyor.
    Tutup en yuksek 10bin tl veriyorlar.
    Yazilimci da dogal olarak yurt disini tercih ediyor.
    yurt disinda suan kuzenim 40.bin tl maas ile bilg muh. Yapiyor.

Simdi adama sirf turkiyede diye 40bin yerine 10bin teklif etmek sacmalamak olur.

Bu yuzden ulkemiz de istedigin kadar destek olursa olsun oyun gelistirmek bir ütopya olarak kalır.

Ne zaman ki insanları sömürmeyen sirketler ve yoneticiler olursa o zaman bir seyleri yapmaya başlarız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye de oyuncular korsan oyun kullanmaya zorlanıyor. Aral ve diğer tekno marketlere Soruşturma açıldı ama sonuç ne oldu bilinmiyor.
  • Daha internete giremiyoz adam oyun diyor
  • Maslow'un ihtiyaçlar piramidi bunu güzel bir şekilde açıklıyor. Şu an ikinci basamakta olduğumuz için bunlara vakit ayıramıyoruz.

Türkiyede oyun sektörü neden gelişmiyor ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.