Şimdi Ara

Türkiye Olarak yine Dünya Rekoru Kırdık (Ss'li- Kanıt) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
16
Favori
14.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: questioner

Hem devlet kurdu diyorsun hemde ezilen halkın dağa cikmasiyla meydana geldi diyorsun?

Yahu devlet kurdu, örgüte eleman lazım, kim gider gönüllü olarak keyfinden dolayı köpek gibi dağda yaşar ki?

Zorlayıcı şartlar lazım... Not: Kanıtları var tek tek, Uğur Mumcu bu kanıtları açıklamasın diye suikaste kurban gitti. Ama yeri burası değil 2 yıl önce bu konuyu konuştuk, konusu duruyor hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 3 Mayıs 2017; 1:46:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bir sorum var, sence bir şeyler öğrenmeye çalışmak zekanın aktif tutulmasına yardımcı olur mu? Herhangi bir şey, mesela bir belgesel izleyip astronomi üzerine birşeyler öğrenmek, ya da eğitim seti izleyip internet sitesi kurmayı öğrenmek gibi şeyler. Kitap okumasan, onun yerine seçtiğin bir şeyi öğrenmeye çalışsan zihinsel aktivite açısından faydalı mıdır sence? Kitaba olan oranı manasında soruyorum.
  • Kesinlikle haklısın. Televizyon günümüz gençliğinin (aslında genç yaşlı her kesimin) afyonu. Haber desen, hepsi taraflı, kendilerine emredildiği şekilde haber yapıyorlar. Dizi desen, yine insan zekasıyla dalga geçen yapımlarla dolu kanallar. Müzik desen, aptal pop şarkıların cinsiyetçi kliplerinden başka bir yok. Kısacası televizyondan hiçbir hayır yok.

100 yıl öncesinde atalarımızın ne halde olduğunu, neler yaşandığını o kadar çabuk unuttuk ki. Şimdilerde insanımız hipnotize olmuş hayvanlara dönmüşler. Sadece yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Peki bir sorum var, sence bir şeyler öğrenmeye çalışmak zekanın aktif tutulmasına yardımcı olur mu? Herhangi bir şey, mesela bir belgesel izleyip astronomi üzerine birşeyler öğrenmek, ya da eğitim seti izleyip internet sitesi kurmayı öğrenmek gibi şeyler. Kitap okumasan, onun yerine seçtiğin bir şeyi öğrenmeye çalışsan zihinsel aktivite açısından faydalı mıdır sence? Kitaba olan oranı manasında soruyorum.

Uzmanı değilim ama öğrenmek beyne mutlaka efor sarf ettirdiği kadarı ile fayda verir.

Tabi bu okumak kadar sürekli ve devamlı, konsantrasyonu yüksek şekilde devam ettirir mi pek sanmıyorum.

Televizyon izlerken de öğreniyorsunuz sonuçta, başkasının yaşamı ile ilgili dahi olsa ama burada amaç öğrenmek değil, üretmek olmalı...

Beyin de üretince çalışıyor daha çok, öğrenmekten ziyade üretmesi onu hızlandırıyor.

Öğrenmeyi Hdd, üretmeyi Cpu ve Gpu olarak düşünebilirsiniz. Hangisi daha çok enerjiye ihtiyaç duyar ve hangisi daha hızlıdır?

• Yapılması gerekenler :

-Bütün cemaatler,tarikatlar kapatılmalı.Sadece cami sohbetlerine izin verilmeli.

-Yol yapmak,köprü yapmak yerine eğitime ve bilime önem verilmeli.

-Günlük ders sayısı 5 e düsürülmeli.Okullarda her gün 10-20 sayfa arası kitap okuma zorunlu olmalı.

-Dersaneler kapatılmalı.

-Dizilerin yayın süresine ayarlama yapılmalı.(Maks 1 saat gibi)

-Herkes tanıdığı çocukları Enes Batur gibi saçma sapan kanallardan uzak tutmalı.

-Ortaokula geçince çocuğa direk Iphone vs. alınmamalı.Çocuklar şımartılmamalı.

-Sürekli siyaset haberi yayınlanmamalı.Bilimle ilgili gelişmeler ve farklı içerikler de yayınlanmalı.

-Seçim arabası,mitingleri gibi şeyler başka şeyleri kışkırtacak şekilde yapılmamalı.

