Şimdi Ara

Turkiye'ye cok uzuluyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Em çok güzel korktuğunuz şeyden bahsedelim. Eğer ülkenin bu rezil halde olmasında sizin ailenizin bir gram katkısı varsa hakkımız haram zıkkım olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim kendi ülkemizin malı olan efes biraları kendi ülkemizde 7-8tl den satılırken almanya da 1-2tl den satılıyor bu bile ülkenin ne halde olduğuna açık bir göstergedir bence.
  • artık tam manası, yaşamak istemek bence bu ülkeden ayrılmak istemenin nedeni birçok insanda böyledir. . bir yaşam dileyebilmek, birilerinin sıfat biçmediği, kimsenin ayrıştırmadığı, kimsenin kesmeye çalışmadığı, kimsenin zulmetmediği, insanca alıp verilen bir nefes dileyebilmek. bu topraklar yaşam vadetmiyor insanına, bu kader hiç değişmiyor. insan gitmek istiyor, hırlının hırsızın çaldığı hakkına, bencilin çıkarı için çıkarttığı kavgaya, elindeki makamı silaha dönüştürüp seni avlayışına değil yaşama kafa yormak istiyor, en büyük hayali sevdiklerinin etrafında toplanacağı bir masa kurmak olsun istiyor, bir yerlerde bir yaşam bulmak istiyor. bu kadar zor olmayan, bu kadar elinden alınmayan.

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben sizin gibi veri uydurmuyorum bak orda resmî bir araştırmanın YILLARA göre verisi var, sende uyduruk kanıtsız veri yazacağına araştır bul yayınla !
    Dip not bitmemiş yılın verisi olmaz önce bunu öğren

Buyur o zaman 2016 yılı verisini paylaş.

Veya ben paylaşayım . 2016 yılında asgari ücretli birisi 3250 gr ekmek alabiliyor .

Hani veri?
    Hadi doğru diyelim 17 yıldır ülkeyi tek başına yönetip 15 yıl boyunca kötü veriye sahip olup son yıl daha iyi bir veri yapmak sence başarımıdır!

Hatta sana şöyle bir veri vereyim

İstanbul halk ekmeğinde insan eli değmemiş tertemiz ortamda üretilen 300 gr ekmeğin fiyatı 0.75 kuruş. 2016 yılında asgari ücret 1300 TL / 0.25 Kuruş(100 gr) = 5200 birim ekmek oluyor . Yani 2002 yılının neredeyse 2 katı.

http://www.ihe.istanbul/urunfiyatlistesi

Yav he he Hakkari'deki adamda İstanbul'a ekmek almaya gelecek dimi
    Ya ciddi bir paylaşımın varsa paylaş boş laf kalabalığı yapıyorsun Türkiye istanbuldan mı ibaret sanıyorsun.

http://www.hakkarihabertv.com/ekmek-fiyati-yeniden-belirlendi-13114h.htm

Hakkaride asgari ücretli bir kişi 4333 birim ekmek alabiliyor.

Haber tarihi 09.07.2013 hesap tarihi 19.08.2017 adam 2017 de kazandığıyla 2013 de ne kadar alınırı hesaplayıp utanmadan veri diye sunuyor

Yav he Heeee
    Onuda yanlış hesaplamış ekmek o tarihte 0,75*4333=3249,75 yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 19 Eylül 2017; 16:23:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beğenmeyen başka yere gidebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

beğenmeyen başka yere gidebilir.

He, kafa bu yani. Beğenmeyen başka yere gitsin?

Şu icraat yerine bu yapılsın, şu yapılmasın, eğitim sistemi iyileştirilsin, Wikipedia açılsın, her şeyden TRT vergisi alınmasın, kendime bile bakamazken vergimle askerlik çağında olduğu halde memleketini bırakıp Türkiye'de plajlarda gezen Suriyelilere bakılmasın diye kimse fikir beyan etmesin, eleştirmesin.

Herkes kuzu kuzu, çoluk çocuğunun rızkından vergisini versin ama o vergiyle hükümetin ne yapacağı konusunda istekte bulunamasın.

Bu mudur anlayışınız?

TRT'de bile bir ölçüde hükümetin kötü icraatlarının eleştirilebildiği, en koyu DYP'linin Tansu Çiller'e, en koyu ANAP'lının Turgut Özal verip veriştirdiği, bunu yaparken başıma bir iş gelir mi, işimden olur muyum, dayak yer miyim, işgüzar savcının biri bana dava açar mı korkusunun aklının ucundan geçmediği yılları kaçırmışsınız.

