Şimdi Ara

Türkiye'ye Ambargo Başladı ! [ANAKONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
13.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Age of oynayip gaza gelen liseli tayfasi esip gurlemeye baslamis yine.

Iran ornegi verilmis ambargo icin. Pers kulturu her ne kadar islam kulturu tarafindan asimile edilse de Iran'da hala bilime onem veriliyor. Adamlarda yillardir NODET adini verdikleri yetenekli cocuklari bulup yetistirdikleri okullar varhttps://en.wikipedia.org/wiki/National_Organization_for_Development_of_Exceptional_Talents
    Bu okullardan cikmis olan rahmetli Maryam Mirzakhani gibi bilim insanlari var ki vefat ettiginde Iran gazetelerinde basi acik fotografi yayinlanan ilk kadindi bildigim kadariyla.
    Matematik olimpiyatlarinda genel ortalama/tum zamanlarda kazanilan madalyalarda 12. siradalarhttps://en.wikipedia.org/wiki/International_Mathematical_Olympiad
    Okullarda catir catir evrim anlatiliyor.

Bir de Turkiye'ye bakiyoruz, Aziz Sancar nobel kazaniyor ama adamin siyasi gorusu bilim adamliginin onunde.
    Egitim sistemi hakkinda zaten konusmaya gerek yok
    Muhendisler daha cok calissin denmis, daha gecen hafta reyiz agliyordu beyin gocu yuzunden. Forumda yurt disina goc etme konulu basliklar nedense kayboluyor ortadan. Azicik okumus ve sistemi elestiren insanlara vasat alti comarlar aninda "Beyenmiyorsun defol git" diyor ve normal hale germis.
    Ihtracat yapabilmek icin gerekli olan malzemeyi ithal ediyoruz zaten.

Ambargonun sebebi Turk halki degil, iktidar partisi iken "Bizi cekemiyorlar, cok kiskaniyorlar, Reyiz tum dunyaya karsi" diyen kitleye zaten mustahak bunlar da geri kalanlara yazik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Başka ülkelerden alırım diyenlere bak. Abd ambargo uygulasa envanterin çöp olur iran gibi. İrandaki f-14 uçakları uçamıyor yıllardır. Yaparız ederiz diyenler bu projeleri 2-3 yılda bitirecek sanki.
    Uçaklar abd, tanklar israil modernizasyonu abd yapısı ve alman üretimi, tüfekler alman lisanslı g3. Bir de onu yaparız bunu yaparız kim yapmış ki?
    Ancak rusya ve çinden parayla alırsın.

Envanter zaten cop.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohouse

Adam dogruyu söylemiş. Neden öyle tepki verdin? Bunun böyle olduğunu ve olacağını muhalefet tarafı da biliyor. Sen bilmiyor musun?

Şimdi beni de aktrol yaparsın demi sayın arkadaş?

aynen kendileride biliyor adam türkçe hocam gibi peşimde, hızlı yazmaktan imla hataları yapıyorum bazen adam illa beni cahil yerine koycak derdi o..forum sanki düzgün türkçenin nirvanası
  • Akp ayağına Türkiye Cumhuriyetine düşman olanlar [Ana Konu]

• quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

Türkiye'yi köşeye kıstırma girişimlerine sevinenler [ANA KONU]

Otu boku "Bizi gısganıyorlar"a bağlayanlar [ANA KONU]

Bu ayın primleri için can havliyle çalışıyorsunuz bakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: panter20

quote:

bütün gerçeklere kulak tıkayıp 7/24 muhaliflere sallayanlar [ANA KONU]

İsmet Paşam senin yorumu sizin tayfadan hiçbir troll beğenmemiş.

Ben beğendim bilgin olsun.

Edit: Paşam mobilden beğene çöküyorum olmuyor arz ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 19 Eylül 2017; 21:45:55 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Otu boku "Bizi gısganıyorlar"a bağlayanlar [ANA KONU]

Bu ayın primleri için can havliyle çalışıyorsunuz bakıyorum.

