Şimdi Ara

TÜRKİYE NİSAN AYI OTOMOBİL SATIŞ ADETLERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
4.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ay 8000 üzerinde insan yine prestijlenmiş maşallah :)
  • oto+hafif ticari
    2013 4 ay 226.179
    2014 4 ay 168.577

dusus %25,buna az diyenler var ama az degil,%3-5 az bir dusustur,%25 cok ciddi bir rakam
    her 4 kişiden 1 kişi almamış
    buna aslinda beklentileir ve %10 artış trendi de eklenirse 226 bin yerine 250 bine ulasmasi beklenirken 170 bine dusmus satislar,%35 civarinda azalma var da denilebilir,baska bir bakis acisiyla 3 kişiden 1i vazgecmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goofyitu -- 6 Mayıs 2014; 15:32:32 >
  • Alfa çıksın artık Türkiyeden.Yazık oluyor.
  • Dirk Nowitzki kullanıcısına yanıt
    2 modelle ancak bu kadar olur zaten mito ile bir buçuk sinifta varlar b sinifi alan adamlar paralari ancak b sinifina yetenler ilk tercihi fiesta polo puntoya yonelirler gençler bile 2 kapi oldugu icin babasindan korkarak mitoyu tercih etmezler satan markalarin en az 4/1 ticari araç daha adamlar 159 dan sonra d sinifi araç getirmedi mito ve guli ile ancak bu kadar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tupacamaru -- 6 Mayıs 2014; 15:50:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirk Nowitzki

Alfa çıksın artık Türkiyeden.Yazık oluyor.

Zaten 2 modelleri var ve bağımsız olarak değil, birmot'un kanatları altında satıyorlar. Fiat'ın yanında butik satış gibi bir şey. Zaten alfa merkezi olarak rölantide. 2 model var sırada, Avrupa piyasasının hareketlenmesini bekliyorlar çıkarmak için. Tınlamaz yani italyadaki merkeze. Ama mazda senelerce böyle satışlara katlandı, çıkmadı piyasadan. Onlara helal olsun diyorum. Bi de bana kalırsa volvo marka konumu olarak çok verimli bi yerde ama verimsiz senelerden beri. Vw'nin 8000, bmw'nin 1800 sattığı ülkede 1000 tane satması gerekmez mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyat politikasına göre iyi satış yapmışlar yinede..
  • Rezalet. 75 milyon insanın yaşadığı ülkede aylık satışa bak...

• ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    o iş nüfusa göre değil alım gücü ve gelişmişlikle alakalı.
  • Bu haberleri eskiden haberelectro verirdi. O nerelerde
  • VOLKSWAGEN...........8.804

Abi cidden kimse artık şikayet etmesin, hani forumda böyle konular açılırsa direk atıcam link bu konu olur.
    Yahu vw'nin en ucuz aracı 40 bin tl üstelik bomboşline.
    Jetta desen ilk 5'e oynuyor onun dizeli trendline üstelik düz vites 70 bin tl.
    Şaştım kaldım.
  • Bence bu aracların cogu sakat raporu ve şirket aracı bir de 2013 model ayrıca bunun icine devlet kurumlarını da katarsanız cok cok az cünkü Şanlıurfa fa yasıyorum bayilerde in cin top oynuyor böyle devam ederse kanımca eylül ekim gibi 2009 daki vergi indiriminin aynısı olacak mecburen bayiler satamadıkca isyan bayragını cekecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakankabaoglu -- 6 Mayıs 2014; 16:50:50 >
  • Vay arkadaş millet ağlıyor bir de yok ÖTV yok bilmemne.
  • Bari ortalık kızışsın Ford ve Reno her modeline otomatik ve dizel,benzinli seçeneğini getirsinde Vw tek başına bu kadar pazar payına sahip olmasın ve fiyatlar bi nebzede olsa düşse. Kendimi kandırıyorum dimi

Ford ve Reno gerçekten otomatik vitesi araçlarında yaygınlaştırsa ve sadece benzinli yerine dizel araçlarınada koysa çok güzel olucak. Özellikle Ford bunu yapsa çok sevinicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Biz milliyetçi insanlarız canım

Elin almanı,meksikalısı vs nin ürettiği Vw zirveye oynuyor helal olsun diyorum,bizim bu millete müstehak bu ÖTV oranları İnşallah %75 lere gelir 1600 cc için ve piyasa da çarklar tamamen durur.