-Hoşgörü çocuklara ögretilmeli.

-Adalet sistemi geliştirilmeli.Tecavüzcülerin,çocuk katillerinin yaptığı yanına kar kalmamalı.Zengin çocukları kefaletle bırakılmamalı.

-Şort giyene tekme atan yobazlar gibi kişilere hapis cezası verilmeli.Sokakta ki insanları rahatsız eden serserilere karşı önlem alınmalı.

-Eleştiriye açık olmalı.Özgürce ifademizi söyleyebilmeliyiz,direk hapse tıkılmamalı.

-Teknoloji üretilmeli.İthal değilde yerli yapılmalı.

-İnternete sınır koyulmamalı.

-Yüksek bölümlere para verip özelde okunmamalı.

-Öğretmenlik ve mühendislik puanları arttırılmalı.

Aklıma gelenler bunlar.Bana göre bunlardan birkaçı bile olursa daha iyi bir ülke haline geliriz.

• Bir ülkenin meclisinde eğitim sistemi tartışması yaparken 5+3+3 mü olsun 4+4+4 mü olsun tartışması yaşanıyor,çocukları nasıl daha eğitimli yetiştirirz konusu tartışılmıyor ise,matematiği Devlet Bahçeli'den,bilimi bulutmuş klotmuş neymiş geçin bunları diyen başbakanımızdan,ekonomiyi dolar bozdurun düşer diyen asrın liderimizden öğreniyorsak,çıtayıda fazla yükseltmemek lazım.

• Forumda özellikle takip ettiğim tek üyesin hocam.
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    O elektronik ve dijital mantığa dayalı bir süreç olduğundan insan beynindeki karmaşık süreçlerle arasında muazzam farklar olacaktır ama verdiğin örnekle anlatmak istediğini anladım. Ben üretmeye dayalı öğrenmenin de zihni aktif tutacağını düşünüyorum, tv'den öğrenilen magazin türevindeki şeyler akıl çalıştırıcı türden değil zaten.

Ama örneğin ben bir aydınlatma sistemi tasarlamak istiyorum bunun ardındaki mühendislik sürecini bi öğreneyim de aynılarını bende yapmaya çalışayım düşüncesi ile bir şeyler izlerken kitap okumak gibi bir çalıştırıcı etkisi olduğunu düşünüyorum. Tek farkı kitap okurken olayları aynı zamanda hayal etmek lazım, bir sürü işlem anlamına geliyor bu da. Sanırım kitap okumanın insan beynine olumlu etkisinin büyük çoğunluğunu bu kısım oluşturuyor. Hayalinde görselleştirmeye çalışmak, irdeleme sürecinin önemli bir parçası.

Bir de yeterli vitamin alımı ve yeterli uykunun beyni aktif tutmada çok yardımı vardır. Bu ikisinin Türkiye'de eksik olduğunu düşünüyorum genel anlamda. Uyku yetersizliği ise dünya çapında yaygın zaten iş hayatı yüzünden.

eleştiri değil hakaret
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker07

Forumda özellikle takip ettiğim tek üyesin hocam.

Umarım faydalı olabiliyorumdur İlker, teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Yapılması gerekenler :

-Bütün cemaatler,tarikatlar kapatılmalı.Sadece cami sohbetlerine izin verilmeli.

-Yol yapmak,köprü yapmak yerine eğitime ve bilime önem verilmeli.

-Günlük ders sayısı 5 e düsürülmeli.Okullarda her gün 10-20 sayfa arası kitap okuma zorunlu olmalı.

-Dersaneler kapatılmalı.

-Dizilerin yayın süresine ayarlama yapılmalı.(Maks 1 saat gibi)

-Herkes tanıdığı çocukları Enes Batur gibi saçma sapan kanallardan uzak tutmalı.

-Ortaokula geçince çocuğa direk Iphone vs. alınmamalı.Çocuklar şımartılmamalı.

-Sürekli siyaset haberi yayınlanmamalı.Bilimle ilgili gelişmeler ve farklı içerikler de yayınlanmalı.

-Seçim arabası,mitingleri gibi şeyler başka şeyleri kışkırtacak şekilde yapılmamalı.

-Hoşgörü çocuklara ögretilmeli.

-Adalet sistemi geliştirilmeli.Tecavüzcülerin,çocuk katillerinin yaptığı yanına kar kalmamalı.Zengin çocukları kefaletle bırakılmamalı.

