Şimdi Ara

Türkiye'nin ilk yerlisi sloganıyla Turkcell T40 ihracata hazırlanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
2
Favori
6.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ram hakkinda bilgi yokmu ? Ayrica grafik birimi bi tik daha iyi olabilirmis ederi bu telefonun 450 lira gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.. -- 20 Ağustos 2013; 13:51:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hurdanın dik alası. 350 lira bile vermem buna. Çöp diyenlere kızıyordum ama bir hurda çöp daha gelmiş. Bi sürü böyle basit telefondan ve androidten millet yeterince ızdırap çekiyor. Bir tane daha işkence makinesi çıkarmanın gereği varmıydı? Hele bu kadar büyük kasada küçücük ekran çirkinmi çirkin bir çöpe. Biz Türkler zaten en kötü, en ucuz, en basit, en güvensiz telefon ve arabalara layığız. Bize iyi ürünleri uygun fiyata almak her daim haramdır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 20 Ağustos 2013; 14:35:58 >
  • sanırım 500tl olacak sondan bir önceki paragrafta onu sezdim.

• 700 kişiyi niye çalıştıyorsun ki,çok iş yapmış 700 kişi, akşama kadar yatış, sonra bunu yap :D

• aman tanrım telefon kasasını birleştirmek çok zor olmalı

• Tamam bir yerden başlamak lazımda o yer bu yer değil bence..
  • İyidir iyidir, hele bir yerlerden başlasak gerisi gelecek. Buda ilk adım oldu.

Bakalım Vestel iddialı geliyormuş, mevcut oyuncularda yavaş yavaş üst sengmente geçerse çok iyi olur.

Bu arada General Mobile ABD' de kurulmuş bir Türk firmasıdır. Discovery gibi bir modelide hali hazırda tablet üretimi için kullandıkları Türkiye' deki fabrikada üretmeyi düşünüyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Kurucusu Türk ama kuruluş yeri Amerika(Biri satın almıştır bile GM'yi). Ülkemizde fayda sağlamıyor ki Türk firması olsun.

Turkcellin kurucuları Türk ama cogunluk hissesi yabancıların. Hatta turcell yurtdışından yönetiliyor.

• Hazır satın almadılarsa neden böyle demode bir tasarım tercih ettiler acaba. Bu cihazlar pek çokları için bir aksesuar ve şık görünmeli.
    700 mühendis, çaycı, ofisboy, temizlikçi vs. yerine ne yapılması gerektiğini bilen küçük bir ekiple çok daha iyisi olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

Telefon yapma işini neden abartıyorlar tüm donanım zaten hazır işlemcisinden tut ekranına kadar yani bir tek açık kaynak kodu işletim sistemini alıp arayüz giydirmek bu kadar zor olmasa gerek...

kolaydı sen niye yapmadın bari yapanlara çamur atma çinde heryerde merdiven altı telefon üretiyo olabilirler ama ordaki lise eğitimi seviyesi türkiyede yapar.

• Alınacak uygun bir telefon olmuş. Eğer türkiyede üretip Gümrük Vergisi vermezlerse 400-500 lira arasında güzel bir telefon olur.

• Arkadaş Çin de ürettirilen telefon nasıl ihraç edilecek? Resmen insanları gerizekalı yerine koyuyorlar. Seneye Türkiye de üretilecekmiş. Ulan telefon şu an bile çöp bir donanıma sahip seneye üretsen Afrika ülkesine bile satamazsın.

Şirketlere sesleniyorum Türk insanını salak yerine koymayı bırakın!

