Şimdi Ara

Turkiye'ye cok uzuluyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forvet09

quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

Evet şuan muhalif olan kaç gazeteci içerde haberin varmı khk ile haksız işten atılanları saymıyorum bile, sıkıyorsa çık dışarı hükümeti eleştiren ne olursa olsun bir pankart aç bakalım başına neler gelecek. Sizler nasıl trolsünüz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye artık muz cumhuriyetinide aştı resmen korku imparatorluğu oldu. Ama çoğu yandaş ve ahaber izleyicisi deve kuşu misali başı toprağa gömülü görmüyor duymuyor konuşmuyorlar
    Ek: Twitter'dan basit bir twitten kaç kişi hakkında soruşturma açıldığını araştır, Twitter ve YouTube erişimin engellendiğini hatırla. Önceki hükümetlerin yanlışları bile bunların yanında Sudan çıkmış kaşık gibi kalır

muhalif mi terör eylemcisi mi? bir ton medya var her gün muhalif yazılar yazan. bir biziz zaten kör. sizler hep doğruları görüyorsunuz. doğruları gördüğünüzden 50 milyar doları içlerken sesleri çıkmıyordu. bombaların patladığı zamanlarda gazeteciler ve bazı şeylerin üzerine giden bakanlar uçurulmadı.
    Almanyanın da dediği gibi, türkiye kendi başına buyruk olmaya başladı. biz dediğimiz gibi hareket etmiyor.
    e tabii içerideki almanlar olarak sizlerinde karşı durmanız lazım bazı şeylere..

Bana şu biton medyadan fazla değil 10 tanesini yazsana herhangi bir soruşturma geçirmemiş yada yazarlarından biri hakkında dava açılmamış, tutuklanmamış, kör arıyorsan aynaya bak diyeceğim ama göremeyeceksin ki! Siz biatçıların hepiniz aynısınız gözler kör kulaklar sağır sadece yalan ve iftira, ortada somut hiçbirşey yokken Ergenekon'un savcısı kimdi? Sonuç ne oldu?
    birde utanmadan muhalifmi terör eylemcisimi diyor, siz daha 1 sene önce hayır oyu kullananlar teröristtir demedinizmi, sizin gibi düşünmeyen, hatalarınızı suratınıza patlatan herkese terörist demiyormusunuz, neyin kafasındasın sen!
    size göre şuan ülkenin %49 u zaten terörist!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 19 Eylül 2017; 20:17:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• önce her ilde bir tane olan fen liseleri mantar gibi çoğaldı. sonra bütün ismi olan süper liseler kapandı, bütün düz liseler anadolu lisesi oldu.

hala göremediniz mi?

toplumda çalışkanı, zekiyi ayıran onu daha ileriye götüren bütün şeyler ellerinden alınıyor.

bir torpilli vasat yandaşı kaliteli anadolu lisesi mezunundan ayıran bir okul yok artık. böylece alt kitle bu ayrımlardan arınıp kolay yoldan yukarılara çıkabiliyor.

eskiden 10 binincinin girdiği üniversite bölümü şuan 60-70 bininciyi alıyor. açın bakın istanbul üniversitesinin mühendislik bölümlerine 10 yılda neler değişmiş.

diğer kademesi de üniversite idi, her ile açıldı, açık olanların kontenjanları 4 e katlandı. sadece istanbulda 60'a yakın üniversite oldu.

neden?

okuyan adamı değersizleştirmek için. tüm kitleyi bir düzene sokmak ayırt edilmemesini sağlamak için. ne oldu? derece ile mühendislik okumuş kişi, iş verenlerin kapısında yarı maaşa razı olur hale geldi. çünkü kapıda bir sürü mezun vardı.

eskiden torpille bile yerleşecek olmasına rağmen bir yer kazanamayan kitle artık 3 soru sallasa 4 yıllık kazanıyorlar. önlerindeki diploma engeli yok oldu. formaliteden bir şey bitir tamamdır.

anlamıyorsunuz ama orta kesimin, çalışkanın başarılının koluna takacağı bütün bilezikler bir bir sökülüyor. olay prestiji olan her şeyi değersizleştirmek, kendinizi aciz ve değersiz hissettirmek, hak edenin değil atananın pohpohlanmasını sağlamak.

(alıntıdır.) orjinali

• Ben artık gram acımıyorum çünkü kılavuzu karga olanın burnu moktan çıkmazmış.

15 senedir kesintisiz bir moka sarma moduna girmiş öyle gidiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Her muhalife bu şekilde terör eylemcisi, içimizdeki almanlar deyince kolay oluyor tabi değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Her muhalife bu şekilde terör eylemcisi, içimizdeki almanlar deyince kolay oluyor tabi değil mi?

Bizde muhalefetiz.

• Japonyada brezilya , yeni zelanda ve avustralya eti alabiliyorum siz düşünün

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Bizde muhalefetiz.

O yüzden mi hükumeti eleştirenlere laf söylüyorsun?
  • Elestiri ayri, sizinki farkli.

