Şimdi Ara

Turkiye'ye cok uzuluyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemsinan

Birincisi ben senden rahat bir 10 yaş büyüğümdür

İkincisi ben bu toprakları ölümüne seviyorum ve bu topraklarda mutlu huzurlu ve ferah bir hayat yaşamak istiyorum.

Sen de dahil gençlerin de uğradığı haksızlıklara seyirci kalmamak istiyorum.

Ben sürekli yurtdışı ile bağlantıları olan birisiyim.

Daha yeni yazdım. İki ay staj karşılığı 20 bin dolardan fazla para alan üniversite öğrencisi tanıyorum. (Çocuk Türk)
    Mezun olur olmaz 6000 isviçre frankı maaşla iş bulan turizm mezunu çocuk tanıyorum.

Ben sen de bu paraları al istiyorum. Gençler derhal refaha kavuşsun kafaları rahatlasın. Yuvalarını kursun. Kaynaklar yandaşlara değil sizlere ve doğru yerlere yönlensin istiyorum.

Olay bundan ibaret.

Biz de istiyoruz ve bu milletin insanı olduğuna inanan herkes bunu ister ama istemek başarmanın yarısıdır derler iyi güzel peki kalan yarısı ne oluyor o da iş yapmak çalışmak mücadele etmek ülke için demek bayrak için demek peki bu ülke yüzde 5 yüzde 3 büyüyor diye orada burada yazılıyor ki bunu OECD bile doğruluyor ama sen Almanya ABD Japonya gibi standartlar istiyorsan yüzde 50 50 diye büyüme gerçekleştirmen lazım ki bu teorik olarak uzay üssünde çalışma gerektirir pratikte ise bunu almak imkansızdır o yüzden bizim ülkenin insanı da ortada kalitesi de ortada sen Almanya 'nın elinde sattığı araç fabrikaları ve markaları al bakalım ne kalıyor geriye al sana Türkiye 'nin 1.5 2 katı ülke kalır geriye o yüzden adam sanayi de fabrikalaşma da robotlaşma da aşmışlar olayı artık biz 20 mi 50 mi 100 sene mi diyeyim durmadan çalışmak lazım ülkemize inanmak mücadele etmek lazım ki bir şeyler olsun ama oturduğumuz yerden maalesef olmuyor olmaz da elde ki malzemeye göre konuşalım artık Almanya şöyle ABD böyle demekle hiçbir şey değiştiremeyeceğiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: V2

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Bu kadar uzun yazmaya gerek yoktu.3 tane šey deseniz bile yeterliydi...

Egitim
    Her seyin pahali olmasi(Mazot ve benzinden tut Et e kadar.)
    Issizlik

Turkiye vatandasi bu yillar cehennemi yasiyor.

Bu yıllar derken daha önce et içindemi boğuluyorduk geçin bunları..

Eskiside kotu yeni turkiyede kotu. Partizanlara bunu kabul ettiremiyorsun tabi.

Bazisina sorsan eskiden bur almanyaydik ama akp bozdu herseyi, digerine sorsak ulke super ekonomi cok iyi, temel besin maddesi olan etin 50-60 liraya satilmasinda hicbir problem yok. Yemin ederim et fiyatlari bak almanyayi birak guney afrikada bile bu kadar yuksek olsa isyan cikar. Dunyadaki en temel besin maddesi olan eti sadece zenginler yiyebiliyor. Gidin milletin camur attigi arap ulkelerine bakin, cine bakin, istesiginiz her yere bakin birkac afrika ulkesi haric boyle rezillik goremezsiniz.

