Şimdi Ara

Turkiye'ye cok uzuluyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cocuklarimizin iyi egitim alamamasina , ingilizceyi ogretemememize , vize gibi sacmaliklari yasayip insanlarin yurtdisini tanimasinin zorlanmasina , tv actigimizda sacma diziler sacma siyasi programlar gorup bos bos islerle ugrasilmasina , yeni teknoloji ve arabalarin cok pahali olmasi , istanbul gibi sehirin artik bir noktada patlak verecegine , ulkemizde petrol fiyatinin cok yuksek olmasina , et fiyatlarinin cok pahali olup yeterli protein alamamamiza , para birimimizin degerinin dusuk olmasina ( yurtdisinda cok kotu birsey bu ) , trafikte yayaya sayginin minimum olmasina , tanidik usulunun cok fazla olmasi , issizligin giderek artmasi , yeterli sayida yuksek hizli tren olmayisi sebebi ile karayoluna bagimli olmamiz , ulkemize katkisi olmayan suriyelilerin hizla cogalmasi ve geleceklerinin belirsizligi , insanlarin birbirini dinlememesi , partileri asiri tutmak bir takim gibi , ortadogu olan iliskilerden uzaklasamamak , dis borcun artmasi , insanlarimizin yurticini ve yurtdisini taniyamamasi ( canakkale gibi biryere gitmeyen vatandas var. Bana cok sacma geliyor bu ) . Dogu ve guneydoguda okullarin yetersizligi . Kpss'nin kurtulus kapisi olarak gorulmesi ozel piyasaya guvensizlik. Sicak para ulkesi olarak durmamiz. Turist sayimizin azalmasi. En buyuk sorun teror.

Guzel seylerde oluyor ama kotu seylerimiz daha fazla. Keske bitse ama bilmiyorum .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kadar uzun yazmaya gerek yoktu.3 tane šey deseniz bile yeterliydi...

Egitim
    Her seyin pahali olmasi(Mazot ve benzinden tut Et e kadar.)
    Issizlik

Turkiye vatandasi bu yillar cehennemi yasiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık gençler ülke de durmuyor . Parası olan veya eğitimini iyi bir şekilde almak isteyen direk başka ülkeye gidiyor .

Ülke artık karmakarışık bir hal almaya başladı. Suriyelilere yapılan yardımlardan bahsetmek bile istemiyorum .

İnsanlar artık giyime kuşama göre - sakalına göre vb. şeylere göre insanları yargılıyorlar. En basit örnekleri bayanlara yapılan saldırılar.

Bilimle - eğitimle ilgileneceğimiz eğimini daha bilimsel ve bugünün gereksinimlerine göre olacağı yerde eğitim sistemimiz çok farklı şekilde dahada dibe götürülüyor.

Aslında yazılacak çok şey var ama bu kadarı bile yeter.

Ama olsun bazıları için hayat toz pembe . Haa bir de ben şunu anlamıyorum. İşsizlik almış başını gitmiş. İleride korkum insanlar işsizlik için birbirine girmesi. Suriyelilerin piyasanın içine etmesi. Onlara yapılan yardımlar say say bitmez.

Kısacası ülke artık beni yormaya başladı ne yazık ki.

• Bir gün çömlek patlıyacak
    ECE with hükümetinin sarsılması gibi
    AMA 5 sEne sonra ama 20 yıl sonra
    Hangi hükümete piyango vurur bilemem..
    ----------------
    Bu kaçınılmaz bir son
    -----------
    Önlemenin tek yolu kaynak bulunmalı
    Halktan öte...
  • Hay Allah

Ne yapcaz bu üzüntüyle de yaşanmaz ki!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla üzülme kafayi yersin, benden söylemesi bedava. Kacan kacsin, tutanmi var?
  • Eğitim bk
    Para üç kağıtçı ve yalakalarda
    Bilim zaten bitik
    Uzun uzadıya yazmaya gerek yok.

• Peki o zaman avrupa bizi neden kıskanıyor sorabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Bu kadar uzun yazmaya gerek yoktu.3 tane šey deseniz bile yeterliydi...

Egitim
    Issizlik

Bu yıllar derken daha önce et içindemi boğuluyorduk geçin bunları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Egitim
    Issizlik

Eskiside kotu yeni turkiyede kotu. Partizanlara bunu kabul ettiremiyorsun tabi.