• turkattack T kullanıcısına yanıt
    Hisse yabancının da olsa kurulduğu yer Türkiye. Hisseleri İstanbul Borsasında bile işlem görüyor. Ve Ülkemize verdiği hizmetten dolayıda vergi ödüyor.
  • depeche35 kullanıcısına yanıt
    Evet ama yanılmıyorsam İphone'da Made in China. Ama bu Apple'ı Çin firması yapmıyor(aslında bir bakıma yapıyor).
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Ram hakkinda bilgi yokmu ? Ayrica grafik birimi bi tik daha iyi olabilirmis ederi bu telefonun 450 lira gibi

Grafik birimi Adreno 203, bellek ise 1 GB

• Şimdi ben vatan bilgisayara gitsem bir anakart alsam, işlemci, ram, sabit disk, kasa, güç kaynağı vesaire herşeyi alsam evde gelip bunları birleştirip içinede işletim sistemi yüklesem ben mi üretmiş oluyorum bu PCyi...

700 mühendis olayınıda iyi abartmışlar.. bizim Türk şirketlerinin bir özelliği vardır kendilerini tanıtırlarken 10-15 kişi çalıştırıyorlarsa 100lerce çalışanımız var diye tanıtırlar.. o da şundan kaynaklanır. Bizim Türk patronlar, sözüm ona yöneticiler iki, üç kişinin yapacağı işi tek kişinin üzerine yüklediklerinden dolayı bu rakam otomatikmen birilerine kendilerini tanıtırken artar.. orada bakmayın 700 demesine bahse girerim 70 bile yoktur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 20 Ağustos 2013; 14:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

özellikleri iyi denilebilir ilk telefon olduğu için normal ancak geliştirilmesi lazım kısa sürede ancak dünde dediğim gibi %100yerli demem ben buna başta başka yerde üretiliyor, ana parçaları yabancılar üretiyor

Yıl sonuna kadar Türkiye'deki fabrikalarda üretilecek. İçindeki donanım parçalarına gelirsek hiçbir marka o zaman %100 o ülkeye ait olmaz. Apple, Samsung, HTC hepsi içindeki parçaları farklı firmalardan temin ediyor, Çin'de ürettiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdemre

Ederi 499TL

399'a satarsa başarılı bir satışa ulaşabilir. GM Discovery 600 TL ye satılırken ki bu telefona 5 basar. Kimse gidip bunu almaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

özellikleri iyi denilebilir ilk telefon olduğu için normal ancak geliştirilmesi lazım kısa sürede ancak dünde dediğim gibi %100yerli demem ben buna başta başka yerde üretiliyor, ana parçaları yabancılar üretiyor

Yıl sonuna kadar Türkiye'deki fabrikalarda üretilecek. İçindeki donanım parçalarına gelirsek hiçbir marka o zaman %100 o ülkeye ait olmaz. Apple, Samsung, HTC hepsi içindeki parçaları farklı firmalardan temin ediyor, Çin'de ürettiriyor.

çinde işciler ucuza çalıştığı için coğu marka orda uretim yapıyor zaten hiç kimse bu marka bizim diye söylemiyor hiçbir amerikalı veya g. koreliden bunu duyamazsınız ancak bu telefon için tamamen yerli telefon deniyor parçaları birleştirmektense ana parçalar üretilsin ama kendi telefon markamız olmasın zoruma gitmez anlatmak istediğim önemli parçaların üretiminde rol oynamamız gerektiğidir ülke olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Kurucusu Türk ama kuruluş yeri Amerika(Biri satın almıştır bile GM'yi). Ülkemizde fayda sağlamıyor ki Türk firması olsun.

Turkcellin kurucuları Türk ama cogunluk hissesi yabancıların. Hatta turcell yurtdışından yönetiliyor.

Süreyya Ciliv'in yabancıya benzer bir hali mi var ? Yok kendisi şirketin CEO'su ondan diyorum. Çalışanları, müdürleri, müdür yardımcıları, şu andan itibaren yönetim kurulu üyeleri bile hepsi Türk. Hissedarları yabancı. Zaten %34'ü halka açık. Hissedarların tek fonksiyonu kar miktarını cebe indirmek. Bu açıdan değerlendirirsek Vodafone'un karları İngiliz'lere, Avea'nın karı da Arap'lara gidiyor. Bu arada Turkcell, New york borsasına kote olan tek Türk şirketi. Hala tek. Türk Telekom, Koç ya da Sabancı yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 20 Ağustos 2013; 14:59:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.