Eski Türkiye yok artık yeni Türkiye var ve sokaklardaki arabalar yeteri kadar açıklıyor gözün görmüyorsa diyecek bir şey yok ve bana sakın millet borç içinde alıyor millette para yok diyorsan hükümet kötüleyenlerden hiçbir farkın olmadığını düşünür geçerim.. AKP 'den önce hiç kurban kesemedik karın tokluğuna yaşıyorduk 2005 2006 yıllarından beri 2 koç ve bir kez danaya girebildik çok şükür ben sokaklardaki araçların modellerine de bakıyorum ve hayatımızın nasıl değiştiğine de ve bir işsiz öğrenci 30 lu yaşlar da biri olarak bunu söylüyorum.. Kimse boşuna ağlamasın 3 k kredi kartı borcumuz var ama 2000 yılından beri hep kart borcumuz vardır ama hepte o borcu kapatabilen biriyiz ve üstüne 30 k dan fazla kredi çekip kapatabilmiş bir aileyiz.. Kendimde de görüyorum sokağa çıkıp insanlara bakarakta o yüzden eski Türkiye yok olduğunu umarım bir gün sizler de kabullenirsiniz..

Sokataki arabalar mi acikliyor? Kusura bakma ama kardeşim vizyonunun ne kadar dar olduğu dünyadan haberin olmadığı mesajının her kelimesinden belli. İyiyiz demekle herşey güzel olsa keşke, belki ülkeni koruduğunu düşünüyorsun bu şekilde ama boşa çaba. Olaylara objektif bakıp bazı gerçekleri kabul etseydiniz şu an çok daha güzel bir ülkede yaşayabilirdik.

Sokakta arabanin fazla görünmesinin nedeni bizim şehirlerde bütün binaların çok dar alanda sıkıştırılması alt yapı eksikliği. Yoksa araba maraba çok değil Türkiye'de. Amerika'da 10 kişiye 8 araba düşerken Türkiyede 10 kişiye 2 araba düşüyor. (O iki arabada genelde dandik 1.2 motor araclar) Kendinizi kandırmayın.

Ben ABD ile Türkiye 'yi karşılaştırmıyorum eski Türkiye ile yeni Türkiye 'yi karşılaştırıyorum arabadan çıkarım insanların ceplerine bakarım cep telefonları herkes birbiri ile yarışır olmuş yani nereye bakarsam bakayım sen görmemek için çabalıyorsan yapacak bir şey yok..

Yunanistanla falan karşılaştırırsan daha iyi olur yada benzer ülkelerle... Yunanistan'da 1000 kişiye düşen otomobil sayısı Türkiye'de 1000 kişiye düşen otomobil sayısının 3-4 katıdır

Gerçi Yunanistan borç batağında aynı bizim gibi ama bu borç parayla yiyip-içip gezip-tozup sevişiyorlar

Bizde Yunanistan gibi borç batağındayız ama Yunanlılar gibi yiyip-içemiyor gezip-tozamıyoruzda, milletin yani Suriyelilerin veya 8-10 çocuk doğuranların çocuklarına bakıyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    E tamam ben gelir dağılımı düzelsin

Feto menzil bilmemne palazlanacağına tüm gençler palazlansın diyorum.

Almanların hizasına çıkamadık tamam ama mevcudun paylaşımı da çok kötü.

Ülkeye yaysak paylaşımı yüzde 20nin üstünde genç işsizliği olur mu

Doğru eleştirilere doğru demeye başlayın artık

Kendi iyiliğiniz için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herşeyin hayırlısı inşallah daha güzel günlere kavuşuruz ama zor gibi...
  • Üzülmüyorum çünkü değişecek birşey yok Türk milleti geliştiren,üreten bir topluluk değil dünyaya katkısı olan bir topluluk değil. beğenmedi araplardan farkı yok türkiyenin ve türklerin alınmaca gücenmece yok gerçeğe gerçek

Ülkeler layık oldukları hükümeti alırlar.Aristoles.