Akp haricinde hiçbir partinin "boş beleş tiplere" harcayacak bütçesi yok. Karıştırmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cankal

Şimdi ne alaka ambargo konusunda başlık açıyorsun . Eğitime , suriyeliye sallıyorsun . Tamam bizde muhalefetiz ama azıcık tutarlı olun . Konu başlığını değiştir bir zahmet..

Edit : Silah ambargosundan birşey olmaz kendin savunma sanayisine daha çok atılım yaparsın . Maddeleri asya ülkelerinden alırsın mesele yoktur . İran tüm ambargolara rağmen nükleer yürüttü sıkıntı yaşadımı hayır . Ama ambargo herşeye uğlanırsa sıkıntı büyük yerlerde olan ekonomi dibe vurur . Siyasetçiye birşey olmaz ama olan T.C vatandaşına olur ..

sanırım demek istediği, eğitime önem verseydin o parçaları bizde üretirdik, savunma sanayisindeki atılımı çok daha önceden gerçekleştirebilirdik.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nexus can

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nexus can

quote:

Şimdi ne alaka ambargo konusunda başlık açıyorsun . Eğitime , suriyeliye sallıyorsun . Tamam bizde muhalefetiz ama azıcık tutarlı olun . Konu başlığını değiştir bir zahmet..

Edit : Silah ambargosundan birşey olmaz kendin savunma sanayisine daha çok atılım yaparsın . Maddeleri asya ülkelerinden alırsın mesele yoktur . İran tüm ambargolara rağmen nükleer yürüttü sıkıntı yaşadımı hayır . Ama ambargo herşeye uğlanırsa sıkıntı büyük yerlerde olan ekonomi dibe vurur . Siyasetçiye birşey olmaz ama olan T.C vatandaşına olur ..

arkadaşım sen vatandaşına hizmet etmezsen vatandaş ne yapacak eline füze alıp füzemi atacak? tabiki o da çıkarına göre haraket edecektir.

Ben demek istiyorum ki arkadaşım ambargo iyidir mühendislerin daha çok çalışacak daha iyi yapmaya daima daha iyi olmayı başaracaksın bu açıdan konuşuyorum . Vatandaş olayı bizim iç meselemiz Abd ve avrupanın sorunu değil .

hammaddeyi nerden bulupta yapacak mühendis?

İlk attığım msj oku bu hammaddeler avrupa ve abd de mi var . Yazdığım cevabı kumda oynayan çocuklar gibi aylandırıp durma..

hadi diyelim var hepsi?

teknolojisi icin en az 200 yil gerek.

• Madem yıllardır dikey geçişle uğraşıyorsun, git lysye uğraş gir istediğin fakülteye ? Bahane mi bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

sanırım demek istediği, eğitime önem verseydin o parçaları bizde üretirdik, savunma sanayisindeki atılımı çok daha önceden gerçekleştirebilirdik.

Yorumunuza hak veriyorum hocam ..

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ülkesinin siyasi terchinden dolayı batmasını isteyenler var yahu atatürkçülüğe gel çay demle...hadi akp gitti devirdiniz diyelim yine bu ülkeye sağ eksen muhafazakar milliyetçi bir oluşum gelcek..yozlaşmış chp zihniyetinin dış destekli askeri darbe dışında ülkeye hakim olması mümkün değil artık...geçmiştede değildi zaten...gerçekleri sizde biliyorsunuz.

2002-2008 arası çok iyiydi sonrasında iyi giden herşey bozuldu. Chp yi geçelim, muhafazakar miliyetçi olsun ama taze kan olan yenı bır parti ve idareciler gelsin dert bu, akp nin misyonu doldu bence sadece CB sayesinde ayakta duruyor, hep aynı insanlar, halktan uzaklaştılar zengin partisi oldu, silah ambargosuna gelirsek batının klasik karakteri yapacakları sınırsız, çıkarlarına ters olan herşeyi yok etmeye hazırlar, en son noktada nükleer bomba bile atarlar japonyada gördük.