• Ülkesini sevmeyen, beğenmeyen çeker gider, kimse kimseyi zorla tutmuyor.
    Türk olduğum ve Türkiye'de yaşadığım için son derece mutluyum, huzurluyum, gururluyum. Son dönemde hükümete karşı son derece manasız, gereksiz ve düşmanca tutum sergileyen şahıslar türedi. Ortadoğudaki iç savaşa sürüklenen her ülkede bu yapıldı. Saddam kötü, devirin, Kaddafi kötü devirin, Mursi kötü devirin, Esed kötü, devirin.. Her ülke kendi kaderini yaşar. Bizde de Gezi olayları maskesi altında park ve ağaç adı altında hükümete ve iktidar partisine hunharca saldırıldı, hırsız denildi, diktatör denildi. Belki cumhurbaşkanını sevmeyebilirsiniz hatta nefret edebilirsiniz ama şu sözüne asla itiraz edemezsiniz: Bizim burdan başka vatanımız yok! Bu topraklar bizimdir, yüzbinlerce şehidin kanıyla sulanmış topraklar her bir Türk evladı için kutsaldır. Bizi içten yıkmak ve sarsmak isteyen zalimlerin oyununa gelmeyin, uyanık olun. Basın yoluyla, sosyal medya yoluyla yol alabileceklerine sanacak kadar aciz durumda olanlar var fakat bilerek yada bilmeyerek bu sinsi düşmanlara destek olan prim verenlerde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Ülkesini sevmeyen, beğenmeyen çeker gider, kimse kimseyi zorla tutmuyor.
    Türk olduğum ve Türkiye'de yaşadığım için son derece mutluyum, huzurluyum, gururluyum. Son dönemde hükümete karşı son derece manasız, gereksiz ve düşmanca tutum sergileyen şahıslar türedi. Ortadoğudaki iç savaşa sürüklenen her ülkede bu yapıldı. Saddam kötü, devirin, Kaddafi kötü devirin, Mursi kötü devirin, Esed kötü, devirin.. Her ülke kendi kaderini yaşar. Bizde de Gezi olayları maskesi altında park ve ağaç adı altında hükümete ve iktidar partisine hunharca saldırıldı, hırsız denildi, diktatör denildi. Belki cumhurbaşkanını sevmeyebilirsiniz hatta nefret edebilirsiniz ama şu sözüne asla itiraz edemezsiniz: Bizim burdan başka vatanımız yok! Bu topraklar bizimdir, yüzbinlerce şehidin kanıyla sulanmış topraklar her bir Türk evladı için kutsaldır. Bizi içten yıkmak ve sarsmak isteyen zalimlerin oyununa gelmeyin, uyanık olun. Basın yoluyla, sosyal medya yoluyla yol alabileceklerine sanacak kadar aciz durumda olanlar var fakat bilerek yada bilmeyerek bu sinsi düşmanlara destek olan prim verenlerde var.

ülkeye değil hükümete eleştiriler var. işinize geldiği saptırmayın, kendinizce şark kurnazlığı yapmayın

• yazdıklarına katılıyorum fakat inan ki bizden daha beter durumda ülkeler var özellikle asyada..
    Ben geçenlerde Hindistan ve Nepalde bulundum ülkeye dönünce ne kadar gelişmiş olduğumuzu anladım onlara nazaran.
    Durumlar kötü de olsa Canım Vatanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SBK

quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

beğenmeyen başka yere gidebilir.

He, kafa bu yani. Beğenmeyen başka yere gitsin?

Şu icraat yerine bu yapılsın, şu yapılmasın, eğitim sistemi iyileştirilsin, Wikipedia açılsın, her şeyden TRT vergisi alınmasın, kendime bile bakamazken vergimle askerlik çağında olduğu halde memleketini bırakıp Türkiye'de plajlarda gezen Suriyelilere bakılmasın diye kimse fikir beyan etmesin, eleştirmesin.

Herkes kuzu kuzu, çoluk çocuğunun rızkından vergisini versin ama o vergiyle hükümetin ne yapacağı konusunda istekte bulunamasın.

Bu mudur anlayışınız?