Herneyse vur saza gitara patlat bir macera

• Türkiye son 30 yılın en büyük kazıklarından birini yedi,bundan kimse bahsetmemiş.
    AB,mültecilerin Türkiye'de barınması karşılığında vereceği milyarlarca euro'dan çok az bir kısmını verdiği gibi vize serbesliğini red etti.
    Ne parayı alabildik ne de vizeyi,bonus olarak ülkemize çalışmadan tüketen 5 milyon suriyeli mülteci kaldı.
    Bir devlet düşünün 6 ayda bir kandırılan,akaryakıt fiyatları fahiş,gıda fiyatları el yakan...
  • yav akpnin ne suçu var Allah ediy Allah
  • Siz kendinize üzülün. Derdinizin ne olduğu malum.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Çok boş adamsın.
  • Parklar bahçeler leş

• Ülke yaşanmaz bir hal aldı.
    İşsizlik.
    Genç nüfusun gelecek kaygısı ve geleceğe umutsuz bakma.
    Gelir dağılımındaki eşitsizlikler.
    Milyonlarca GSS'li.
    Milyonlarca sigortasız çalışan işçi.
    İnsanların geçim sıkıntısı ve kötü giden ekonomi.
    Her şeye sürekli zam gelmesi her şeyin ateş pahası olması.
    Euro ve doların gidişatı.
    Dış borçlar ve bütçe açığı.
    Vergilerin altında ezilen vatandaş.
    Gününü kurtarmaya çalışan esnaf.
    Geçim sıkıntısı çeken köylü.
    Bitik eğitim sistemi.
    Çökmüş adalet.
    Güven duyulmayan hukuk.
    Eleştiriye kapalı insanlar.
    Çalışmayan meclis.
    KHK ile yönetilen ülke.
    Dünyadan bi haber millet.
    1.5 yıldır OHAL ile yönetilen ülke.
    Çağ dışı yeni müfredat.
    Yandaş medya.
    Terör.
    vs.
    vs.
    Yani ülkede düzgün olan bir şey yok ekonomiden tutun hukuka kadar her şeyi bitik ve bunca olayı görmezden gelen sürekli batının bizi kıskandığı zanneden aptal güruh varken zaten bu ülkeden hiçbir şey beklemeyin.Böyle saça böyle tarak.İnsanlar her şeye alıştı hissizleşti.Kimsenin olaylara sesi çıkmıyor.Herkes kuzu gibi itaatkar.Çünkü en ufak bir karşıt görüşte ya terörist ilan ediliyorsun ya FETÖ'cü.Üstelik böylesine hadsiz bir suçlamayı yapanlar ise yıllarca cemaatin kıçını yalayan AKP'li tayfa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 18 Eylül 2017; 23:9:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Bu kadar uzun yazmaya gerek yoktu.3 tane šey deseniz bile yeterliydi...

Egitim
    Her seyin pahali olmasi(Mazot ve benzinden tut Et e kadar.)
    Issizlik

Turkiye vatandasi bu yillar cehennemi yasiyor.

Bu yıllar derken daha önce et içindemi boğuluyorduk geçin bunları..

Eskiside kotu yeni turkiyede kotu. Partizanlara bunu kabul ettiremiyorsun tabi.

Bazisina sorsan eskiden bur almanyaydik ama akp bozdu herseyi, digerine sorsak ulke super ekonomi cok iyi, temel besin maddesi olan etin 50-60 liraya satilmasinda hicbir problem yok. Yemin ederim et fiyatlari bak almanyayi birak guney afrikada bile bu kadar yuksek olsa isyan cikar. Dunyadaki en temel besin maddesi olan eti sadece zenginler yiyebiliyor. Gidin milletin camur attigi arap ulkelerine bakin, cine bakin, istesiginiz her yere bakin birkac afrika ulkesi haric boyle rezillik goremezsiniz.

Eski Türkiye yok artık yeni Türkiye var ve sokaklardaki arabalar yeteri kadar açıklıyor gözün görmüyorsa diyecek bir şey yok ve bana sakın millet borç içinde alıyor millette para yok diyorsan hükümet kötüleyenlerden hiçbir farkın olmadığını düşünür geçerim.. AKP 'den önce hiç kurban kesemedik karın tokluğuna yaşıyorduk 2005 2006 yıllarından beri 2 koç ve bir kez danaya girebildik çok şükür ben sokaklardaki araçların modellerine de bakıyorum ve hayatımızın nasıl değiştiğine de ve bir işsiz öğrenci 30 lu yaşlar da biri olarak bunu söylüyorum.. Kimse boşuna ağlamasın 3 k kredi kartı borcumuz var ama 2000 yılından beri hep kart borcumuz vardır ama hepte o borcu kapatabilen biriyiz ve üstüne 30 k dan fazla kredi çekip kapatabilmiş bir aileyiz.. Kendimde de görüyorum sokağa çıkıp insanlara bakarakta o yüzden eski Türkiye yok olduğunu umarım bir gün sizler de kabullenirsiniz..