Bu nedir ALLAH aşkına bu kadar ithal mal düşkünü bir memleket olamaz

"Alışmış Kudurmuştan Beterdir" diye bi atasözü vardır. Bizim millet aynen böyle işte alışmış bi kere vosvos da vosvos. adama ferrari versen beğenmez vosvos ister, anla yani o kadar fanatikleşti millet.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Araba satışları cidden çok düşmüş canımmm. (!)

TOPLAM:...........53.305 adet

Gecen sene 73,505'ti.

Yari yariya mi dusmesini bekliyordunuz? Ben anlamiyorum bu Turk insanini ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Biz milliyetçi insanlarız canım

Elin almanı,meksikalısı vs nin ürettiği Vw zirveye oynuyor helal olsun diyorum,bizim bu millete müstehak bu ÖTV oranları İnşallah %75 lere gelir 1600 cc için ve piyasa da çarklar tamamen durur.

Bu nedir ALLAH aşkına bu kadar ithal mal düşkünü bir memleket olamaz

Hocam yanlis anlamayin polemik icin sormuyorum da, yerli dogru duzgun urun mu var Allah askina egri oturup dogrulari konusalim
  • VW için şaşırılacak bir şey olmamış, forumdaki yorumların aksine her geçen gün daha da başarılı bir yolda hızla ilerliyor. Yalnız, BMW'nin bu kadar çok satmasını garip karşıladım, neredeyse sıradan otomobiller kadar çok satmış.

Lafa gelince fakir edebiyatı yapmaktan da geri kalmayan bir millet olduğumuzu bir kez daha ispatlamış olduk.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Gecen sene 73,505'ti.

Foruma bakınca aylık 5.000 araba satılmış gibi davranıyor.

53.305 adet 1 ay için oldukça fazla bir rakam. Zaten yol yok, büyükşehirlerde trafik kaldırmıyor artık, her ay fazla araba satılınca, ülkenin eğitim veya refah seviyesinin arttığını düşünenleri de ben anlamıyorum.

Hocam, gecen seneye gore kiyaslarsak, saglam bir dusus var, ki pazarin yuzde 25-30 daralmasi azimsanacak gibi degil , sonucta zengin ve ust-orta kesim araba almaya hala devam ediyor, filolar da ayni sekilde, alim gucu alt ve alt-orta olan kesim feci darbe yedi kimse bunu gormuyor.

En ortadaki tabaka ise borca, krediye bogulmus durumda.

Buyuksehirler dediginiz, nufusun 3'te 1'i yaklasik 4-5 kente yayildigi icin trafik problemleri yasanmasi son derece olagan... Hele Istanbul.

Egitim ve refah seviyemiz oldugu yerde sayiyor ondan kimsenin suphesi olmasin Ama bu forumda iphone'u AKP'nin Turkiye'ye getirttigini dusunen insanlar var, yani kendimizi kasmaya gerek yok, isteseler de anlayamayacaklar, tibbi bir problem, dogustan... yapacak birsey yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gecen sene 73,505'ti.

Foruma bakınca aylık 5.000 araba satılmış gibi davranıyor.

53.305 adet 1 ay için oldukça fazla bir rakam. Zaten yol yok, büyükşehirlerde trafik kaldırmıyor artık, her ay fazla araba satılınca, ülkenin eğitim veya refah seviyesinin arttığını düşünenleri de ben anlamıyorum.

Hocam, gecen seneye gore kiyaslarsak, saglam bir dusus var, ki pazarin yuzde 25-30 daralmasi azimsanacak gibi degil , sonucta zengin ve ust-orta kesim araba almaya hala devam ediyor, filolar da ayni sekilde, alim gucu alt ve alt-orta olan kesim feci darbe yedi kimse bunu gormuyor.

En ortadaki tabaka ise borca, krediye bogulmus durumda.

Buyuksehirler dediginiz, nufusun 3'te 1'i yaklasik 4-5 kente yayildigi icin trafik problemleri yasanmasi son derece olagan... Hele Istanbul.

Egitim ve refah seviyemiz oldugu yerde sayiyor ondan kimsenin suphesi olmasin Ama bu forumda iphone'u AKP'nin Turkiye'ye getirttigini dusunen insanlar var, yani kendimizi kasmaya gerek yok, isteseler de anlayamayacaklar, tibbi bir problem, dogustan... yapacak birsey yok.

Sayın Janjan çok doğru yazmış,canı gönülden katılıyorum.Ancak üst orta sınıf ve zengin sınıfada çok geçmeden sıra gelecek.Böyle har vurup harman savurmaya devam etsinler hele.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.