-Şort giyene tekme atan yobazlar gibi kişilere hapis cezası verilmeli.Sokakta ki insanları rahatsız eden serserilere karşı önlem alınmalı.

-Eleştiriye açık olmalı.Özgürce ifademizi söyleyebilmeliyiz,direk hapse tıkılmamalı.

-Teknoloji üretilmeli.İthal değilde yerli yapılmalı.

-İnternete sınır koyulmamalı.

-Yüksek bölümlere para verip özelde okunmamalı.

-Öğretmenlik ve mühendislik puanları arttırılmalı.

Aklıma gelenler bunlar.Bana göre bunlardan birkaçı bile olursa daha iyi bir ülke haline geliriz.

İyi güzel hoş öneriler teşekkürler aydınlattığın için,

da bunları biz kendimiz yapamayız ki, devletin başındakiler yapmalı, ve onların da konu dışını takip ettiklerini hiç sanmıyorum.

Bi fikir olsun diye yazdım.Devletin başındakiler nereyi takip ederlerse etsin zaten istediklerini yapıyorlar.

Bir ara yabancı dizileri çok fazla izlerdim. Bu aralar açıp izlemeye bile üşeniyorum.

Türk dizilerinde ise bir tek İçeride ve Vatanım Sensin'i izliyorum, onları da bitse de gitsem kafasında. Cidden, yabancı dizilerde bu kadar çok aşk sahneleri yok.

Ayrıca bu haberi bir yerde daha görmüştüm sanki. Yoksa yine sen mi paylaşmıştın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Kalitesiz boktan Diziler ile müziği aynı kefeye koyan zihniyet , ülkenin geri kalmışlığının simgesisin resmen

kalitesiz dediklerinden hangisini izledin?
    norveçlilerin dinlediği müziğin kaçını dinledin kaliteli olduğuna karar verdin?

bilip bilmeden konuşan bir insan ülkenin geri kalma sebebi resmen

kesiin izmirlidir bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Bir ara yabancı dizileri çok fazla izlerdim. Bu aralar açıp izlemeye bile üşeniyorum.

Türk dizilerinde ise bir tek İçeride ve Vatanım Sensin'i izliyorum, onları da bitse de gitsem kafasında. Cidden, yabancı dizilerde bu kadar çok aşk sahneleri yok.

Ayrıca bu haberi bir yerde daha görmüştüm sanki. Yoksa yine sen mi paylaşmıştın?

Buna yakın paylaşımlar olmuştu ama YouTube konusununda detaylı bir konu ilk defa açtım.

• Selam

• Ben arada aşırı işsiz hissedersem ve canım sıkılırsa girip Youtube'daki dizi bölümlerinden birini açıp videoyu izlemeden sadece yorumları okuyorum. Millet ülke meselesi gibi karakterlerin ne yaptığını tartışıyor, ağlayanlar strese girenler falan var çok garip bir ortam. En fazla 5 dk dayanıp kapatıyorum.

Bir deneyin pişman olmazsınız.
  • Yukarıda bir arkadaş eleştirilmiş ama gerçekten kaliteli yapımlar çok az ülkemizde. Sadece dizi ile de sınırlandırmıyorum bunu. Demek ki hedef kitle kalitesiz yapımları tercih ediyor.
    Sonuç; bu ülkenin gündemindeki hiçbir şey şaşırtmıyor beni.
  • Theologist konu açar da okumaz mıyız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Charm

YouTube kanallarını katma derim, çok kaliteli kanallar var.

Ama bakalım Türkiye'de ne izleniyormuş...

O da ne

YouTube Televizyon dizilerini izlemek için kullanılıyormuş...

Çok övdüğün yabancılarinkinide atar mısın

Yabancının 45 dakikalık film gibi dizisi ile senin 3 saatlik aşk meşk entrika dolu dizin bir mi?

hadi hadi boş yapma çok övdüğün yabancıların youtube şeyini at görelim

Tek bir DİZİ yok

Hep müzik

Ülke Norveç

Dizi olunca kotu

Müzik olunca mı iyi

Al bak bizim tek müzik kanalı onlarınkilerin hepsini 10a katlamış o zaman turk insanı daha çalışkandır

Sen her konuda izmirlilere ve izmire laf atan üye değil misin

Çıta yükselmiş şimdi Norveç olmuş düşman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.