Ülke uçaklarını uçuracak, memleketi savunacak F16 pilotu bulamadığı için emekli olan Ergenekon kumpası ile atılan pilotları "silah altına" alacak kararname çıkarmak zorunda kalıyor. (zorunlu askerlik gibi)
    90'lı yıllarda Avrupa'da bile savaş pilotu eğiten, uluslararası müsabakalarda pilotlarıyla parmak ısırtan ülke, Pakistan'dan eğitmen pilot çağırmak zorunda kalıyor. Bunlar Nuh Mete Yüksel'in 1999'da aşağıdaki gibi açtığı davaya rağmen oluyor. Sonra bu sanık bir dönem aklanıyor, gurbet bitsin diye memlekete gözyaşlarıyla davet ediliyor.

SANIK : FETHULLAH GÜLEN: Ramis oğlu, Rabia’dan olma, 1941 doğumlu, Erzurum ili, Caferiye Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup, halen firarda.
    GIYABİ TEVKİF TAR. : 11.08.2000
    S U Ç : Laik Devlet yapısını değiştirerek yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasadışı örgüt kurup bu amaç doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak
    SUÇ TARİHİ : 1989 Yılından itibaren

90'lı yıllarda 25 yıl çalışıp emekli olan birisi 25*aylık brüt maaşı kadar emekli ikramiyesi alıp emeklilik yıllarında oturabileceği bir ev alabilirken, şimdi ne maaş alırsa alsın 3800TL tavan x hizmet yılı kadar parayla bir Golf arabayı bile zor alıyor.

Her devrin kendine göre zorluk ve kolaylıkları olabilir. Asgari ücretle çalışan biri için eskiyle yeni arasında çok fark olduğunu sanmıyorum. Orta gelirli insanlar için yaşam şartları iyileşmiş olabilir. Nüfusa göre gelir dağılımında, orta sınıfın daraldığı, yoksul insanların sayısının arttığı, zengin ile fakir arasındaki uçurumun arttığı ortada.

• quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

Evet daha önce 1 maaşla bir bilezik alnıyordu, et de süt de bilimum diğer erzakda çok rahat alınıyor ve üstüne para biriktiriyordu, ta ki senin şakşakçılık yaptıkların iktidara gelene kadar!

Yav he he

2001 yılında asgari ücretle 320 litre süt alabiliyordun. Şimdi 700 litre alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 488 adet ekmek alabiliyordun şimdi 1400 adet alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 7 kilo et alabiliyordun şimdi 36 kilo et alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 122 litre benzin alabiliyordun şimdi 285 litre alabiliyorsun

Daha sayayım mı?

Söyle bakayım şimdi et ve süt alabiliyor muymuşsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 19 Eylül 2017; 0:0:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben üzülmüyorum, uzulenlere üzülmek istiyorum. Hiç kusura bakma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Evet daha önce 1 maaşla bir bilezik alnıyordu, et de süt de bilimum diğer erzakda çok rahat alınıyor ve üstüne para biriktiriyordu, ta ki senin şakşakçılık yaptıkların iktidara gelene kadar!

