Şimdi Ara

Türkiye'ye Ambargo Başladı ! [ANAKONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
2
Favori
13.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Kısmi ambargolar bizi etkilemez ancak ABD tamamen bir ambargo uygulamaya başarsa buna batıda katılır işte o zaman görürüz aktrolleri. Zira mercimek bile Kanada'dan geliyor hatta bırakın mercimeği samanı bile dışarıdan alıyoruz.

hocam samanın, mercimeğin tohumuna kıran mı girdi, yine ekilemez mi yani?

bizim dışa bağımlılığımız hükümetin tercihidir,

üretemeyeceğimiz şeyler bellidir, elektronik kompanent ürünler.

haklısınız bunlara da savunma sanayinde ihtiyaç var ama, Türkiye kendi kendine ambargodan dolayı batacak bir ülke değil,

batsa batsa Türkiye iç savaştan batar, dışarıya karşı yine birlik oluruz, dirlik oluruz ..
  • Durum sandığınız kadar kolay değil maalesef. Ülkede yerli tohum kalmadı çiftçi zaten kazanamadığı için verimi yüksek diye ithal tohum kullandığından artık yerli tohum bulunmuyor.

Tarım arazileri hep ranta kurban gitti,

Tarla eken adam kalmadı

Türkiye bugün ambargo yese halk yiyecek ekmek bulamaz. Hadi bir şekilde yerli tohum buldun diyelim bunu ne ekecek adam var ne ekilecek verimli araziler var. En verimli araziler rant içinde beton doldu. Daha kötü senaryoyu düşünmek gerekirse olası bir savaş durumunda gıda ambargosundan bu ülkede kıtlık olur. Tarımı bitirdiler, hayvancılığı bitirdiler.

Ayrıca böyle bir ambargo durumunda gıda konusunda kıtlık yaşanırsa hiç birlik olunacağını sanmıyorum. Bu ülkede yol verme kavgasından insanlar birbirine saldırıyor hatta öldürüyor bu insanlar eğer böyle zor bir durumda kalırsa değil birlik olmak birbirleri yer.

• Vatanımı seviyorum ama yurtdışını düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

Türkiye'yi köşeye kıstırma girişimlerine sevinenler [ANA KONU]

Şöyle diyelim, ben sana uçurumun kenarında 10 kez aerosoldream atlama kardeş diyorum. Sen kendi verdiğin yanlış kararlar neticesinde atlıyorsun, bende ölmedi ama bacağı kırıldı oh ne iyi oldu aptal bir müsibet bin lafımdan iyidir diyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne içiyorsaniz bizede gonderin.

KATARI terorist ilan edip KATARA SAVAS UCAGI satan sistemden nasil bir ambargo bekliyorsunuz.?

Acıklarsaniz herkes aydinlanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

quote:

Şöyle diyelim, ben sana uçurumun kenarında 10 kez aerosoldream atlama kardeş diyorum. Sen kendi verdiğin yanlış kararlar neticesinde atlıyorsun, bende ölmedi ama bacağı kırıldı oh ne iyi oldu aptal bir müsibet bin lafımdan iyidir diyorum..

Eyvallah OrQuN QhardEsh!m.

• Merak etmeyin iphoneniz samsungunuza ambargo uygulamıyor. Her diplomatik olayda devlete çakan ataistlerden sıkıldım. Satmazlarsa YAPARIZ. TIPKI ASELSAN LA YAPTIKLARIMIZ GİBİ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Çok.mutlu oldum maşallah hiç birşey satmayın Arap ülkesi çöksün de Türkler yeniden devleti kursun

EGM'ye bildirildin. Emniyet güçleri kapında belirince de aynı tavrı gösterebilecek misin bakalım ufak yaştaki arkadaşım.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 27 Haziran 2018; 12:47:35 >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 29 Mayıs 2018; 19:11:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezaalp

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Çok.mutlu oldum maşallah hiç birşey satmayın Arap ülkesi çöksün de Türkler yeniden devleti kursun

EGM'ye bildirildin. Emniyet güçleri kapında belirince de aynı tavrı gösterebilecek misin bakalım ufak yaştaki arkadaşım.

anlıyorum canım bir sigara yaktım bak çok üzüldüm şimdi eski mesajlarıma bak beni her gün bimere egm ye veriyorlar zaten sende ver
  • Daeş , ışid ve Pkk ( pyd ) nereden silah alıyor?