TRT'de bile bir ölçüde hükümetin kötü icraatlarının eleştirilebildiği, en koyu DYP'linin Tansu Çiller'e, en koyu ANAP'lının Turgut Özal verip veriştirdiği, bunu yaparken başıma bir iş gelir mi, işimden olur muyum, dayak yer miyim, işgüzar savcının biri bana dava açar mı korkusunun aklının ucundan geçmediği yılları kaçırmışsınız.

he canım he müthiş dönemlerimiz vardı kaçırdık hepsini şimdi konuşmamız bile yasak olan dönemdeyiz. vay halimize..

• quote:

quote:

quote:

Evet daha önce 1 maaşla bir bilezik alnıyordu, et de süt de bilimum diğer erzakda çok rahat alınıyor ve üstüne para biriktiriyordu, ta ki senin şakşakçılık yaptıkların iktidara gelene kadar!

Yav he he

2001 yılında asgari ücretle 320 litre süt alabiliyordun. Şimdi 700 litre alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 488 adet ekmek alabiliyordun şimdi 1400 adet alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 7 kilo et alabiliyordun şimdi 36 kilo et alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 122 litre benzin alabiliyordun şimdi 285 litre alabiliyorsun

Daha sayayım mı?

Söyle bakayım şimdi et ve süt alabiliyor muymuşsun ?

Neden 2001 deprem olmuş ekonomi çökmüş devalüasyon, vergi üstüne vergi zam üstüne zam yapılmış yılı baz alıyorsun. git o veriyi al sonra 15 yıl boyunca yaptıklarını sayma son yıl CHP nin zoru ile asgari ücreti 1300 tl çıkar sonrada sanki asgari ücret hep o değerlerdeymiş gibi git o veriyi al! Yav he he... benim yazımda 2001 de onlar oluyırdu yazısını göster bakalım
    Okuduğunu anlamadan cevap veriyorsun . Çok istiyorsan al sana hergün almak zorunda olduğun ekmek karşılaştırması hem de ülkenin en kötü yılı ile en iyi! Yılı karşılaştırması Turkiye'ye cok uzuluyorum

15 yılda chp nin asgari ücrete extra 100 lira katkısı olmuş nimetten bunu mu sayıyorsun.1996-97-98-99-00 yıllarına ait verileri kıyaslayalım mı dilersen kaç paraya ne alıyormuşsun et-süt-araba vs herşey olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 20 Eylül 2017; 13:55:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

quote:

quote:

Evet daha önce 1 maaşla bir bilezik alnıyordu, et de süt de bilimum diğer erzakda çok rahat alınıyor ve üstüne para biriktiriyordu, ta ki senin şakşakçılık yaptıkların iktidara gelene kadar!

Yav he he

2001 yılında asgari ücretle 320 litre süt alabiliyordun. Şimdi 700 litre alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 488 adet ekmek alabiliyordun şimdi 1400 adet alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 7 kilo et alabiliyordun şimdi 36 kilo et alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 122 litre benzin alabiliyordun şimdi 285 litre alabiliyorsun

Daha sayayım mı?

Söyle bakayım şimdi et ve süt alabiliyor muymuşsun ?

Neden 2001 deprem olmuş ekonomi çökmüş devalüasyon, vergi üstüne vergi zam üstüne zam yapılmış yılı baz alıyorsun. git o veriyi al sonra 15 yıl boyunca yaptıklarını sayma son yıl CHP nin zoru ile asgari ücreti 1300 tl çıkar sonrada sanki asgari ücret hep o değerlerdeymiş gibi git o veriyi al! Yav he he... benim yazımda 2001 de onlar oluyırdu yazısını göster bakalım
    Okuduğunu anlamadan cevap veriyorsun . Çok istiyorsan al sana hergün almak zorunda olduğun ekmek karşılaştırması hem de ülkenin en kötü yılı ile en iyi! Yılı karşılaştırması Turkiye'ye cok uzuluyorum

15 yılda chp nin asgari ücrete extra 100 lira katkısı olmuş nimetten bunu mu sayıyorsun.1996-97-98-99-00 yıllarına ait verileri kıyaslayalım mı dilersen kaç paraya ne alıyormuşsun et-süt-araba vs herşey olabilir..