Bazisina sorsan eskiden bur almanyaydik ama akp bozdu herseyi, digerine sorsak ulke super ekonomi cok iyi, temel besin maddesi olan etin 50-60 liraya satilmasinda hicbir problem yok. Yemin ederim et fiyatlari bak almanyayi birak guney afrikada bile bu kadar yuksek olsa isyan cikar. Dunyadaki en temel besin maddesi olan eti sadece zenginler yiyebiliyor. Gidin milletin camur attigi arap ulkelerine bakin, cine bakin, istesiginiz her yere bakin birkac afrika ulkesi haric boyle rezillik goremezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

quote:

quote:

Egitim
    Issizlik

Bazisina sorsan eskiden bur almanyaydik ama akp bozdu herseyi, digerine sorsak ulke super ekonomi cok iyi, temel besin maddesi olan etin 50-60 liraya satilmasinda hicbir problem yok. Yemin ederim et fiyatlari bak almanyayi birak guney afrikada bile bu kadar yuksek olsa isyan cikar. Dunyadaki en temel besin maddesi olan eti sadece zenginler yiyebiliyor. Gidin milletin camur attigi arap ulkelerine bakin, cine bakin, istesiginiz her yere bakin birkac afrika ulkesi haric boyle rezillik goremezsiniz.

Eski Türkiye yok artık yeni Türkiye var ve sokaklardaki arabalar yeteri kadar açıklıyor gözün görmüyorsa diyecek bir şey yok ve bana sakın millet borç içinde alıyor millette para yok diyorsan hükümet kötüleyenlerden hiçbir farkın olmadığını düşünür geçerim.. AKP 'den önce hiç kurban kesemedik karın tokluğuna yaşıyorduk 2005 2006 yıllarından beri 2 koç ve bir kez danaya girebildik çok şükür ben sokaklardaki araçların modellerine de bakıyorum ve hayatımızın nasıl değiştiğine de ve bir işsiz öğrenci 30 lu yaşlar da biri olarak bunu söylüyorum.. Kimse boşuna ağlamasın 3 k kredi kartı borcumuz var ama 2000 yılından beri hep kart borcumuz vardır ama hepte o borcu kapatabilen biriyiz ve üstüne 30 k dan fazla kredi çekip kapatabilmiş bir aileyiz.. Kendimde de görüyorum sokağa çıkıp insanlara bakarakta o yüzden eski Türkiye yok olduğunu umarım bir gün sizler de kabullenirsiniz..

• Hocam hem icimizdeki arap ozentilerini ve bop esbaskaninin ulkeye getirdi 5 milyon arap multeciyi unutmussun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar akplilere laf anlatamazsınız boşuna uğraşmayın . siz ne kdar dürüst olrusanız olun onlar takmaz. ciddiye almaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Cocuklarimizin iyi egitim alamamasina , ingilizceyi ogretemememize , vize gibi sacmaliklari yasayip insanlarin yurtdisini tanimasinin zorlanmasina , tv actigimizda sacma diziler sacma siyasi programlar gorup bos bos islerle ugrasilmasina , yeni teknoloji ve arabalarin cok pahali olmasi , istanbul gibi sehirin artik bir noktada patlak verecegine , ulkemizde petrol fiyatinin cok yuksek olmasina , et fiyatlarinin cok pahali olup yeterli protein alamamamiza , para birimimizin degerinin dusuk olmasina ( yurtdisinda cok kotu birsey bu ) , trafikte yayaya sayginin minimum olmasina , tanidik usulunun cok fazla olmasi , issizligin giderek artmasi , yeterli sayida yuksek hizli tren olmayisi sebebi ile karayoluna bagimli olmamiz , ulkemize katkisi olmayan suriyelilerin hizla cogalmasi ve geleceklerinin belirsizligi , insanlarin birbirini dinlememesi , partileri asiri tutmak bir takim gibi , ortadogu olan iliskilerden uzaklasamamak , dis borcun artmasi , insanlarimizin yurticini ve yurtdisini taniyamamasi ( canakkale gibi biryere gitmeyen vatandas var. Bana cok sacma geliyor bu ) . Dogu ve guneydoguda okullarin yetersizligi . Kpss'nin kurtulus kapisi olarak gorulmesi ozel piyasaya guvensizlik. Sicak para ulkesi olarak durmamiz. Turist sayimizin azalmasi. En buyuk sorun teror.