• ülke şu an inşaat balonuyla dönüyor. özellikle istanbulda boş arazi kalmadı nerdeyse. ama bunun da sonu gelicek. üretmeden zengin olursunuz, olursunuz da en fazla 50 yıl.

o emlak balonu çökünce bakalım ne olacak. petrol bitince zengin araplara ne olacaksa türkiyeye de o olacak.
  • Bu ülkelerin yerinde olsam daha çok korkardım Türkiye'nin olmadığı bir Avrupa terör bataklığı olacak Ambargo uygulaması yerinde kendi sonlarını hazırlıyorlar. 5 yeni protatip üretmemize neden oldular köşeye sıkışmış kedi çırmalar derin izler bırakır..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: panter20

quote:

bütün gerçeklere kulak tıkayıp 7/24 muhaliflere sallayanlar [ANA KONU]

İsmet Paşam senin yorumu sizin tayfadan hiçbir troll beğenmemiş.

Ben beğendim bilgin olsun.

Edit: Paşam mobilden beğene çöküyorum olmuyor arz ederim.

doğru söyleyeni 9...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

ülkesinin siyasi terchinden dolayı batmasını isteyenler var yahu atatürkçülüğe gel çay demle...hadi akp gitti devirdiniz diyelim yine bu ülkeye sağ eksen muhafazakar milliyetçi bir oluşum gelcek..yozlaşmış chp zihniyetinin dış destekli askeri darbe dışında ülkeye hakim olması mümkün değil artık...geçmiştede değildi zaten...gerçekleri sizde biliyorsunuz.

Haklısın ülkeyi hep sağcı muhafazakar ve milliyetçiler yönetecek. Peki sosyal haklar yok. Neden günde 12 saat haftada 6 gün çalışıyoruz diye ağlamıyacaksınız o zaman. Neden vergileri hep en fakirler veriyor diyede yaygara yapmayacaksınız.
    Yani şu forumu yıllarca izliyorum. Millet hep ağlıyor. Eziliyoruz diyor. Ginede kendini ezenlere oy atıyor. Neymiş muhafazakarmış,milliyetçiymiş. Avrupa ülkelerinde böyle söylemlerin bittiği nerede ise 100 yıl oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: justaprogrammer

kuresel sermaye amborgayo bakmiyor gunumuzde. artik 1970ler de degiliz.

cin ile amerika o kadar atarlandi. lakin gecen 3 ayda belki 2 milyon adet iphone uretildi cin tarafindan.

10 milyon adet intil, 20 milyon adet amd islemciler vs uretildi.

yani artik oyle kolay degil ambargo atiyorum gelinim senle anla devri pek yok. kuresel sermaye ozellikle s1kisik donemlerde az paraya amele gucu aramakta. bunlardan ilki cin, ikincisi turkiye, ucuncusu brezilya diye geliyor siralamada.

Fabrikalar orada olduğu icin olabilir mi? Örneğin almanya ile sıkıntılı durumdayız ama bugün mercedesin kamyon ve otobüs fabrikası haril haril çalışıyor.

• O kadarda dua etmişlerdi " kahraman amerikan askerlerinin sağ sağlim evlerine dönmeleri" için ama tutmamış demek...

Ümmet yetişemiyor bunların dönmesine zaten, dış politika desen zaten mükkemmel..
  • Kısmi ambargolar bizi etkilemez ancak ABD tamamen bir ambargo uygulamaya başarsa buna batıda katılır işte o zaman görürüz aktrolleri. Zira mercimek bile Kanada'dan geliyor hatta bırakın mercimeği samanı bile dışarıdan alıyoruz.
  • bi muhalif olarak yazayım, hiç bi mok olmaz

Türkiyenin tek üretemeyeceği şey elektronik kompanent,

onu da çine göbek ata ata yaptırırsın, gerekirse direkt yapılmışını alırsın,

ameriga da ama onlar nato uyumlu deeel diye geri vites atar

tayyipte ali cengiz oyunu yok mu.. çoook ...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.