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Bir de bu var tabi. Her işinize gelene yukarıda yazdıklarımı dediğiniz için yazdıklarını da kafanıza göre değerlendiriyorsunuz.
  • Üzüleceğine düzelt,düzeltemiyorsanız da boş eleştiri yapmayın

• Vuuuu dünyayı titretiyoruz. Evet Japon dayılar teyzeler dünya turuyla emekliliklerini yaşarken bizim çay bahçesindeçay içmekten başka hiçbirşeye gücü yetmeyen emeklilerimizle dünyayı titretiyoruz. İngiliz orta direk anne babalar kızlarına Citroen c3 hediye ederken, 50 yaşında 180 ay krediyle ev alıp binbir zorluklarla çocuk okutan orta direklerimizle dünyayı titretiyoruz. Enkaz aldık deyip 16 yılda içine ettiniz. Askeriyenin attığı pensilvanya güllerini paşa yapıp saçma sapan bir darbe girişimine neden oldunuz. Feto sizin yüzünüzden ülkeyi istila edecekti lan!. Konuşmayın. Ülkemin bu halde olmasınım sebebi yıllardır yöneten balonlar ve bir grup hayalperesttir.

• Geçen gün eğitimini yurtdışında almış bi Suriyeli de
    size çok üzülüyorum demişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.McManaman -- 19 Eylül 2017; 20:27:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saydıklarının Tek Nedeni siyaset...
  • Sadece göz gezdirmeyle bile paylaşımının ne kadar gerçeklikten uzak olduğunu ispat edeyim sana;

Turistlerin artık ülkemize gelmediğini söylemişsin ama gerçek şu;

Vize saçmalığından yurt dışına gidemiyoruz diyorsun ama 56 ülkenin vize istemediğini bilmiyorsun -ki haber geçen senenin haberi-

• quote:

Orijinalden alıntı: Arapkahvesi

Sadece göz gezdirmeyle bile paylaşımının ne kadar gerçeklikten uzak olduğunu ispat edeyim sana;

Turistlerin artık ülkemize gelmediğini söylemişsin ama gerçek şu;

Vize saçmalığından yurt dışına gidemiyoruz diyorsun ama 56 ülkenin vize istemediğini bilmiyorsun -ki haber geçen senenin haberi-

Tatil yorelerinden bahsediyorum. Alanya antalya bodrum ...

56 ulkeyi hangi ulkeler gordun mu ? Bisey bisey adasi vs. Arastirdim diye kendinle gurur duyuyorsun da ayrintiya hic bakmamissin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Bak bu sefer de "karadeniz bölgesi, trabzon, rize" diye lafı çevirme :D

• Elimizden hiçbir şey gelmiyor ne yazık ki. Benimde bu durum hiç hoşuma gitmiyor ama ne yapabiliriz ki diye de düşünmeden edemiyorum. İlla Mustafa Kemal gibi Milli Mücadele veya Kurtuluş Savaşı mı başlatalım ya da kendi hükümetimize karşı mı yürüyelim anlamadım ki. Seçim yoluyla halledilmeye çalışılsa malum iktidar partisi ona da bir hile karıştırır. Örneği 16 Nisanda yaşandı, 2 milyon geçersiz oyu kabul edip de hileli bir şekilde kazandılar.
  • En büyük sıkıntı işsizlik ve gelir dengesizliği... Fakirin bu kadar fakir, zenginin ise bu kadar zengin olduğunu başka bir ülke yoktur.
  • Kaçmaktansa kendimizi bozmadan mücadele etmemiz gerek.. Ancak dönem milliyetçilikten artık çok uzak. Herkes ben bir daha mı geleceğim bu dünya diyor ve haklılar da ancak geçmişimize bakıp atalarımızın bu ülkenin çocukları için neler yaptığını biraz hatırlamamız lazım. Biraz bencillikten uzak olmak lazım. Benzer çöküntüler bundan 100 sene öncede yaşandı, yurt dışına çıkıp gidenler yine oldu; mandacılık sömürgecilik isteyenler yine oldu; ama vatanının geleceğini, çocuklarını, ileri nesillerini düşünen kişiler sayesinde sen ben biz okuduk bilinçlendik adam olduk. Onlarda şuan bizler gibi düşünüp tabiri caizse "sik.r olup" gitseydiler, şuan ne anamız ne babamız kalırdı.

Bazı şeylerle mücadele edeceğiz ki atamızın bize bıraktığı bu eseri hak edebilelim ve rahat uyuyalım.

Saygılar
  • Kaçmaktansa kendimizi bozmadan mücadele etmemiz gerek.. Ancak dönem milliyetçilikten artık çok uzak. Herkes ben bir daha mı geleceğim bu dünya diyor ve haklılar da ancak geçmişimize bakıp atalarımızın bu ülkenin çocukları için neler yaptığını biraz hatırlamamız lazım. Biraz bencillikten uzak olmak lazım. Benzer çöküntüler bundan 100 sene öncede yaşandı, yurt dışına çıkıp gidenler yine oldu; mandacılık sömürgecilik isteyenler yine oldu ama vatanının geleceğini, çocuklarını, ileri nesillerini düşünen kişiler sayesinde sen ben biz okuduk bilinçlendik adam olduk. Onlarda şuan bizler gibi düşünüp tabiri caizse "sik.r olup" gitseydiler, şuan ne anamız ne babamız kalırdı.

Bazı şeylerle mücadele edeceğiz ki atamızın bize bıraktığı bu eseri hak edebilelim ve rahat uyuyalım.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.