Guzel seylerde oluyor ama kotu seylerimiz daha fazla. Keske bitse ama bilmiyorum .

bazılarına cevap vereyim bazıları kişisel olduğu için (tv programları gibi ) es geçiyorum..

vize gibi sacmaliklari yasayip insanlarin yurtdisini tanimasinin zorlanmasina - Yurtdışına gidince ordaki gelişmişliği görürsün ayrıca cari açığa neden olursun

yeni teknoloji ve arabalarin cok pahali olmasi - hep bunlar cari açığa neden oluyor

ulkemizde petrol fiyatinin cok yuksek olmasina -buda cari açığa neden oluyor

et fiyatlarinin cok pahali olup yeterli protein alamamamiza- kırsal kesimden yüksek oy alınıyor et fiyatının yüksek olması nedneiyle

para birimimizin degerinin dusuk olmasina - TL ile kazandığınız için ve Satın alma gücün düşük olduğu için para biriminin düşük olduğunu düşünüyorsun

tanidik usulunun cok fazla olmasi - torpil ülkemizin başına bela hala bunu anlayan siyasi iktidar yok, seçmende torpil istiyor zaten

insanlarimizin yurticini ve yurtdisini taniyamamasi ( canakkale gibi biryere gitmeyen vatandas var. - Petrol fiyatı alım gücüne nazaran yüksek buda heryeri gitmeyi engelliyor

Kpss'nin kurtulus kapisi olarak gorulmesi ozel piyasaya guvensizlik Kamu iktidarın arpalığı oldu eskiden KİT'ler öyleydi 2001'deki çöküş gibi çöküşe kadar böyle olacak gibi görünüyo

Turist sayimizin azalmasi- en büyük zararı cari açıkla göreceğiz

Tabii bunlar için ülkene üzülmene gerek yok kendin için ve gelecekteki çocukların için üzülmelisin bence %50-60 hak ediyor zaten bundan daha kötüsü olacak çünkü ülkedeki varlıkları satarak ve ülkeyi borçlandırarak bu durumdayız .Ülkedeki varlıkları satmasak ve borçlanmasak demekki bundan da kötü olacakmışız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 18 Eylül 2017; 6:11:59 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Egitim
    Issizlik

Eski Türkiye yok artık yeni Türkiye var ve sokaklardaki arabalar yeteri kadar açıklıyor gözün görmüyorsa diyecek bir şey yok ve bana sakın millet borç içinde alıyor millette para yok diyorsan hükümet kötüleyenlerden hiçbir farkın olmadığını düşünür geçerim.. AKP 'den önce hiç kurban kesemedik karın tokluğuna yaşıyorduk 2005 2006 yıllarından beri 2 koç ve bir kez danaya girebildik çok şükür ben sokaklardaki araçların modellerine de bakıyorum ve hayatımızın nasıl değiştiğine de ve bir işsiz öğrenci 30 lu yaşlar da biri olarak bunu söylüyorum.. Kimse boşuna ağlamasın 3 k kredi kartı borcumuz var ama 2000 yılından beri hep kart borcumuz vardır ama hepte o borcu kapatabilen biriyiz ve üstüne 30 k dan fazla kredi çekip kapatabilmiş bir aileyiz.. Kendimde de görüyorum sokağa çıkıp insanlara bakarakta o yüzden eski Türkiye yok olduğunu umarım bir gün sizler de kabullenirsiniz..

Sokataki arabalar mi acikliyor? Kusura bakma ama kardeşim vizyonunun ne kadar dar olduğu dünyadan haberin olmadığı mesajının her kelimesinden belli. İyiyiz demekle herşey güzel olsa keşke, belki ülkeni koruduğunu düşünüyorsun bu şekilde ama boşa çaba. Olaylara objektif bakıp bazı gerçekleri kabul etseydiniz şu an çok daha güzel bir ülkede yaşayabilirdik.