Nooldu o olmadı bu bu olmadı şu ilkokul bebesi gibi sidik mi yarıştıracağız, hesap ortada varsa yorum alalım yoksa gölge etmeyelim

• pelstina kullanıcısına yanıt
    Hayırdır ülkenin adı akepe cumhuriyeti oldu da biz mi kaçırdık, daha ülke ile hükümet kavramını ayıramayanlar kalkmış uzun uzun yorum yapıyor, o zaman sana şunu soruyorum, daha önceki hükümetleri sevmediğin için buna oy verdin ve iktidar yaptın. Peki önceli hükümetler zamanında neden defolup gitmedin de şimdi bunu salık veriyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: SBK

quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Ülkesini sevmeyen, beğenmeyen çeker gider, kimse kimseyi zorla tutmuyor.

ülkeye değil hükümete eleştiriler var. işinize geldiği saptırmayın, kendinizce şark kurnazlığı yapmayın

Kimin şark kurnazı olduğu ayan beyan ortada.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Evet şuan muhalif olan kaç gazeteci içerde haberin varmı khk ile haksız işten atılanları saymıyorum bile, sıkıyorsa çık dışarı hükümeti eleştiren ne olursa olsun bir pankart aç bakalım başına neler gelecek. Sizler nasıl trolsünüz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye artık muz cumhuriyetinide aştı resmen korku imparatorluğu oldu. Ama çoğu yandaş ve ahaber izleyicisi deve kuşu misali başı toprağa gömülü görmüyor duymuyor konuşmuyorlar
    Ek: Twitter'dan basit bir twitten kaç kişi hakkında soruşturma açıldığını araştır, Twitter ve YouTube erişimin engellendiğini hatırla. Önceki hükümetlerin yanlışları bile bunların yanında Sütten çıkmış kaşık gibi kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 19 Eylül 2017; 20:22:59 >
  • Ülkenin gelecei zaten dış güçler tarafından çizilmiş durumda, artık bizim için sadece rollerimizi oynamak ve kukla olmak kalmış. Siyasiler ceplerini doldurmanın peşinteler. O koltuklarda oturacakları kısa süre boyunca ne kadar parayı ceplerine indirseler onlar için kar. Atatürk'ün ülkemizde oluşturduğu vatanseverlik eğitim kanallarında yok edildi ve kimse vaanıının bu konudaki yitikliği hususunda bir çaba göstermiyor ne yazık ki.
    Eskiden 5TL ye aldığımız tişört şimdi 17TL olmuş durumda, ihracat neredeyse sıfıra yaklaştı, tarımın ve hayvancılığın durumu içleracısı.. Devrim şart...
  • Arkadaşlar birincisi kimse bizi kıskanmıyor.
    Belki belli çıkışlarımızdan ve planlarımızdan rahatsız oluyorlardır ki bu doğrudur.
    Pkk, Fetö ve diğer oluşumları sonuna kadar destekliyorlardır. Burası doğrudur ve en kirli biçimde bize saldırıyorlar. Dostumuz da değiller her şey çıkar üzerine zaten Dünyada. Pembe masallara gerek yok.

Tüm bunlarında yanında ticaretimizin yüzde 60 oranı Avrupayla yapılıyor.
    Adamların bizime olan ticareti yüzde 4 oranında. Bu ihracat olarak ele alınan rakamlar.

Devlet olmanın karşılığı zaten rakibinin ve düşmanlarının olmasıdır. Güçlü olursanız size ne yapabilirler ki. Yeter ki adamlara gücünüzü, bieikiminizi gösterin ve kendinize bağlayın.

Bizim asıl meselemiz eğitim, üretim, sorgulayan nesiller, adalet ve ahlaktır.

Adam diyor yolsuzluk var. Bu yolsuzluğu yapan Marsta yaşamıyor. En altta en üste zincir devam ediyor. Zincirin halkaları buna dirense kopacak yol bulamayacak ama herkesin düşünce tarzı kısa yoldan köşeyi dönüp rahat yaşamak.

Savaş zamanı hurdalıkta Honda gibi kurulmuş firmalarımız mı var.

Yoksa bir garajda işletim sistemi yazmış gençlerimiz mi ?

Ya da hayatını binlerce başarısız denemeye adamış bilim adamlarımız mı ?

Bunları sonuna kadar destekleyen ve kucak açan torpilin az olduğu, haklıya hakkını, çalışana ödülünü vere bir devlet geleneğimiz olmazsa bir arpa boyu yol alamayız.

Biz hangi malzeme ile rahat yaşamanın hayalini kuruyoruz.

Biz ne için çabalıyoruz da karşılığında beklentimiz bu kadar yüksek.

Bakın toplumlar kendilerini yansıtan yönetimler tarafından yönetilir.

