Şimdi Ara

TÜRKİYE NİSAN AYI OTOMOBİL SATIŞ ADETLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
4.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bircok markada 2013 arac yok. 2014 artık. Cogu markada Subat ayinda bitirdiler 2013leri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: Sythel

Çekilmez. Zaten yeni mazda 3 ü bile adamın 2014 satış öngörüsü 1000 adet. Bu satış rakamlarıyla toplamda 1500 araç satar.

Yani hedeflerini tuttururlar. Ama bu TR distribütörlerinin ne kadar kötü oldugunu deiştirmez.

Mazda 3 ü 5000 bile satarlardı iyi pazarlama uygun fiyatla.

Mazda 3 için 1000 rakamı öngörüden ziyade Türkiye'ye ayrılan kontenjan.

O detayı bilemiyorum çıkan haberler hep hedef olarak gösterilmiş

http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/lansman/yeni-mazda3-turkiye-de-satisa-sunuldu/298249

Hatta aşağıdaki linkten habersiz olarak yaptıgım hesaptan sonra az önce şunu gördüm :)

"Yurdakul, bu yıl 1000 adedi Mazda3 olmak üzere toplamda 1.500 adetlik satış hedefleri bulunduğunu, 2015’ten itibaren yeniliklerle bu adetlerin de katlanacağını söyledi."

Kaynak:http://www.otomobilsayfasi.com/haber/mazda_nin-yeni-kozu/585753#ixzz30viGSmFb

• Seat forumun f/p araci olarak gösteriliyor ama satislar bunu gostermiyor

• Lamborghini veya Ferrari alan babayiğit çıkmamış bu ay.

• Geçtiğimiz günlerde Mazda Türkiye tarafından İzmir-Ayvalık güzergahında yapılan sürüş öncesi Otofan'a verdiği röportajda Fabrika kısıtları nedeniyle Türkiye'ye 1000 kontenjan ayrıldığını söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Seat forumun f/p araci olarak gösteriliyor ama satislar bunu gostermiyor

Satışlar böyle olduğu için fiyat performans ürünü zaten, sana bana Fp herkese değil. Eğer satışlar artsa zaten direk fiyatlara yansır, arz talep.
  • Alfa yine aynı. Gün gelecek bu sayıları da bulamayacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

Lamborghini veya Ferrari alan babayiğit çıkmamış bu ay.

Lada alan babayiğit de yok
  • Bu fiyatlara ragmen bu kadar bile satis olmasi bana gore sasirtici boyle oldugu muddetce daha cok vergi artisida olur bayi artisida

• Hyundai iyi satmis.

• Her markada 2013 model sıfır arabalar var.Sahibinden spot piyasasına bakın ve yok diyenlere de kanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

quote:

Satışlar böyle olduğu için fiyat performans ürünü zaten, sana bana Fp herkese değil. Eğer satışlar artsa zaten direk fiyatlara yansır, arz talep.

Alakasi yok bence dacia çok satmis seattan zam mi yapacak. Seat alacak adam uç beş daha koyarim golf , astra, focus , coralla alirim diyor.

• VW'de her motora her donanıma otomatik/benzin/dizel seçeneği var.
    1.2 1.4 1.6 benzinli dizel her donanımda ister otomatik ister manuel alabiliyorsunuz.
    Artık Reno da buna dönüyor. Clio olsun Megane olsun her motora otomatik koymaya çalışıyorlar.
    Doğal olarak ilk 2 çıkıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

quote:

Alakasi yok bence dacia çok satmis seattan zam mi yapacak. Seat alacak adam uç beş daha koyarim golf , astra, focus , coralla alirim diyor.

3 5 koyarım dediğin para, imzamdaki leon ile aynı donanım motordaki golf arasında 20 bin lira fark vardı. astra ve focusda dizel otm. yok zaten.

• weycell1905 W kullanıcısına yanıt
    mercedes iyi satmış. yeni c serisiyle satışlarını daha da arttıracağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

Mazda yakında Tr'den çekilir

Guzelim 3 serisi yanlis fiyat politikasi yuzunden ziyan ediyorlar. Boyle devam ederlerse olacagi o sanirim.

• meliher M kullanıcısına yanıt
    Benim arastirdigim markalarda yokth. Hatta FIRSAT ARACI olarak sergiledikleri araclar genelde benzinli modellerdi (yani tercih edilmeyen)

• Ocak-Şubat-Mart-Nisan şeklinde toplam binek araç satış listesinin nasıl bir eğri oluşturduğu hakkında.

TÜRKİYE NİSAN AYI OTOMOBİL SATIŞ ADETLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 6 Mayıs 2014; 14:32:16 >
  • Yanlış hesaplamadıysam geçen seneye göre 40 bin kadar daha az araç satılmış. 80 Milyon nüfusta devede kulak bir düşüş söz konusu.

Ayrıca neden olarak şunları sıralamışlar:

ODD raporuna göre pazarda yaşanan düşüşün nedenleri ise şöyle:
    - 2013 yılının 2. yarısında başlayan kur ve faizde yaşanan yükselişler
    - Otomobil ÖTV oranlarındaki artış
    - BDDK’nın kredi işlemlerine yönelik getirdiği sınırlamalar
    - Güven endekslerindeki düşüş
    - Ekonomik aktivite, özel sektör yatırımları ve iç tüketimde yavaşlama

ODD, 2014 yılı otomotiv sektörü toplam pazarının 650-700 bin adet aralığında gerçekleşeceğini öngörüyor. 

Sadece kur ve ötv ile bu kadar artmıyor araçlar. Bayiler bu durumdan yararlanarak kar paylarını yükselttiler. Ama bundan nedense hiç bahsetmemişler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.