Sokakta arabanin fazla görünmesinin nedeni bizim şehirlerde bütün binaların çok dar alanda sıkıştırılması alt yapı eksikliği. Yoksa araba maraba çok değil Türkiye'de. Amerika'da 10 kişiye 8 araba düşerken Türkiyede 10 kişiye 2 araba düşüyor. (O iki arabada genelde dandik 1.2 motor araclar) Kendinizi kandırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 18 Eylül 2017; 7:8:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: V2

quote:

quote:

quote:

quote:

Egitim
    Issizlik

Sokataki arabalar mi acikliyor? Kusura bakma ama kardeşim vizyonunun ne kadar dar olduğu dünyadan haberin olmadığı mesajının her kelimesinden belli. İyiyiz demekle herşey güzel olsa keşke, belki ülkeni koruduğunu düşünüyorsun bu şekilde ama boşa çaba. Olaylara objektif bakıp bazı gerçekleri kabul etseydiniz şu an çok daha güzel bir ülkede yaşayabilirdik.

Sokakta arabanin fazla görünmesinin nedeni bizim şehirlerde bütün binaların çok dar alanda sıkıştırılması alt yapı eksikliği. Yoksa araba maraba çok değil Türkiye'de. Amerika'da 10 kişiye 8 araba düşerken Türkiyede 10 kişiye 2 araba düşüyor. (O iki arabada genelde dandik 1.2 motor araclar) Kendinizi kandırmayın.

Ben ABD ile Türkiye 'yi karşılaştırmıyorum eski Türkiye ile yeni Türkiye 'yi karşılaştırıyorum arabadan çıkarım insanların ceplerine bakarım cep telefonları herkes birbiri ile yarışır olmuş yani nereye bakarsam bakayım sen görmemek için çabalıyorsan yapacak bir şey yok..

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Almanyanın 10da biri Bmw ve Mercedes satılıyor

Kişi başına düşen gelirimiz ise onların yaklaşık beşte biri

Aslında 5 te bir daha mantıklı olurdu ama bizde gelir dağılımı da çok kötü. Almanların gini indeksi yani paranın halka sağlıklı paylaşımı orada çok çok daha iyi.

Yav yazdıklarına resmen üzüldüm. Kredi vesaire. Bu topraklarda yandaşlar haklarınızı gasp etmese resmen zengin olacaksınız. Onun bile farkında değilsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Almanyanın 10da biri Bmw ve Mercedes satılıyor

Kişi başına düşen gelirimiz ise onların yaklaşık beşte biri

Aslında 5 te bir daha mantıklı olurdu ama bizde gelir dağılımı da çok kötü. Almanların gini indeksi yani paranın halka sağlıklı paylaşımı orada çok çok daha iyi.

Yav yazdıklarına resmen üzüldüm. Kredi vesaire. Bu topraklarda yandaşlar haklarınızı gasp etmese resmen zengin olacaksınız. Onun bile farkında değilsiniz.

Boş boş konuşma cem hadi bak işine.. Hepimiz biliyoruz ne kadar ilerlediğini 2001 'i yaşamamız lazım ki AKP 'ye oy vermek için yanıp tutuşasınız yine onu hak eden toplumuz sizler rahatı gördünüz o yüzden bu azmalar var ha o günleri de yaşarız gençlik bu kafalarla yaşamaya devam ederse.. Madem derdiniz var çekin Almanya 'ya zorla mı tutan var..

• Üzülmeye de devam edeceksiniz kardeş,sizin gibiler hep perişan bu günlerde.Ama haklısın ben de 9 seçim kaybetsem ben de üzülürdüm

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Birincisi ben senden rahat bir 10 yaş büyüğümdür

İkincisi ben bu toprakları ölümüne seviyorum ve bu topraklarda mutlu huzurlu ve ferah bir hayat yaşamak istiyorum.

Sen de dahil gençlerin de uğradığı haksızlıklara seyirci kalmamak istiyorum.

Ben sürekli yurtdışı ile bağlantıları olan birisiyim.

Daha yeni yazdım. İki ay staj karşılığı 20 bin dolardan fazla para alan üniversite öğrencisi tanıyorum. (Çocuk Türk)
    Mezun olur olmaz 6000 isviçre frankı maaşla iş bulan turizm mezunu çocuk tanıyorum.

Ben sen de bu paraları al istiyorum. Gençler derhal refaha kavuşsun kafaları rahatlasın. Yuvalarını kursun. Kaynaklar yandaşlara değil sizlere ve doğru yerlere yönlensin istiyorum.

Olay bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 18 Eylül 2017; 11:13:32 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.