Yav he he

2001 yılında asgari ücretle 320 litre süt alabiliyordun. Şimdi 700 litre alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 488 adet ekmek alabiliyordun şimdi 1400 adet alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 7 kilo et alabiliyordun şimdi 36 kilo et alabiliyorsun

2001 yılında asgari ücretle 122 litre benzin alabiliyordun şimdi 285 litre alabiliyorsun

Daha sayayım mı?

peki 2000 yılı rakamları var mı? 2001 de %40-50 devalüasyon oldu çünkü... birkaç yıl için tekrar devalüasyon olacak hükümet bunu geciktirmek için Türkiye'de

satacak yerler arıyor ,altın borsası da açıyor. Nasıl döviz taşıyanı terörist dedikleri gibi altını saklayanda vatan haini olacak yakında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 19 Eylül 2017; 3:08:28 >

• Terör en büyük sorun

Ülke de terör , terörist ve destekçisi kalmasa zaten buradaki bir çok şey düzelecektir.

Avrupa işi olmaz ,

Trakya' daki sorunlar , adalar , kıbrıs , musul- kerkük , ermenistan , sırbistan , israil , arakan , doğu türkistan , filistin ( gazze - kudüs ) konuları ,

BM ve Nato ' nun kişiye özel tutumu,

Kredi derecelendirme kuruluşlarının satılık olması,

Nükleer enerji , nükleer bomba sahibi olma konusu ,

ABD ve Avrupa' nın enerji ihtiyacı ve silah üretimi sorunu da dünya ' yı senden bağımsız değiştiriyor zaten.

Ülkemiz için yazdıkların basit şeyler , teröre verilen iç ve dış destek bitmeyeceği için bu dediklerin de maalesef bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 19 Eylül 2017; 8:3:31 >

• bloodletting. kullanıcısına yanıt
    GSS hariç saydıklarınız her zaman vardı

Babam 1946 doğumlu ( 45 yıldır istanbul ' da )

Ben 1976 doğumluyum ve bunları hep bilirim , gördümde.

Teknoloji , televizyon , medya - sosyal medya ve özellikle internet- cep telefonu ile bu dedikleriniz sadece daha çok göze batıyor.

Ohal ve khk ' ler ise herkese göre değişir Fransa ' ya bakın veya Merkel ' in tek başına ülkemizi tehdit etmesine .

Ülkenin Cumhurbaşkanı , başbakanı , bakanları ve çoğunluk milletvekilleri var KHK ' lara saygı duymak gerekli. Halk bu partilere %60 oy verdi.

K.k.o gibi ben 4 yılda ülkeyi düzeltirim terörü bitiririm demekle olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

quote:

quote:

Yav he he

Daha sayayım mı?

peki 2000 yılı rakamları var mı? 2001 de %40-50 devalüasyon oldu çünkü... birkaç yıl için tekrar devalüasyon olacak hükümet bunu geciktirmek için Türkiye'de

satacak yerler arıyor ,altın borsası da açıyor. Nasıl döviz taşıyanı terörist dedikleri gibi altını saklayanda vatan haini olacak yakında

2000 yılında da 140 litre benzin alınıyor.

2000 yılında etin kilosu 18 tl iken 1999 yılında 25 tl olarak gorunuyor ve bir asgari ücretle 4.5 kg et alınabiliyordu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MiLLETiNVEKiLi

quote:

quote:

Yav he he

Daha sayayım mı?

2000 yılında da 140 litre benzin alınıyor.

2000 yılında etin kilosu 18 tl iken 1999 yılında 25 tl olarak gorunuyor ve bir asgari ücretle 4.5 kg et alınabiliyordu

Ben eskiden daha fazla alınıyordu demek için cevap yazmadım.. asgari ücretle 7kg et alınıyordu dibi uçuk rakamlar için dedim, şimdide 4.5 kg demişsiniz yandaş ahaber ve kanal7 sitelerinde bile 2002 aralık ayı için (AKP geldiği zaman ) 21 kg et alınıyordu diyor

AKP 400 milyar borç ve satış parası kullandı mutlaka ülke gelirine katkısı olmuştur ,fakat bu kullandığı borcun faizini ve yeni cari açığı kapatmak için ne yapacak

bakacağız? yani bu gelirdeki artış borçla sağlanmıştır bunu bilmek gerekiyor.

• Ayaklar baş, başlar ayak...2017 Türkiye si

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.