Rusya ve Çin ' den silah alırız.

Bknz : S400

Para varsa rusya hem Azerbaycana hem de Ermenistana silah satar ( yada sırplara )

Almanya ve ABD ' nin vereceği silahtan çok ! Şu teröre desteği kesseler ( ambargo koysalar - engelleseler ) yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Sen ne saçmalıyorsun be!,hayvanın yediği samanı bile ithal eder duruma geldin.

Can dündar ' ı vermiştik halbu ki !!

Saman ithalatı azalmış olsa gerek ! Fetö ve BDP ' liler de var

Magazin dünyası ve sanatçılar da var ... Onlarda kaçtı.

• Artık Türkiyeden yurt dışına gitmek iyice zorlaştı o nereden çıktı diyeceksiniz. Bakın Almanya üniversite eğitimi ücretsiz olan Almanya çoğu üniversitesinde AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilere Ekim 2017 den itibaren aldıkları kararla 1500 euro dönemlik harç almaya başladılar. Avusturya eğitimi diğer avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz olan bir yer yıllık 1500 euro civarında ancak 24 yaşının altındaki bir öğrenci için aylık geçim için yaklaşık 1000 euro istiyor ve ailesinin gelir durumunu gösteren belge bu ne demek ailenin aylık 8000 tl geliri olacak ki aylık sana 1000 euro verebilsin. Adamlar artık işleri daha sıkı tutuyorlar.çünkü giden öğrencilerin %90 ı o ülkelerde yaşayan kişilerle evleniyorlar %5 i okumaya devam ediyorlar geriye kalan %5 ise gereken parayı ikinci sene bulamıyor bu nedenle geri dönüyor. Bir de zaten adamların eğitimleri bizim eğitim sistemimize göre çok daha ağır onlara daha sonra değinirim. Ancak her alanda bir ambargo uyguluyorlar biz nasıl Suriyelileri ülkemizde istemiyorsak bizde Avrupa'da Suriyeli konumundayız.

• Kendi ulkenize sallayacaginiza biraz da teror yuvasi haline gelmis avrupaya sallayin

• Yuppi ne kadar güzel bir şey. Yabancılar benim ülkeme kötülük edip batması için uğraşıyorlar. Ne kadar güzel bir haber varsın vatan elden gitsin yeter ki Erdoğan gitsin. Amerikan mandasına bile razıyım. Ne olacak ki? En azından başımızda Erdoğan olmaz. İşte Atatürk'ün emanetine böyle de güzel sahip çıkıp destekliyorum. En büyük Atatürkçü benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husamsdu -- 21 Eylül 2017; 0:9:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyuük ortadoğu procesinde son merhale.
    Atatürk Türkiyesi meczuplarla birlikte bitirilir
    Şahsi menfaatler öne sürülerek bir ülke mahvedilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 21 Eylül 2017; 1:06:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • s-400 ün de üzerine oturttular.
  • quote:

quote:

quote:

Muhtemelen sen 6-7 yaşlarındayken üye olduğum forumda o zamanlar böyle şekilli şüküllü nickler modaydı. Kusura bakma "Adam sandım aerosoldream'i alnıma değdi...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Muhtemelen sen 6-7 yaşlarındayken üye olduğum forumda o zamanlar böyle şekilli şüküllü nickler modaydı. Kusura bakma "Adam sandım aerosoldream'i alnıma değdi...

Ahahaha
    Gece gece güldürdünüz çok yaşayınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.