Başına en dürüst lider bile gelse sen toplum olarak değişim istemiyorsan nafile.

Örneğin; Neden yolda yürüyen yayaya yol verilmez.
    Neden trafikte diğer sürücülere saygı duyulmaz.
    Neden çöpler yere atılır, otobüste yüksek sesle konuşulur, komşulara kaba davranılır ve bizi biz yapan değerler hep es geçilir.
    Bizim bunları yapmamız için çok mu para kazanmamız lazım. Anahtar para mıdır ?

Değil arkadaşlar değil. Biz sigaraya verdiğimiz parayı kitaba vermeyiz. Biz iddiaya şuna buna verdiğimiz parayı müziğe, spora harcamayız.

Siyasete yorduğumuz kafayı bilime, araştırmaya, okumaya, ilimle meşguliyete vermeyiz.

Sonra da Hz Ömerin adaleti, Fatihin ileri görüşlülüğünü, Atatürkün atılımlarını yapan insanlar isteriz.

Tamam da biz onların bıraktığı değerlere sahip çıkaracak seviyeye geldik mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER64 -- 19 Eylül 2017; 17:8:30 >

• quote:

Evet şuan muhalif olan kaç gazeteci içerde haberin varmı khk ile haksız işten atılanları saymıyorum bile, sıkıyorsa çık dışarı hükümeti eleştiren ne olursa olsun bir pankart aç bakalım başına neler gelecek. Sizler nasıl trolsünüz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye artık muz cumhuriyetinide aştı resmen korku imparatorluğu oldu. Ama çoğu yandaş ve ahaber izleyicisi deve kuşu misali başı toprağa gömülü görmüyor duymuyor konuşmuyorlar
    Ek: Twitter'dan basit bir twitten kaç kişi hakkında soruşturma açıldığını araştır, Twitter ve YouTube erişimin engellendiğini hatırla. Önceki hükümetlerin yanlışları bile bunların yanında Sudan çıkmış kaşık gibi kalır

muhalif mi terör eylemcisi mi? bir ton medya var her gün muhalif yazılar yazan. bir biziz zaten kör. sizler hep doğruları görüyorsunuz. doğruları gördüğünüzden 50 milyar doları içlerken sesleri çıkmıyordu. bombaların patladığı zamanlarda gazeteciler ve bazı şeylerin üzerine giden bakanlar uçurulmadı.
    Almanyanın da dediği gibi, türkiye kendi başına buyruk olmaya başladı. biz dediğimiz gibi hareket etmiyor.
    e tabii içerideki almanlar olarak sizlerinde karşı durmanız lazım bazı şeylere..

• Ülkenin içinde bulunduğu durum tamamen vatandaşlar ile alakalı durumu özetlemek gerekirse şöyle bir malum partiye oy veren ve ölümüne savunan aktrol lere bakın, dersin ki bu tiplere rağmen yine iyi durumdayız, ülkede ister kamu kurum ve kuruluşlarında ister devlet kurumlarında ister siyaset te liyakata gerek yok sadece malum partiden olman ve malum kişiye biat etmen yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Birincisi ben senden rahat bir 10 yaş büyüğümdür

İkincisi ben bu toprakları ölümüne seviyorum ve bu topraklarda mutlu huzurlu ve ferah bir hayat yaşamak istiyorum.

Sen de dahil gençlerin de uğradığı haksızlıklara seyirci kalmamak istiyorum.

Ben sürekli yurtdışı ile bağlantıları olan birisiyim.

Daha yeni yazdım. İki ay staj karşılığı 20 bin dolardan fazla para alan üniversite öğrencisi tanıyorum. (Çocuk Türk)
    Mezun olur olmaz 6000 isviçre frankı maaşla iş bulan turizm mezunu çocuk tanıyorum.

Ben sen de bu paraları al istiyorum. Gençler derhal refaha kavuşsun kafaları rahatlasın. Yuvalarını kursun. Kaynaklar yandaşlara değil sizlere ve doğru yerlere yönlensin istiyorum.

Olay bundan ibaret.

Ağzınıza sağlık.

Karşı argümanı getiren kişiler bugünleri hayal dahi edemeyen tabirimi maruz görün adam yerine konmamış kişilerdi. Adam kendisi için daha iyi bir hayatın olabileceği nden dahi habersiz. Yazık. Sizin gibi zihniyetler yüzünden herkes bu sefil hayatı yaşamak zorunda kalıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.